ČIŠĆENJE JETRE

Stranica 2/3 Previous  1, 2, 3  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

jos nesto

Komentar  Berka on Sat May 17, 2008 9:50 am

U privatnoj prepisci, Enisa mi je ispričala da je, inspirisana našim temama, a znajući sada šta jetra predstavlja, bila kod doktora.

Evo, citiram jedan mali dio njenog pisma:

" Bila sam neki dan na kontroli jetre (kod mene je stvarno jako losa GGT normalno je do 40, a moj GGT ide i do 500 ).....radila sam malo na tome - sada mi je na 180!!!!!

Dragi moji, radila je malo na sebi,i zamislite, rezultat je bio više nego 100 % bolji !!!

Enisa još nije ( isto kao i ja) isprobala gore spominjani recept drastičnog čišćenja jetre.
Kako mi ona piše, ovih dana su joj djeca bila bolesna i mnogo toga drugog se ispriječilo u njenim svakodnevnim aktivnostima, nije imala vremena za sebe, ali eto, radila je malo na sebi ( odabranom hranom, dodala neke napitke itd... spiritualnim radom...itd...) i vidite rezultat !!

Moja poenta: čak i kada malo radite na sebi, rezultat može biti.... Shocked WAU !! Shocked

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

RADITE MALO NA SEBI

Komentar  ERMINA on Sat May 17, 2008 1:39 pm

Ovo je najbolja recenica koju sam odavno cula!!! Cijelo vrijeme pokusavam reci upravo to - sta nam vrijedi cista kuca, ako cemo je nastaviti prljati. Za ciscenje postoji brzi i sporiji nacin, pouzdan i nepouzdan, skup i jeftin, ali svakom prethodi odluka da konacno pocnemo raditi na sebi!

Bravo Enisa, ali bravo i Berka, jer ti si prepoznala cijelu mudrost u nizu Enisinih recenica sunny

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Da, da, iz cijelog maila ja sam se uhvatila samo za to

Komentar  Berka on Sat May 17, 2008 4:54 pm

Iz cijele nase prepiske ja sam se uhvatila samo za tu njenu recenicu:
"malo sam radila na sebi"

A prije te recenice nema sta nije bilo .
Ljudi moji, sta je nju sve spopali tih dana, pored jednog djeteta u gipsu, drugog osutog ospicama, treceg u pelenama... ahahhh

I poslije te carobne recenice MALO SAM RADILA NA SEBI
opet mnogo riječi o njenom dragom, kako je razumije, kako joj pomaze, bilesi, brao joj je i svježu žaru jer je čuo da i to može pomoci... ( ali nije bitno to, nego nikada njegovo ime nije napisala da nije uz to dodala "moj" ili " ljubav moja" ili ...

Hocu da ti kazem, to MALO RADA NA NAMA pravi nevjerovatna čuda.
Tvoja porodica (Erminina), isto kao Elvisina, Tenzilina evo sada i Enisina... pa to je... FILM !!

Da je u filmu toliko ljubavi, mudrosti, toplote, razumijeanja, rekla bih..." ma ja ba, ko film...."

Stvarno, nemam riječi. Enisa je takodjer postala jos jedna u nizu mojih žestokih inspiracija.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

sebi nikad nisam dovoljno dobra!

Komentar  Tenzila on Mon May 19, 2008 9:25 am

Drage moje evo me poslije ''uspjesnog'' vikenda za druge a meni opet nije bio bog zna sta ponovo u mom uredu i kao i svakog ponedjeljka letim odmah sa soljom caja da pogledam postu i sta ima na forumu!
ovo jutro ste me takle i hvala vam sa ovim ''malo radila na sebi''. Razmisljam o sebi koliko mi je ponekad tesko ''malo radit na sebi'' usprkos svom iskustvu. ma to je nekad kao popeti se na planinu, podici ruke i skidati maglicu ili hrdju sa srca, ali tad se bas treba oduprijeti i nesto uraditi za sebe!
Moj je zadatak nauciti biti njeznija sama sa sobom, gonim se nekad kao gonic robova i preko rezultata prelazim kao preko blata i negledajuci ih, a najmanji neuspjeh stavim pod lupu pa ga istrazujem i istrazujem. Question vjerujem da cu uz vasu podrsku i malo rada na sebi uspjeti! voli vas vasa tenzila

Tenzila

Broj komentara : 91
Registration date : 2008-02-05

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

za enisu

Komentar  Tenzila on Mon May 19, 2008 9:30 am

Draga Enisa, zelim ti da sve svoje trenutne izazove prebrodis sa puno ljubavi i strpljenja.
Vidim da je tvoj prevod ciscenja jetre pokrenuo jedan veoma vazan iscjeliteljski proces kod tebe, sam odlazak lijecniku, pretrage i poduzete mjere su dio iscjeliteljskog procesa, budi strpljiva sa sobom i mnogo voli sama sebe i svoju jetru, pusa Tenzila

Tenzila

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

za berku

Komentar  Tenzila on Mon May 19, 2008 9:38 am

''corava koko'' vidi ti kako ona lijepo opisuje sve nas i nase familije, i nimalo ne pretjeruje, sve su to harmonicne familije velikom zaslugom ''mama poglavica''! ali vidis li svoju????? pa znas da vera i ja evo 2 godine ne zaustavljamo se sjecanjem i pricanjem o tvojoj porodici, njenim clanovima i vasim otvorenim i harmonicnim odnosima. znate li kako nasu ''Magistru'' njen suprug docekuje kuci sa kojim rijecima pogodite?? '' najljepša ženo!'' a sa kakvim je uvazavanjem gledaju njeni sinovi? o azri da ne pricam ''niko nema tako mudru mamu kao ona'' a gdje su snahe bivse, sadasnje sve sa njom imaju iskren odnos! i tako ''corava koko'' uzivaj u rezultatima svog rada! ljubi te tvoja ''nezadovoljna sama sobom'' drugarica!

Tenzila

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

prelijevanje božanskog, očnim kontaktom, iz duše u dušu...

Komentar  Berka on Mon May 19, 2008 9:58 am

Malo sam radila na sebi i ovog vikenda. Jedan dan meni i svima a slijedeci samo meni i maloj unučici koja " u svojoj jetri" nema još ni pola godine. Shvatila sam: dok sam "MALO RADILA NA SEBI" jedan od najboljih rezultata dalo je moje druženje sa bebicom. Dok sam joj pjevala, masirala nožice, milovala po licu, hranila je, osjetila sam nevjerovatnu pokretačku snagu čišćenja mojeg srca, duše, jetre...
Primijetila sam da mi je lice svjetlije, opuštenije, i nekako ljepše. Poseban blagoslov uživale smo obadvije kad sam joj rukom milovala lice. Pravila sam jedva primjetnim dodirom kaziprsta "šare" po njenom čelu, bradi, obrazima, nosu.... a ona je gugutala kao grlica od ljepote. Naš očni kontakt je bio prelijevanje božanskog iz jedne duše u drugu i obratno, i sve tako naizmjenično. U tom "kodak" momentu zatekla nas je bebicina majka koja je došla ( prije zakazanog vremena) po svoje mladunče.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

sve je meditacija

Komentar  Tenzila on Mon May 19, 2008 10:13 am

''sve je meditacija'' ako je svjesno- što bi rekao naš zajednički učitelj Adem

Tenzila

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: ČIŠĆENJE JETRE

Komentar  Berka on Mon May 19, 2008 8:31 pm

Tenzila (citat):''corava koko'' vidi ti kako ona lijepo opisuje sve nas i nase familije, i nimalo ne pretjeruje, sve su to harmonicne familije velikom zaslugom ''mama poglavica''....

Ha, ha, a i ja, takodjer mama poglavica ali i ćorava koka, pa kljucam kljucam, jest da je u čoravo al ipak potrefim poneko zrno . Ma odem ti ja ovakva bezglava malo i na plažu, ko velim, kad svi ovi ljudi predju tolike kilometre da bi se malo po pijesku valjali, sto ne bi i ja. Al prvo kljucanje pa onda sve ostalo Laughing

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

sejtane jedan

Komentar  Tenzila on Tue May 20, 2008 9:02 am

eh jesi cirkus!
nije valjda da ste se vec poceli izlezavati po plazi, da znas kako ti zavidim na mjestu stanovanja em voda em zrak! odoh udahnuti malo ovog svog tuzlanskog sa mirisom termoelektrane, bjezi sejtane!

Tenzila

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

na plazi vrije ko u mravinjaku

Komentar  Berka on Tue May 20, 2008 10:19 am

Kao da je juli ili avgust, plaza puna njemaca, belgijanaca, haos.
Kupaju se u hladnoj vodi. Ja sebi dozvoljavam samo hodanje po plicaku, nedam
ni do kolena da dodje a kamoli do gaca. Very Happy
Azra je bila sa Emily u subotu, kupale se i izgorile obadvije na suncu.
Kod Emily je bila prava porodična drama. Njena tetka je imala malu bebu koju je Emily ponekad cuvala, pa se emotivno vezala za nju. Beba je umrla ( a nema jos godinu dana starosti).
Pa su njena tetka i tetak bili uhapseni, mediji napravili pravi cirkus. Stotine insinuacija, nagadjanja, horor.
Na kraju se ispostavilo obdukcijom da je dijete dobro hranjeno, njegovano, dovoljno spavalo. Dijagnoza : vitedood ( bijela smrt).
Beba je vjerovatno bia previse utopljena, pa je ZABORAVILA disati ( kao da je u majčinoj utrobi). Zamisli Sad
Emily se polako oporavlja. Jucer je bila kod moja Azre, pa su se čak i smijale. Zivot ide dalje....

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Admin on Tue May 20, 2008 5:38 pm

Za ovaj recept sam vec cula, a moj tata, lijeceni alkoholicar cistio svoju jetru sa kozjim mlijekom i sirutkom (tako on to naziva- sramota me je, a ja stvarno ne znam sta je to). Njegova jetra je poslje decenija koristenja alkohola skoro pa bilo unistena, nivo triglicerida je imao vise nego 500 % povisen. Nakon tog visemjesecnog tretmana, trigliceridi su mu se vratili u normalu.

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

Komentar  ERMINA on Tue May 20, 2008 6:25 pm

Protein sirutke ima skoro istu vrijednost kao i sojin protein. Idealna kombinacija je pola sojinog (biljnog) i pola sirutking (zivotinjskog) - to je onaj prah sto ga jede Selmin Apolon. Za obnovu jetre dusu dalo, holesterola nema nikako, kazeina pogotovo, kilokalorija zanemarljivo. Neznam postoji li ijedna namirnica da se pije, a da je toliko bogata esencijalnim aminokiselinama kao sirutka. Samo vjerujem da je tata prvo prestao piti, pa onda napravio rezultat.

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Wed May 21, 2008 8:01 am

Admin (citat):.. sa kozjim mlijekom i sirutkom (tako on to naziva- sramota me je, a ja stvarno ne znam sta je to). ..

Nasa ADMINistratorka Elvisa je po rodjenju slovenka, pa sa nasim jezikom nije bas uvijek u dobrim odnosima. Sirutka je nus proizvod od mlijeka. Kada se milijeko lupa, mlati, udara, izdvaja se maslac.
Kad se maslac proizvede iz mlijeka, preostaje sirutka kao usputni proizvod - ostatak.

Grliim ja moju slovenku I love you

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

SIRUTKA

Komentar  ERMINA on Wed May 21, 2008 10:41 am

Odvajanje maslaca je u stvari samo pocetak procesa. Da bi se sirutka izdvojila, mlijeko mora biti u procesu sirenja. Najbolja je sirutka visestruko obradjena, dakle, kad je mlijeko vise puta bilo u procesu derivacije.

BCAA - sirutkin protein, izdvaka se od ostalih zbog toga sto je bogat cijelim lancima amino-kiselina, koji se za razliku od ostalih NE ZADRZAVAJU U JETRI

Takodje, GLUTAMIN, jedna od aminokiselina, sadrzi specificna antitijela - imunoglobuline, koji unistavaju strane organizme koje tijelo napada.

Jos je mnogo beneficija, ali najvaznija je iznimno visoka bioloska vrijednost - koliko dobro ljudsko tijelo sirutkin protein moze asimilirati. Mjere za biolosku vrijednost su PER i PDCAAS, a najbolje vrijednosti su PER 100%, a PDCAAS 1. Kad kupujete protein, trebate ga birati po ovim mjerama, a ne po cijeni ili proizvodjacu. Od meni poznatih na nasem trzistu, samo Herbalife ima ove vrijednosti.

Sirutku mozete proizvoditi i sami, ali se umjesto pasteriziranim, posluzite domacim mlijekom. Necete dobiti sirutku gore navedenih vrijednosti, ali ce te visemjesecnom upotrebom dobiti isti konacni efekat - "omasoviti" imunoglobuline, rasteretiti jetru i obnoviti posnu tjelesnu masu. Dakle, razlika je samo u brzini postizanja rezultata.

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

zivjela sirutka

Komentar  Tenzila on Thu May 22, 2008 10:48 am

evo idem danas na pijacu da kod moje Ruze kupim mladi sir i kajmak a sirutku kod nas daju gratis uz ove proizvode, inace sirutka je odlicna da se stavi u corbu od zare ili se napravi pogaca sa sirutkom! dobar tek!

Tenzila

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

RUZINA SIRUTKA

Komentar  ERMINA on Thu May 22, 2008 11:46 am

Trebamo uzivati dok jos nase Ruze na trznici misle da su dovoljno dobro naplatile sir i kajmak, pa sirutku mogu poklanjati...
Inace je ne bi trebalo kuhati, jer protein u nedehidriranom obliku nije termostabilan, iako priznajem da sam se oblizala na corbu od zare i vrucu pogacu, mmmmm

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Sirutka je mnoge izlijecila

Komentar  Miran Lakovski - Laki on Fri May 23, 2008 10:13 am

Znam i ja ljude koji su se izljecili od sirutke. Zalosno je to da neki u njoj ne vide nista osim vode i koji je bacaju. Lijek je svuda oko naroda al su neki kao corave koke pa niste ne vide

Miran Lakovski - Laki

Broj komentara : 101
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Jooooj, Tenzila, ubicu te !!!!

Komentar  Berka on Fri May 23, 2008 10:39 am

Eto, sad će neko pomisliti da sam ja ta čorava koka koja ne vidi blagodeti proteina iz sirutke Rolling Eyes

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

MLIJECNI PROIZVODI

Komentar  ERMINA on Fri May 23, 2008 12:06 pm

Mene mnogi pitaju kako to da su mlijecni proizvodi tako nezdravi, a nekad je ishrana bila fokusirana samo na njih. Prvo, stoka se hranila prirodno. A drugo, nije bilo na raspolaganju obilje mlijecnih proizvoda, litre i litre mlijeka potrebne su za sacicu putra i jedva kilogram posnog sira koji ostane nakon izdvajanja putra. Trebalo je kupiti i so, secer, tako da se i ono malo putra i sira "mijenjalo" za druge zivotne namirnice... Teska vremena, prijatelju moj...

Cesto se pise i cije i o ljekovitosti kozijeg mlijeka - nema ono neke posebne beneficije u odnosu na kravlje, samo je koza tvrdoglavija i jos je nismo uspjeli nagovoriti da se odrekne svojih prehrambenih principa bounce

Krava i ne jede nesto kolicinski, koza stalno nesto zvace, a nikad se nije govorilo: "Jedes kao koza" vec "Jedes kao krava" ili "Zdere k'o vo" (da izjednacim muski i zenski rod" . Eh sad, sta je to koza trebala prihvatiti ili odbiti kao naredbu, osim jela, da bi ostala izreka "Tvrdoglava si kao koza" (naravno i ON kao jarac"?

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Jelena S. on Tue May 27, 2008 9:51 am

Priča o bebi koja je zaboravila disati potresna je za svakog. Ali mi nije jasno da li je slučajno zalutala u temu o čišćenju jetre. Nemojte me pogrešno razumiti, samo se pitam. Užasno je to što je bilo u toj familiji jer gore se nije moglo čovjeku desiti.

Jelena S.

Broj komentara : 63

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

joooj vas!!!

Komentar  Enisa Alic on Tue May 27, 2008 12:25 pm

Berka Nezic-MagistraVitae (citat):Iz cijele nase prepiske ja sam se uhvatila samo za tu njenu recenicu:
"malo sam radila na sebi"

A prije te recenice nema sta nije bilo .
Ljudi moji, sta je nju sve spopali tih dana, pored jednog djeteta u gipsu, drugog osutog ospicama, treceg u pelenama... ahahhh

I poslije te carobne recenice MALO SAM RADILA NA SEBI
opet mnogo riječi o njenom dragom, kako je razumije, kako joj pomaze, bilesi, brao joj je i svježu žaru jer je čuo da i to može pomoci... ( ali nije bitno to, nego nikada njegovo ime nije napisala da nije uz to dodala "moj" ili " ljubav moja" ili ...

Hocu da ti kazem, to MALO RADA NA NAMA pravi nevjerovatna čuda.
Tvoja porodica (Erminina), isto kao Elvisina, Tenzilina evo sada i Enisina... pa to je... FILM !!

Da je u filmu toliko ljubavi, mudrosti, toplote, razumijeanja, rekla bih..." ma ja ba, ko film...."

Stvarno, nemam riječi. Enisa je takodjer postala jos jedna u nizu mojih žestokih inspiracija.

Napraviste citavu filozofiju od moje recenice...ali neka, fino ako sam vas potstakla da radite na sebi. Samo tako nastavite!!!!

sunny

A sta me spopalo Berka? Pa nista bona, samo si ti zaboravila kako je imati malu djecu. Sve majke danima nisu spavale, i borile se sa bolestima (ko to od nas nije imao ospice, gripu ili barem jednom uganuo nogu?).

samo naravno do nas je kako cemo mi to vidjeti i prihvatiti. Ja se naprimjer od srca zahvaljujem na dobroti Bozijoj (iako smo imali tesko vrijeme sa djecom). Kako, zasto - pitala me jedna prijateljica? Pa na svemu, a sve je ovo samo prolazno - faze koje svi mi moramo proci (sto vise djece - teze, Boga mi Smile ). Fala dragom Bogu - pa nije nesto gore, nije nesto trajno....treba i to vidjeti,

Naravno da je tesko, kada se nocima ne spava i danima bori sa jednim bolesnim, pa drugim bolesnim pa trecim djetetom.Ali ELAHAMDULLILAH!!! Sa vjerom u Boga dobijes i snagu (cak i ako nisi svjestan toga Embarassed ) da sve to prebrodis.

Arrow Hvala svim majkama svijeta Arrow

Enisa Alic

Broj komentara : 413

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

jako dobro pitanje

Komentar  Berka on Tue May 27, 2008 12:36 pm

Jelena (citat):Priča o bebi koja je zaboravila disati potresna je za svakog. Ali mi nije jasno da li je slučajno zalutala u temu o čišćenju jetre. Nemojte me pogrešno razumiti, samo se pitam. Užasno je to što je bilo u toj familiji jer gore se nije moglo čovjeku desiti.
Ah, kako sam sretna kada vidim neko duboko pitanje.
Poenta je u ovome:
Zamisli kakva je tek jetra ovim ljudima koji su doživjeli najveću tragediju koju može doživjeti ljudsko biće.
I zamisli, kakva im je jetra da pored duševnog bola za takvim gubitkom, trpe zatvorske čelije i procedure isljedjivanja,
I zamisli, kakva im je tek jetra postala kada su vidjeli u novinama ili na televiziji, kako čovjek čovjeku može biti vuk. Oni u svojoj boli nisu imali utjehu, nego su se u takvoj boli morali braniti da nisu ubili vlastito dijete.

Ovo me sve posebno dirnulo jer se radi o porodici koja je familija najboljoj drugarici moje kceri. Zato i poznajem detalje.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Enisa Alic on Wed May 28, 2008 4:56 pm

svaki put "zaglavimo" neku temu - ..... Rolling Eyes

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Kada je opet pun mjesec?

Komentar  Enisa Alic on Thu Jun 12, 2008 8:43 pm

Znas li Berka, da postimo? Da ocistimo malo ove toksine...

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 1:07 pm

Sponsored content

Na vrh Go down

Stranica 2/3 Previous  1, 2, 3  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh