SMIJEH I SUZE--PRIRODNA TERAPIJA ZA DUSU

Stranica 1/2 1, 2  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

SMIJEH I SUZE--PRIRODNA TERAPIJA ZA DUSU

Komentar  SELMA dipl.iurist on Tue May 20, 2008 4:13 pm

AKO SE NEKADA OSJECAS MALEN,
ZAPOSTAVLJEN,
DEPRESIVAN,........
NE ZABORAVI, DA SI NEKADA BIO
NAJBRZI SPERMATOZOID U GRUPI!!!!

SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 219
Registration date : 2008-02-01

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: SMIJEH I SUZE--PRIRODNA TERAPIJA ZA DUSU

Komentar  Admin on Tue May 20, 2008 4:32 pm

Ne svadjaj se sa glupim ljudima jer kao prvo moras se spustiti na njihov nivo, a onda ce te glupan pobjediti sa svojim dugogodisnjim stecenim iskustvom "biti glupan"!

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

Komentar  ERMINA on Tue May 20, 2008 5:15 pm

Ja se dugo nisam smijala kao sa Berkom, proslog mjeseca, tokom anti-stres seminara u Bihacu i plesova u Tuzli. Priznajem, bilo je i suza...
Ali voljela bih da isprica kako ju je muž ostavio na autoputu i kako benzinska crpka zna je li gorivo placeno ili nije bounce

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

opet se smijem kao da se to bas sada dogodilo

Komentar  Berka on Tue May 20, 2008 9:33 pm

Došle su mi u Holandiju moje dvije prijateljice Tenzila i Vera. Proputovale do mene blizu 2000 kilometara. Ja se oduzela od sreće. Jednog dana krenule smo u susjedni grad, ja sam vozila, stala na benzinsku pumpu na kojoj nema nikakvog "čike". Samo pumpa i ja. Točim ja sama sebi svojeručno gorivo koje plaćam ubacivanjem moje bankovne kartice. Gorivo natočeno, automat skinuo sa mog računa novac, ja sjedam za volan, i putujemo dalje.

Neutral Tajac.

nakon nekoliko minuta jedna od njih kaže:
" Berka, ti nisi platila gorivo"
" PA ŠTA DA RADIM KAD NEMA ČIKE"
druga moja drugarica dodaje:
" Ko ga j...."
ja potvrdjujem "KO GA J... KAD NIJE NA RADNOM MJESTU"

Slijedeceg dana, opet nas tri na istu pumpu. Opet nema čike Laughing Pozivam Tenzilu da izadje samnom iz auta,
dajem joj moju bankovnu karticu da ugura u rupu na pumpi, govorim joj koje brojeve moje šifre će ukucati,
točimo gorivo. Pogledam unutra u auto, Vera gleda u krilo. Ma ni ispod oka da pogleda napolje. Vraćamo se TEnzila i ja u auto. Vera i dalje gleda samo u svoje krilo, Kao da knjigu čita.

Neutral Opet tajac. Vera samo tiho govori da trebam malo brže voziti... ( nemam pojma zašto Laughing )
Tenzila i ja odlučujemo sa Vere skinuti brigu, i objašnjavamo joj da smo bankovnom karticom automatski platili gorivo i da na toj vrsti benzinskih pumpi nisu zaposleni nikakvi "čike" jer se radi o benzinskoj "samoposluzi".

Opte tajac No

Tenzila napokon progovori: " Meni je sad jasno da je to samoposluga i znam da si platila bankovnom karticom. To je OK. ali ... ali, kako će ONI znat da smo mi to platili?"

Prošle su dvije godine od toga, ali i dan danas, kad god prodjem kraj te benzinske samoposluge, moram se ko luda smijati bom

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Nema cike

Komentar  Irma on Fri May 23, 2008 2:13 pm

Ako nema tog cikice nema ko ni misliti o placanju. Samo sipaj i brisi dalje Very Happy

Irma

Broj komentara : 51
Registration date : 2008-04-26

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Svi putevi vode za Berlin, ali bez žene

Komentar  Berka on Fri May 23, 2008 10:42 pm

Udovoljavam Ermini i povjeravam vam priču o tome kako me suprug zaboravio na putu prema Berlinu.

Prije nego što smo krenuli na put, pripremam nekoliko pisama koje hitno moram poslati. Na zadnje sjedalo auta
smještam našu ( tada dvogodišnju) kćerku, kavez sa pticom i tudje četverogodišnje dijete.
Moj suprug zaustavlja auto pred poštom, ja izlazim i rješavam se pisama. Otvaram zadnja vrata auta, ostavljam jaknu iznad dječijih glava ( uz zadnju šajbu) provjeravam da li su djeca dobro smještena, dajem im u ruke grickalice, a moj suprug pita: " Krećemo li?"
Ja odgovaram: " Idemo, konačno". Zatvaram zanja vrata, pružam ruku prema prednjim kako bih ušla i sjela na moje uobičajeno mjesto - pored vozača. Medjutim, nisam ni dotakla bravu, auto je krenulo. Shocked

Smijem se vjerujući da se moj suprug našalio i da će nakon nekoliko metara stati. Ali, vraga, auto pojačava brzinu i odlazi.
Smijem se i dalje mada drhtim od hladnoće jer je moja jakna ostala u autu. Auto nestaje iz mog vidokruga, i vidim, vrag odnijeo šalu, moj suprug je odlučio da šalu pretvori u neslanu šalu, nije mu dovoljno par metara nego će napraviti cijeli krug kroz nekoliko ulica. I dale čekam, ali, od mog supruga ni traga.
Ne pada mi na pamet da se vratim kući jer se držim one stare sujevjerne " Nevalja se vraćati kad negdje kreneš". Wink

Odlučujem pješačiti u pravcu kojim je moj suprug odlepršao. Kako idem, zagrijavam se, više mi ni jakna nije potrebna, ili sam možda bila vruća jer mi je krv ključala i bila žedna krvi mojeg muža.

Napokon mi do mozga dolazi jedina moguća istina: On misli da sam sjela na zadnje sjedalo i sada putuje prema Berlinu bez mene. Hoće li stići do Berlina dok ne primijeti da u autu njegove žene nema?

Odlučujem pjevati mantru " Om tare tu tare tu rej zo ham... om mani padme hum..." kako bih se smirila. I stvarno, koračam dalje u pravcu " Nikuda" ali sam primila mantru i osjećam se veoma sretna. Samo sam se u jednom trenutku upitala " Šta sam iz ovoga trebala naučiti?" ... " Koja je ovo kosmička poruka?"...

Pored mene se zaustavlja auto. Vidim, moje auto. Zavirujem unutra, vidim, i to unutra je moje. Sjedam pored vozača i odlučujem brojati do deset prije nego što progovorim. Ali, brojane se oteglo do preko cetrdeset. Odlučujem i dalje šutiti ali bez brojanja. Moj suprug isto kao ja šuti, kao da ga je neko zalio vodom. Vjerovatno je i on počeo brojati do deset, pa se zabrojao.

Konačno čujem njegov glas: " Šta je to bilo?"
Sva zgranuta i ja progovaram " Ja moram TEBI objašnjavati šta se to sada desilo?!?" affraid

" Ti uvijek nešto čvaraš, ali da sjedneš u auto i tek tako nestaneš, to još nisam doživio. I sad JA TEBI moram tumačiti tvoju astralnu projekciju. Evil or Very Mad E pa stvaaarnooo, tako ti majmune i treba kad za ženu biraš vješticu...

" OK", prigušujem smijeh, Laughing " a jesi li molim te vidio, bar onako, krajičkom oka, makar dio nogavice mojih hlača ili moju čizmu u trenutku kad sam kroz staklo i lim prolazila u pravcu neba ?"

" Ne, ništa nisam ni vidio ni primijetio. Nego, govorim ti nešto, ti ne odgovaraš. Okrećem se nazad da vidim jesi li zaspala, kad tamo tebe nema. Pitam dijete gdje je mama, dijete nema pojma. Pitam drugo dijete jesi li bila tu malo prije, ovo tudje dijete kaze da jesi bila i dala joj smoki ali da te tu više nema. Šta drugo da radim nego da se u Goes vratim? "

" Aha, dobro si uradio" odgovaram ja sada, potpuno mirna. " I kad si me pronašao, i opet u auto uvukao, zašto si toliko dugo šutio?"

" Brojao sam do deset da ne bih pred djecom vrištao. A kad sam te vidio da šetaš i još pjevaš... confused E pa, stvaaarnoooo

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  ERMINA on Sat May 24, 2008 2:22 pm

Ovo je za film snimiti! I sad vidim kako nam u autobusu suze frcaju od smijeha kad si mi prvi put ispricala ovu pricu. bom
Hvala sto si je stavila na forum, kad god mi ponestane dobrih vibracija, mogu doci ovdje i procitati je bounce

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Nije to nista

Komentar  Berka on Sun May 25, 2008 12:14 am

Da muž zaboravi ženu, to nije ništa, barem su sačinjeni od "tudjih kostiju", ali ja poznajem osobu koja je krenula kući i zaboravila povesti za ruku svoje vlastito mladunče Very Happy
Kad sam je ispraćala, ode žena, a ja, mislim se, šta je sad ovo, nije valjda da će mi uvaliti čeljade na vaspitanje, brigu i hranjenje Shocked i onda ja onako,k'o fol, nezainteresovano, upitam gledajući joj u ledja, " Heeej, stani, čekaj, da te nešto upitam: " Hoćeš li ti to meni ostaviti dijete?" tongue

a ona....
" Aaaaah, toliko si me zbunila, da ja sam zabravila da imam dijete..."

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Uzasno

Komentar  Irma on Sun May 25, 2008 9:37 am

Zar i toga ima Mad
Vlastito dijete zaboraviti Exclamation

Irma

Broj komentara : 51
Registration date : 2008-04-26

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  ERMINA on Sun May 25, 2008 11:39 am

Laughing

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

[b]Smijeh je sigurnosni ventil nase duse[/b]

Komentar  SELMA dipl.iurist on Mon May 26, 2008 4:50 pm

Svi se katkad osjećamo tužno, povrijeđeno, namršteno, nezadovoljno, neshvaćeno i otuđeno od svijeta, od drugih ljudi, pa i od samih sebe. Neki tada odu u kafić i u alkoholu potraže utjehu, drugi se povuku u samoću, treći uključe u veselo društvo, četvrti lutajući ulicom na zidiću pročitaju duhovite grafite nepoznatih autora koji im izmame osmijeh na licu. Zastanu, ponovno pročitaju i grohotom se nasmiju
U smijehu nestaju crna razmišljanja, a dolaze vesele i razigrane misli. Tužno i namršteno lice postaje vedro. Na njihovu licu ni traga tuge. Smijeh je zarazan, brzo s jednih usan a prelazi na druge i tako se za tren smije cijela skupina ljudi.
Kad se čovjek nađe u vrtlogu života koji mu nije naklonjen, kad ga iznerviraju suradnici, djeca i prijatelji, umjesto da na drugima prazni svoju gorčinu, razboritije je prisjetiti se nekog vica, nasmijati se, zaboraviti ljutnju i ispričati šalu onima koji su ga naljutili.
Štiti nas, ispušta nagomilanu unutarnju napetost, ne dopušta gnjevu, bijesu i gorčini da uđu u našu psihu i da je zatruju. Smijeh vraća životni optimizam, radost, vjeru u ljude i bolje sutra.
Ko pjeva, zlo ne misli - kaže naš narod, a tko se smije, dulje živi.
Pjesma, smijeh i šala izraz su zdravlja, vedrine i zadovoljstva. Njima osoba iskazuje radost, raspoloženje, sreću i druge pozitivne emocije. Pokazuje da je spremna za veselo druženje, a ne za svađu i sukobe. Osoba vedra duha uvijek je nasmijana, zrači srećom i radošću. Kamo god ide, pozitivno djeluje na okolinu.

Osmijehom, optimizmom i vedrinom stvara ugodno ozračje u kojemu se i oni najtmurniji, koje tište brojne nedaće i pritišću teški problemi, osjećaju ugodnije, bolje i barem nakratko zaborave brige, oslobađaju se napetosti i preuzmu dio njihove razigranosti. Jer, kako kaže Mark Twain: Nema toga tko može odoljeti naletu smijeha, a Ted Engstrom tvrdi da osmijeh donosi osmijeh. Smijeh je jedina zaraza koja učinkovito liječi dušu i tijelo, ublažava napetost i oslobađa od nagomilanih agresivnih naboja.

SELMA dipl.iurist

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Nije cudo!

Komentar  SELMA dipl.iurist on Mon May 26, 2008 4:58 pm

Irma (citat):Zar i toga ima Mad
Vlastito dijete zaboraviti Exclamation
Danas moras, da zivis hiperaktivno, da bi sve obligacije bile uspjesno obavljene.
Zivimo brzo, hranimo se fast hranom, samim tim razmisljamo 100 na sat, inace ode dan, nece se vratiti.
Vjerovatno je bila u stresu sto nimalo nije cudno u danasnji vakat.
Nasi preci zivjeli su dugo, hranili se zdravo, nisu imali mnogo, a imali su sve. Danas je obrnuto, zelimo sve, ali nemamo nista!
Sto bi moja svekrva rekla samo SABUR!!!

SELMA dipl.iurist

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

eh, da je koristila ona riblja ulja koja mozak hrane....

Komentar  Berka on Mon May 26, 2008 10:43 pm

kakav fast food, daleko bilo. To ti je kao dobra zabava, diznilend, jednom godišnje, uzbudljivo i gotovo.
Zamisli da si savki dan u diznilendu ( ili našem Eftelinge) Shocked kakav bi ti život bio !!! Samoubilački !

Ali jednom, dva puta godišnje, zašto da ne, zabavi se ali i " za pojas zadjeni" da te starost ne pita gdje ti je bila mladost. Tijelo sve pamti. I istom mjerom uzvraća.

A zaboraviti čeljade, pa dobro, i to je za ljude Laughing
Kad je moj prvi sin imao oko godinu i pol, bila sam u robnoj kuci, zanijela se lijepom odjećom, probala, ogledala se i dok sam sve to radila uši mi je paralo neko tamo dijete koje je vikalo " Mamaaaaa", svijet se oko djeteta okupio, čitava frka, a onda sam se ja sjetila da sam došla sa svojim djetetom, i da sam ja " Mamaaa" Embarassed

Majke mi, živa istina. Zagrlila sam ga i izašla odmah ih robne kuće, sva crvena, u zemlju sam propadala od stida....

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ha ha ha

Komentar  Enisa Alic on Tue May 27, 2008 9:16 am

ja par dana nisam na forumu, a one i djecu zaboravljaju....divno je opet biti sa vama!!

sunny

Enisa Alic

Broj komentara : 413
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ovo je forum za rezisere

Komentar  Jelena S. on Tue May 27, 2008 9:23 am

Dobre ideje za film snimiti. Muzevi zaboravljaju zene na putu, sipa se gorivo na pumpi bez čike, žena ode u goste i ostavi kod domaćina dijete, druga žena se zanijela probanjem odjeće da čuje svoje dijete a "nezna" da se to dere njeno rodjeno djete. Režiseri, scenaristi, gdje ste tongue

Jelena S.

Broj komentara : 63

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ha ha ha

Komentar  Enisa Alic on Tue May 27, 2008 1:01 pm

izgleda da smo danas svi na forumu dobro raspolozeni!!!!

u pravu si, moram obavjestiti moju mladu sestru (koja studira za rezisera/scenarijo); ma ima da ideja sakupi samo tako....

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

zar je ona buduće režiserka ?

Komentar  Berka on Tue May 27, 2008 1:07 pm

Ah ta tvoja mladja sestra, ja sam samo gledala kolikovas dvije ličite jedna na drugu. Znači, ona je budući proizvodjač filmova !
A tvoja starija sestra, to je posebna priča. Reci molim te o njenom zanimanju. A i njenog supruga. Molim te. Ti ćeš to bolje od mene.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

mozda ce ona tvoj film napraviti!!!

Komentar  Enisa Alic on Tue May 27, 2008 1:30 pm

A moja starija sestra, ona radi na MRI (to je ona masina za snimanje svega i svaceka, koja izgleda ko rora).

Zavrsila je elektro-tehniku, medicinski smijer tako da sada radi na poboljsanju tih medicinskih aparata - da bi se rak sto bolje i sto prije otkrio.

A zet moj...i on je elektro-tehniku zavrsio. Samo on radi na umjetnoj nafti...(izvini Renato ako sam pogrijesila - ako vidis ovo , a nisam u pravu, molim te ispravi)

Eto to moje sestre rade, a tvoje? Very Happy

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

skoro su se iz Oxsforda vratili

Komentar  Enisa Alic on Tue May 27, 2008 1:31 pm

Ta moja starija sestra i zet, tamo su radili.

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

impresivno

Komentar  Miran Lakovski - Laki on Wed May 28, 2008 8:19 pm

Kako se ponosim kad čujem da su naši ljudi u svijet uspjeli. Jesu li tamo predavali ili polagali magisterij.

Miran Lakovski - Laki

Broj komentara : 101

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

suze me obliše od smijeha

Komentar  Tenzila on Thu May 29, 2008 9:04 am

Dragi moji eh evo me kao i svako jutro prvo pogledam poštu a onda zavirim malo na forum da vidim ko se javio. Obliše me suze čitajući ovu priču kako je Halim zaboravio Berku! Pa mogu si zamisliti kako se Ermina smijala dok joj je Berka to pričala uživo!
A što se tiče pumpe bez čike, toga se i ja tako često sjetim i od srca nasmijem. Budite mi zdravi i nasmijani! Želim vam svima uspješan dan! flower

Tenzila

Broj komentara : 91
Registration date : 2008-02-05

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

predavali

Komentar  Enisa Alic on Fri May 30, 2008 9:57 am

Sale (citat):Kako se ponosim kad čujem da su naši ljudi u svijet uspjeli. Jesu li tamo predavali ili polagali magisterij.

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Fri May 30, 2008 10:13 am

Tenzila (citat):Dragi moji eh evo me kao i svako jutro prvo pogledam poštu a onda zavirim malo na forum da vidim ko se javio. Obliše me suze čitajući ovu priču kako je Halim zaboravio Berku! Pa mogu si zamisliti kako se Ermina smijala dok joj je Berka to pričala uživo!
A što se tiče pumpe bez čike, toga se i ja tako često sjetim i od srca nasmijem. Budite mi zdravi i nasmijani! Želim vam svima uspješan dan! flower

Draga Tenzila, baš smo iz Bihaća putovale Ermina i ja prema tebi, i neznam kako je došlo do te priče, toliko smo se smijale da su ljudi i cijelog autobusa prema nama gledli, bezbeli i vozač se ibretio tolikoj neozbiljnosti. Onda smo se nas dvije razdvojile na različite strane autobusa, ali kad god smo jedan u drugu pogledale prasnule smo, bilo je suza k'o kiše Laughing

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

stvarni trenuci

Komentar  Tenzila on Fri May 30, 2008 5:13 pm

sve su to nezaboravni trenutci kada se dvije duse ili vise dusa sretnu, u sustini to nam je samo i potrebno! stvarnih momenata mozemo se cesto sjecati i ponovo smijati, puniti nasu auru cistom energijom! Blago nama sto se imamo i sto mozemo jedni na druge da mislimo i da se prisjecamo zajednickih smijanja!

Tenzila

Broj komentara : 91
Registration date : 2008-02-05

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

postoje i pogresni trenuci

Komentar  Berka on Fri May 30, 2008 6:21 pm

Bila sam danas na tavanu da bih se izborila sa pranjem , susenjem i peglanjem veša.
Tamo mi je "radna soba" za tu namjenu . Imam ti ja tamo i ugodjaj, jednu staru liniju pa pustim muziku za moju dušu. I tako, sam ti, nemajuci volje da biram šta ću ovaj put slušati i pjevati, izvučem na slijepo.... kad.... krene muzika koju godinu dana nisam sigurno čula. A pjesma ide ovako:

" Srce ima vrela dva, veselja i kahara
pa kad jedno provrije DRUGOG K'O DA I NIJE..."

i tako ti ja vadim veš iz mašine, razabirem i pjevam na sav glas, a pri tom se i mislim,
stvarno, svako jutro kada oči otvorim, zahvalim se što sam se živa probudila, pa onda nastavim sa zahvaljivanjem na lijepom krevetu, pa pogledam lijepe zavjese na prozoru Smile , zahvalim kosmosu što su mi divna djeca i snahe, zahvalim se i za medene unuke i čvrsto odlučim da i ovog dana moje srce otvori onaj izvor (vrelo) veselja... Ali, vraga, ono drugo vrelo previše dugo čeka da dodje na red, pa onda odjednom proključa, ruši sve živo u svom naletu, dajući mi do znanja da srce ima vrela dva, veselja i kahara. kao da hoće ( ono kaharno vrelo) da mi kaže da su oba ravnopravna i da svakom moram dati istu šansu. Pošteno. Zar ne?

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 1:18 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Stranica 1/2 1, 2  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh