Berka Nezić - Reiki majstor-učtelj

Stranica 2/2 Previous  1, 2

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Ermina zuri u plavo nebo

Komentar  Admin on Mon Jun 23, 2008 7:56 pm

Ovo je totalno laicno razmisljanje, a mozda moze pomoci. Gledaj svaki dan u nesto plavo. Jer i boja sama moze promjeniti raspolozenje, pa makar po pola sata na dan zurila u plavo nebo.
A sto se hrane tice, je li patlidzan pada po namirnicu plave boje? A bujrum kod mene na borovnice. Pa da zajedno lijecimo cakre!

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

Re: Berka Nezić - Reiki majstor-učtelj

Komentar  Berka on Mon Jun 23, 2008 8:46 pm

Koje bi mogao boje biti patlidzan ako ne plave? Ja poznajem samo plavi patlidjan. Istina, on vuce malo na lila boju.
A gledanje u plavo, kako da ne, to si dobro smislila. Mi na anti-stres skolama radimo ( izmedju ostalog) vodjene meditacije a aktiviranje cakri, vizualiziramo svaku cakru u boji koja joj odgovara.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Admin on Mon Jun 23, 2008 8:47 pm

A ha. Kontam da se ne bi blamirala, meni izgleda ljubicast pa da ne bi Ermini dala pogresan savjet.

Admin
Admin

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Mon Jun 23, 2008 8:59 pm

da, da, vuce na lila ( ljubicasto), ali njegovo ime je "plavi patlidzan". Ali posto si slovenka, vjerovatno se na slovenski jezik naziva drugacije.
Nego, da se ne bismo zbunjivale, predjimo na sljive, one su nam sigurnije

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Admin on Mon Jun 23, 2008 9:04 pm

A ha, nemoj se smijati, patlidzan se na slovenskom zove JAJCEVEC!

Admin
Admin

Na vrh Go down

kako da ne

Komentar  Berka on Fri Jun 27, 2008 2:06 pm

Suseno ili zaledjeno, svakom slucaju bolje je nego iz konzerve ( sa kancerogenim konzervansima).
Gledala sam tebele prehrambenih proizvoda, koliko je na primjer vise vitamina u susenim sljivama i smokvama.
A i suseni patlidnjani ( slovenska jajca) su super kvalitetni, gledajuci prehrambene tabele.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

mnogi to i ne znaju

Komentar  Enisa Alic on Fri Jun 27, 2008 2:51 pm

Da je mnogo povrca i voca kvalitetnije zaledeno(jer ostanu vitamini i minerali umutra).

Spinat, na primjer - friski ne moramo ni jesti .-- jer nema NISTA unutra dok dode do naseg tanjira (osim ako imate sami svoju bastu, i pripremite ga odmah nakog berbe) -.

sunny

Enisa Alic

Broj komentara : 413
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Nazalost. patlidzan nije plav

Komentar  ERMINA on Sat Jun 28, 2008 1:38 am

I ja sam se razocarala na ovu spoznaju, inace bih bila potpuno mirna sto se tice udjela plavog u ishrani. Iako mi nije preporucljiv po krvnoj grupi, patlidzan mi je gurmanski dozivljaj broj 1. Ako hocete, mozemo i kuharicu ovdje otvoriti, pa da recpte razmjenjujemo...

Ja sam u medjuvremenu pala po crnom ribizlu i turskom soku od borovnice (crni ribizl je inace plav; bas cudno da plavi patlidzan nije plav, a crni ribizl jeste - inace sam se pitala sto se ne zove samo patlidzan, dok nisam vidjeli bijeli...)

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ja sam mislila na zaledeno voce

Komentar  Enisa Alic on Sun Jun 29, 2008 7:58 pm

ili sam pogrijesila da ima vise vitamina!?

Enisa Alic

Broj komentara : 413
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

dehidrirano voce na mjeri od 100 grama...

Komentar  Berka on Sun Jun 29, 2008 8:06 pm

pa gleda se jedinica mjere za 100 grama. A u 100 grama svjezeg voca ima d0 90 % vode. Zato se radi o optickoj varci.
znaci, 100 grama suhog voca ili
oko 300 - 400 grama svjezeg, to ti ga dodje isto.
Inace, jasno je da nemoze suho voce imati vise vitamina, nema logike, sama dehidracija ne dodaje vitamine. Radi se o koncentraciji....

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  airlive on Wed Oct 15, 2008 1:52 am

Bacio sam se u citanje,trazio sam po netu i nasao svasta nesto vezano za reiki.Imam i dalje nekoliko nejasnoca,pa ako mozete da mi ih malo priblizite,Berka ili bilo tko od vas koji imate vise znanja o reikiju od mene.Mozda cu biti smijesan sa svojim pitanjima,ali bicu vam jako zahvalan na odgovorima.
Sta je pocetnicka reiki skola koja se preporucuje prije inicijacije? Koliko kosta inicijacija,i cime se je odredena cijena inicijacije? Da li je proces inicijacije isti za sve ljude bez obzira na njihova vjerska opredjeljenja? Da li cakre uskladene reikijem,mogu biti uskladene i aktivirane na neki drugi nacin,tj da li se kroz meditaciju mogu aktvirati i uskladiti cakre jednako dobro kao i reikijem?
Ja sam prije nekoliko godina pohadjao prvi stepen transcendentalne meditacije.Za vrijeme meditacije,izmedu ostalog,osjetio sam kao okrugla polja ili kugle ili polja strujanja necega,kao milijarde sitnih malih leptirica jasno ogranicenih u jednom polju,prvo u podrucju cela izmedju dva oka,zatim na vratu u podrucju grkljana,zatim u podrucju srca,i onda malo desno i ispod od srca...neopisiv osjecaj...prelijep...to su vjerovatno cakre...a da li je to reiki energija strujala njima?
Za sad toliko,a bice pitanja jos... :-)
Veliki pozzdrav svim dobrim ljudima Smile Smile

airlive

Broj komentara : 8
Registration date : 2008-04-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Reiki je dostupan svima, pod istim uslovima

Komentar  Berka on Wed Oct 15, 2008 9:43 pm

Bas zato sto ima na internetu i u knjizarama "svasta nesto", upravo to dovodi do konfuzije, jer pocetnik
cita na pr. nesto sto je za ucitelje reikija. Tako pogresno imaju dojam da je to nesto za njih nedostizno.
Nemozes pisati knjige prije nego sto naucis pistati. To je poenta. Pocetnicka reiki skola se preporucuje prije inicijacije upravo zato da se sve postavi na pravo mjesto i prema pravom redosljedu. Uostalom, da bi znao da li da se uopste iniciras, trebalo bi prije svega nesto o tome da znas. Cijena inicijacije je razlicita prema zemljama i uciteljima. Poslacu ti cjenovnik privatne prakse Magistra Vitae koju ja vodim. Proces inicijacije isti za sve ljude bez obzira na njihova vjerska opredjeljenja. U reikiju su ljudi svih vjera i reiki im nije smetnja da i dalje na isti nacin postuju svoju vjeru. Da li cakre uskladene reikijem,mogu biti uskladene i aktivirane na neki drugi nacin,tj da li se kroz meditaciju mogu aktvirati i uskladiti cakre jednako dobro kao i reikijem? Za dobar rad cakri, reiki je prema mom uvjerenju najlaksi, najucinkovitiji i najbrzi nacin balansiranja.
Ali sve sto je dobro i sto poboljsava zdravlje i kvalitet zivota, ja svesrdno podrzavam.
Ponekad je dovoljno samo pozitivno stanje duha. Ljubav, pjevanje, plesanje pa da nase cakre bolje rade i da nasa aura bude sira i svjetlija. Sto je osoba sretnija, njena aura je sira i svjetlija.
Alene, to sto si osjetio u trecem oku, grlenoj cakri, srcanoj cakri itd... kao ti kazes, ...neopisiv osjecaj...prelijep...to su naravno cakre...a da li je to reiki energija strujala njima? Naravno da jeste, pa svi mi primamo kosmicku energiju i to od prvog udaha i prve sekunde zivota, sve do posljednjeg udaha. Svi zivimo od kosmicke energije, samo sto je reikisti koriste 300 % i svjesno. I sto reikisti bolje vladaju stresnim reakcijama jer su u stanju da se "bazdare" i da svoju auru prosvijetle.
Po mom misljenju, dok nekome treba 7 dana da dodje sebi ( od nekog stresnog dogadjaja), reikisti je ponekad potrebno 7 minuta. To je to.

Veliki pozdrav svim forumasima, a i tebi Alene , pitaj, pitaj, ja volim ove teme a i moji kolege koji su takodjer clanovi ovog foruma.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  airlive on Thu Oct 16, 2008 1:57 am

Berka hvala ti puno na odgovorima.Zaista si mi uspjela pribliziti ono nejasno,na jednostavan i brz nacin.
Bice pitanja jos,ja uvijek imam nesto da pitam... :-)))
Sad sam kratak s vremenom...
Veliki pozdrav!

airlive

Broj komentara : 8
Registration date : 2008-04-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Uradi to danas !

Komentar  Berka on Mon Jun 15, 2009 12:36 pm

Ostavi sve, sjedni na mirnom mjestu, otvori svoje energetske centre, zatvori oci i uskladi svoje cakre. Prosvijetli i prosiri auru.
To nece biti izgubljenh nekoliko minjuta, naprotiv. Poslije toga svi tvoji poslovi teci ce kao rijeka, sve ce biti u pravo vrijeme, na pravom mjestu, u saburu i sa nafakom

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

AH TI MOJI UČENICI, PREVAZIĐOŠE SVOJU UČITELJICU

Komentar  Berka on Sat Oct 17, 2009 2:34 pm

od srca se radujem što se moje predviđanje ostvarilo. Nekoliko mojih učenika me preraslo tako da sada ja od njih učim. Jedna od njih je Enisa Arslanagic, moja draga prijateljice i Reiki učenica. Evo šta između ostalog, pronađoh na internetu:

Vrlo često zaboravimo da uvijek ponovo, i ispočetka treba da donosimo odluke. Svaka situacija je nova raskrsnica u našim živortima, gdje mi - i samo mi, odlučujemo hoćemo li desno ili lijevo krenuti.
Vraćajući se juće sa posla, uhvatila me groznica. Hladnoća i jeza mi je kružila kroz tijelo i ja se nisam mogla smiriti. Tresla sam se od glave do pete, a zubi su mi cvokotali. Znala sam da nespavanje zadnjih par dana nije dobro za mene, ali nekad ne možemo spavati. To vrlo dobro znaju majke sa malom djecom, a ja ih imam troje (12 godina, 6 godina i 2 godine). Sve tri su bile bolesne , a sada sam očigledno ja na redu!!
Ušla sam na u hodnik i u momentu su bile sve tri kćeri tu. U isti glas su sve tri nesto pričale, a Babysiter mi je samo mahnula i nestala niz stepenice. Pomislila sam kako mi suprug radi uvijek bač kad mi je potreban .
U djeliću sekunda mi je prošlo kroz glavu šta sve treba da još uradim (curice trebaju večerati, mala se treba istuširati - bila je u pijesku danas, veš čeka u mašini, a i pod bi trebala možda obrisati....)
STOP
Tiho sam rekla "šššš" na što su sve tri zanijemile i gledale me široko otvorenih očiju. Vrlo kratko i jasno sam objasnila da nisam dobro i da nemam snage za planiranje rođendanske zabave koja je tek za tri mjeseca (!!!), niti želje da idem u radnju i kupim Barbie konja (!!!) -- koji je tako divan. Odlicno su razumjele šta sam im htjela reći, tako da je večera brzo bila gotova, zubi oprani i male već u krevetu. Nisam ih tuširala, nisam im kontrolisala kako su oprale zube, niti pročitala bajku za laku noć. Nisam ni veš iz mašine izvadila, ni pod obrisala --a čak ni tanjire sa stola sklonila. Ne -- danas sam direktno u krevet otišla sa šoljom čaja!!
Svako od nas dolazi u situaciju kada ne možemo sve što hoćemo i želimo, i to je oky! Bitno u takvoj situaciji je, da smo svjesni da je to samo "momenat", i da će proći. Sve sto ne moramo uraditi,ostavljamo "do daljnjeg" , kada ponovo budemo mogli i imali snage za to. Rado mislimo da bez nas ništa ne bi funkcionisalo i da moramo ovo ili ono...a sve može, i bez nas!! Neće djetetu niknuti pečurke na glavi ako se dan poslije okupa, ili mu zubi poispadati ako ih mi jednom ne operemo. A zamislite nećemo dobiti ni neku zaraznu bolest ako ne obrišemo pod baš sada...
Interesantno je to, što su nas svi učili kako treba biti dobar, fin, slušati, raditi, paziti ...sve i svakoga -- ali nikako sebe. Da treba biti dobra majka, dobra domačica, dobra radnica i naravno supruga... perfekto izgledati, nasmijan biti i uvijek raspoložen....a ne sjećam se da sam ikada čula da treba da pazim na sebe i da ostavim sve po strani kada sam na izmaku snage. Ne sjećam se da mi je neko rekao da nisam loša majka ako na momenat mislim samo na sebe..
Ja se izvinjavam, ali NE, nije sebično na momenat ostaviti sve nastranu i leći u krevet. I ne , nije grijeh priuštiti sebi vrijeme za popiti kaficu sa prijateljima - jer je to neophodno za zdrav i sretan život. A samo kao takvi (zdravi i sretni) mozemo odgojiti zdravu i sretnu djecu.

S ljubavlju,
Enisa Arslanagic
Reiki Meisterin

PREUZELA SA:
http://www.balkan24.info/blogindex/reiki-blog/547-prioritet.html
Prioritet

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Mon Oct 19, 2009 7:48 am

ha ha ova ti je dobra, neće niknuti pečurke na glavi !!

Moje dijete je dva puta donijelo vaške, ali zbog toga nimalo nisam uzbudjivala.
Prvi put su nepozvani gosti stigli iz holandskog vrtića. Lijepo od njih što su na ulaznim vratima nalijepili papir sa upozorenjem
na kojem je nacrtana ta ogromna STRAŠNA crna vaš.
Drugi put kad je moja kćer imala 7 godina, pohađala jedno vrijeme nastavu u Bosni. Ehhh, tamo niko ništa nije upozoravao, tako
da su nezvane gošće posjetile i moju svekrvu. Bilo je oko toga kod nane mnogo drame, paljenja jastuka, dušeka, šišanja ... hahahhh
Ali se ja opet nisam uzbuđivala - u oba slučaja, kako su došle, tako su vaške i otišle ...

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  galaxija on Thu Oct 22, 2009 1:18 pm

Ja bih samo da pitam nesto:

vidim da se citate i druzite vec duze vrijeme i vidim da se poprilicno poznajete
izmedju sebe. Da li negdje postoji neka tema gdje ste se predstavile ili ste se ovako
upoznale kroz forum i onako uz put predstavljale?
Voljela bih ako postoji ta mogucnost da procitam malo o vama kao osobama
i da se eventualno predstavim i sama Smile
A ne bih da koristim ovu temu za te stvari da joj ne bih pokvarila tok.

Drugo: nisam upucena u reiki ali zamoljela bih Berku da mi, ako moze, objasni moju fasciniranost
indigo plavom bojom, naravno ako se to moze nazvati fasciniranoscu Very Happy jer to je vise od fascinacije
Naime kad ugledam tu boju, specijalno jednu nijansu indigo plave za mene sve stane
u tom trenutku, i ja samo moram da dobijem taj trenutak komunikacije izmedju mene
i boje. Bukvalno sve stane i prestane, par puta me je muz cak morao odvuci sa mjesta
na kojem bih ugledala "svoju" boju Very Happy
Necu vise da ulazim u dubinu ali imam osjecaj da neko nekoga ovdje pokusava kontaktirati,
ili ja svoju cakru ili cakra mene...

Zahvaljujem

galaxija

Broj komentara : 9
Registration date : 2009-10-16

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Thu Oct 22, 2009 9:08 pm

Krunska čakra je slične boje, kao i treće oko. A možda je tvoja aura u toj boji.
Moguće da si ti tzv. " indigo dijete" sa extra sposobnostima, moćima i opažanjima.
Pogledala sam u tvojim podacima, ali nisam našla datum tvog rodjenja. Posalji mi ako želiš,
možeš i u privatnoj pošti, a možeš na mail magistra_vitae@live.nl
želim da vidim pod kojim si energijama rodjena, odnosno koja je boja zvijezde tvog rodjenja.

Osobno predstavljanje ti je dobra ideja, počni u rubrici " da ti nešto kažem"

pozzzzzz
B.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Admin on Mon Nov 23, 2009 4:49 pm

Procitala sam Enisin blog!
Postavljanje prioriteta! Postavljati ih po ocekivanjem okoline ili po vlastitoj intuiciji! Odgovor je sasvim jednostavan, slusaj svoje srce, tijelo i um! A zasto je onda to tako tesko izvedivo?
Negdje sam procitala, da kad se ujutro budis ne smijes misliti na danas trebam uraditi ovo, danas trebam uraditi ono, ma znate ves, obaveze toga dana projure ti kroz glavu! Vise sto juri, veci je kosmar, manje se uradi.
Znaci probuditi se lagano, misliti nesto pozitivno, interno prokomentarisati svoje snove, djelic po djelic. I tek onda kad perem zubem postavljam sebi prioritete za taj dan. Posto trenutno radim kuci i cuvam svog sincica uz dorucak ispricam i njemu plan dana, jer je za djecu veoma vazno, da znaju sto ih ceka. Naravno ima tu i dosta spontanih momenata i iznenadjenja, kako za mene, tako i za njega! bounce

Indigo plava ... ta je boja tako duboka, misteriozno privlacna. I ja je obozavam, mislim, da je moja aura te boje, po nekim kriterijama sam mozda i indigo dijete! Znaci, galaksijo , nisi sama!

Admin
Admin

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Mon Dec 07, 2009 11:14 pm

Joooj što me nerviraš ! Nemoj da misliš kad znaš da jesi !!!
Ber o tebi i tvojem daru meni je sve jasno.
Jedino me zbunjuje to što u snu govoriš kineski. Bilo bi dobro da to možeš u budnom stanju. Znaš koliko bi Ermini bila od pomoći, obzirom da trguje sa Kinezima Razz

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 1:09 pm

Sponsored content

Na vrh Go down

Stranica 2/2 Previous  1, 2

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh