NEKOLIKO LIJEKOVA ZA UGROZENU SVETU TACKU LJUBAVI I BRAKA

Stranica 2/2 Previous  1, 2

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

NEVJEROVATNA MOC POZITIVNOG MISLJENJA

Komentar  Berka on Wed Jun 25, 2008 6:10 pm

Posto je tema tvog diplomskog rada bila MOC POZITIVNOG MISLJENJA, bilo bi jako lijepo da preuzmes dio uloge na nasem anti-stres tecaju koji ces ti organizovati u Tuzli.
Ti ces se pobrinuti za prostor i ucenike, odradices pred nama jos jednom svoj maturski rad, a ostalo ces prepustiti meni.
"Tajnu" sam i ja proucavala zahvaljujuci preporuci moje drugarice Ermine. Takodjer zahvaljujuci ovoj velikoj poslovnoj zeni, sa velikim uzbudjenjem proucavamo "Nauku o bogacenju"

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

No sikiriki

Komentar  Majet on Wed Jun 25, 2008 6:54 pm

flower
Prostor cemo pokusati srediti sa Altairom i Maidom, ucenike cemo privuci osmijehom i korisnom temom, a za ostalo cemo se dogovoriti.

Usput, sredila sam onaj novac/ljubav sektor.
Ostavila sam dracenu na sredini ormarica (odsjekla joj treci percin, sto sam jos odavno namjeravala i stavila u vaznu kao reznicu), s jedne i druge strane smjestila po dvije svijece (dvije su u obliku crvenog srca), a ispred njih stavila tronogu zabu s novcicem i okruglu kutijicu za nakit sa biserima i dva rozenkvarca unutra I love you

Majet

Broj komentara : 26
Registration date : 2008-06-25

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

zasluzujes svu ljubav i svo blago ovog svijeta

Komentar  Berka on Wed Jun 25, 2008 9:06 pm

Vec osjecaj blagoslov. Postoji samo ta opsija.

Ljubav i blagostanje poput ovog srca sa dragim kamenjem.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

svte tacka braka/ljubavi

Komentar  Admin on Thu Jun 26, 2008 12:16 pm

Kako si mi rekla sa obzirom na moj plan kuce i ako sam dobro "potrefila" moja tacka ljubavi i braka nalazi se izmedju ostave i kuhinje. Vkerovala ili ne tu sam cim sam se uselila stavila sve po dvoje, dvije zelene svijece, dvije bijele svijece, komplet vaznica i tanjiric, dvije kineske kuglice za relaksaciju i u sredini stoji visoki stakleni cup sa meni nepoznatom biljkom sa mesnatim debelim listovima.

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

ne

Komentar  Berka on Thu Jun 26, 2008 1:08 pm

Nisi potrefila. Praona ti je pomocni objekt. To ne pripada globalnom ( i glavnom) nacrtu tvoje kuce. Onaj ugao u kuhinji kad gledas od sporeta - koji granici sa praonom. Taj cosak ti je tacka novca. Neka bude nesto sto simbolizuje blagostanje, ali pazi, nemoj pretrpavati to mjesto. Neka tu slobodno kruzi energija. U zelji da sto bolje napravimo, ponekad pretjeramo tako da to mjesto gusi prenatrpanost.

Tacka ljubavi i braka ti je u onom uglu kod kojeg ti je sto za rucavanje.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

KAKO NERED I PRENATRPANOST UTIČU NA VAŠ LJUBAVNI ŽIVOT

Komentar  Sanela K. on Thu Sep 18, 2008 12:15 am

KAKO NERED I PRENATRPANOST UTIČU NA VAŠ LJUBAVNI ŽIVOT
Nered i prenatrpanost u bilo kojem području Vašeg doma su znak zaglavljene, blokirane i stagnirajuće energije. Što više nereda imate, energija postaje sve više slaba, umrtvljena i usporena. Kada su ona područja Vašeg doma koja su povezana sa romantikom neuredna, nepospremljena i prenatrpana, Vaš ljubavni život je takođe pod uticajem istog. Gledajući sa aspekta feng shui-a, postoje tri mjesta u Vašem domu koja imaju najjači uticaj na Vaš ljubavni život, a to su: Vaša spavaća soba, podrčje Veza i odnosa (uskoro ću Vam to bolje objasniti) i prostor oko vaših prednjih ulaznih vrata. Evo zbog čega: Nered u spavaćoj sobi: Vaša spavaća soba je veoma povezana sa intimnošću romantične veze. Nered u spavaćoj sobi, kao i prenatrpanost mogu pridonijeti zamorenosti, preosjetljivosti, nedostatku pažnje i koncentracije i teškoćama sa spavanjem. Kada ste Vi i Vaš partner umorni, nikakvi i neraspoloženi većinu vremena, vjerovatno Vaša veza ne dobija dovoljno kvalitetne pažnje, koju treba i koju zaslužuje. Ako ste sami i slobodni, nepospremljena, neuredna i prenatrpana spavaća soba će otežati početak nove romantične ljubavne veze; sva ta blokirana enegrija Vam doslovno otežava da upoznate nekog novog. I zbog toga, prije nego što Vaš potencijalni partner dobro pogleda nered u kojem živite, znajte da pospremanje i rješavane nagomilanih stvari predstavlja odličan način da prodrmate svu tu blokiranu enrgiju koja Vam se tu gube i pripremite sobu za novu ljubavnu romantičnu vezu.
Nered u području Veza i odnosa: U Feng shui-u postoji "ba gua" mapa energetskih uticaja u prostoru. Neki ljudi koriste bagu u odnosu na strane svijeta i po toj metodi je Područje veza i odnosa na sjeverozapadnoj strani Vašeg doma ili određene prostorije. Zapadnjački Feng shui se prema bagi orjentiše tako da je postavlja u odnosu na ulaz u prostor; ako gledamo bagu na ovaj način, Područje veza i odnosa se nalazi u zadnjem desnom uglu doma ili prostorije (kod nas isto). Umjesto da se pitate koji metod da koristite, zašto ne biste provjerili oba? Pogledajte gdje se nalazi Sjeverozapadni dio Vašeg doma i Vaše spavaće sobe. Onda provjerite prostorije u stanu, tačnije njihov zadnji desni ugao. Kao što vlažna deka koju prebacimo preko plamena gasi plamen, tako i nered i prenatrpanost stišavaju strast i intenzitet Vaše veze. Niste zabavni kada se osjećate depresivno, bezvoljno, neodlučno, neproduktivno, kreativno blokirano, prenapregnuto ili tako nikakvi daVam je sve svejedno, kao što se vjerovatno osjećate u vezi s Vašim ljubavnim životom ukoliko su područja Veza i odnosa prenatrpani i neuredni! Pronađite ovo područje Veza i odnosa u svom domu i spavaćoj sobi, i stavite ih a vrh top liste Vaših prioriteta u čišćenju i spremanju.
Nered oko prednjih ulaznih vrata: Treći krucijalni faktor predstavlja područje oko Vaših prednjih ulaznih vrata, koja se u Feng Shui-u nazivaju „Usta Čija (Chi)“, jer ono ima najjači uticaj na to kako Či (cji), odnosno energija dotiče u Vaš dom. Ni svoje tijelo ne možete prehraniti bez otvaranja usta kada jedete. Slično tome, Vaš dom ne može primati blagodati svježe i vitalne energije ako su prednja ulazna vrata blokirana neredom ili ako se rijetko koriste. Pogledajte svoja prednja ulazna vrata. Da li se mogu do kraja otvoriti, ili ste smjestili neke stvari koje čuvate iza tih vrata? Da li je Vaš hodnik, odnosno predsoblje čisto i puno dobrodošlice, ili je prenatrpano stvarima koje niste mogli strpati nigdje drugdje ili ih se jednostavno niste stigli riješiti? Koliko često koristite (ulazite na) Vaša prednja ulazna vrata? Prednja ulazna vrata su u vezi sa mogućnostima i prilikama. Ako bezuspješno pokušavate upoznati nekog novog, uklanjanje nereda i prenatrpanosti oko tih vrata i njihova češća upotreba na pravi (dobar) način će deblokirati zaostalu energiju i to će Vam dobro doći. Može Vam se desiti da Vam se ukažu prilike da se vežete s nekim novim, a to će vanm se sada češće dešavati, kao i to da ćete vjervatnije biti skloniji da upoznate nekog novog i oformite vezu, umjesto da se osjećate toliko umorno da biste radije ostali kod kuće. Ukoliko se već nalazite vezi, neuredno područje prednjih ulaznih vrata može doprinijeti stvaranju osjećaja dosade i nekakve uštogljenosti i zaglavljenosti u nekakvu rutinu jedno s drugim. Šire i češće otvaranje ovih vrata predstavlja dobar način da udahnete dašak novog života u vezu koja Vam više nije bila uzbudljiva. Kad jednom raščistite nered u važnim područjima Vašeg doma, uvidjet ćete poboljšanje u svom ljubavnom životu. Za one koji su sami i tragaju za ljubavlju, stvaranje više slobodnog prostora u njihovom domu može doslovno stvoriti više slobodnog mjesta za dolazeću vezu. Taj novi partner im se može odmah ukazati, ili će trebati nešto vremena da se podigne nivo energije, što će rezultirati novom vezom. U svakom slučaju, slobodan prostor kojeg ćete stvoriti raspremanjem nereda, pooći će Vam da podignete svoj duh, popravite raspolođenje i povisite nivo vlastite energije, što će Vas svima koje upoznate činiti prijatnijim i privlačnijim, kako starim, tako i novim prijateljima. Ukoliko ste u vezi koja ne ide baš najbolje, samo raspremanje nereda neće samo od sebe jednostavno riješiti probleme koje imate u vezi. Međutim, raspremanjem i raščišćavanjem ključnih područja stvarate mentalni i emotivni prostor za veću jasnoću u vezi onih pitanja i obrazaca ponašanja koji doprinose poteškoćama u Vašem braku, vezi ili partnerskim odnosima. S većom jasnoćom i čistoćom dolazi i veći kapacitet za mudre odluke i odgovarajuće akcije. Čak možete otkriti da raspremanje nereda rezultira i pročišćenjem veze također. Prihvatite da je sve ovo za Vaše dobro, usmjerite pažnju na novi prostor koji ste stvorili, kako u svom domu, tako i u svom srcu, za nadolazeću novu i bolju ljubav.

Sanela K.

Broj komentara : 60
Registration date : 2008-09-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: NEKOLIKO LIJEKOVA ZA UGROZENU SVETU TACKU LJUBAVI I BRAKA

Komentar  Sponsored content Today at 12:13 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Stranica 2/2 Previous  1, 2

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh