neurodermitis

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

neurodermitis

Komentar  ena on Tue Mar 18, 2008 10:48 pm

Ima li iko iskustva sa neurodermitisom? Question Moja jedanaestogodisnja cerka je imala prije alergije, a sada je neurodermitis ostao.

ena

Broj komentara : 24
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ne znam o tome

Komentar  Berka on Thu Mar 20, 2008 10:23 pm

Draga Ena,
zao mi je sto ne znam o tome. Mada sam se cesto susretala sa koznim oboljenjima.
Mnogo je osoba kojima su iscezli simptomi psorijaze zahvaljujuci nasem programu zdrave prehrane i dodataka prehrani kao i njezi koze uz pomoc specijalnih sampona i drugih proizvoda za higijenu i njegu koze. Dosta sam naucila o alergijama, ekcemima
jer sam se s tim takodjer susretala. Sama sam imala rak koze...
ali to sto tvoja kcerka ima, neznam . Samo znam (pretpostavljam) da se radi o kozi.
Ako si cula za kristaloterapiju i ako u to vjerujes, mogu ti od srca preporuciti
da djetetu nabavis nakit ( narukvicu, ogrlicu...) od gorskog kristala.
Gorski kristal ima u sebi posebnu auru ( kao da je zivo bice) . I ta aura gorskog kristala
stiti osjetljivu kozu skolonu ....
I sama uvijek uz svoje tijelo imam gorski kristal. Moja koza je sada u savrsenom stanju,
potpuno zdrava. Ne smo zahvaljujuci zastiti gorskog kristala, nego vocim racuna
o zdravoj prehrani.
Moram ti nesto naglasiti:
Koza je najcesce odraz naseg unutrasnjeg stanja, kako fizickog stanja nasih vitalnih
organa tako i PSIHICKOG odnosno DUSEVNOG i EMOTIVNOG STANJA.
Rado bih ti pomogla. Nadam se da ce se javiti neko ko vise zna o dijagnozi tvog djeteta.

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

NE BRINI

Komentar  ERMINA on Fri Mar 21, 2008 3:14 am

Draga Ena,
neurodermitis je alergijska hiperosjetljivost, koja ne mora biti izazvana direktnim kontaktom sa alergenom (alergen moze udisati, piti, jesti a da se manifestira na kozi). Upala je kronicna, "strucnjaci" kazu da je neizljeciva, no ja se ne slazem s tim (sto iz iskustva, sto iz nacina razmisiljanja).
Za alergije se obicno kaze da su odraz slabog imuniteta, ja ih vidim kao Boziji Dar: mnoge od nas hrana ili zrak truju polako, a tvoja kci je "zasticena" trenutnim pokazateljem sta joj smeta a sta ne. Vjeruj mi, nista nije slucajno i da nije neurodermitisa, mozda ne bi bilo ni vremena da stvari dovedete u red. Mozes se zahvaliti Bogu, pa da idemo dalje...
Slab imunitet uvijek znaci nedostatak hranjiva u organizmu, bilo onih koje moramo unositi, bilo onih koje organizam proizvodi sam (a zbog onih neunesenih nije ih u stanju proizvesti). Ozbiljnije studije neurodermitisa tvrde da je isti posljedica stresa. najvjerovatnije iz majcine utrobe, kada je nerođeno dijete pod najvecim uticajem majcinih vibracija. Stres rapidno unistava hranjiva (vitamine, minerale) i sve se moze ciniti OK dok ne dođemo u kontakt sa bakterijom, virusom, alergenima, ili ozbiljnijim napasnicima.
Vjerujem da su tvojoj kceri radjeni svakakvi testovi, no moj savjet je da uradis testiranje vitamina i minerala u tkivima po Vollovoj metodi. Koji su alergeni u pitanju nije toliko vazno, koliko otkloniti uzrok reakcije, a to je najcesce deficit i/ili jak mentalni negativan uticaj same osobe, kao i osoba oko nje.
Ja bih ti mogla obraditi kcerin 7dnevni jelovnik i ustanoviti prosjek unosa vitamina i minerala. S time bi dobili informaciju cega joj manjka u dnevnoj ishrani (kao i cega je previse), no jos uvijek ne bi odgonetnuli sta je to od hranjiva sto joj je znacajno unisteno da ju je dovelo u takvo stanje, stoga je Vollov organometar vrlo bitna stvar.
Postoji mogucnost i da preskocis mjerenje i dopunis kcerinu ishranu visokokvalitetnim biljnim dodacima ishrani, koje koristi Berka, vrlo brzo daju iznimno kvalitetne rezultate sa neurodermitisom, imam dosta slucajeva, ali nazalost sva svjedocanstva su na papiru sa skeniranim fotografijama i ako skeniram kopije neces moci jasno vidjeti rezultate. No, srecom, ima ih pregrst na internetu, evo prvo na koje sam naisla na njemackom, ja ga bas ne razumijem ali razumijem slike Very Happy http://lionello.ch/a/Neurodermitis_KleinkindJulia_sStory-1.pdf
Mozda i jeste najbolje rjesenje da brzo rijesis stvar, a u medjuvremenu tragas za mogucnosti testiranja po Voll-u, od koje ne smijes odustati bez obzira sto ce se neurodermatitis povuci, jer je vrlo vazno i zbog drugih metabolickih funkcija dovesti unos/proizvodnju hranjiva u optimalan nivo. Sa ovim programom dopune ishrani, tvoja ce kci dobiti sve sto joj je potrebno, no ja sam stava da se MORA spoznati uzrok, otkloniti i zauvijek zaboraviti. Ova kombinacija je dugorocni recept za odlicno zdravlje.
Radi boljeg razumijevanja mog stanovista i metode, objasnicu ti slucaj svoje kceri. Sa godinu dana postavljena joj je dijagnoza netolerancije na gluten (vrlo slicno stanje alergiji, jos slicnije neurodermitisu). Tome je prethodilo da mjesecima nije apsorbirala hranjiva, jer joj je netolerancija unistila crijevne resice koje upijaju hranjive sastojke iz hrane. Kad smo iskljucili gluten, crijevne resice su se pocele obnavljati i apsorbirati hranjiva, ali [u]ne u količinama u kojima ih joj je nedostajalo proteklih mjeseci, tako da se nadovezala netolerancija na rizu, soju, jaja, mlijeko i mlijecne proizvode, ili da mi bude lakse - sve osim voca, povrca i mesa. Nocivala sam nad prehrambenim tablicama da joj "naberem" dovoljan unos i dalo se zivjeti na taj nacin, no ja sam cijelo vrijeme vjerovala ono sto sam i tebi na pocetku napisala, da nam je Bog dao netoleranciju kao dar da pronadjemo razlog zasto se pojavila. Da skratim pricu, iza godinu i po patnje i zastoja urastu stajala je sacica parazita - ameba, koji su polako, ali sigurno uzimali mali organizam "pod svoje". Od pronalazenja uzroka, alje je sve bilo lako. Danas je moja kci znatno naprednija od djece svog uzrasta, netoleranicjama nema ni traga, a da smo se drzali "alergena" vjerovatno bi bjezala glavom bez obzira kad vidi kelj isli sardine (to joj je bio svaki 5 obrok koji je MORALA pojesto da joj obezbjedi dovoljno kalcija).
Moram pomenuti jos jednu interesantnu stvar: hrana u koj amebe uzivaju je: mlijeko, mlijecni proizvodi, glutenski proizvodi, soja, jaja - zar nije fascinatno koliko je nas organizam savrseno pametan? Ne samo da zna koja hrana nama pase ili ne pase, nego zna i koju nasi "neprijatelji" hranu vole i daje nam signale da tu hranu ne jedemo.
Nekako mi se cini da si ti sve ovo vec znala, mislim da si se samo htjela uvjeriti da si u pravo vrijeme na pravom mjestu...
Raduje me ako sam mogla uzvratiti na tvoju velikodusnost,
sve najbolje,
Ermina

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Sta su amebe

Komentar  ena on Tue Mar 25, 2008 12:35 pm

Ako sam dobro razumila , radi se o stomacnim paraztima, ili u nasem narodu glistama.

ena

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: neurodermitis

Komentar  ena on Tue Mar 25, 2008 12:44 pm

Mislila sam prvo cekati na tvoj odgovor Ermina, ali nemam strpljenja.Moram ti reci da sam instiktivno radila par testova sto se tice stomacnih parazita, ali su svi testovi bili negativni - dok mi jedan dan sam cerka nije rekla da ona ZNA da ima gliste, cak im je i ime dala - i da su one dio nje. affraid Sok!!!

Posle ubjedivanja sa doktorom da joj da nesto protiv toga (nisu mi htjeli nista dati, jer su svi testovi bili negativni), "na slijepo" mi je dao nesto protiv glista - samo da bi me "skin'o" sa dnevnog reda.

Uglavnom neurodermitis joj se povukao, ostale su samo fleke na kozi gdje su nekada bile otvorene rane.

Sve sto si mi napisala mi je jako poznato. Ona je isto imala alergije na sve i svasta, samo joj se to povuklo bilo - do prije godinu i po u nazad.

Pored mozda toga svega, isto sam primjetila da kozom reaguje na stres, na frku, ili tugu....

U svakom slucaju hvala ti na ovome I love you

ena

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

PARAZITI bez imena

Komentar  ERMINA on Tue Mar 25, 2008 4:54 pm

Draga Ena,
amebe jesu paraziti, ali ne treba se zamarati ucenjem imena, kao sto se ni nauka nije trebala baviti davanjem imena, samo se pridodaje na znacaju - sto nije bas korisno za ljudski rod.
Drago mi je da sam bila u pravu, instiktivno sam osjecala da je takvo nesto u pitanju. Nemas pojma kako si me obradovala, jer trenutno imam korisnicu za koju sam osjetila da je problem iste prirode, ali nisam dopustila instiktu da prevlada nad znanjem. Idem odmah rijesiti tu situaciju!
Sto se tice fleka, one su poput oziljaka; koza se obnavlja kada celije koze dobijaju sve sto treba, tako da i sve ostalo sto sam napisala u prethodnom postu, stoji kao potrebno za uciniti.
Pusa, Ermina

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Interesantna teza

Komentar  ena on Wed Mar 26, 2008 11:19 pm

Je li moguce da nam se djeca sa parszitima u stomaku radaju!? Za zivotinje to znam, ali ovo nisam jos ni jedamput (bar ne svjesno) , povezala sa alergijama i parazitima..... confused

Mozda smo zaista dio necega novog....vidimo i primjetimo, odnosno"vezemo" neke stvari Shocked

zajeno smo cool alien

ena

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

sve majke imaju svoje nocne more

Komentar  Berka on Thu Mar 27, 2008 3:05 pm

Izgleda da sve majke imaju na svoj nacin dozivljene nocne more.
Moja nocna mora je bila prije nekoliko godina kada mi je kcerka koja je tada imala 9 godina
pokazivala sve znake anoreksije. Tu dijagnozu od doktora nikada nije dobila jer je ja nisam ni trazila. Uzasavala sam se pomisli na rijec "anoreksija".
Nemoguce je opisati kroz sta sam tada prolazila.
Neznam da li bi se to ionako samo od sebe rijesilo ili je to nama moja ocjanicka borba dala.
Trudila sam se da me vodi zdrav razum, intuicija i dobrim dijelom diplomatija .
Nazovi to kako hoces, ali moja kcer je sada, hvala Bogu zdrava razvijena i vesela djevojcica ( skoro pa djevojka), od 14 godina.
Jeste da je zakleta vegetarijanka, prije bi umrla nego pojela bilo koju zivotinju.
Ali je zdrava i ima potpuno zdrav apetit

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

SVAKA CAST!!!!

Komentar  Enisa Alic on Sat Mar 29, 2008 12:25 pm

Bosanka vegeratijanac Shocked to mora da je nesto jako tesko - kako mi jedemo....

SVAKA CAST!!!!

Enisa Alic

Broj komentara : 413

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

gorski kristal

Komentar  Enisa Alic on Sat Mar 29, 2008 1:29 pm

Da se vratim na tvoju poruku Berka! Sta je GORSKI KRISTAL, i gdje to mogu nabaviti Question

Znaci li da je to za sve nas dobro? Laughing

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Enisa Alic on Sat Mar 29, 2008 1:37 pm

Upravo sam na googlu trazila da vidim sta je gorski kristal.

Moja cerka ima punu sobu ovoga confused (skuplja kamenje, kristale i tako to....)

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Sat Mar 29, 2008 7:57 pm

Enisa (citat):Da se vratim na tvoju poruku Berka! Sta je GORSKI KRISTAL, i gdje to mogu nabaviti Question

Znaci li da je to za sve nas dobro? Laughing

sunny
Kazem ti ja, neke stvari radimo intuitivno.
To je bijelo prozirni kamen, ima svoju AURU.
Ja stalno nosim na lancicu privjesak, radi zastite.
Na nasem anti stres tecaju spominjemo malo i KRISTALOTERAPIJU....

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

KRISTALOTERAPIHA

Komentar  Enisa Alic on Tue Apr 01, 2008 9:41 am

I to je super tema, pa kad budes imala volje/zelje , mi citamo - Laughing

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Sa zakasnjenjem

Komentar  Admin on Tue May 06, 2008 1:42 pm

Neurodermitis ... porodicna bolest ...
Moje sestre imaju problema sa neurodermitisom. Kad je hladno po rukama im se pojave mrlje sa ljuskama, koje ih jako peku i cesu. Znam da su korisitle kreme na osnovu sumpora, nedavno su presle na neke nove kreme, koje tacno ne znam ali cu ih upitati i javicu ti na forumu.
Kod jedne sestre reakciju izazove med, kod druge seke paradajz. Znaci ovisi i od prehrane i godisnje doba.

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 1:18 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh