Feng shui i mirisi u kuci?!

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Feng shui i mirisi u kuci?!

Komentar  Admin on Mon Jan 14, 2008 12:38 pm

Imam jedno pitanje. Znam, da je u feng shui raspored stvari jako vazan, a isto tako cistoca doma! Da ne ispanem glupa, redovno osvjezavanje tj. ciscenje kuce, znaci i fine mirise u kuci.
Kako je sa koristenjem etericnih ulja, ima li nekih koji imaju prednost po feng shui pravilima? Ili kako je sa mirisima, na koje ne mozes uticati, kao na primjer, smrad iz cijevi u zgradama ili vanjski nepozeljni mirisi?

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

Re: Feng shui i mirisi u kuci?!

Komentar  ERMINA on Mon Jan 14, 2008 3:37 pm

Ja ne poznajem Feng Shui (zato redovno otvaram ovu rubriku Very Happy ) ali cu napisati ovaj post zbog baznog znanja o disanju, jer vjerujem da je Feng Shui kao prirodna terapija baziran na prirodnim zakonima.
Disanje je, uz ishranu, pice i mentalne funkcije, jedna od 4 bazne tjelesne funkcije koje cinimo na pogresan nacin. Vrlo je interesantno da je organizam zasticeniji od otrova iz hrane nego od otrova iz zraka. Sve sto udisemo ide direktno, kroz disajne organe, u krv, dok hrana prodje poprilicnu cenzuru.
Iz tog razloga sam veliki pobornik terapije disanjem i aromaterapije, kao i uklanjanja neugodnih mirisa iz svoje okoline (kao oblika terapije).
Znam da se na mirise navikavamo i vremenom ih prestajemo osjecati i zato me Feng Shui vrlo zainteresirao sa drevnim uputama o malim stvarima na koje treba obratiti paznju (poput zatvaranja poklopca od WC skoljke - niko nezna zasto to radi, ili pak to ne radi, a evo zgode da se objasni kako nam disanje "pomaze" da obolimo ili ozdravimo)
Ja koristim metodu selekcije mirisa prema ugodi, ali vjerujem da u mom okruzenju postoje neugodni mirisi na koje sam navikla i vise mi ne stvaraju neugodu, ali ih to ne cini manje opasnima. Zato sam izuzetno zainteresirana saznati Feng Shui propise po pitanju mirisa. bounce

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

veoma sirok pojam

Komentar  Berka on Wed Jan 16, 2008 6:08 pm

neznam koliko si upucena, ali u svakom slucaju vidim da si svjesna koliko je feng shui sirok pojam.
Ja ga studiram dugi niz godina i u stanju sam sasvim ispravno napraviti tvoju feng shui kartu.
A to znaci da znas koji ti oblik najvise odgovara, koja je tvoja boja, direkcija u prostoru, koje su tvoje
sretne boje...itd.... znaci, dovoljno je da znam tvoj datum i godinu rodjenja kao i to jesi li zensko
ili si musko Razz
ha, ha, dobro de, za tebe znam da si zensko Razz
Isto tako mogu ti odrediti koji cvijet je za tebe najvise u harmoniji,
za nekoga je to orhideja, za nekoga behar sljivinog drveta itd....
E tek sad, dolazim na tvoje pitanje . Miris po mom misljenju je najbolji onaj koji potice ili lici na
mirisom cvijeta . Znaci, trebamo znati koji je po tvojoj feng shui karti tvoj cvijet.
Jos mi nisi poslala datume rodjenja ( tvoje i tvoje porodice) pa da napravimo jednu
porodicnu feng shui kartu kako bi se uskladili svi koji zive u jednoj kuci

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  ERMINA on Wed Jan 16, 2008 6:29 pm

Ako mislis na mene, poslala sam ti sms sa podacima: bilo je to u novogodisnjoj guzvi, pa si ga mozda previdjela, a mozda sam i ja nesto zabrljala Razz
Poslacu ti ponovo! Znam da neki cvijet negdje ceka na mene!

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

bogami nisam dobila

Komentar  Berka on Wed Jan 16, 2008 6:42 pm

ERMINA (citat):Ako mislis na mene, poslala sam ti sms sa podacima: bilo je to u novogodisnjoj guzvi, pa si ga mozda previdjela, a mozda sam i ja nesto zabrljala Razz
Poslacu ti ponovo! Znam da neki cvijet negdje ceka na mene!

jos se ja mislim zasto mi ne saljes datume rodjenja, pa sam dosla na ideju
da mozda neces da mi se povjeris Razz sta ja znam, da li sam u tvojim ocima
osoba od povjerenja.
Ali sad znam o cemu se radi: dobila sam dvije tvoje poruke koje nikako nisam mogla
otvoriti. ( samo ne nesto pisalo "onbeperkt"). I onda sam mislila da je neka tvoja greska
u pitanju. Dobro, nema veze sada, napisi mi ponovo i dobices svoju kartu.
Vidjeces kako feng shui moze promijeniti zivot _ na bolje, naravno.
Posebnu paznju obrati na svete tacke u stanu koje simboliziraju brak i ljubavni zivot.
A to cu ti sada odmah reci:
Kad stanes na ulazna vrata svoje kuce, znaci, lice okrenuto u kucu kao da ulazis u kucu,
od tog polozaja vidi gdje ti je najgornji desni ugao kuce. Eto, to mi javi pa cu ti dalje dati
upute.
Od srca se nadam da ti na tacki braka i ljubavnog zivota nije WC solja ili frizider ili
bilo sta od nereda ili instalacija.
Ali, o tom po tom.
Cekam tvoje datume ( mozes mi poslati ponovo na mobilni ili preko mail-a)
a ovo najgornjem desnom uglu tvoje kuce, opisi mi ovdje na forumu, radi ostalih citalaca.
pusa

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

DEZORJENTIRANA

Komentar  ERMINA on Thu Jan 17, 2008 12:28 pm

Evo, odmah saljem mailom datume.
Po pitanju ugla za kojim tragamo, tesko mi se orjentisati, ali pokusacu opisati.
Ako stojim tacno na ulaznim vratima, ugao koji je iznad mene desno pripada kupatilu, a tacno u uglu nalazi se kada; wc solja je na sredini desnog zida gledano od desnog ugla.
Ako sam usla u kucu i usmjerila se na ulazak bilo na gornji, bilo na donji sprat, onda je u desnom gornjem uglu prostor spavace sobe a u samom uglu je televizor.

Jedva cekam daljnje upute, ako treba i rusiti - bolje ja nju nego ona mene! Very Happy

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ma ti si pametna i odlucna zena u svakom pogledu

Komentar  Berka on Tue Jan 22, 2008 4:25 pm

Nikada ni od koga nisam cula ovakvu mudrost a da je zapravo tako jednostavno.
Moracu te od sada cesto citirati - u situacijama kada odredjujemo svete tacke
nase kuce:
BOLJE DA JA NJU RUSIM NEGO ONA MENE

Znaci, kada stanes na glavna ulazna vrata svoje kuce posmatraj samo
glavne zidove i vanjske coskove kuce. ( kao kada se poceo praviti temelj za tu kucu).

Postoje dvije razlicite opcije. Da gledas prema unutrasnjosti kuce kao da zelis uci
unutra. Znaci, nos ti je okrenut prema ulazu u kucu.
druga opcija je da gledas prema napolju - kao da izlazis. Ova druga opcija u ovom slucaju
nije interesantna ( ali cu te drugi puta nesto i o tome pitati)
Znaci, okrenuta si kao da ulazis u kucu. Skoncentrisi se.
Od ta cetiri glavna coska kuce mene sada samo interesuje vanjski zid kuce sa one kontra
strane ( paralelno od zida na kojem su glavna ulazna vrata), DESNI COSAK (UGAO).
to ti je sveta tacka ljubavi i braka. ukoliko na toj tacki stoji kada, ne svidja mi se
zato sto je tu odvod. Sto simbolicno znaci da otice ljubav.
Ali ako je to tako, ne d'o Bog da rusis kupatilo, sta bi mi onda tvoj Ervin radio Evil or Very Mad
Stavi iznad toga zvoncice neka vise i neka preusmjere jang ( agresivnu) energiju.
Toliko o glavnoj svetoj feng shui tacki koja simbolizira ljubav.
mene sada zanima lijevi gornji ugao. On je sveta tacka blagostanja, novca, bogatstva, zarade.
Elvisa zna da je nekada na tom mjestu kod mene uvijek bila kanta za smece. Zamisli !!!
kada rijesimo ovo, ljubav , novac.... jer o tome imamo jos i te kako mnogo za pricati,
onda cemo se baciti na svete tacke porodice, nasljedjivanja, karijere, prijatelja, ugleda itd....

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

mislim da sam pogrijesila

Komentar  Berka on Tue Jan 22, 2008 4:29 pm

evo ponovo sam procitala tvoj opis uglova, mislim da sam ja tebe pogresno razumjela a i ti mene. Ovdje ti najbolje pomaze crtez. Eto, tako nema ovakvih nesporazuma.
Izgleda da si mi opisala uglove sa gornjeg sprata.
Ja sam kriva jer sam ti rekla " desni gornji ugao"
zaboravi na te moje rijeci, ocigledno su pogresne.
Zamisli da pravis temelje za tu svoju kucu.
stani na iskopane temelje, na mjesto gdje ce biti ulazna vrata.
pogledaj na mjesto gdje ce biti suprotan ( paralelan) zid .
znaci, zid na kojem nece biti ulazna vrata, ali ti gledas u taj zid.
Sta je u tom desnom uglu? (prizemlje)

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  ERMINA on Tue Jan 22, 2008 5:47 pm

Eh, da je matematika samo 2+2, ne bi bilo potrebe za integralima! Nadam se da ja nisam komplikovan slucaj kao moja kuca.
Naime, u prizemlju imam samo poslovne prostore, tako da su mi temelji na prvom spratu Very Happy . U uglu opisanog zida nalazi se korpa za kisobrane Question . Kisobrane obicno osusimo vani, pa ih onda odlozimo u korpu, no za svaki slucaj sam provjerila - nije suplja i nema sanse da se i kap ljubavi odlije cheers Ali cu objesiti i zvoncice, za svaki slucaj!

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

citanje karte i zenske

Komentar  Admin on Tue Jan 22, 2008 6:02 pm

hehe, drage moje, kad vas (vase rijeci) ovako citam, padne mi na pamet jedna jako meni odvratna sovinisticka tvrdnja, da zenske nemaju orientacije u prostoru, i da ne znaju realnost prenijeti na karte! A ja znam, da to nije tako!!!
Meni je Berka fino rekla, tacka potomstva ti je kriticna jer sam je djelila sa komsijom ... dok nisam nesto na tom uradila, vrtila sam se u krugu i dozivljavala stresove i razocarenja u vezi trudnoce! Tu sam tacku "skockala" po Berkinom savjetu i evo me, prava sam blazena trudnica! Na mjesto, gdje mi ulazi prosperitet u kucu (novac, ugled, zarada ...) stavila sam veliku zdjelu punu svjezeg raznoraznog voca! To su dvije stvari, koje su kod mene podhitno trebale izlijecenje, bilo je i drugih ne tako akutnih stvari, a sredila sam i to!
Uskoro se selim u kucicu mojih i muzevih snova, pa cu morati Berku ponovo angazovati, da mi pomogne oko kriticnih mjesta!

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

Komentar  ERMINA on Tue Jan 22, 2008 6:05 pm

Ja lijepo molim da me se uputi u tajne te tacke koja inicira trudnoce, tu bih preselila WC solju!
Nakon rata reis je posjetio nas Kanton i objavio da je napravio zapis da se obnovi mladost koju je zemlja u ratu progutala. Moj suprug je ubjedjen da je taj zapis ispustio kod nase kuce. Ima li lijeka? Rolling Eyes

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

cekajte da se prvo ismijem

Komentar  Berka on Tue Jan 29, 2008 9:35 pm

A majko moja sto se ja vama dvjema moram smijati.
najbolje da mi je Ermina nacrtala i gotovo! Ovako: na tacku braka stavi nesto dvoje. Neka simbolizira ljubav.
na primjer, ja sam stavila dvije lijepo stone lampe i stalno mi svijetle cak i po tanu ( da nam se ne bi ne daj boze smrklo u braku). Elvisa je stavila dva golupcica koji se ljube ( ako se dobro sjecam) i to taj ukras potice bas kao svadbeni dar. Nemoze biti bolje. Ti Ermina mozes staviti dvije svijece. Ili smisli nesto, pametna si ti zena.
Toliko o tacki braka, ali kada ti dodjem, to cu ti ja na licu mjesta rijesiti. Ne mislim na brak nego na bracnu i ljubavnu tacku.
O tacki plodnosti, eto, Elvisa, objasni ti Ermini, vidis kako se katastrofalno sporazumijevamo i snalazimo u prostoru. Pravi haos Embarassed
Samo jos jedna napomena o tacki za potomstvo.
Pokazala sam Selmi tu svetu tacku ( za razmnozavanje) i ona je odmah stavila tu ukrasnu svijecu u nekom
fenjercicu i na to nalijepila Edvinovu sliku iz perioda kad je bio beba. Slijececu menstruaciju nije dobila.
Ma odmah. Sta da ti pricam.
A ti Ermina, kada ti lijepo Elvisa objasni gdje ti je ta tacka vidi sta ces i kako ces Razz . Ja mislim da je najbolje da ti i Ervin legneta tako da vam se samo ledja dodiruju. Ledja uz ledja. To ti je najsigurnija tacka odnosno orijentacija u prostoru.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

FUNKCIONIRA!!!

Komentar  ERMINA on Thu Jan 31, 2008 1:33 am

Drage moje, sa zaloscu vas obavjestavam da metod ledja uz ledja funkcionise!!! Ima li koji laksi?

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

na sta nam ode tema o feng shui mirisima

Komentar  Berka on Thu Jan 31, 2008 2:39 pm

ha, ha, ima, ima, posalji ga na sluzbeni put. To ti je jos bolje.

Ili se pobrini za "odgovarajuce" mirise, ( miomirise ) , to ti je super, bolje nego ledja uz ledja.

Nego, stvarno salu na stranu, poslije toliko godina studiranja i prakse mislila sam da sve znam
ali si pokrenula novo poglavlje istrazivanja. Mirisi.

Koristis li mirisne stapice? Za svaki miris postoji odredjeni motiv.
Vanilija na primjer za senzualnost. Lavanda za opustanje.... ( slijedi nastavak ) Wink

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

o mirisima i ostalom

Komentar  Nela Alilovic on Sat Mar 22, 2008 11:19 pm

OVO SAM JA UCILA O
PRIMENI FENG SUI LEKOVA (medju koje spadaju i mirisi)PO SEKTORIMA
(u ostalim sektorima ne treba primenjivati navedeno)
MUZIKA(ZVUCI):
2, 7, 6
SVETLO (svece, svetiljke)
4, 9, 6
MIRISI
8, 3, 4, 5, 2, 6
BOJE:
1
PLAVA
CRNA
8
ZUTA
OKER
BRAON
3
ZELENA
PLAVA
OKER
BRAON
ZLATNA
SREBRNA
4
ZELENA
PLAVA
OKER
BRAON
ZLATNA
SREBRNA
9
CRVENA
NARANDZASTA
2
ZUTA
RUZICASTA
NARANDZASTA
BRAON(BOJE ZEMLJE)
BOJE PESKA
7
LJUBICASTA
PLAVA
TIRKIZNA
6
PLAVA
LJUBICASTA
TIRKIZNA
ZLATNA
SREBRNA
5
ZELENA
CRVENA
ZUTA
Razz
Feng sui pozdrav iz Subotice!

Nela Alilovic

Broj komentara : 86
Registration date : 2008-03-22

Vidi profil korisnika http://www.gtlnet.com/~leolight

Na vrh Go down

BROJ JE?

Komentar  ERMINA on Sat Mar 22, 2008 11:35 pm

Na sta se odnosi broj? Mjesec, godina, sretni broj...?

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Nela, Nela,

Komentar  Berka on Sun Mar 23, 2008 11:50 pm

Ovo je i za pocetnike, Nela,
ja sam te razumjela, ali oni koji se prvi put susrecu s tim...
mozda da im ti jos malo pojasnis ?

Veoma sam sretna zbog tvoje saradnje

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

SLAZEM SE

Komentar  ERMINA on Thu Mar 27, 2008 12:49 pm

Mislim da bi i ti Berka mogla napraviti jedno uputstvo na koji nacin koristiti feng sui kartu. Znas da ljudi vole dalje istrazivati, stoga je bitno kad se zele uskladiti sa necim sto nije u Feng sui karti, kao u ovom slucaju nacinom feng sui terapije za odredjeni "znak", koji ce znak gledati!!! cyclops

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Nelini F.S. lijekovi

Komentar  Berka on Thu Mar 27, 2008 4:08 pm

Bas sam ovih dana radila Jaci Feng Sui kartu pa mi je najsvjezije u sjecanju.
Ona je rodjena u elementu 1
a 1 znaci da je rodjena u periodu kada je lement VODA (1) bio dominantan. Sto dalje znaci da je njena sretna
boja bijela ( ili prozirna kao voda)... i dalje ... to su ti citavi romani.

Predlazem Neli da nastavi odnosno da pojasni ono sto je pocela...

A prije Nelinog javljanja, vazna napomena:
Kod punoljentih osoba presudan je opis karaktera osobe prema godini rodjenja.
Ali za djecu (maloljetne osobe) se vise gleda drugi element ( prema danu i mjesecu rodjenja) zato sto
oni jos nisu formirani. Tako da se karakteristike djece vremenom, kako postaju punoljetni preoblikuju u
ovaj prvi element ( prema godini rodjenja)

Svi mi imamo odredjen dominantni element (zvjezdu rodjenja) sto se odredjuje ne samo godinom naseg rodjenja
nego je vazno znati je li se radi o zensku ili musku.
u Jacinom slucaju zvijezda ( po godini rodjenja) je 1 = VODA
a prema danu i mjesecu rodjenja ( po kineskom kalendaru), u Jacinom slucaju to
je element METAL.

Znaci, Jaca je prvenstveno i odlucujuce Voda (1)
Ako cu se ipak kratko upustiti u Nelino tumacenje ( s kojim se 100% slazem)
Jacina sretna boja je bijela. Znaci, neka se u odredjenim situacijama drzi bijele boje.
Ali ako je u stanju konfuzije, tu joj bijela boja nece toliko koristiti kao na primjer plava ili crna.
Jer, za Jacu koja je u elementu 1 rodjena,
lijek moze biti plava ili crna boja.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

mirisi

Komentar  Berka on Thu Mar 27, 2008 4:23 pm

Ermina me prije nekoliko sedmica zainteresovala za mirise kojima se do tada nisam ozbiljno bavila.
I tako proucavajuci, i te kako je znacajno prilagoditi mirise tvom elementu. Po nekoj intuiciji sam
shvatila da se trebas drzati mirisa onog cvijeta koji je za tebe sretan.
Ako u tvojoj FS karti stoji da je na primjer bozur tvoj sretni cvijet, zasto ne bi za tebe bio najbolji miris
miris bozura?
Uzgred, za Erminu sam nabavila mirisne stapice za sve znakove horoskopa.
Osim mirisnih stapica ( nece ih potrositi za nekoliko godina Very Happy )
nabavila sam jom nekoliko malih bocica etericnih ulja ( lavanda, ruza, ...)
Moj i Erminin miris ( gledajuci prema astroloskom znaku rodjenja) je definitivno miris Sandalovine.

Prema tome, draga moja Ermina, dolazim ti treceg aprila sa raznoraznim mirisima...
( ako me po izgledu ne prepoznas, poznaces me po mirisu Razz )

I od sada, na dalje i ubuduce, nemoj vise da se dvoumis, tvoj ( i moj) miris - SANDAL

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  SELMA dipl.iurist on Wed Jul 02, 2008 3:28 pm

Kada su mirisi u pitanji nemojte mene zaboraviti!

SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 219
Registration date : 2008-02-01

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Kasno Marko...

Komentar  Nela Alilovic on Sat Jul 05, 2008 4:34 pm

ERMINA (citat):Na sta se odnosi broj? Mjesec, godina, sretni broj...?

Joooj, danas sam videla ovo pitanje...
broj se odnosi na sektore (devetine) prostora(tlocrta)
podela je od ulaznih vrata...mislim da je neko vec to objasnio i crtkao:

4 9 2

3 5 7

8 1 6

ulaz
u stan

Nela Alilovic

Broj komentara : 86
Registration date : 2008-03-22

Vidi profil korisnika http://www.gtlnet.com/~leolight

Na vrh Go down