Anti-stres
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum

+9
Elena H.
Irma
Miran Lakovski - Laki
Admin
Jelena S.
Tenzila
Enisa Alic
SELMA dipl.iurist
Berka
13 posters

Stranica 7/7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty Neka nam secera

Komentar  Irma Wed Feb 18, 2009 2:33 pm

Seceruuuu i od mene Welkom Cool ... ne seceri sitno, bolja ti je kocka ...

A jos ako imas oblatne, dodaj jaja i seceraaaaaa e evo ti oblatnaaaaaa
Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 _dzezva_kafa_fildzanEvoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Rolat_krem_banana_oblatne

jos ako imas badema, smokava, oraha.... onda ces imati nesto sto se zove BLAGOSLOVLJENA OBLATNAAA
Irma
Irma

Broj komentara : 19
Registration date : 2008-04-26

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty Lijep vikend

Komentar  Berka Fri Feb 20, 2009 5:29 pm

Svim clanovima i citaocima foruma zelim ugodan vikend uz puno svjetlosti, ljubavi i energije. Za one koji su u mom okruzenju, bit ce svakakav samo ne miran. Ovog vikenda cekaju nas uzbudjenja i nesvakidasnje aktivnosti. Pusa svima, ma gdje bili.
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty Danas sam umjesto cvijeca dobila divne stihove

Komentar  Berka Thu Feb 26, 2009 5:45 pm

Pronasli se stari skolski prijatelji. Svi razbacani po bijelom svijetu, jedni u vjetrovitoj Nizozemskoj, drugi u Kanadi, neki ostali u majci zemlji bosanskoj, treci stigli cak do bajkovite Australije. Srecom, svi zivi i zdravi, formirali porodice, imaju odraslu uspjesnu i zdravu djecu. Ljudi moji, jeste li svjesni da taj facebook cuda pravi ? Jedan od njih, moj drug iz skolskih dana, za kojeg nisam nekoliko decenija znala ni da li je ziv, poslao je preko facebook poeziju Indijskog pjesnika. Da li je to slucajno, ko ce ga znati, ali ne postoji taj stres koji poezija ne bi mogla ublaziti. Pogotovo ona fluidna, fina, puna topline i ljubavi. Dajem sebi slobodu da taj stih sa svima vama podijelim. Moji dragi antistres forumasi, ovaj put, umjesto kafice, evo vam njegovog stiha!
Da, znam, to je upravo ljubav tvoja,
O, srca moga voljena:
Ova zlatna svjetlost što na lišću igra ,
Ovi lijeni oblaci što nebom plove,
Ovaj povjetarac što mi čelo hladi.
Jutarnja svjetlost zasuzi mi oči:
To ti šalješ poruku srcu mome.
Tvoje lice nagnuto odozgo,
Tvoje oči gledaju dolje u moje
A srce moje dodiruje noge tvoje.
Rabindranath Tagore (Rabindranat Tagor)"
Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 20071218-orhideja2


Berka: komentar modifikovan dana: Tue Mar 03, 2009 10:07 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty Re: Evoooo, kaficaaaaa, bujrum

Komentar  Admin Tue Mar 03, 2009 6:57 pm

Hvala sto si to podjelila sa nama, bolje su mi sjele ove rijeci od bilo koje kafice u zadnje vrijeme! Kosmos te voli...
Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 36
Age : 44
Registration date : 2007-12-10

https://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty Nesto lijepo

Komentar  Bonita Wed Mar 04, 2009 3:14 pm

Jaoooo dugo nisam imala prilike za tako divne stihove.
Bonita
Bonita

Broj komentara : 13
Registration date : 2008-05-30

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty Man'te suplje price, hvatajmo se konkretnog posla

Komentar  Berka Wed Mar 04, 2009 3:31 pm

Sve je to lijepo kad bi se moglo zivjeti od prohujale mladosti i od poezije. Nego, dragi moji, vrijeme je da se uz kaficu nesto lijepo priljubi uz nepce. Uradite nesto za sebe i svoje najmilije. Ovo se odnosi na dame, a oni ostali ce uskoro otvoriti svoje srce i uzvratiti ljubav na svoj nacin. Ne zaboravite, blizi se dan majki, zena, ljubavnica, radnih koleginica, tetaka, nena, dajdzinci, amidzicni, ujni, baka i strina...
Jesam li koga nehotice preskocila? Jaooo pa naravno! Prija ! S jednom prijom za dva dana pocinjem slaviti dan svih dama, a druga je daleko, mogu joj samo cestitati taj carobni osmi mart. Nego, da predjemo na stvar, dedera na posao, mante se poezije da ne biste u pogresnom pravcu poletile . Nemam ja nista protiv letenja, dapace, mene zabrinjava samo padanje Very Happy

Akcija:
Uzmes dvije tegle kompota od visanja, odvojis visnje i od soka napravis puding: dvije kesice vanile kuhas standardno, umutis
puter 200 gr ili margarin pjenasto sa malo secera. Kad se ohladi puding sve sastavis i mikserom dobro
sve umutis. To je fil.
Koru sam napravila tako sto sam uzela 6 jaja cijelih, 6 kasika secera i dobro umutila a zatim dodala:
3 kasike brasna, 1/2 praska za pecivo, 3 kasike sitno mljevenih i 3 kasike
krupno mljevenih oraha te koru od narandze naravno prethodno izrendanu.
To lagano kasikom umijesiti s jajima i staviti da se pece. Narandzu
iscijediti te kad se kora malo ohladi sokom preliti po kori ( da je omeksa).
Fil stresti u tepsiju (dublju) u kojoj si pekla koru a onda na
kraju kuhani mlaki zelatin prethodno prokuhan
preliti preko fila, kad
se ohladi sjece se u kocke i sluzi hladan.
Prijatno............ kolac je super super super
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty Drzi se ti svjezeg kolacica

Komentar  Miran Lakovski - Laki Mon Mar 09, 2009 11:38 am

Imas pravo, mani se bajate pjesme od birvaktile drzi se nas mi smo ti taze i vjerni prijatelji. Kad bi nas nesto raznijelo pa se slucajno izgubili ja bih te trazio po cijelom svijetu ne bi li te zivu nasao. Ne bih cekao nekoliko decenija. Hajde bogati, kakvo je to prijateljstvo koje je u zamrzivacu toliko godine.
Miran Lakovski - Laki
Miran Lakovski - Laki

Broj komentara : 25
Age : 65
Registration date : 2008-03-11

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty mani se strogoce budi lijep

Komentar  Berka Fri Mar 13, 2009 4:56 pm

jaooo kako si ti strog , pa gdje su one teorije o bezuvjetnoj ljubavi ? Nego dedera probudi one tamo spavalice, neka nam ponude
jednu praavuuuu kaficuuuuu. Al mozda ipak, uzdaj se u se i u svoje ..... evo bujrum svima
volja vam secer
volja vam milijeko
ne seceri sitno bolja ti je kockaaaaaa crko onaj ko u bosnu bocka....
Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 40032702
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty sretan pocetak nove radne ....

Komentar  Berka Sun Mar 15, 2009 10:22 pm

Ovaj put nema kafica... noc je .. jos malo pa na spavanje. Kod mene oba dana vikenda veoma burno dinamicno
i plodonosno. Sutra dolazi na red nesto sto je odavno planirano ... ali nema ni sutra kafice... barem od mene. Sretan vam pocetak nove radne sedmice.
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty ni od mene kafa

Komentar  Enisa Alic Thu Mar 19, 2009 12:12 am

nego veceras:Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 LAKULAKUNOC-2


sunny
Enisa Alic
Enisa Alic

Broj komentara : 147
Location : München
Registration date : 2008-03-11

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty niste fer

Komentar  Irma Sat Mar 21, 2009 2:35 pm

Naviknete nas na svakodnevnu kaficu pa onda nestanete kud koji. Ma evo od mene jedna maksuzija bujrum narode i lijepo se provedite ovog vikenda. Lijepo je vrijeme popijte od mene kaficu pa napolje ljudi uzivajte u proljetnom suncu
Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 O_kapucino21
Irma
Irma

Broj komentara : 19
Registration date : 2008-04-26

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty pricica

Komentar  Berka Sun Mar 22, 2009 9:42 pm

Opet od mene nema kafica, kasno je narode, pocinju vijesti na TV satelitu.... i zato nema kaficeeeeee
nego da vam ispricam jednu pricicu iz moje novije istorije.
Prije desetak dana pokvarila mi se ves masina. Belaj, a sluzila me lijepo i posteno punih pet godina. Narucim preko interneta novu masinu, posteno uplatim i cekam.. cekam.. Obecase je dovesiti u roku od 48 sati. Ali ne lezi vraze, lazu pasji sinovi, dobicu je tek sutra u jutro, kazu, mnogo se izvinjavaju, cekali su da jos neko naruci iz mog grada, pa da im bude ekonomicnije, a eto za izvinjenje, dzaba ce mi je instalirati.
Ma ja, Berka veslo sisala, k'o da ja to montiranje nisam platila u ukupnoj cijeni kostanja. A jaka stvar montirati, znala bih i ja zasaraviti ono crijevo i nastimati pod vaservagu.
Nego, gledam ja, naraslo pogolemo brdo prljavog vesa, ponestalo bogami i peskira, i gaca i hlaca ... aman zaman, a tek carapaaa....
I u svom ocaju, mislim se kako moram nesto oprati na ruke ( jer ce lazovi opet slagati ).
Ali neki vrag me nagovori da ukljucim ja moju starku , masinu koja ceka da ljudi dodju po nju i da je odvezu na "dzenazu". Tepam ja njoj kako joj ne zamjerim, bila je vrijedna i cestita , dok je bila ziva valjala je i ja sam njoj zahvalnai td... milujem ja nju i ukljucim, nemam pojma zasto, kao sto bi oni rekli da joj dam "posljednju pomast" ...
i zamislite, vjerovali i li ne.... ona meni lijepo ozivi !!! Proradi moja draga pomocnica, eno je pere drugu turu... ma lutka moja lijepa
vjerna, ne bi je dala ni za jednu novu. A novu kad sutra donesu... hm.... sta da s njom radim ??? SAd se mislim kako bi ja tu svoju mladu nekako dobro udam. Hajde eto, i vi operite svoj ves ....... Zelim vam sutra dobar pocetak nove radne sedmice sunny
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty kratki film: http://www.respect.de/videos/film.php?uk=vjglt

Komentar  Berka Mon Mar 23, 2009 11:31 pm

nema ni sada kafica, opet kasno, pola deset ... Nego, dragi moji, Enisina i moja draga prijateljica Sadija Klepo iz Minhena poslala mi je jedan kratki film . Oni koji se odluce da ga pogledaju mogu odmah u prostoru ispod tog filma dati svoju ocjenu.
http://www.respect.de/videos/film.php?uk=vjgltdu3rhwfa
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty Dobar

Komentar  Bonita Tue Mar 24, 2009 7:26 pm

Super dokumentarac ! Nekoliko minuta govori hiljadu rijeci. Je li ti to poslala ona gospodja koja je dobila medjunarodnu nagradu za humanitarni rad? Ona kod koje si gostovala u kao gost u jednoj radio emisiji ( Radio Lora Minhen) ?
Bonita
Bonita

Broj komentara : 13
Registration date : 2008-05-30

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty Re: Evoooo, kaficaaaaa, bujrum

Komentar  Enisa Alic Wed Mar 25, 2009 12:03 pm

Jesi li primjetila ko je onaj "gospodin", Berka - to je DIETER!! On je glumio Smile


Da, Bonita - ti je ta Sadija - ---- Very Happy


sunny
Enisa Alic
Enisa Alic

Broj komentara : 147
Location : München
Registration date : 2008-03-11

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty kako da ne

Komentar  Berka Thu Mar 26, 2009 9:50 am

jaoooo kako me to mozes pitati? Prije nego sto sam skontala o cemu se u tom dokumentarcu radi,
prepoznala sam naseg "jarana" . I odmah sam se pitala, ko je ova zena do njega???? Zar tu ne bi trebala biti njegova supruga ( nasa jaranica).
Heeeej, nije samo Sadija, i on je nasa legenda, pa zar nije ???
Kad se proslavi kao glumac, hvalicemo se da smo mu obje radile reiki tretman Smile
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty sta se falis

Komentar  Enisa Alic Thu Mar 26, 2009 11:16 am

Ti si Sadiji vjezbe poakzivala dok sam mu ja Reiki radila.....


HA HA HA HA HA HA HA HA
HA HA HA HA HA AH AH AH


sunny
Enisa Alic
Enisa Alic

Broj komentara : 147
Location : München
Registration date : 2008-03-11

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty jooj tebe, c c c c

Komentar  Berka Fri Mar 27, 2009 10:47 am

Nemoj tako, zar mu nisam u medjuvremenu tri puta prilazila Question
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty salim se ba....

Komentar  Enisa Alic Thu Apr 02, 2009 1:07 pm

Razz Razz Razz Razz
Razz Razz Razz Razz
Razz Razz Razz Razz
Razz Razz Razz Razz


sunny
Enisa Alic
Enisa Alic

Broj komentara : 147
Location : München
Registration date : 2008-03-11

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty evo od mene

Komentar  Enisa Alic Thu Apr 02, 2009 1:19 pm

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 7c949ee0yt3

pa odkad ne popismo kaficu zajedno ....

sunny
Enisa Alic
Enisa Alic

Broj komentara : 147
Location : München
Registration date : 2008-03-11

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty Re: Evoooo, kaficaaaaa, bujrum

Komentar  SELMA dipl.iurist Thu Apr 16, 2009 4:27 pm

Ima li koga?
Jao od kada ja nisam ovdje bila!
Bas mi je nedostajao ovaj forum!
Evo da vas pocastim!
BUJRUM


http://www3.serbiancafe.com/kuvar/2/3703/Feng-Sui-pita
SELMA dipl.iurist
SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 101
Age : 42
Location : HOLANDIJA
Registration date : 2008-02-01

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty svi nestrpljivo cekamo...

Komentar  Enisa Alic Tue May 12, 2009 11:29 am

Berkim povratak kuci -- da nam svima (uz kaficu naravno) isprica kako je protekla promocija njene knjige...

E PA BERKA -- POZURI MALO....


sunny
Enisa Alic
Enisa Alic

Broj komentara : 147
Location : München
Registration date : 2008-03-11

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty sretno stigla kuci

Komentar  Berka Sat May 16, 2009 10:13 am

Dragi moji, preksinoc sam sretno stigla svojoj holandskoj kuci. Previse je toga bilo da bih mogla ukratko opisati. Neka se sve jos malo slegne, pa cu mozda u opisu mojih impresija biti objektivnija.
Za sada mogu samo reci da je moja knjiga OTVORENO PISMO TEBI S LJUBAVLJU nasla svoje mjesto kako u knjizarama tako i u srcima ljudi.
Reakcije su odlicne, mnogo bolje nego sto sam u najsmjelijim snovima sanjala. Gostovala sam u nekoliko TV i radio emisija, bio je i intervju za zenski casopis Gracija. Bilo je trenutaka kad su me prepoznavali ( na ulici, na salteru ili u kaficu) i to je bilo tako emotivno.
Moji su me upozoravali da pazim da mi slava ne udari u glavu, da mi ne bi kruna pala s glave, ali naravno, kako god nemam ego tako nemam ni krunu , pa mi vala nema sta ni pasti.
Osjecam samo jedno: DA SU SE MOJI GORUCI CILJEVI OSTVARILI i da tu necu stati, nego naprotiv, idem dalje sa jos vecim elanom.
i osjecam nesto sto svi najbolje pamtimo: POBJEDA nad svojim vlastitim frustracijama i nepozeljnim osjecanjima koje sam nekada tako cesto imala ali sam ih vlastitim zalaganjem pobijedila.
Zaista, divno, divno, toliko dobar osjecaj da opravdava dane i noci i mjesece mukotrpnog rada.
Ovo je jos jednom potvrdilo da slicno privlaci slicno. Cesto sam vizualizirala sebe kako potpisujem mojim citaocima knjigu koju sam za njih danima i nocima pisala s ljubavlju... i tako je zaista i u stvarnosti postalo.
A vama forumasima moje veliko izvinjenje sto sam zapustila ovaj nas forum, znate da je opravdano, i vracam se vama, naravno, s ljubavlju, a kako bi drugacije moglo nego otvorenog srca i duse, s ljubavljuEvoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Ak9v0h
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

Evoooo, kaficaaaaa, bujrum - Page 7 Empty Re: Evoooo, kaficaaaaa, bujrum

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Stranica 7/7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu