Anti-stres
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Enisa i familija ( SVI PUTEVI VODE ZA MINHEN )

4 posters

Go down

Enisa i familija ( SVI PUTEVI VODE ZA MINHEN ) Empty Enisa i familija ( SVI PUTEVI VODE ZA MINHEN )

Komentar  Berka Fri Jun 13, 2008 10:36 am

Enisa 1 VODA - jin - METAL
Tvoj ement godine rodjenja je 1- Voda i toga se drzi jer je to tvoja temeljna i najjaca karakteristika. Ti si osoba jin – najbolja direkcija u prostoru za tebe je sjever – tvoja sretna boja je bijela – tvoj sretan broj je 4
Sezona tvog rodjenja ( dan i mjesec) bili su pod energijom elementa Metal. Kineski mjesec tvog rodjenja je deveti. Tvoja zvijezda je 3 iz cega proizilazi da je tvoja sretna zvijezda 4.
Obzirom da je tvoj odlucujuci – temeljni element 1.voda proizilazi da je tvoja sretna boja bijela. Boja zapravo nije bijela, nego prozirana poput vode. Osoba rodjena u ovom znaku ima transparetntnu licnost, buduci da slobodno i otvoreno moze da se prilagodi bilo kojoj osobi ili situaciji.
Ova osoba je vrlo opustena i tolerantna, cesto se bavi pisanjem ili nekim drugim oblikom kreativnog rada. Ali tu postoji opasnost, ako postane preslaba, moze da predje u krajnost tako da postaje suzdrzana, nezainteresovana, neodlucna, bez usmjerenja i jasnog cilja.
Ljudi u znaku vode-1 spolja ostavljaju utisak da su blagi i rezervisani, posjeduju veliku unutrasnju snagu. Pazljivi su slusaoci, ali cesto ne otkrivaju svoje prave osjecaje. Dobro cuvaju tajne.
Imaju jasne uvide i u stanju su da sagledaju lice i nalicje situacije.
U razgovoru su puni obzira prema osjecanjima drugih ljudi i skloni su da pazeci na to prilagode svoj odgovore.
Njihovo prosudjivanje je jasno, a akcije su promisljene pa su stoga ove osobe rodjene da budu vodje.
U drustvenim odnosima su veoma dobri, brinu se za druge, ali istovremeno u sebi mogu da
gaje osjecaj superiornosti . Vole da imaju ribnjak na svojim imanjima ili akvarijum u kuci. Ljudi rodjeni u ovom znaku zainteresovani su za suprotni spol i mogu imati mnogo ljubavnih veza. Oni su disketretni i privatni zivot drze u tajnosti. Uspjesni su u preduzimackim poslovima.
Tipicna zanimanja za ove osobe su:
Filozof, pravnik, politicar, pisac, mislilac, ljekar, direktor, stampar, sef restorana ili kafica, slikar, upravnik, abavljac, poslovodja, alternativni iscjelitelj, radnik na benzinskoj pumpi.


Tvoje najstarije dijete Amela 2-ZEMLJA - JIN - VODA
Zemlja – jin – Voda - jugozapad
Amelin temeljni element je 2 Zemlja ali posto je jos maloljetna ona vise pokazuje osobine elementa sezone u kojoj je rodjena. Znaci, do punoljetstva je ona ipak tipicna Voda ( kao ti) , sazrijevanjem ce imati vise osobine elementa Zemlja. Jer ona jest u prvom redu Zemlja.
(Ako samouko eksperimentises sa elementima Feng Sui moram te podsjetiti da za Amelu nisam pogrijesila. Njena godina rodjenja jeste ’97 ali po evropskom kalendaru. Medjutim za Amelu, ja sam gledala element godine 1996 zato sto kineska godina pocinje 4.februara. Tako da za osobe koje su rodjene u januaru i do 4.februara gledam prethodnu godinu)
Njena sretna zvijezda je 5
Njena boja je definitivno crna.
Zemlja – 2 Sva tri tipa zemlje imaju uravnotezen, usredsredjen karakter. Ljudi rodjeni u ovom znaku su samopouzdani i pazljivi. Vise je jin, pa su te osobe otvorene i drustvene, lako se zainteresuju za muziku, kulturu, filozofiju, politiku, posao ili bilo koju drustvenu oblast.
Po prirodi su veoma iskreni, do uspjeha dolaze laganim ali istrajnim naporima. Ljudi u znaku zemlja-2 ne otvaraju lako svoje srce, vise vole samocu. Ponekad obracaju previse paznje an detalje i skloni su perfekcionizmu. Pripadnici ovog znaka mogu biti zahtjevni prema drugima I da budu nametljivi u trenutku kada iznose svoje misljenja. Njihovi razgovori se krecu oko posla i oni ne vole da gube vrijeme.
Ovi ljudi su u stanju da se posvete potrebama drugih. Skloni su odugovlacenju i cesto biraju za partnere osobe u znaku metala 7.
Njihov rad se usmjerava na jedan projekat ili na jednu oblast i tome se potpuno posvecuju.
Bolji su u profesionalnoj karijeri nego da rade u nekoj organizaciji. Vise vole sami obavljati stvari nego da ih povjeravaju drugima. Tu njihova sklonost ka perfekcionizmu dolazi najvise do izrazaja.
Tipicna zanimanja: poljoprivrenik, gradjevinski inzenjer, trgovac nekretninama, direktor robne kuce, pedagog, ugostitelj, sef restorana, dizajner modne odjece, trgovac...

Ayla VATRA – jang - METAL
Je osoba JANG ( veoma aktivna) osoba temeljnog elementa Vatra – ali isto kao kod Amele dok ne sazrije pokazivace osobine elementa sezone svog rodjenja: Metal
Aylina sretna zvijezde su 2 i 5
Osnovna boje za Aylu su ljubicasta i purpurna.
Najsretnija direkcija za nju je JUG
Unutar cijelog ciklusa ovo je najvisi i najaktivniji nivo energije. Ljudi rodjeni u ovom znaku vrlo su aktivni, otvoreni i veseli druzeljubivi tipovi. Vrlo efikasni u ulaganju energije i postizanju ciljeva. Veliki su eksperti u poslovima s javnoscu.
Nasuprot vodenim tipovima koji nemaju uvijek odredjeno misljenje, ovi vatreni ostavljaju utisak kao da imaju jasno misljenje o svakoj temi. Medjutim, ti pogledi ponekad mogu biti slabo promisljeni i povrsni. Cesto reaguju impulsivno bez dubljeg razmisljanja.
Zeljini su znanja i brzo, ostroumno razmisljaju. Cesto tesko usposatavljaju prijateljski odnos s ljudima koji misle drugacije od njih. Ponekad ovim tipovima nedostaje ljubaznost.
Pretjerano su samopouzdani i cesto obracaju preveliku paznju na detalje. Olako ukazuju na greske drugih a sami tesko prihvataju kritiku.
Zene vatrenog znaka cesto se udaju za muskarce koji su intelektualniji I na boljem drustvenom polozaju. Pri stupanju u brak ove vaterne osobe cesto postaju zaokupljeni sobom u porodicnim odnosima. Imaju problema sa timskim radom i mnogo su efikasniji kada na ostvarenju svojih ciljeva rade samostalno. Cesto su finansijski veoma uspjesni.

Emina DRVO – JIN - METAL
Eminina je element 4 Drvo. Sezona njenog rodjenja je Metal. Tamnozelena boja
Sretna zvijezda je 9.
Predstavlja zelenilo starijeg, zrelijeg rastinja. Ljudi rodjeni u ovom elementu su skloni tome da budu pazljivi i prakticni, i da svoj individualizam izrazavaju u pravcu manje romanticnih , a vise ambicioznih ili drustveno orijentisanih ciljeva. Simbol za ovaj znak je veliko, zrelo drvo. Ljudi ovog znaka se dijele u dva tipa. Prva grupa predstavlja mirniju narav i veliku sposobnost analiziranja i teoretisanja. Dobri su filozofi, naucnici, i administratori, a njihovi dopinosi su cesto vrlo cijenjeni u drustvu. Mnogi dobitnici Nobelove nagrade pripadaju ovoj kategoriji.
Skloni su da budu osjetljivi na potrebe drugih i mogu da prihvate mnogo razlicitih stanovista. Ali mogu bit ii idealist i da im se dogodi da ponekad gube prakticnost i skloni su tracenju vremena, energije i novca.
Medjutim obje grupe ovog znaka osjecaju snaznu potrebu za slobodom i pravdom, a to moze da ih dovede u sukob sa vlascu. Obicno su rjeciti i imaju sposobnost da inspirisu i snazno uticu na druge lude. Medjutim, cesto su neodlucni I skloni tome da se priklone misljenju vecine, da bi poslije zazalili sto su tako postupili. Cesto imaju srdacan osmjeh i lupkaju druge ljude po ledjima.
Ljudi rodjeni u ovom znaku imaju aktivan ljubavni zivot. A mnogi muskarci iz ovog znaka su plejboji. Cesto pate zbog ljubavi i skloni su tome da stupe u brak ili vrlo mladi ili u poodmaklom dobu. Mogli bi da preuzmu finansijske rizike i iskuse finansijsku nesigurnost. Privlace ih administracija i upravljanje ali su obicno nezainteresovani za detalje realizacije. Bolji su kao savjetodavci i u vodjenju opstih poslova preduzeca nego u bavljenju detaljima organizacije.
Tipicna zanimanja:
Uvoznik/izvoznik, stolar, zanatlija, folklorni umjetnik, prodavac, trgovacki putnik , radio ili TV komentator, izdavac, filmski producent, direktro televizije, rukovodilac marketinga, magacioner, berzanski trgovac, vlasnik trgovine tjesteninom, director roben kuce, dizajner tkanina, proizvodjac tekstila.


Tvoj suprug je 7 - Metal- Jin – Vatra - Zapad
Kineski mjesec njegovog rodjenja je peti, a njegova sretna zvijezda je 1 (to je zvijezda vode)
Sto dalje proizilazi da SI TI njegova SRECA.
Njegova boja je crvena. Ovi ljudi su najprakticniji, u zrelijoj dobi materijalno najbolje situirani ljudi od svih devet tipova karaktera prema sistemu “Ki devet zvijezda”. Obdareni su snaznim zdravim razumom i organizatorskim sposobnostima. Vedri i aktivni, svjesni su modnih trendova i elegantno se odijevaju. Dobro se snalaze u medjuljudskim odnosima i cesto igraju ulogu mirotvoraca Ili posrednika u sukobima izmedju razlicitih grupa. Ponekad su sefovski nastrojeni. Privlaci ih luksuzno okruzenje I vole da jedu u restoranima. Njihova govornicka sposobnost cesto je kljuc njihovog uspjeha. U ljubavnim vezama ih vodi zdrav razum. Iako su privlacni za suprotni spol, cesto su izbirljivi u izboru partnera. Na poslu postizu blistave uspjehe i vjesto raspolazu novcem. Njihovi nadredjeni u njima brzo prepoznaju pravi kvalitet i unapredjuju ih na visoke polozaje.
Tipicna zanimanja:
Racunovodja, trgovac, sluzbenik, profesro, predavac, pravnik , sekretar, urbanisticki planer, majstor borilackih vjestina, revolucionar, umjetnik, zubar, zabavljac, finansijer, hostesa, trgovac, vlasnik restorana ili nocnog kluca.
Tvoj suprug je umjetnik u ljubavi. Kada se gledaju muskarci u cijeloj skali Feng Sui tipova proizilazi da nema boljih ljubavnika od njih. Pogledaj naslov ljubavni zivot osobe Metal, ali mislim da nema potreba da to citas, pa ti valjda znas da od tvog supruga nema boljeg. Isto tako, njegova najveca sreca je element Voda, prema tome, iako se se veoma mladi ozenili, nije trebalo dalje ni traziti, nista niste ( u svojoj mladosti) propustili. Vis te studjeni i stvoreni jedno za drugo. To kaze Feng Sui, a ti ? Mislim da i vas dvoje isto tako mislite i osjecate. Sta da kazem ovoj sretnoj familiji? Svi ste miroljubivi i smireni osim vaseg srednjeg djeteta. Jedino vasa srednja kcerka je osoba JANG. Njenu ogromnu energiju mozete usmjeravati u korisne aktivnosti.
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

Enisa i familija ( SVI PUTEVI VODE ZA MINHEN ) Empty AUUU Enisa ...

Komentar  Admin Fri Jun 13, 2008 8:18 pm

Pa ti imas kako pjeva Zana Majstora za poljupce pored sebe. Koja sretnica ... Hihi! A tvoja Ayla i ja imamo slicnu Feng shui analizu!
Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 36
Age : 44
Registration date : 2007-12-10

https://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

Enisa i familija ( SVI PUTEVI VODE ZA MINHEN ) Empty Re: Enisa i familija ( SVI PUTEVI VODE ZA MINHEN )

Komentar  Enisa Alic Fri Jun 13, 2008 10:17 pm

Moj muz sav ponosan :Kazem ti ja , ne znas sta imas pored sebe!! A ja : Ne znam ni za bolje - a ni za gore, ali se definitivno ne zalim Embarassed


A ostalo, stvarno zanimljivo- pa sve odgovara nasim katrakterima. Znas nikada do sada nisam imala prilike da imam neku ovakvu kartu - ali da ovako odgovara!!!! Srava!! Haos!!

Sada mi je objasnjeno i zasto Ayla UVIJEK nesto radi. Majke se nekad pitam , kako joj ne dosdi (ili rasprema masinu za sude, ili zalijeva cvijece, ili cisti pod....uffff Cool Nela ako ovo procitas - ja je ne tjeram , ona to sve sama hoce)

Interesantno je to sto sam boje njihove sobe pogodila (Ayla i Emina dijele sobu) Tepih je ljubicast, a zid i po je zamno zelene boje Exclamation mozes misliti ---intuicija Question

Dalje, zaista imam dva( Embarassed ) akvariuma u kuci (jedan sa hladnom, jedan sa toplom vodom) i x lampi sa vodom u njima .

I na kraju, da li smo jedno za drugo stvoreni? DEFINITIVNO: To smo oboje znal i/osjetili kada smo se upoznali (meni 13 bilo, a njemu 15).

VELIKO HVALA za ovo Biseru


queen si!!!
Enisa Alic
Enisa Alic

Broj komentara : 147
Location : München
Registration date : 2008-03-11

Na vrh Go down

Enisa i familija ( SVI PUTEVI VODE ZA MINHEN ) Empty ja sam kraljica Feng Suija

Komentar  Berka Sun Jun 15, 2008 10:25 pm

Nikada ni jedna jedina osoba nije mi rekla da nije bas tako, kako pise u opisu karaktera i osobina odredjene osobe. Prema tome, naravno, kraljica sam Feng Suija, pa makar moj priejsto bio samo na ovom forumu.
A za ono '' neznam ni za bolje ni za gore'' na sav glas sam se nasmijala. Tako ti je draga moja, kao u onoj bajci, princeza je morala poljubiti stotinu zabaca da bi se stoprvi pretvorio u princa.
A ti, sretnica, ni jednog jedinog zapca, nego pravo '' u sridu'' pa princa !!! To sto neznas ni za bolje i za gore, super, blago tebi, samo tako i ostani. Preostaje jos samo da zakljucimo: '' zar ti to nisi zasluzila'' ?
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

Enisa i familija ( SVI PUTEVI VODE ZA MINHEN ) Empty Kraljica si, bez daljnje rasprave

Komentar  Bonita Mon Jun 16, 2008 10:18 am

Jesi, kraljica si u svakom pogledu, ne samo za Feng Sui osobne karte. Kako vidim, Erminina porodica je haos, Enisina mrak , sve nekako super, harmonicno, a da li imas u svojoj Feng Sui praksi negativne primjere? Ili ti to uvijek uljepsavas?
Bonita
Bonita

Broj komentara : 13
Registration date : 2008-05-30

Na vrh Go down

Enisa i familija ( SVI PUTEVI VODE ZA MINHEN ) Empty nazalost, ima svasta, ali ja volim isticati lijepe primjere

Komentar  Berka Tue Jun 17, 2008 3:19 pm

Imala sam slucaj jedne poznanice koja je mijenjala stan, i ja sam pogledala Feng Sui ocima taj stan.
Tacka ljubavi bila je tacno na mjestu gdje je WC solja, tacke nafake uopste nije bilo, jer je bas taj cosak bio udubljen ( nedostajao je taj cijeli cosak, nije mi jasno iz kojeg razloga se pravi zgrada kojoj je ''iskruzen'' cosak.)
na tacki ''djeca" krov je bio spusten i ispod toga bio je veliki ( ali pokvareni) radijator. Da ne duljim, rekla sam joj da mi se taj stan nimalo ne svidja, i da ja na njenom mjestu ne bih selila u taj stan. Bilo je to prije vise od 5 godina. Nije me poslusala, jer ne vjeruje '' u te gluposti''.
Nazalost, njen zivot je krenuo totalno naopako. Ostala je udovica, zatim se zaljubila u ozenjenog covjeka koji joj je sve i svasta obecavao. Ali od toga, na kraju nista. Djeca su joj bila uvijek zlatna, ali, krenula su u totalno losem pravcu, jedno se opija drugo se drogira. Oboje djece veoma nesretni u ljubavi. ... I da ne duzim, necu reci ni ime ni mjesto boravka te zene, jos smo u kontaktu, ona cita ovaj forum i zelim joj sve najbolje.
Nije potrebno ( ako se nemoze) mijenjati stan ili rusiti kucu, ali postoji lijek za sve, ako zelimo postovati neke svete tacke i naravno, zakone prirode.
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

Enisa i familija ( SVI PUTEVI VODE ZA MINHEN ) Empty jedno hvala i od Amele

Komentar  Enisa Alic Tue Jun 17, 2008 10:38 pm

Amela je uvijek (stvarno, od malih nogu) jako volila crnu gardarbu - ali joj to nikada nisam dozvoljavala da oblaci, jer mi nekako to nije za djecu, a i previse mi nekako "depresivno" izgleda. bilo je cak i vremena da sam sumnjala da nije mozda depresivna Embarassed .

A inda nam Berka otvori oci, odnosno meni --- i moja Amela totalno drugo dijete!! Totalno se super osjeca od kada smije oblaciti crna, i tome se naravno zahvaljuje Berki.

Ovo bi stvarno svakome savjetovala (Feng Sui kartu), jer zaista mnoge stvari postanu kristalno jasne!!

Od Amele jedan veeeliki cheers zagrljaj
Enisa Alic
Enisa Alic

Broj komentara : 147
Location : München
Registration date : 2008-03-11

Na vrh Go down

Enisa i familija ( SVI PUTEVI VODE ZA MINHEN ) Empty da, da, crno je jednostavno NJENA BOJA

Komentar  Berka Tue Jun 17, 2008 11:08 pm

U njenom slucaju nema nikakve veze sa depresijom, crno je jednostavno njena boja. Zar nije elegantna? Pogledaj je, dosla mi je malo u goste na Avatar.
Tako sam ja maltretirala dijete godinama da jede meso. A kasnije otkrijem da je ona krvne grupe A i da su takve osobe rodjeni vegetarijanci. Njeno tijelo dozivljava meso sa velikim otporom cak joj i pozlije, jer, ona ima genetsku strukturu koja ne podnosi meso. Tijelo osobe koja ima krvnu grupu A reaguje na meso kao auto na pogresno gorivo u svom motoru.
Eto tako, ti pusti Ameli da nosi crno
ja sam pustila svoje dijete da ne jede meso
One slusaju svoje srce, one kominiciraju sa svojom intuicijom, i ocigledno znaju bolje od nas, sta je za njih dobro.
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

Enisa i familija ( SVI PUTEVI VODE ZA MINHEN ) Empty evo sam je pustila

Komentar  Enisa Alic Wed Jun 18, 2008 10:46 am

Zahvaljujuci tebi!

sunny
Enisa Alic
Enisa Alic

Broj komentara : 147
Location : München
Registration date : 2008-03-11

Na vrh Go down

Enisa i familija ( SVI PUTEVI VODE ZA MINHEN ) Empty hvala vasioni na svemu

Komentar  Berka Wed Jun 18, 2008 11:57 am

i kosmickoj univerzalnoj bozanskoj iscjeljujucoj energiji
hvala hvala hvala na izobilju koje imamo
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

Enisa i familija ( SVI PUTEVI VODE ZA MINHEN ) Empty Re: Enisa i familija ( SVI PUTEVI VODE ZA MINHEN )

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu