Natalna karta - Ne vjerujte provjerite!

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Natalna karta - Ne vjerujte provjerite!

Komentar  APlese on Thu Apr 24, 2008 2:54 pm

Kao što je rekao moj omiljeni autoritet u Astrologiji Mile Dupor u svojoj knjizi " Ne vjerujte - provjerite", tako ću i ja započeti ovaj dio. Kako sam počela priču o astrologiji s aspekta energije (a i moje me sestra Ermina u tome podržala, na čemu joj zahvaljujem) tako imam potrebu da to još jednom ponovim. Nažalost, ovaj softver mi ne omogućava da crtam, pa ću morati pisanjem dočarati, a vi drage vizualizirajte. Kako je sve energija (pitajte Magistra Vitae) tako svako tijelo ili predmet (citava Feng Shui nauka dokazuje) ima svoje vibracije, dakle, ono je energetsko polje. Astrologijom je to lako protumačiti na način ako dočarate sebi da ste vi tijelo, koje se na planeti Zemlji našlo u trenutku rodjenja (NATAL- rodjenjo, prirodno) na jednom mjestu pod Suncem (odnosno, svim ostalim planetama). Jer zaista, mi smo DOLE, a one su GORE iznad nas. (Jedino sila gravitacije ima na Zemlji pa nas prisiljava da budemo dole). Poznato je da Mjesec (koji je kao i sunce Svjetlo, ali i sunčev satelit, a ne planeta) ima uticaj na ljude, npr. upravlja plimom i osekom (pomjera vodu), utiče na vodu u ljudskom organizmu, pa je poznat uticaj mjesečevih mjena (od mladog do punog) na stanje bolesnika. Također se ne preporuča operacija onog dijela tijela kad je mjesec u zodijačkom znaku koji vlada tim dijelom tijela (npr. Lav-srce, Ovan-glava i sl.) Mjesec se kreće tako da za 28 dana obiđe cijeli zodijački krug. Tako drage moje pošto upravlja s tečnošću reguliše i mjesečnim ciklusom kod žena ( zar nije...28 dana!!!) Ne zovemo li ga Mjesečnica?! U Astrologiji još predstavlja uvijek Ženu, Majku. Na isti način, dokazano je, upravlja i okotima životinja u prirodi. Mnoge životinje se okote nakon 28 dana. Dokazano je da se za vrijeme pomrčine mjeseca okoti pomjeraju prije ili kasnije pomrčine, nikad se ne dese u tom trenutku..zamislite! Ko time upravlja i na koji nevidljii način? Jedno je sigurno...neka čudna sila-energija koja je Sveprisutna, a koju ne možemo vidjeti. Nije došao doktor pa dao lijek da se zaustavi ili ubrza porod. To je regulisala Viša Sila, Bog, Univerzum, koji je i postavio Planete i Satelite čija je funkcija neminovno da svojom energijom komunicira s energijama na zemlji, pa i nama samima. Također, Mars-crveni planet ( zbog koncentracije željeza), upravlja željezom, našim crvenim krvnim zrncima, krvi, gvodžđem i svim što ono podrazumjeva, pa tako ga nazivaju BOG RATA! Znali su stari astrolozi kad vide da Mars zauzima određeni položaj da trebaju obavjestiti Kraljeve, Careve, Vladare da će biti rata. I zaista... vidite li ridjokose ljude, ljude s puno mladeža...znajte da imaju jakog Marsa u natalnoj karti!!! Iako vam mogu izgledati bezopasno i šmokljasto oni su čista energija rata - BORBENOST! Pa niko ne izgleda smotanije i ridjkastije od Bill Gates-a, ili Donalda Trumpa zar ne?! I takod dalje, da ne hvalim svaku planetu ponaosob, za to će biti prilike drugi put. Dakle, dokaz je da neminovno, iako nismo još svemirskim letjelicama već samo teleskopima dokazali da planete postoje, neminovan je njihov uticaj na nas DOLE! U trenutku našeg rodjenja one su bile na nebu u određenom (rekla bih strateškom) položaju u odnosu na nas. Kao kad bi 5 ljudi stalo jedno naspram ili pored drugih izmedju njih bi se stvorile određene, nevidljive, energetske vibracije, tako su i planete napravile ENERGETSKO POLJE i odaslale te vibracije na Zemlju, na NAS!
NATALNA KARTA je dakle- slika "zamrznutih" planeta u trenutku našeg rodjenja. Zamrznuto energetsko polje-TO SMO MI! Sad trenutno planete na nebu su opet u određenom "strateškom" položaju na nebu, tvore izvjesno energetsko polje, koje opet vrši energetski uticaj na NAS- naše energetko polje i koliko god htjeli to negirati ono što sam 100% sigurna je da PLANETE NE POVLADJUJU, ONE PRIMORAVAJU!!! Nemojte negirati njihovo postojanje i njihov uticaj na VAS.
Planete se kreću - matematičkom preciznošću, imaju svoj hod i niko ih ne može zaustaviti!Smile Iako imate brata ili sestru blizanca, 3-5 minuta rodjenog prije ili poslje vas, taj i najmanji hod je napravljen. Energetsko polje u trenutku vašeg rodjenja i njihovog nije isto! Kao što nije isti pogled s vrha zgrade i prizemlja, tako nije isti pogled na planete sa sjevera i s juga, pa je i uticaj zavisno od udaljenosti od Ekvatora prema polovima (južni, sjeverni) različit. Stoga je za precizni proračun vaše natalne karte važno mjesto rodjenja (longitude) da se odredi tačan položaj planeta u odnosu na mjesto gdje ste nastali VI - živo energetsko polje!
Da ne ulazim u istoriju Astrologije koja je pratila kretanja, položaje, uzajamne odnose planeta i zapisivala hiljadama godina kako utiču na ljude, određene zapisane teorije i saznanja koje su zapisali astrolozi donose 100% tačnost kada su osobine ljudi u pitanju. Taj proces do zapisivanja i promatranja ni dan danas nije završen, ali je ono što određuju planete, zodijački znakovi i njihovi medjusobni aspekti - nepogrješivo. Kad se odredi njihov tačan položaj prema vremenu, datumu i mjestu rodjenja, dobijemo NATALNU KARTU, vašu ili bilo čiju drugu. Planete su uticale da svojim energijama da dobijete tačno određene energetske predispozicije i da, vi ih zaista imate u sebi. Takva je bila tad energija i vi ste rodjeni pod njihovim uticajem tada i vi nosite u sebi esenciju te energije i ona zamislite ima svoje značenje! To su vaše predispozicije, snage, slabosti, mogućnosti- VAŠE OSOBINE! Koliko se zaista poznajemo?! Malo ili nikako? Želite li da vam neko to kaže, neko ko zna protumačiti energetsko polje- Natalnu kartu vašeg rodjenja? Kad upoznate sebe, lakše ćete se odnositi prema sebi i drugima! Kad znate svoje snage bićete samopouzdaniji, kad znate svoje mane biće obazriviji, kad znate svoje šanse i oblasti u kojima imate bolji protok energija - bićete uspješniji! A kad vam da mapu puta nećete lutati, zalaziti u nepoznato, već ćete svu energiju koju imate usmjeriti prema onom ZAŠTO STE RODJENI! To je najveća snaga NATALNE KARTE!

Toliko za ovaj put
s ljubavlju
VAŠA
Aplese

APlese

Broj komentara : 19
Registration date : 2008-02-12

Vidi profil korisnika http://astrologijaupraksi.wordpress.com

Na vrh Go down

Natalna karta ne vjerujte provjerite

Komentar  Tenzila on Thu Apr 24, 2008 3:25 pm

Draga Azra,
moji komplimenti, kako si ovo lijepo opisala o natalnim kartama. Da,da sve naše svete knjige i tehnike nas uče da treba bolje da spoznamo ili upoznamo sebe. A sa natalnom kartom možeš dobiti osnovu i pravce pa udri braco razvijaj se kako hoćeš!
Ja jedva čekam subotu da se ponovo vidimo i da mi doneseš natalne karte moje porodice i da mi ih rastumačiš. Hvala zvjezdama što su mi te/vas(sve forumce) dovele na put!
Ljubim vas sve vaša Tenzila

Tenzila

Broj komentara : 91
Registration date : 2008-02-05

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Stizu NATALNE!

Komentar  APlese on Fri Apr 25, 2008 8:07 pm

Eh, lijepog li dana!
Uzivah naprosto radeći horoskope ovoj lijepoj porodici!

A Very Happy

APlese

Na vrh Go down

ko čeka i dočeka

Komentar  Tenzila on Mon Apr 28, 2008 11:36 am

Dragi moji,
evo ponedjeljak je, ja sam imala prekrasan vikend sa Azrom, njenim i mojim sinom, Vildi i Aidom. Možete zamisliti cijeli vikend posvećen duhovnosti, astrologija, reiki, regresija, tajna, antistres...... ma mao bi nam bio još jedan vikend!
Uglavnom stigla je Azra sa našim natalnim kartama, jako sam zadovoljna, tumačila mi je satima svaku'' kuću'' svaki ''trigon'' upoređivala moju kartu sa kartom mog supruga i moje kćeri, ma šta reći sve je bajka! Osim što sam zadovoljna položajem mojih zvjezda i planeta prilikom mog rodjenja i što Azra kaže da sam intuitivno slijedila svoju natalnu kartu i razvila i iskoristila svoje potencijale, toliko me oduševio Azrin profesionalni pristup astrologiji. Od srca preporučujem svima da što prije stupe u kontakt sa Azrom da im ona ''virne'' u zvijezde. Jutros sam ispričala mom timu o Azri i svi su zainteresovani da im Azra uradi karte. Tako draga Azra, ne raspakuj kofere, uskoro ćeš opet za Tuzlu, na opšte zadovoljstvo svih a pogotovo naših sinova!

Tenzila

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Divno

Komentar  Berka on Mon Apr 28, 2008 3:03 pm

Divno. Super. Da će tako biti nisam nimalo sumnjala. Ali nešto me tu najviše oduševilo: Sastali su se Azrin Leo i Tenzilin Almir.
Dva izuzetna dječaka su se sjaranila, a ja osjećam ogroman ponos jer se smatram "krvom" za Azrino i Tenzilino upoznavanje isto kao i dalji slijed dogadjaja: upoznavanje njihovih sinova. Spajam izuzetne osobe, činim dobra djela, zar nisam zaslužna?

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Drage moje!

Komentar  APlese on Mon Apr 28, 2008 3:59 pm

Nista me ne raduje više nego kad mi neko kaze da je zadovoljan i kad su namjere iskrene! Nadam se samo da ću i u budućnosti moći održati očekivanja na tom nivou! Hvala puno Tenzili na njenim divnim rječima pohvale, a posebno mojoj duhovnoj Majčici što nas je sviju spojila i ujedinila. Mislila sam na tebe cijelo vrijeme u Tuzli, a tamo sam na stolu u kuhinji cak pronasla tvoje Natalne karte i nasu usporednu,zamisli, niko ih nije bacio! Izgleda da si ti zasluzna i za sjeme Astrologije u Tuzli, koje kao sto vidis počelo da klija!
Hvala Tenzili još jednom na predivnom gostoprimstvu, kuca Educe je zaista posebna! Dječaci su se stvarno "nasli",ma nije ni čudo kad oba imaju Mars na ASCEDENTU! Jedva čekam ponovo da dodjem!!!
Vasa Aplese:)

APlese

Na vrh Go down

da, da, sjeme

Komentar  Berka on Mon Apr 28, 2008 4:39 pm

Vjerujem da si čitala u našoj radionici snova, kako sam sanjala šaku sjemena ( kad sam spavala u Bihaću kod Ermine). Ako jesi, postaće ti još jasnije. A za moju natalnu kartu, stalno sam se pitala gdje se zametnula. Bilo me sramota da ti priznam da je nestala pogtotovo da ti
kažem da mi napraviš novu. Super, sačuvaj mi je.

p.s. Cure moje lijepe, uljepšale ste mi ovaj dan.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

da da spajanja

Komentar  Tenzila on Tue Apr 29, 2008 2:38 pm

da Berka zaista si zaslužna da si nas spojila i zato ti hvala, sve je nečemu uzrok-a nešto je posljedica ili posljedica pa uzrok, ma to ti se ne zna kao ni šta je starije: kokoš ili jaje, meni je najvažniji taj osjećaj zadovoljstva koji se pojavi a i ja sam ''slučajno'' karika u tome Very Happy I vi meni svi zajedno uljepšavate svaki dan (primjetite li da sve više i više pišem po forumu cyclops

Tenzila

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

kako da ne

Komentar  Berka on Tue Apr 29, 2008 7:36 pm

Znam ja tebe, mudrice,
što manje govoriš, tvoje riječi se sa više pozornosti primaju. Ali sve manje možeš da odoliš tom isknskom zovu za medjuljudsku kominikaciju.
Tvoje vrijeme tek dolazi

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: Natalna karta - Ne vjerujte provjerite!

Komentar  Sponsored content Today at 1:10 pm

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh