INDIGO DJECA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

INDIGO DJECA

Komentar  ERMINA on Thu Mar 27, 2008 1:42 pm

Indigo djeca predstavljaju visi stepen ljudskog razvoja. Naziv su dobili po boji svoje aure. Imaju nadnaravne moci, poput citanja misli, poznavanja buducnosti i sl.
Termin se pojavio 1982. u knjizi "Razumjeti zivot kroz boju", a populariziran kroz knjigu Indigo djeca: Stigli su novi klinci.
Indigo djeca su se pocela radjati kasnih sedamdesetih, svakom godinom procentualan broj novorodjenih je sve veci.

Njihove osnovne karakteristike su hiper-senzitivnost i jasan smisao samo-definiranja, kao i snazan osjecaj da su rodjeni da naprave znacajne izmjene u svijetu. Empaticni su, lako prodiru u misli drugih i prirodno teze duhivnosti, misterijama, okultnom i nadnaravnom.
Veliki broj njih karakterizira poremecaj paznje, poremecaj opsesivnosti i kompulsivnosti, kao i Autizam. Odredjen broj pokazuje asocijalno ponasanje kada nije okruzen drugim indigo osobama.
Smatra se i da su skloni depresijama i poremecajima sna, kao i nocnim morama.

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

odlican opis

Komentar  Berka on Thu Mar 27, 2008 4:54 pm

Da, da, to je sve tako kod mojeg treceg djeteta.
Veomna neobicne sposobnosti. Sanja dogadjaje koji ce uslijediti. Predvidjela je smrt moje majke. Sanjala je nekoliko puta upozorenja za svoju saobracajnu nesrecu... Cita drugima misli.
Odlicno procjenjuje ljude ( ne po onome sto rade ili govore) nego po nekom njenom sablonu ( sesto culo)
i na kraju se uvijek ispostavi da pogodi....
Veoma posebne osobe, ali naravno, sa svojim problemima, takodjer se podudara opis:
povremeni poremecaj sna, kod moje je uz to bio i ozbiljan poremecaj prehrane...neobjasnjivi periodi krize koji ponekad izgledaju kao put u depresiju..
Indigo osobe, ovo je odlicna tema !!!

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Kako da vam kazem

Komentar  ena on Fri Mar 28, 2008 12:09 am

Ja sam Indigo. Uvjek sam znala da sam drugacija (to sam vec Berki pisala) ali tek zadnje vrijeme to "nesto " ima i ime.

Uzasne probleme sam imala u odrastanju, posebno posle pocetka rata u BiH.

Kako se osjeca Indigo osoba Question Kao spuzva koja sve, ama bas sve upija. Neko ko je indigovac ce ovo razumjeti.A ostalima da pojasnim: Svako stanje i osjecaj drugih ljudi upijam, i tako se osjecam.Dugo godina to nisam razumjela, sto me naravno do ocaja dovodila, jer nisam mogla objasniti iznenadne osjecaje tuge, zalosti ili straha.

Tek sada, sa mojih 30 gocina, mogu reci da sam na dobrom putu da razumijem i rijesim moje, i mozda i tude probleme. Naucila sam se "braniti" negativne energije i misli(Sigurno ste i vi bar nekada u zivotu osjetili kako se osjecte jako umorn ili iscrpljeni posle posjete nekuh ljudi, ili se jednostavno ne osjecate dobro u prisustvu nekoga....)

Uvijek znam ko ce me nazvati, i to mogu neposredno prije poziva reci, znam sta mi se sa cerkama desava , ili mojom sestrom sa kojom imam jaku vezu. Cak ni 1000 km koje nas djele, nemogu mi sakriti sta ona osjeca.

Divna tema, napokon mogu mozda nekome i pomoci....

Pitajte!!!!

ena

Broj komentara : 24
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Još nešto o indigo djeci

Komentar  Sanela K on Fri Jun 27, 2008 10:45 am

Šta je indigo dijete
Otkud ta terminologija dolazi?
Koncepcija indigo djece temelji se na metafizičkoj koncepciji boja. Sredinom 70-tih Nancy Ann Tappe, učiteljica i savjetnica istraživala je boje ljudske aure i moguće značenje i utjecaj na nas. Ona je posložila određene tipove ljudskih osobina i obrazaca ponašanja koji se izgleda podudaraju sa bojama elektromagnetskog polja koje okružiuje sva živa bića. Jedna od novijih boja je i duboko plava boja koju je ona nazvala indigo, 80-tih godina dogodio se
pravi bum u pojavi indigo djece, preko 80% djece koju je ona gledala imala su tu boju.
Kako znati jeste li vi ili vaše dijete Indigo?

Postoje mnogi nadareni ljudi koji mogu vidjeti boje ljudskog elektromagnetskog štita,no ako želite biti stvarno 100% sigurni postoji Kirlian fotografija na kojoj se vidi aura.

10 najčešćih osobina Indigo djece (prema Lee Caroll & Jan Tober)
1. Oni dolaze na svijet osjećajući se kraljevski (a tako se i ponašaju)
2. Imaju osjećaj da zaslužuju biti tu i iznenađeni su ako se drugi s time ne slažu.
3. Samoprocjena nije velika stvar. Oni često kažu roditeljima tko su oni u stvari.
4. Imaju problema sa apsolutnim autoritetom (autoritetom bez objašnjenja ili izbora)
5. Neke stvari jednostavno neće učiniti (npr. čekati u redu je vrlo teško za njih)
6. Frustrirani su sustavom koji je šabloniziran i ne zahtjeva kreativnost.
7. Često vide bolji način da se nešto napravi i u školi i kod kuće, što čini da izgledaju poput buntovnika (nonkonformisti su)
8. Izgledaju nedruštveno, osim ako se ne druže sa svojom vrstom. AKo nema drugih - njihovog nivoa svijesti, okrenu se sebi osjećajući kako ih nitko ne razumije. Škola je često vrlo teška za njihov društveni život.
9. Ne odgovaraju na disciplinu osjećaja krivnje (npr. čekaj dok ti otac dođe doma i vidi što si napravio)
10. Ne srame se reći što im treba...

Indigo dijete je osoba sa slijedećim karakteristikama:
1. Snažne volje
2. Tvrdoglavo
3. Kreativno, sa umjetničkim osjećajem za muziku, nakit, poeziju isl.
4. Sklono ovisnostima
5. Stara duša sa 13 djeluje poput 40 godišnjaka
6. Intuitivno ili vidovito, moguće viđenje anđela ili preminulih ljudi
7. Odvojen ili zbog napadaja agresivnosti ili zbog krhke introvertiranosti
8. Nezavisan i ponosan, čak i ako vas stalno traže novac
9. U njima je velika želja da učine velike stvari za svijet
10. Kreću se između niskog mišljenja o sebi i grandioznosti
11. Lako se dosađuju
12. Vjerojatno im je dijagnosticiran poremećaj pažnje i hiperaktivnosti
13. Skloni nesanici, nemirnom spavanju, noćnim morama ili strahu od zaspivanja
14. Imaju povijest depresije ili čak suicidalnih misli pa i pokušaja
15. Traže prava, duboka i trajna prijateljstva
16. Lako se vežu za biljke i životinje

I još neke karakteristike:
1. Preferiraju individualni sport, ako uopšte uživaju u njemu
2. Čvrsto se vežu za roditelja suprotnog spola (sin za majku, kćer za oca)
3. Preferiraju društvo starijih ili puno mlađih ljudi (djece)
4. Imaju duboka trajna prijateljstva sa suprotnim spolom. Njihov vlastiti spol ih često čini nesigurnim i neshvaćenim
5. Imaju svoj duboki vlastiti svijet koji je ili stvoren u umu, kroz glazbu, umjetnost, fantaziju ili kompjutor.
6. Emocionalna inteligencija im je puno jače razvijena ako su smireni, opušteni i sigurni u sebe.
7. Vrlo jako su povezani s duhovnim svijetom, neki vide i aure, anđele, vodiče ili energiju
8. Pokupe emocije od svakog i to im često donosi zbunjenost jer ne znaju s čijim se problemima suočavaju, svojim vlastitim, svojih roditelja ili nekog drugog iz njihovog prostora
9. Oni se prilagođavaju univerzalnom zakonu, ne društvenom
10. Vrlo su duboko povezani sa spiritualnom dimenzijom, ulaze i izlaze iz tog svijeta, s lakoćom poput disanja. Često nisu svjesni toga da drugi ne doživljavaju život na takav način.

Indigo djeca
Bebe indiga su živahne od rođenja, njihovi roditelji obično kažu da su se rodile širom otvorenih očiju. Bebama ove boje aure treba manje sna nego drugoj djeci, malo spavaju i lako se bude. Te bebe inače mirnije spavaju ako ih se podupre s jastukom. Često duboko i čvrsto spavaju popodne, da bi zaspale kasnije u noći. No brzo prestanu osjećati potrebu za popodnevnim snom ili ako spavaju popodne, ostaju budni do kasno u noć. Noću se često bude plačući ili loše raspoložena, osobito ako ih se naglo podigne ili ako naglo ustanu. Posljedica je fizička bol, strah i smušenost. Ovu djecu treba buditi polako i nježno, što može potrajati, ali zato za nagradu imamo raspoloženo
dijete tijekom čitavog dana.
Indigo djeca vole mliječne proizvode, sladoled, sir, ali često fizički ne podnose kravlje mlijeko pa pate od začepljenja dišnih puteva, kašlja, hunjavice i upala uha, zato treba upotrebljavati proizvode od kozjeg mlijeka. Indigo djeca su veoma osjetljiva pa im treba više mira nego drugoj djeci. Ta djeca nisu razmažena, samo imaju drugačije potrebe. Pomaže im slušanje barokne muzike (npr.Vangelis), ona ih smiruje. Indigo djeca se vrlo brzo razvijaju, tijekom prve dvije godine života, koordinacija pokreta i ručna spretnost razvijaju im se brže nego kod
njihovih vršnjaka...
Što se tiče temperamenta, indiga objedinjuju muške i ženske osobine, nemaju predrasuda prema seksualnim sklonostima drugih i oni vode ljubav više dušom nego tijelom. Seksualnost nije za njih izražavanje muževnosti ili ženstvenosti, nego sposobnost duše da komunicira s drugom dušom. Seksualni odnosi su za indiga tako intenzivan oblik komuniciranja da ne mogu zamisliti seks koji služi samo za zadovoljenje fizičkih potreba. Oni pažljivo odabiru partnere, dajući prednost osobama koje intuitivno shvaćaju duhovnost razmjene seksualne energije pri spolnom činu i takva ih iskustva duhovno i fizički obnavljaju. Više im odgovaraju intenzivni, pa makar i rjeđi seksualni
doživljaji, nego mnoštvo beznačajnih odnosa, pa stoga ponekad djeluju kao osobe koje seks ne zanima...

Nadam se da sam vam malo proširila horizont ... U mojoj porodici ima nas i indigo i kristalnih ...

Sanela K

Broj komentara : 45
Registration date : 2008-06-26

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Još nešto...

Komentar  Sanela K on Fri Jun 27, 2008 11:01 am

Još nešto, i kristalna i indigo djeca (a naročito indigo djeca) obično tu svoju dozu buntovništva zadržavaju i do odrasle dobi, međutim često je riječ o suptilnoj, mudroj vrsti suprostavljanja kojom zapravo postaju izuzeti od očekivanih pravila. Za njih birokracija kao da ne postoji. Neki bi ih nazvali i izvrsnim manipulatorima. Odbijaju slijediti zapovjedi i upustva osim ako im zaista dobro ne objasnite zašto bi nešto trebali napraviti. Ne možete im nabiti osjećaj krivnje -jednostavno morate imati snažne argumente. To su ona djeca koja nam postavljaju bujice "nemogućih" pitanja (na koja mi i prečesto ne znamo odgovor!). Veoma su kreativna i mogu raditi više stvari odjednom, zapravo lako im nešto drugo odvuče pažnju i skloni su skakati sa jedne stvari/teme/aktivnosti na drugu. Imaju problema sa strpljenjem te teško čekaju red. Teško se nose s rigidnošću i jednodimenzionalnošću našeg (i većine) obrazovnih sistema. Školu često smatraju nužnim zlom i jedva čekaju da završi. Stoga nije rijetko da mnogi od njih naprasno prekidaju školovanje iako su veliki zaljubljenici u knjige i učenje kao takvo. Mnoga indigo "djeca" ostaju s par ispita do diplome i nikad ne završe fakultet/e koje su započeli.
Njihovi su interesi intezivni i strastveni te potpuno uranjaju u područja koja ih zanimaju, na specifičan hologramski način. Istovremeno vide i cjelinu i djeliće od kojih je sastavljena.
Mnogi su indigovci, mladi i oni stariji, strastveni zaljubljenici znanstvene fantastike, mitologije, priče o vilama i čarobnjacima, parapsihologije, igara uloga; zapravo svega što inspirira i potiče njihovu maštu i predstavlja im intelektualni izazov. Skloni su povlačenju u intimni svijet knjiga i mašte i zapravo preferiraju samoću ili uski krug bliskih osoba. Velike gužve ih pomalo plaše i odbijaju.
Indigo djeca (i odrasli) su često frustrirana lošim načinima na koje se neke stvari rade te znaju bolje načine. Karakterizira ih i ekstremna fizička i emotivna osjetljivost. Izuzetno su osjetljivi na intezivne mirise, buku, vrućinu, jarke boje i gužve. Znaju patiti zbog pretjerane izloženosti svim tim podražajima suvremenog svijeta. Mogu biti skloni različitim alergijskim oboljenjima i problemima s dišnim sustavom. Nužna im je povremena samoća, tišina i mir. Potrebno im je vrijeme za njih same kako bi obnovili svoje (spiritualne) baterije. Senzibilna su za tuđe probleme i patnje i često za malu djecu neobično svjesna generalnih problema čovječanstva, poput ekološkog zagađenja, ratova i gladi. (Prema Lorri Johnson, na http://www.sunfell.com
Neka indigo djeca imaju i potpuno suprotno ponašanje te su hladna i tvrdoglava i uopće ne pokazuju empatiju za druge. Znaju biti sklona snažnim neobuzdanim izljevima bijesa, te općenito imaju problema sa ljutnjom. ( prema Wendy Chapman, http://www.metagifted.org.
Ove se karakteristike obično vežu uz novije indigo generacije, koje se rađaju bez zaštitnih slojeva u auri te su još senzibilnija na bombe informacija kojima ih svijet svakodnevno zasipa, a uz to nemaju adekvatnu podršku roditelja i okoline. Njihova im hladnoća i ljutnja postaju dragocjeni obrambeni mehanizmi, ali ih i udaljavaju od njihove životne misije. Više o prevenciji i rješenjima ovih problema možete naći u poglavljima Indigo generacije i Savjeti za roditelje indigo djece.
No sva indigo djeca imaju snažno razvijenu intuiciju. Naravno često nisu svjesna da se radi o tome, katkada se to događa kroz snove ili vizije, ponekad kroz niz podudarnosti koje povremeno primjećuju, a najčeće se radi o jednostavnim slutnjama koje se ostvare. Drugima se može činiti da su iznimni srećkovići, jer im se mnoge želje ostvaruju, ali indigo djeca znaju da smo mi sami stvaratelji svoje sreće i jednostavno se ravnaju po tom zakonu, usklađujući se s ritmovima prirode i svojim Višim vodstvom.
Indigo djeca (i odrasli) posjeduju izuzetan detektor laži. Takva djeca imaju duboke, mudre, "stare" oči kojima kao da gledaju ravno u vašu dušu i kojima je nemoguće slagati. Laži i manipulacije ih zbunjuju, rastužuju i razljućuju, posebno ako su zlonamjerene. Stoga, često postaju gorljivi istjerivači pravde i istine. Obično upravo indigo djeca "stoljetne" obiteljske drame i tajne iznose na svjetlost dana. Osjećaju se povezana sa svim ljudima te katkada sa sobom nose strašan osjećaj boli i univerzalne patnje. Događa se i da ova djeca na sebe preuzimaju ulogu roditelja (roditeljima, braći i sestrama, ostaloj djeci, svijetu) još u najranijoj dobi te postaju "starmala" i čitav život na leđima nose tu nepotrebnu, preveliku odgovornost.
Jako rano su sposobna apstraktno razmišljati te su iznadprosječno inteligentna i nadarena.
Drunvalo Melchizedek tvrdi (prema časopisu The Spirit of Ma`at, Volume 1, iz Kolovoza 2000.) da postoji i genetska promjena kod ove djece, promjena unutar DNA strukture. Međutim za to još uvijek nema jasnih znanstvenih dokaza. Isti autor navodi i da je IQ čovječanstva naglo porastao s dolaskom ove djece jer je među njima prosjek kvocjenta inteligencije 130.
Izgleda da takva djeca često u ranoj dobi doživljavaju različite oblike zlostavljanja ili doživljavaju neku veliku traumu (smrt roditelja, napuštenost i odbačenost, bolest isl.). Takvi problemi na njih mogu dvojako djelovati. S jedne strane takva ih iskustva naprosto tjeraju da se okrenu sebi, unutra i da traže duhovno vodstvo i utjehu, te ih čine senzibilnima i empatičnima. Zbog toga bi mogli zaključiti da je upravo takva okolina generator njihovog razvoja. Crno nije uvijek crno.
S druge strane mogu popustiti pritisku i "zaboravivši" svoju misiju postati sklona zlouporabi različitih droga i alkohola, delinkventnom ponašanju čak i suicidu. Mnogi autori koji se bave problemima ovisnosti često pišu kako su ovisnici zapravo izuzetno senzibilne i duhovnosti sklone osobe. Možda to objašnjava i zašto su gotovo jedine relativno uspješne metode liječenja ovisnika upravo one povezane s religioznim sustavima i duhovnošću?!
Nažalost često se događa da izuzetna senzibilnost i talenti indigo djece naiđu na nerazumijevanje i ismijavanje, njihove se vizije i mudrost često smatraju poremećajem, bolešću ili u najblažem slučaju rezultatom bujne mašte. Mnoga su od ove djece svrstana u kategoriju poremećaja u ponašanju, poremećaja deficita pažnje (ADD - Attention Deficit Disorder) ili nekog drugog oblika hiperaktivnosti jer se smatralo da imaju problema s pažnjom, disciplinom te se teško koncentriraju na nastavne sadržaje. Međutim, čini se da zapravo obrazovni sustav nije dorastao njihovim sposobnostima i da se ovakva djeca jednostavno dosađuju zbog sporosti i preplitkog sadržaja informacija koje im se u većini škola nude. Ukoliko im date temu koja će ih zaista zainteresirati i biti im izazov vidjet ćete naglu promjenu njihove koncentracije i vjerojatno stvarnu demonstraciju njihovih izuzetnih intelektualnih sposobnosti i zadivljujuće kreativnosti.
Mogli bi reći da se indigo djeca rađaju s izuzetnim potencijalima, ali o obitelji i sredini u kojoj se nađu ovisi hoće li se te mogućnosti zaista (i kada) izraziti. Potrebna im je naša potpora i ljubav kako bi otkrili sebe.
Indigo djeca imaju po rođenju dar vidovitosti i iscjeljivanja. Također imaju sposobnost prelaska u četvrtu i petu dimenziju stanja svijesti (dok većina ljudi tek dosiže treću, a rijetki četvrtu dimenziju), što znači da su indiga prirodno inteligentniji, osjetljiviji i vidovitiji, također su i vrlo kreativni i često sposobni ući u lijevu i desnu stranu mozga, što ih čini umjetnički nadarenima, ali i tehnološki kompetentnima i pustolovnima.

Sanela K

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Hvala ti Sanela (a ujedno i dobro dosla)

Komentar  Enisa Alic on Fri Jun 27, 2008 12:47 pm

Za ovaj predivan tekst. Sve ovo sam ja cesto puta citala, ali mi nikada nije palo na pamet staviti ovdje na nas forum!!!

Bas smo na tebe cekali!!!! Very Happy

A kao si ti dosla do ove teme? Interesanto, ali ja sam na ovaj forum dosla preko kristalne djece. Jesi li ti indigo, ili imas nekoga u okolini? bounce

P:S: ova Ena gore sam ti ja

sunny

Enisa: komentar modifikovan dana: Fri Jun 27, 2008 2:58 pm; prepravljeno ukupno 1 puta

Enisa Alic

Broj komentara : 413

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Diivnooooo

Komentar  Berka on Fri Jun 27, 2008 2:08 pm

Vi ste kraljice foruma. I love you

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

HVALA

Komentar  Sanela K on Fri Jun 27, 2008 11:35 pm

Hvala vam, drago mi je što vam se dopalo Very Happy ... Otkud meni sve ovo? pa, vidite, ja sam kristalno "dijete" (rođena sam sedamdesetih, i imam dosta podudarajućih osobina sa indigo djecom, samo sam mirniji tip, kao kristalni), a moje dijete je pravo indigo dijete, a ja, s obzirom da sam psiholog, svojski sam istražila sve što me je interesovalo na tu, ali i na ostale teme, imam gotov materijal... Pisaću vam o tome detaljnije, sad sam stvarno u frci...
Još jednom, hvala vam na podršci... Very Happy Very Happy Very Happy
Sanela K

Sanela K

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Maye i indigo osobe

Komentar  stream on Sat Jun 28, 2008 12:45 am

Pozdrav!

Ja sam isto indigo. Do nedavno nisam znao zbog cega sam drukciji od vecine. Ponukao me jedan tekst u potragu za odgovorima. To me dovelo do saznanja o indigo osobama. Tekst je bio o prorocanstvu Maya. Vidim dosta poveznica izmedju njihovog prorocanstva i indigo osoba, pa bih molio za komentar.

Hvala!

SEDMO PROROČANSTVO MAYA

Sedmo proročanstvo Maya nam govori o trenutku u kojem Solarni sustav u svom cikličkom kruženju izlazi iz Noći kako bi otpočelo Svitanje Galaksije. Kaže nam da će počevši od 1999. godine i sljedećih 13 godina do 2012., svjetlost koja se emitira iz Centra Galaksije sinkronizirati sva živa bića, omogućavajući im da voljno pristupe unutarnjoj transformaciji koja će dovesti do novih stvarnosti. Bez sumnje, u pitanju je ključni trenutak na putu dizanja svjesnosti čovečanstva, jer će se proći kroz portal Univerzuma mira i harmonije. Tako sva ljudska bića imaju mogućnost promijeniti i prevazići svoja ograničenja, prihvaćajući novo čulo – komunikaciju putem misli. Ljudi koji voljnim putem dođu do stanja unutarnjeg mira, dižući svoju vitalnu energiju, dižući frekvenciju svojih vibracija od straha k ljubavi, moći će se iskazati putem misli, omogućavajući nastanak novog čula. Dodatna energija zrake koju emitira Hunab Ku, aktivira genetski kod božanskog izvora u ljudima koji se nalaze na visokoj frekvenciji vibracija. Ovo čulo će proširiti svjesnost svih ljudi, stvarajući novu stvarnost, individualnu, kolektivnu i univerzalnu. Jedna od najvećih transformacija će se odigrati na planetarnom nivou, jer su svi ljudi međusobno povezani i stvorit će novo biće – Galaktičkog Čovjeka. Reintegracija individualnih svjesnosti milijuna ljudi probudit će novu svjesnost sa kojom će svi spoznati da su dio istog ogromnog organizma. 
Sposobnost čitanja misli će dovesti potpuno do promjene civilizacije na Zemlji, jer će nestati interesi, nestat će zauvijek laž, jer nitko neće moći ništa sakriti. Otpočet će vrijeme transparencije i svjetlosti koja neće moći potamnjeti ni zbog kakvog nasilja niti negativnih emocija. Nestat će zakoni i vanjska kontrola, kao što su Policija i Vojska, jer će svatko postati odgovoran za svoja djela i neće se primjenjivati nikakvo pravo niti potreba za silom. Stvorit će se harmonična svjetska vlada koju čine oni najmudriji i najrazvijeniji na Planetu. Isto tako neće postojati granice između zemalja, niti nacije, privatno vlasništvo, niti će biti potreban novac kao sredstvo međusobne razmjene. Primenjivat će se tehnologije zasnovane na svjetlosti i energiji i s njima će se transformirati materija, proizvodeći na jednostavan način sve ono što je potrebno i označavajući zauvijek kraj siromaštva. Duhovni razvoj bit će rezultat ljudi u harmoniiji koji će raditi ono što najviše odgovora njihovom biću i radeći to, pokazat će razumijevanje savršenog univerzalnog reda. Zbog komunikacije mišlju razvit će se imunološki supersustav koji rastvara niske vibracije straha, koji nastaje kao reakcija na bolesti, produžujući tako ljudski vijek.  
Prema Mayama, 22. prosinca 2012., svi odnosi bit će temeljeni na toleranciiji, fleksibilnosti, jer će čovjek osjećati druge ljude kao dio sebe. Maye su izražavale ovaj koncept jedinstva kroz svoj dnevni pozdrav: “In Lak’esh” što znači “ja sam tvoje drugo ti”, na što se odgovaralo “Alakin” što znači “ti si moje drugo ja”. U svom kalendaru su ostavili poruku da epoha kroz koju sada prolazimo predstavlja kraj tisuća godina zime i tame, tijekom kojih se duhovni razvoj postizao putem straha i patnje. Pod ovim evolutivnim mehanizmom čovjek je evoluirao, jer je, podvrgnuvši se patnji pronalazio potrebnu snagu kako bi se promjenio, a kada bi se promijenio shvaćao bi svoju prethodnu poziciju, oslobađajući se ograničenja koje je sam sebi postavio. To je bila formula “inverznog kontrasta” koja je omogućavala da ljudska bića evoluiraju, postajući sve tolerantnija i fleksibilnija, jer samo tako su pronalazila svoj unutarnji mir. Čovjek se rađao u jednom naizgled kaotičnom Univerzumu, jer je bila potrebna neravnoteža da bi čovjek počeo poštivati ravnotežu; također je bila potrebna patnja da bi se shvatio značaj ljubavi i mira; prema tome kaos je bio potreban kao izraz božanske mudrosti. 
Duh se inkarnira u materiji, u jednom društvu gdje se nalaze bića na različitim nivoima evolucije; tamo proživljava niz iskustava koja ga vode ka tome da razumije stvaranje. Ljudi se rađaju nevini, bez iskustva, ranjivi. Žive se situacije koje ih zbog neiskustva ili neznanja dovode do patnje; zasićenost patnjom, čini da se čovjek promijeni i daje mu moć razumijevanja rezultata i posljedica njegovih radnji. S tim razumijevanjem može slobodno odlučiti hoće li ili ne ponoviti iskustvo. To je čistoća, slobodna odluka, da se ne želi ponoviti isto iskustvo. Čistoća je jaka, neranjiva i nenarušiva, što će reći, život je korak od krhkosti i nevinosti do jačanja čistoće, stvorene iskustvima razumijevanja. Neznanje i neiskustvo dovode do ratova, robovanja, polarizacije, kanibalizma, odsustva poštovanja, procesa sa kojima se čovjek suočava sa drugima, kako bi se došlo do iskustva razumijevanja. 
Svakom ljudskom biću slijedi iskustvo učenja u svakom životu, to je ono što zovemo sudbina, ono što trebamo proživjeti kako bi se naučilo i shvatilo. Život je proces koji Duh živi kako bi doprinio razumijevanju kreacije; sudbina organizira okolnosti, mjesto i odnose kako bi se stvorila iskustva razumijevanja. Sve što je u životu teško, sve što dovodi do patnje i kontradikcije, je ono što donosi sudbina kako bi se učilo u svakom životu. Kada se čovjek zasiti patnje, prihvaća stvari koje je prije, zbog svojih vjerovanja smatrao neprihvatljivim i koje mu nisu davale doći do unutarnjeg mira. Život je prilika da se ostvari unutarnja transformacija, da se prijeđe iz rigidnosti u fleksibilnost, da se izbjegne zatvor Duha do kojeg dovode dogme. Iskustva agresije i nerazumijevanja samo donose sa sobom patnju i događaje sve jače i teže za učenje.
Ali, istovremeno svi ljudi su različiti, neki su napredniji od drugih, jer se inkarniraju prvi put u materiji u različim trenutcima; neki imaju više akumuliranog iskustva od drugih. Penjemo se na viši nivo kao rezultat iskustva u svakom životu. Ljudi nisu isti, jer dolaze iz različitih društava, različitih kultura i njihovo genetsko nasljeđe je različito što dovodi do različitih uvjerenja, različitih načina percepcije Univerzuma i brojnih fizičkih karakteristika.
Maye su vjerovale da je čovek sazdan od tri neprestano vibrirajuća tijela koja su smještena u različitim dimenzijama: fizičko tijelo, mentalno tijelo i duhovno tijelo. Fizičko tijelo ili HUI DIL LIL je privremeno i stvoreno je od materije. Nalazi se u neprestanoj transformacij i pokretu. Nalazi se u trećoj dimenziji. Materija je organizirana i oživljena od strane duha, koji na ovaj način može imati iskustvo unutar forme i razumjeti kreaciju. Reorganizira se putem smrti, vraćajući se u svoje originalno stanje. Astralno tijelo ili PIG-ZAN gdje se nalazi um, je privremeno, nestaje poslije smrti i nalazi se u višoj dimenziji od fizičkog tijela. Tamo se pohranjuju vjerovanja stečena u sadašnjem životu. To nazivamo EGO ili kako ga nazivaju Maye, OL, odnosno ono što definira ličnost individue.
U umu se stvaraju mentalni procesi, jedan oblik energije koji vibrira različitom frekvencijom, kao rezultat emocija, sentimenata, misli i životnih događaja. U umu se nalazi razumijevanje koje je produkt pretvaranja znanja u dokazanu istinu do koje se dolazi putem životnog iskustva. To je cilj inkarnacije duha u materiju. Um svake individue vibrira jednom umjerenom frekvencijom kao rezultat svih visokih i niskih vibracija koje se proživljavaju tijekom života, odnosno ima “umjereno cikliranje”.
Što se više proživljavaju niže i gušće vibracije kao što su strah, mržnja, prezir, ogorčenost, um se nalazi na sve nižem nivou vibracija, s točke gledišta dimenzija. Suprotno tome, što je više trenutaka ljubavi, radosti, smijeha i mira, vibriramo više, odnosno imamo više vitalne energije koja smiješta um u jednu višu dimenziju. U svakoj reinkarnaciji ovo “umjereno cikliranje” se uvećava kako osoba postaje sve fleksibilnija, kako sve više “teče” kroz život i kako sve više razumije univerzum. Kada je ljudsko biće neprestano u stanju ljubavi, odnosno potpunog unutarnjeg mira, njegova svjesnost je podešena na nove stvarnosti i percepcije koje odgovaraju višim vibracijama. Postoje privremeni procesi koji se odigravaju u petoj dimenziji: tamo se um nalazi u snovima, nefizičkom stanju, gdje je sve moguće.
Događaji koje ego iskusi tijekom života daju rezultate koji ovise o onom što je osoba odlučila živjeti. Što je manji ego, sustav vjerovanja će biti fleksibilniji i evolutivna staza te osobe će biti naprednija. Što bolje razumije cijeli proces, sve će joj savršenije izgledati Univerzum i više će poštovati sva bića Planeta. Što njena svjesnost vibrira višom frekvencijom, uvećava se domet njene percepcije, aktivirajući tako latentna čula i sposobnosti. Što je veća količina energije unutarnjiji život postaje sve više nalik Nebu, ispunjen harmonijom i zadovoljstvom. Razumijevanjem se pohranjuju privremeno u mentalno tijelo, a sa smrću se pretvaraju u “istine”, u trajnu svjesnost čovjeka koja se nalazi u trećem tijelu – IN-HAN. Duhovno tijelo ili IN-HAN je trajno i vječno, nalazi se u višoj dimenziji od astralnog tijela. Što je viši nivo evolucije, nalazit će se u višoj dimenziji. Tamo se istina pohranjuje trajno, vječno i individualno; u trenutku smrti, iskustvo shvaćeno u svakom životu određuje što je potrebno živjeti u budućim inkarnacijama.
IN-HAN ili Duh, određuje sudbinu, kao i teškoće koje će se doživjeti tijekom sljedeće inkarnacije. Njegova postignuća stvaraju razumijevanje potrebno za evoluciju k višim dimenzijama. To objašanjava zašto je za Maye život dio vječnog procesa evolucije svjesnosti i zašto je potrebna reinkarnacija Duha iz života u život, u bilo kojem od tisuće milijuna postojećih solarnih sustava. Svaka se osoba može popeti na prvu sljedeću stepenicu kao rezultat voljnog napora, a u potrazi za mirom i harmonijom. Za Maye je jedna od najvažnijih stvari u životu održavanje i uspinjanje na viši nivo unutarnje vitalne energije, jer njen pad podrazumijeva gubljenje unutarnjeg mira i vodi k depresivnim stanjima i stanjima patnje.
Oni su vjerovali da se poštivanjem prirode i permanentnog posjedovanja svjesnosti ciklusa koje ona stvara, kao i učenjem pravilnog disanja – dostižu sve viši nivoi vitalne energije. Dostizanjem stanja unutarnjeg mira, akumulirana energija stavlja u pogon programe genetskog koda koji dovode do fizičkih promjena potrebnih da se komunicira mišlju. U umu se stvara polje svete energije koje aktivira pituitarnu i pinealnu žljezdu. Ove žljezde izlučuju enzime koji aktiviraju neaktivne “kodone” Genetskog Koda. Aktiviranjem tih “kodona” nastaju u tijelu novi lanci aminokiselina, koji stvaraju imunološki supersustav koji eliminira bolesti, nisku vibraciju straha, i produžavaju životni vijek.
Istovremeno, ovi novi proteini stvaraju više nivoe vitalne energije u organizmu, utječući tako na stvaranje šestog čula, sposobnosti čitanja i prenošenja misli. Veoma je logično što evolucija ne dozvoljava da osobe ogrezle u mržnji i preziru prema drugima, ovladaju paranormalnim moćima kao što su telekineza ili moć čitanja misli, što će reći da je vibracija u ljubavi portal za pojavu “superčovjeka”. Bog u svojoj mudrosti čini da sljedeća evolutivna stepenica (prema Mayama to je poslije 21. prosinca 2012.), bude zasnovana na ljubavi, miru i harmoniji. Univerzum ima svo vrijeme, nigdje mu se ne žuri, dok čovjek treba nastaviti svoje procese nizanjem reinkarnacija, sve dok se ne inkarnira u život u kojem će naći unutarnji mir kako bi se popeo na sljedeću evolutivnu stepenicu.  
Biblija kaže: mnogi su pozvani, malo je izabranih, potvrđujući da ne dolaze svi ljudi simultano i automatski na visoke unutarnje energetske nivoe. Potreban napor i volja u potrazi za mirom. Kada se uveća frekvencija vibracija tijekom života postiže se sljedeća reinkarnacija u razvijenijem društvu. Drugim riječima, ako čovjek nema unutarnji mir, odgovara mu da živi u društvu koje nema mira, sve dok, svojim osobnim naporom ne uveća nivo vibracije i druge prilike mu ne postanu odgovarajuće. Univerzum je temeljno energija i informacija koja vibrira na različitim nivoima.
Emocije i sentimenti su energija, odnosno vibracije različitih frekvencija, koje se kreću u međusobno povezanim matricama, na različitim nivoima. Riječ je jedna vrsta energije, vibrirajuća sila, možemo emitirati različite tipove energija putem riječi. Ljubav je forma energije visoke frekvencije. Kada se sinkroniziramo sa ovom energijom ljubavi, odnosno kada smo u rezonanciji sa njom, nalazimo se u stanju unutarnjeg mira i harmonije. Ako se brojčanik naše sinkroniziranosti sa ljubavlju nalazi na niskoj frekvenciji, u odašiljaču mržnje i straha, to je ono što se percipira. Svjesnost ljudskog bića definira stvarnost, zbog energije koju percipira svojim čulima.
Materija je iluzija koju stvara naš um kao rezultat tisuće percepcija koje imamo i preklapamo kako bismo sklopili stvarnost kao jedan čvrst kontinuum, dok je istina ta, da je sve energija. Pulsevi koji vibriraju različitim frekvencijama kristalizuju svjetlost u raznim formama. Materija je svjetlost koja se zgusnula u formu na vibraciji koju prepoznaju naša ograničena čula. Sve što postoji je svjetlost, jer tama se stvara samo onda kada se svjetlost zgusnuta u materiji nađe između senzornog organa i izvora svetlosti, isto kao dan i noć, jer Sunce se nikada ne gasi. Ako se stupanj percepcije čula uveća ili ako se pojavi novo čulo kod čovjeka, njegova svjesnost se proširuje, potpuno mijenjajući stvarnost.
Prema Mayjama, od 1999. godine čovječanstvo Planeta Zemlja ima 13 godina kako bi shvatilo da je stvarnost dalje od čula. Imamo jedinstvenu priliku u 26.000 godina, jer primamo specijalnu energiju koja nam dolazi iz centra Galaksije. Ako razumijemo vječni evolutivni proces svjesnosti, mogli bismo iskoristiti ovu priliku i tako se osloboditi ograničenja koje smo sami postavili. Ako odlučimo otvoriti um i pronaći naš unutarnji mir, bit ćemo dio “izabranih” u cilju transformiranja naše stvarnosti, u Univerzumu mira i harmonije.

stream

Broj komentara : 1
Registration date : 2008-06-28

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Jos neko ko je fasciniran Mayama

Komentar  Enisa Alic on Mon Jun 30, 2008 11:59 am

Dobro dosao Stream, drago mi je da si tu!!

Ja isto sam odusevljena Mayama - ali tebi upucenom , ne moram uopste to govoriti.... i sam to osjecas...

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Hvala ti Stream i dobro nam dosao

Komentar  Berka on Mon Jun 30, 2008 3:38 pm

Bas me to zanima, inace, rijec Maya me nekada fascinirala pa sam malo i ja proucavala. Za moj komentar ces malo pricekati jer imam potrebu da jos jednom procitam. Ponekad imam obicaj da na brzinu "progutam" tekst.
Ovaj put polagano ... sa uzivanjem...

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: INDIGO DJECA

Komentar  Enisa Alic on Tue Jul 01, 2008 12:16 am

Za objasnjenje pojma "Maja" mozemo ici diljem globusa.

Maja je kljucni hindu filozofski termin sa znacenjem "stvaranjem svijeta" i "svijet iluzije".

Na sanskritskom Maja se veze uz koncept"veliki","mjera", "um" i "majka". Zato nas nece iznenaditi kad otkrijemo da je Maja ime Budine majke.

U Vedama se moze procitati da je Maja ime kljucnog astronoma i arhitekte.

U egipatskoj filozofiji termin Maja znaci "univerzalni svjetski red".

U grckoj mitologiji Maja je najsjajnija od sedam zvijezda konstelancije Plejade.

Majab je i naziv za dom Maja u Srednjoj Americi:poluotok Yukatan.

Ma znaci NE, a Ja znaci BOL. Istinsko znacenje rijeci Maja je "Stanje bez boli". Preciznije "Stanje svijesti bez boli"

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Ja sam bila protiv imena Maja

Komentar  Berka on Tue Jul 01, 2008 8:04 am

Dvoumila sam se da dam moje misljenje o pojmu Maja. (znam nesto od prije o drevnim Majama ali to nisam povezivala sa imenom Maja)
Kad se nasa mala ljepotica trebala roditi, na spisak pozeljnih imena je trebalo dodati i ime Maja, ali sam bila protiv tog imena, jer moje saznanje ( mozda sam istrazivala na pogresnom mjestu) je:
Maja je prolaznost
nesto sto propada i nestaje
simbol nesavrsenosti odnosno NEtrajnosti i td..

A vidi sad ovo Damirovo i Enisino tumacenje Rolling Eyes . Kontam da sam tom pojmu prisla na brzinu i povrsno.
Ne da kontam nego i priznajem ( ljudski, zar ne ?). Nije mi prvi put da ne citam k'o insan normalnim tempom i s razumijevanjem. Imam ruznu naviku da cijeli tekst "skeniram" i u cijelom komadu "prozdrem" pa tek onda sadrzaj "prezivam". Zbog toga mi se desavaju ovako povrsni zakljucci. Moracu se reprogramirati i odviknuti od "skeniranja" i ponovo naviknuti na normalno citanje.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Enisa Alic on Tue Jul 01, 2008 10:43 am

Imam ruznu naviku da cijeli tekst "skeniram" i u cijelom komadu "prozdrem" pa tek onda sadrzaj "prezivam"....

Razz Razz Razz

E kao si me nasmijala , samo da znas!!!

Evo jos nesto o Majama:

Boravak duse u fizickom tijelu je sinonim za stanje boli. Nase tijelo nosi sa sobom fizicku bol, bolesti, starost, nemoc.

Dusa van tijela je sinonim za stanje bez fizicke boli.

Oni koji ovladaju tehnikom da napustaju fizivko tijelo po zelji, zive dusevni zivot bez boli.

MAJA JE STANJE SVIJESTI.
MAJA JE ZIVOT DUSE KOJA ZIVI U HARMONIJI SA KOSMICKIM PROCESIMA.
MAJA JE RAZUMJEVANJE DA JE PROLAZNO FIZICNO TIJELO SAMO VOZILO KOJE POMAZE U SPIRITUALNOM RAZVOJU. (mozda si ti ovo sa prolaznoscu povezala)

Svako od nas moze biti Maja. Zapravo, to bi i trebalo biti nas cilj - postici Maja stanje svijesti...

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

MAJA

Komentar  Berka on Tue Jul 01, 2008 10:54 am

Da, da, moje dugogodisnje misljenje je da je Maja nesto sto prolazi, propada, nestaje, ne traje.

Ukratko: kad bih pojam Maja ( kako sam ranije shvatala) mogla sve sabiti u jednu rijec : = PROPADANJE

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

HM, bas interesantno!

Komentar  SELMA dipl.iurist on Wed Jul 02, 2008 12:56 am

Meni se toliko svidja ime Maya!
Hvala Ermina, sto si otvorila ovu temu!
A ja te cekam, da nastavis s sportom, da se nadovezem, znas da mi je to velika ljubav!

SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 219
Registration date : 2008-02-01

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Enisa Alic on Wed Jul 02, 2008 11:14 am

Zemaljski casovnicari popravljaju nase satove i uskladuju ih sa zemaljskim vremenom. Maje su kosmicki urari cija je mislija bila da usklade Zemaljsku frekvenciju sa vibracijama naseg Sunca. Tek posto Zemlja zavibrira zajedno sa Suncem onda ce informacije poteci u oba smijera, bez ogranicenja. I tek onda ce i nama postati jasno zasto su svi drevni narodi "obozavali" Sunce i posvecivali mu svoje rituale. Sunce je izvor svog zivota na ovoj Planeti. I izvor svih informacija i znanja.

Sa uskladenom frekvencijom, Zemlja ce, preko Sunca, biti povezana i sa sredistem nase galaksije. Ove cinjenice postaju posebno vazne kada se zna da se priblizava decembar 2012, datum kojeg su Maje markirale za dolazak Galaktickog energetskog snopa koji ce nas obasjati.

Moderna astronomija je, napokon, prije dvadesetak godina potvrila ovu tezu o Galakticnom snopu u kome se Zemlja i Suncev sistem nadu svakih 25.000 godina.

Maje su tu prostu kosmicku istinu znale prije nekoliko hiljada godina!!

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Enisa Alic on Wed Jul 02, 2008 11:17 am

SELMA N-C dipl.iurist (citat):Meni se toliko svidja ime Maya!

Hmmm, Selma, mozda Berka nije dala ime Maja svojoj cerki jer je to ime rezervisano za drugu (tvoju) Maju.

Ko zna?

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Admin on Mon Jul 21, 2008 6:09 pm

Stvarno sam presretna i ushicena, kad vidim, da imam ovoliko srodnih dusa!
Maje i stari Sumerijanci me vec odavno zanimaju. Dvije civilizacije, koje su zivjele hiljade km udaljene jedna od druge a toliko slicnosti.
Na reljefima i jednih i drugih oznacen je Bog koji i kod jednih i drugih drzi cudan artefakt u rukama. A gdje su zlatni rez, DNA i naravno njihovo stanje savjesti!
Da ne govorim o crtanju Solarnog sistema sa Desetim planetom, koji "krivi" orbite nama poznatih planeta i za koji su i Sumerijanci i Maje izracunali da njegova orbita traje 3657 godina. Planet Nibiru je otkriven 1983 godine, da bih NASA odmah promjenila svoje izjave i negirala njegovo postojanje.
Februara 2008 norveski politicar je izjavio,da se Nibiru vidi kao drugo sunce, i da vlade svijeta to strogo sakrivaju, da ne bi doslo do panike i anarhije. To sakrivaju sa hemikalijskim tragovima aviona. Specijalni avioni uzlijecu kad Sunce izlazi i zalazi, tada se Nibiru najbolje moze vidjeti, i ispustaju hemikaliju, da sakriju taj planet.
Dolazak tog planeta podudara se sa datumom decembar 2012!
sta se krije iza tragova aviona

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

Nazad na temu

Komentar  Admin on Mon Jul 21, 2008 6:50 pm

Moja aura je lavanda sa indigo bojom, imam dosta karakteristika indigovaca, a moja seka je pravo indigo dijete!

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 1:06 pm

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh