NEKOLIKO LIJEKOVA ZA UGROZENU SVETU TACKU LJUBAVI I BRAKA

Stranica 1/2 1, 2  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

NEKOLIKO LIJEKOVA ZA UGROZENU SVETU TACKU LJUBAVI I BRAKA

Komentar  Berka on Fri Mar 14, 2008 1:36 pm

Ja sam u jednom od mojih stanova imala WC solju tacno na svetoj tacki ljubavi i braka. Vjerovali ili ne, u tom periodu ( 2 god.) moj ljubavni zivot nije bio na nuli nego duboko ispod. Taj stan sam zajedno sa svim stvarima prodala “dzaba” tj. ispod realne cijene.

Ali postoji lijek za sve. Ljudi cesto kazu da moraju rusiti kucu, prodavati, seliti, ali to nije neophodno. Iznad ugrozenog mjesta odlicno je staviti zvoncice. To mjesto “pokriti” necim purpurne boje ( ili drugom bojom koja za tebe predstavlja srecu), sto je najvaznije, jednostavno: pjevaj !

Ukoliko je stan takav da je sveta tacka braka bas (slucajno) u spavacoj sobi, NE ZATRPAVAJ TAJ UGAO NIKAKVIM SUVISNIM STVARIMA. NE GUSI SVOJU LJUBAV, JER POSLIJE KONSTANTNOG GUSENJA, ZNA SE STA SLIJEDI – SMRT TVOJE LJUBAVI. Da li ces je tada moci ozivjeti, moj odgovor je samo jedan: mozda. Ako na vrijeme reagujes.Lijekova je mnogo, zavisno od tvojih elementata rodjenja ( i tvog partnera ako ga imas) a iznad kreveta okaci sliku divljeg, planinskog pejzaza. Planina u feng shuiju izmedju ostalog, predstavlja podrsku i zastitu.

Ali sto god da je na mjestu gdje je sveta tacka ljubavi - potrebno je da u taj ugao postavis nesto sto simbolizira tvoju ljubav, ali neka OBAVEZNO BUDE DVOJE !!!

Ako je ova vazna tacka u kuhinji, na to mjesto postavite mnostvo ukrasnih bocica sa raznim zacinima i bas to mjesto neka bude DRAMATICNO osvjetljeno.

Berka: komentar modifikovan dana: Sun Jul 26, 2009 8:10 pm; prepravljeno ukupno 2 puta

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Upomoc

Komentar  Jelena S. on Thu Mar 20, 2008 9:35 pm

Svaka cast Berka, ma ti si andjeo na zemlji
bas vapim za nekom dobrom injekcijom za moj brak.
Pomoc trazim hitno, bojim se da nece biti kasno .
Nemojte misliti da se salim. Da nije tragicno bilo bi smijesno.
Berka se pojavila u pravo vrijeme i na pravom mjestu.
Hvala puno

Jelena S.

Broj komentara : 63
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

NIKAD NIJE KASNO

Komentar  ERMINA on Fri Mar 21, 2008 12:06 pm

Potrebno je puno manje vremena za popravljanje nego za razaranje situacije. Osjeti se iz tvojih postova da si vec na uzlaznoj putanji. Obracaj paznju na svoje emocije i vibracije i njeguj ih tako da svaki dan osjetis da su u uzlaznoj putanju i procvjetaces i ti i sve oko tebe! sunny

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: NEKOLIKO LIJEKOVA ZA UGROZENU SVETU TACKU LJUBAVI I BRAKA

Komentar  ena on Fri Mar 21, 2008 8:58 pm

Sta ono bi tacka braka i ljubavi? Question

ena

Broj komentara : 24

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

TACKA LJUBAVI I BRAKA

Komentar  ERMINA on Sat Mar 22, 2008 2:02 am

Definisi vanjski zid u stanu koji ti je paralelan sa ulaznim vratima, njegov krajnji desni ugao je TA tacka. Nadam se da ces skontati, meni je podosta trebalo. Procackaj po feng sui temi, ima na nekoliko mjesta Berkino strucno objasnjenje meni, sa nekoliko aspekata.

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Sun Mar 23, 2008 11:54 pm

Very Happy tacka novca..................................................ljubav Very Happy
.
.
.
.
.
.
.......ULAZNA VRATA TVOG STANA.........tacka prijateljstva Very Happy

eto nacrtala sam cetverougao tvojeg stana iz pticije perspektive.obrati paznju na ulazna vrata svog stana. Jer vrata su ti pocetna orijentacija .Smijuljcima sam oznacila neke od svetih tacaka to su UGLOVI tvoje KUCE koje moras postovati

Berka: komentar modifikovan dana: Sun Mar 30, 2008 1:41 am; prepravljeno ukupno 1 puta

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  ena on Wed Mar 26, 2008 11:40 pm

U mojoj tacki "ljubavi" ....ha ha, izgleda da je to "intuicija" Sa plafona mi visi lampa sa 5 leptira (jer mi je to djecija soba)- a na zidu dva velika cvijeta, roze i ljubicasti, jedan pored drugog.....

lol! Izgleda da sam ovo dobro odradila... lol!

ena

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

SVE SE CINI SUPER

Komentar  ERMINA on Thu Mar 27, 2008 12:52 pm

Meni kao laiku je jedino jedan leptir "raspar". Otvori prozor i pusti ga da prhne!

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

neka u cosku ljubavi bude DVOJE

Komentar  Berka on Thu Mar 27, 2008 3:30 pm

Ne, ne, nije raspar, Ena ima troje djece, znaci u njenoj porodici je petoro ( pet leptirova).

Cosak koji oznacavam kao ljubavnu tacku ne traba imati ni vise ni manje nego DVA simbola.
ako je u tvom slucaju cvijet. OK, dva cvijeta. Super.

neka ti ljubav cvjeta

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

pokusavam biti sto jasnija

Komentar  Berka on Thu Mar 27, 2008 3:32 pm

NOVAC......................ugled.......................BRAK
.
.
.
.
.
PORODICA.................srce stana.................DJECA
.
.
.
.
.
ZNANJE........vrata.......KARIJERA.................PRIJATELJI
obrati paznju na ulazna vrata, od toga ti ide dalje orijentacija
kao sto vidis, sveta tacka koja simbolizuje novac, brak, znanje i prijateljstva
je u samom COSKU
ostale svete tacke su na sredini izmedju dva coska

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

PRIJATELJSTVO

Komentar  Berka on Thu Mar 27, 2008 3:49 pm

Tacka koja simbolizuje prijateljstva ne bi se trebala zanemariti. Ona je takodjer od zivotnog zncaja.
Kada sam otkrila da je tacka ljubavi ( u mom prethodnom stanu) tacno tamo gdje je WC solja, moj brak
je bio u stanju raspadanja. Mislila sam da ga jos samo trebam sahraniti.
Ali isto tako u slijedecem stanu sam shvatila da je ta tacki novca kanta za smece. I to mi se stvarno po pitanju napretka i nafake dogadjalo.
Onda kada sam primijetila da mi prijateljstva bas ne idu... bilo je tu nekih izdaja, prodaja drugarstva, zloupotreba,obratila sam paznju na tacku prijateljstva. otkrila sam da je bas na tom mjestu ormar sa satom za struju, ali tu je bio i sat za mjerenje vode i plina, pa u tom ormaru su bile nabacane neke nepotrebne stvari, stare cipele, kisobrani... prasina, paucina... uzas.

Kada sam kupovala kucu u kojoj sada zivim, nisam odlucila o kupovini prije nego sto sam sve kompasne
direkcije, vibracije, svete tacke... ma sve sam ispitala. Rezultat je po svim tackama ocigledan. Sve moze da blista, raste i procvjeta. I sve trazi duzno postovanje.

Ranija iskustva su bila davno, mnogo se grijesilo...sada znam sve sta i kako treba da postujem i odrzavam.
Bitno je ono sto stalno spominjem: nijedna tacka nesmije biti neuredna, prenatrpana, konfuzna.

Danas vam predlazem da pregledate tacku prijateljstva i da tu nesto uradite. Ja na tom mjesu drzim uspomene
da sve moje prijatelje.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  ena on Fri Mar 28, 2008 12:25 am

Nemoj mi reci da sada stvarni imaju 5 leptira veze sa nas petoro u mojoj porodici..... Question

ena

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

pratis svoju intuiciju

Komentar  Berka on Fri Mar 28, 2008 10:01 am

Ne, ali je sve simbolicno. I kako sam primijetila, ljudi instinktivno "nesvjesno" rade upravo ono sto treba.

Tako je i u Reikiju. Gledam na TV kada gledaju nesrece i mrtve ljude obavezno stave jednu ili obje ruke
na podrucje srcane cakre. Nesvjesno otvaraju svoje energetske kanale da se ne bi onesvjestili.
Ili kada se iznenade ( uplase ili obraduju) uzdahnu "udjaji"uzdahom ( udahnu zrak iz stitne zlijezde)
i tako u tom soku sprijece blodadu, odnosno osiguraju zastitu od soka....

Feng Sui ima toliko toga sto pomaze, ljudi to jednostavno rade, a nemaju pojma da je to ta magija.
Kazem ti, vjerovatno sesto culo, intuicija... kao kod tebe. Samo sto ti imas kapacitete da buse ne samo takav
laik. Pretpostavljam da ces nam za par godina javiti da si i ti ucitelj Smile

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

nadam se da hocu

Komentar  Enisa Alic on Sat Mar 29, 2008 10:06 am

Sada mi jeovo pravo interesantno - tako da cu se sigurno malo vise posvetiti tome.

Interesantno mi je da ja obicno "trazim" mjesto u stanu mojim stvarima. Znas ono kad premjestas po kuci dok ne dobijes osjecaj da je na pravom mjestu.

Izgleda da mi Feng-sui sve mze objasniti - mislim zasto ja to radim, i da je to tako dobro.

Enisa Alic

Broj komentara : 413

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Da ti kazem

Komentar  Enisa Alic on Sat Mar 29, 2008 10:19 am

U cosku znanja mi stoji kompjuter sa masu knjiga.

U cosku braka, vec sam napisala - dva cvijeta.

U cosku novca visi polica sa raznim kamenjem , koje moja cerka skuplja.

Ucosku prijateljtva nema nista...samo radijator Smile

Porodica - sto sa stolicama za rucati (to se trpezarija kaze, ili?)

Srce stana - Stoji mi "duft" lampa, u koju kapam uvijek lavandino ulje (narocito zimi).

Djeca - na zidu mi vise tri crvenna srca

E jedino mi je "karijera" zapustena Suspect a Tu su mi veliki ormari za ostavu, pa kako to inace ide - sve i svasta unutra, i ne bas uredno Embarassed

Arrow Kako mogu to i onaj cosak prijateljstva malo "okrijepiti" ?

Exclamation Ja sam Ena , Berka - samo koristim svoje puno ime Wink Exclamation

Enisa Alic

Broj komentara : 413

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Znam da si ti

Komentar  Berka on Sat Mar 29, 2008 7:42 pm

Tacku prijateljstva osvjezi tako sto ces napraviti reda. Sto god nekoristis 1 godinu vjerovatno neces koristiti ni slijedecu.
Ako ti nesto sto bacis ipak trece godine zatreba, kupices, draga moja, zivis u Njemackoj.
Neka to mjesto ne bude pretrpano, zaguseno i neuredno. Kada sve sredis, stavi na to mjesto slike najdrazih prijatelja.

NEKA BUDE MALO PRAZNOG prostora, nemoj se kao sve zene uzasavati praznine...
neka energetske nevidljive strelice slobodno kruze.
Na tacki koja simbolizuje karijeru, drzi nesto sto asocira tvoje zelje. Na pr. onaj ko zeli postati pilot, tu drzi sliku ili figuru aviona.
Slusaj svoje srce i slijedi glas intuicije,
ostalo si odlicno napravila.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Sektor ljubavi

Komentar  Majet on Wed Jun 25, 2008 11:17 am

Moj se sektor ljubavi nalazi u djecijoj sobi, i u krajnjem desnom uglu je - ormar, prepun hrka, igracaka.
Hm...ni malo romanticno, a vjerujem ni povoljno...
Neki lijek za to?

Majet

Broj komentara : 26
Registration date : 2008-06-25

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

da nema rjesenja ne bi postojali ni problemi

Komentar  Berka on Wed Jun 25, 2008 11:55 am

Ima lijeka za sve. Nego, prije svega zelim iskreno pitati kako trenutno stoji stanje sa tvojim ljubavnim zivotom?
i da li tvoje dijete ugrozava taj tektor u tvom zivotu?
Nemoj samo tvrditi da je sve OK, mi smo divni roditelji, ali je velika zabluda da nam je to dovoljno.
Zanci, osim zjenica oka nasega, nasih potomaka,
izuzetno znacajan dio koji utice na kvalitet naseg zivota a time i zdravlja, lezi u ljubavi.
Reci nam nesto o tome ( nadam se da time necemo povrijediti tvoju privatnost) I love you

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Majet on Wed Jun 25, 2008 1:26 pm

Moj ljubavni zivot - 0 bodova.
Ne razumijem pitanje u vezi princeze i ljubavnog zivota. Ako me pitas da li mi ona pravi probleme u tom pogledu, odgovor je: Ne, niposto! Nas dvije smo cio zivot same i i ona je sretna kada sam ja i svjesna da joj se mama ucahurila.
Sve to ima veze s cinjenicom da ja pokusavam da ona ne osjeti da je dijete s jednim roditeljem, pa vise radim i mislim na nju nego na sebe...

Majet

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ismijala sam se,OK, minuta smjeha zamjena za sat vjezbanja

Komentar  Berka on Wed Jun 25, 2008 3:42 pm

Jednom sam umirala od smijeha kad mi je jedna zena ( koju tada nisam poznavala) rekla da sam joj pogodila u Feng Sui karti: "dupli metal, celicna ledi, u ljubavi ukrsteni mac..."a njena reakcija je bila: "Sve si potrefila kao da me 100 godina poznajes. Ma sta ukrsteni mac? Ja sam ti u ljubavnom zivotu Arrow SIKIRA !"

E i sad sam se previjala od smijeha kad sam za tebe procitala: ljubavni zivot = 0

Draga moja, da nemas to dijete, tvoj ljubavni zivot bi imao vise i kvalitete i kvantitete. Ali ne krivim to dijete, ne, ne, dobro je da je imas, ona je dragulj i pravi blagoslov, to je nesto sto je vrednije od bilo koje druge vrste ljubavi. Ali ako se za nju vezes, napravices joj medvjedju uslugu. Poslije ce zeliti da od tebe odleprsa, ali ce se osjecati vezana i kriva. Sto se manje za nju 'zrtvujes' ona ce lakse disati. Pusti je da dise. A Bogami, malo i ti prodisi. Pa kad joj jednog dana mahnes u znak pozdrava, neces se utapati u suzama nego ces se jos vise predati ljubavi Very Happy . Moja knjiga pocinje rijecima "Moj zivot je ljubav"
a zavrsava takodjer slicnom recenicom , jer posljednje rijeci moje knjge "Otvoreno pismo za tebe, s ljubavlju"
su : "ja ti sada odlazim, ali ne zalim... i ne brini, u mom zivotu je bilo more ljubavi"

Nego, ovako: pokusaj taj sveti ugao koji simbolizuje tvoj ljubavni zivot oplemeniti. Ako je ikako moguce da na tom mjestu ( uglu) ne bude bas nista. Neka ne bude zagusen suvisnim stvarima. Neka na tom mjestu nikada ne bude prasine ili paucine. I neka bude nesto sto ( po tvom misljenju) simbolizuje ljubav. sto god da je, bilo da je figura golubova koji se ljube, bilo da je statua para u erotskom zagrljaju, ili samo dvije svijece, to je stvar tvog izbora. neka samo bude dvoje.
nemozes na to mjesto na primjer staviti tri svijece. Onda simbolizujes zacarani trougao u kojem su mnogi zarobljeni. Osim tog mejsta koje je globalno ( za cijeli stan) napravi jos jednu ( pomocnu) svetu tacku ljubavi.
A to je u prostoriji u kojoj ti spavas. Gledajuci od ulaznih vrata u tu prostoriju odredi gornji desni ugao. Na tom uglu napravi pravi mali hram ljubavi.

Eto, uradi to, kad to zadovoljis, slijedi nastavak...

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Gasim kompjuter:)

Komentar  Majet on Wed Jun 25, 2008 3:54 pm

Lijepa moja,
glavnu tacku ne mogu aktivirati - nalazi se u djecijoj sobi, na/u regalu Laughing

Evo, sad cu se iskljuciti i pretitrati taj regal temeljito i sa njega obrisati prasinu.
Pomocnu tacku mogu naci - u mojoj je trpezariji/dnevnoj/spavacoj/radnoj/gostinjskoj sobi (sve u jednom).
Tu se vec da nesto uciniti.

Nego, mislila sam da mi je to centar za novac, jer je krajnji lijevi u odnosu na ulazna vrata Shocked
Kontala sam ga aktivirati tronogom zabom, jer cu za novi dom trebati metar para.
Pa sta cu sad? confused

Majet

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Wed Jun 25, 2008 4:12 pm

Globalno gledajuci cijeli stan, gornji desni ugao simbolizira ljubav. Koliko sam ja razumjela, bas na tom mjestu je djecija soba odnosno regal.
Na tom istom zidu ( ali drugi ugao), odnosno gledajuci od ulaznih vrata, gronji lijevi ugao ti je sveta tacka novca. Sta ti je tacno na tom mjestu? Mozes li mi to jasno objasniti?
Na tu tacku stavi opet nesto sto ti tvoja intuicija nalaze. U mojoj sadasnjoj kuci je tacka novca u kupatilu, tacno na mjestu gdje otice voda iz tusa. Poslije mnogih promjena, konacno sam se odlucila za malu staklenu ukrasnu posudu sa dobrim poklopcem, u nju sam stavila mnogo sitnog novca, ali cesto dodajem i papirne novcanice. Na svaku paprirnu novcanicu od 5 ili 10 eura dodam jos tri nule Very Happy .
Kad mi zatreba sitnog novca, ne ustrucavam se uzeti iz te posudice, ali opet kasnije dodam jos vise. Novac i nije za mirovanje. To ne treba biti mrtvi kapital, bitno je da se krece, obrce...opada i raste...
Na toj tacki mojeg blagostanja vise ne osjecam ugrozenost, moj novac ne otice ( u odvodne cijevi ili kanalizaciju), on je jako dobro zasticen bez obzira sto je na nezgodnom mjestu. Vidis, sve ti je simbolika, ili jos bolje receno, magija. Nevjerovatno, ali dokazano da djeluje..
Od svega je najvaznije da ti odmah, sada osjecas blagostanje bez obzira koliko trenutno imas novaca,
odnosno da ne osjecas ugrozenost. Za kosmicke zakone mnogo je vaznije sta osjecas jer te frekvencije saljes kosmosu i on ti te iste frekvencije ( blagostanje) vraca bumerangom...

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Tako je

Komentar  Majet on Wed Jun 25, 2008 4:22 pm

Dakle, u gornjem desnom uglu stana je regal.
U gornjem lijevom imam udubinu u koju je ugraden mali ormaric, ispod visine prozora, u kojemu se nalaze moje knjige, registratori, papiri.
Na tom ormaricu je dracena, svijece i drzac za olovke.
Usput, kad gledam s ulaznih vrata sobe u kojoj ja boravim, upravo taj ugao je desni - znaci rezervna tacka ljubavi.
E sad je pitanje - ojacati taj sektor kao sektor novca (u odnosu na cio stan) ili kao sektor ljubavi (u odnosu na tu konkretnu sobu)?

Pojasnjenje: Ta udubina nije i izbocina, nego ju pravi odzak.

Majet

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ok neka bude oboje, zasto da ne

Komentar  Berka on Wed Jun 25, 2008 4:59 pm

Postavi dva ukrasna predmeta. Neka jedno bude ono u kojem ces drzati bisere ili zlato ili novcice. Moze i kamencice koji podsjecaju na drago kamenje (bogatstvo). A drugo neka bude nesto sto simbolizuje ljubav.
Mozda te ceka sudbina bogate udaje kojom ces ubiti dvije muhe ( ljubav i blagostanje) . Nemoj samo reci da je to nemoguce, jer, kosmos slusa sve tvoje misli i radi po tvom naredjenju. Ovaj stan ti je privremen, uradi sto mozes, a mi cemo se detaljnije skoncentrisati na stan u koji ces na proljece useliti. Divan stan, vrijedi se maksimalno potruditi da tvoj dom bude oaza mira ljubavi i ljepote.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

:-)

Komentar  Majet on Wed Jun 25, 2008 5:30 pm

Necu reci nemoguce Very Happy
I prije nego procitah/pogledah Tajnu, nekako sam intuitivno osjecala da dobre misli privlace dobru vibru. Poslije sam se interesovala, bavila time, citala, zivjela pozitivu. Ta, rekoh ti vec da je moj diplomski bio na temu Moc pozitivnog razmisljanja sunny

Hvala na savjetu, pocela sam vec uvoditi promjene.
Za novi stan znam da i nije najpovoljnije to sto je nepravilnog oblika, ali, Boze moj... Ucinicemo ga povoljnim!
cheers

Majet

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 1:08 pm

Sponsored content

Na vrh Go down

Stranica 1/2 1, 2  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh