BRAK – PRIJATELJSTVO - RELIGIJA – PARTNERSTVO – LJUBAV

Stranica 4/5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

T.R.A.C....NAJLJUCI NEPRIJATELJ PRIJATELJSTVA

Komentar  Berka on Sun Nov 09, 2008 12:24 pm

Sistematski i svjesno izbjegavam tračanje. Učestvujem rado u dobrim vijestima.
Ja sam odličan sagovornik. Meni se mogu pokazati i krvave ruke. Moje mišljenje
o tebi nece se promijeniti niti ce to otici u eter.
Uvijek imam na umu da poneka tvoje pogresna odluka ne znaci da si TI losa osoba.
Trac je najljuci neprijatelj svakog prijateljstva, ali i ogroman kradljivac tvoje zivtone energije.
Da se zarumijemo: dok sam radila u jednoj ustanovi, prava poslastica uz kafu nam je bilo tracanje. Onog dana kad sam cvrsto odlucila da to vise ne radim, nije mi bilo nimalo lako. Ne samo da je ukus kafe bio veoma cudan bez uobicajena poslastice, nego, nekoliko dana nisam imala sta da pricam Rolling Eyes

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

GDJE ODE ZIVOT

Komentar  Berka on Tue Feb 24, 2009 10:23 am

Zivot prolazi brze nego sto mozes zamisliti. Ne dozvoli pokretnu traku koja se vrti samo u krug. Stvoritelj nije zamislio da ti se sve isto ponavlja dok ti se ne zavrti. Iskoraci i ides dalje. Ne donosi odluke pod nabojem emocija. Pricekaj da se osjecaji slegnu. To su i stari mudraci govorili: Ne zeni se kad si previse zaljubljen. Ne razvodi se kad si previse ljut. Sabur !
Tek kad mirno razmotris, uzmi olovku, odluci o prioritetima. Zaborav je u ljudskoj prirodi. I zato, obavezno napisi ono sto ti je na prvom mjestu i sto to dolazi na drugo mjesto prioriteta tvog zivota. N e zaboravi jasno napisati i ono sto je preostalo za trece mjesto.
Drzi se svaki dan svog papira. Osim tri temeljna prioriteta, mozes svasta nesto pustiti u svoj zivot, a to ne moras ni da pises, jer na ostalo imas pravo tek ako stignes poslije ova tri koja su zapisana.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Tijesno mi je to tvoje

Komentar  Bonita on Sat Feb 28, 2009 10:02 pm

kako da u ta tri pretinca strpam partnera, djecu, posao, odrzavanje kuce, prijateljstvo, zdravlje, dalju ramiliju, hobi a da li je uopste moguce jasno odrediti prioritete o kojima govoris

Bonita

Broj komentara : 29
Registration date : 2008-05-30

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

prioritete

Komentar  Admin on Tue Mar 03, 2009 6:50 pm

Prioriteti - tema za sebe. Kod mene nema prioritet br.1, br.2 i br.3. Svi su isti i jednako vazni. Iz svakog prioriteta proizlaze ciljevi, neke sam vec ispunila i zamjenila novima (veoma vazno!!!!) a neke jos uvjek ganjam i mozda ih previse zelim pa mi se izmicu!
U mojim kategorijama se nalaze : ljudi koje volim i koji mene vole, osobni uspjeh, spiritualni zivot. sve ostalo proizlazi iz tih kategorija, ljubav, zadovoljstvo, intima, sretan dom, prijatelji, porodica, umjece zivljenja, meditacija, zdrav duh u zdravom tijelu ...

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

to je to

Komentar  Elena H. on Sun Mar 08, 2009 9:51 pm

1. zdravlje
2. ljubav
3. odrzavanje u zivotu ovo dvoje kao i golu egzistenciju

Sve drugo je dobro ali ako imas vremena za ostalo poslije ovo troje navedeno. Mislim da je Berkina poenta bila upravo to.

Elena H.

Broj komentara : 32
Registration date : 2008-04-25

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ipak se sve vrti oko ljubavi

Komentar  Miran Lakovski - Laki on Mon Mar 09, 2009 11:32 am

zdravlje je ljubav prema sebi i cijelom svijetu
ljubav nas vodi u zdravlje i srecu
sreca jeste zdravlje i ljubav
ljubav podrazumijeva ne sam opartnera, nego ljubav prema clanovima porodice, prema svom poslu, ljubav prema prijateljima...
sve osim toga, kako Berka kaze dobro je ako imas vremena od ovoga koje svi navodimo. Pretpostavljam da je time Berka mislila na nametnike, parazite, nezahvalne, bezosjecajne, one koji nas cijede kao limun, koji nas pokusavaju iskoristiti ...
i njih treba voljeti i prihvatati takve kakvi jesu ali tek ako stignemo od nasa prva tri prioriteta.

Miran Lakovski - Laki

Broj komentara : 101
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Danas osjecam potrebu da ...

Komentar  Berka on Fri Mar 20, 2009 3:19 pm

Danas osjecam potrebu da jos jednom naglasavam ono sto svi odavno znamo: čovjek je drustveno bice i koliko god nas drugi neugodno iznenadili odnosno povrijedili, nije opravdanje da se povučemo iz socijalnog zivota.

Povlačenje i nepovjerenje je samo znak da i drugi ne trebaju u nas vjerovati. Oprosti, zaboravi, idi dalje, druzi se kao da nikada ni od koga nisi povrijedjen. To je jedini moto ispravnog zivota.

Mozda su osobe koje izaberemo za partnere ili prijatelje, zbog nasih unutrasnjih projekcija drugačije od onog sto smo mi zamisljali. A cim nesto ocekujemo ili previse konkretno zamisljamo ... to je siguran put u razocaranje.

Koliko god smo iskusni i "pametni" ipak, ovo se u zivotu neminovno ponavlja. Naročito ako se radi o vezama koje su posebno emotivno motivirane, a tu na primjer, sa druge strane nedostaje dubinsko spiritualno, iskreno i duhovno prijateljstvo.

Volim vas sve, zelim vam ugodan nastupajuci vikend i saljem vam obilje svjetlost - kao i obicno sunny sunny sunny

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: BRAK – PRIJATELJSTVO - RELIGIJA – PARTNERSTVO – LJUBAV

Komentar  Irma on Sat Mar 21, 2009 2:29 pm

Berka (citat):... Mozda su osobe koje izaberemo za partnere ili prijatelje, zbog nasih unutrasnjih projekcija drugačije od onog sto smo mi zamisljali. A cim nesto ocekujemo ili previse konkretno zamisljamo ... to je siguran put u razocaranje.
Koliko god smo iskusni i "pametni" ipak, ovo se u zivotu neminovno ponavlja. Naročito ako se radi o vezama koje su posebno emotivno motivirane, a tu na primjer, sa druge strane nedostaje dubinsko spiritualno, iskreno i duhovno prijateljstvo.

Volim vas sve, zelim vam ugodan nastupajuci vikend i saljem vam obilje svjetlost - kao i obicno sunny sunny sunny

Kad malo bolje razmislim svuda oko mene su ( mozda oko 80%) osoba koji zale za nestalim prijateljima ili nekim izgubljenim ljubavima i misle da bi s njima bolje prosli da su imali priliku da zivot provedu s njima. Sta reci tim osobama? Kako ih odvratiti od iluzije koja im ne da dalje da zive ?

Irma

Broj komentara : 51
Registration date : 2008-04-26

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ova ti valja... ali ipak... PAZI KOME ZAVIDIS

Komentar  Berka on Sat Mar 21, 2009 2:45 pm

Draga Irma, nostalgija je u prirodi ljudskog bica. Samo, koliko ja znam, moras paziti kome zavidis !!! Oni koje muci nostalgija za gradom neka odu malo tamo, neka se suoce sa sadasnjim stanjem svog voljenog grada, neka mu pomirisu dusu i nek procijene je li to bas ona i onakva dusa za kojom ceznu.
Isto tako nema ko nije plakao radi STRASNOG UDARCA SUDBINE sto za zivotnog partnera odnosno ljubav svog zivota nije dobio upravo tu
osobu za kojom i dan danas narice. Neka pronadje tu dusu i neka vidi je li to ta dusa za kojom cezne ili se samo radi o fikciji koju smo doveli do perfekcije.
Najbolje ti je da upoznas tu osobu ponovo, ali u sadasnjem izdanju. Ili jos bolje, osobu koja dijeli zivot sa tvojim "nesudjenim" pa ces shvatiti da MORAS PAZITI KOME ZAVIDIS.
Ponekad je ono sto nismo dobili UDARAC SRECE. Jer, vjerujmo u kosmicku inteligenciju, ona jako dobro zna sta je za nas dobro a sta nije.
Toliko od mene o udarcima "nase zle sudbine" odnosno UDARCU VELIKE SRECE. Ne daj Boze da sam dobila sve sto sam zelila.
Hvalim te Boze ... po ko zna koji put podsjecam sama sebe da je ono sto me vodi kroz zivot pametnije od mene sunny sunny sunny

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ne znam...

Komentar  Enisa Alic on Sat Mar 21, 2009 6:44 pm

Ne slazem se bas u potpunosti - nisam za to direktno poredivanje....to je nemoguce izvesti....

KAko uporediti osobu sa kojom si proveo pola zivota, i osobu koja je davno izasla iz naseg zivota?

NEMOGUCE je to izvesti....

Nego odgovor , kao i uvijek moramo traziti u sebi -- zasluzujemo li da budemo sretni ili ne?? To je jedino ispravno pitanje - o bilo cemu ili kome da se radilo.

Jesam li zasluzila da patim za NECIM (gradom, drzavom) ili NEKIM (prva ljubav, prijateljica, komsinica) ???

Odgovor je UVIJEK NE - NIKO NIJE ZASLUZIO DA PROVEDE ZIVOT ZALECI I PATECI ZA NECIM.

E sad znam da se mnogi pitaju, da li ja za necim patim -ili zalim. Naravno, ponekad i tuzne, bolne suze pustim -slusajuci neku pjesmu - dozvolim sebi da osjetim, ali onda NASTAVLJAM DALJE - upravo ovdje, u ovom momentu - jer samo to i zasluzujem .

sunny

Enisa Alic

Broj komentara : 413

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

PAZI KOME ZAVIDIS

Komentar  Berka on Sun Mar 22, 2009 12:25 pm

Ponekad "zavidimo" nekome. Onaj ko tvrdi da nikada nije pomislio da neko od njega bolje zivi ( u bilo kom pogledu), onda sigurno laze i ne vrijedi dalje govoriti na tu temu.
Poenta je bila u ovome: "PAZI KOME ZAVIDIS"
Odnosno, kad bi znala vise o zivotu osobe kojoj "zavidis" sigurno ne bi zavidila. I ne samo to, mozda bi ( da imas vide informacija) postala sa sobom i svojim zivotom veome veoma sretna. Jos vise nego sto si do sada bila.
Ponavljali smo vise puta mudrost: NE DAJ BOZE DA DOBIJEM SVE STO ZELIM.
A ovih dana se to potvrdilo ( gledajuci neke dogadjaje oko mene i iz mog ugla ).
Mozda je udarac "nesretne"sudbine kad malo bolje razmislis , upravo bio UDARAC SRECE
odnosno velika kosmicka mudrost je ona izgleda najbolje zna sta je za nas najbolje.
Usput, saljem ti Enci moja veliki reiki zagrljaj ... neka putuje u Minhen onim nasim uobicajerim putevima I love you
saljem ti i reiki svjetlost, kao obicno sunny ... ha, ha... evo ti i malo reiki energije kao i obicno bounce
Hajde sad ti meni uzvrati Smile

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

sve toliko puta 100

Komentar  Enisa Alic on Mon Mar 23, 2009 1:45 pm

od mene iz Minhena nazad ---

Ali IPAK nisam za porodenje - a Irma nije o ZAVIDNOSTI pisala nego o NOSTALGIJI (ili sam ja sad pogresno skontala IRMU?)

Irma - sta si mislila??

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Mon Mar 23, 2009 2:15 pm

hajde dok se Irma ne javi ,
kad osjecas nostalgiju za gradom "zavidis" ljudima koji imaju taj blagoslov da zive u njemu ( a ti ne),
ali nadovezuje se pitanje da li oni misle da je to blagoslov za njih, ili bi se rado s tobom mijenjali...
Ako ceznem nostalgicno za necim sto mislim da nemam, "zavidim" nekome na gradu, prijatelju, partneru, imovini....
mozda ne bi bilo ni ceznje ni "zavidnosti" kad bih se suocila sa stvarnim stanjem
Nostalgija ili neostvarena ceznja moze biti samo fikcija...

Dragoj mojoj drugarici Eni saljem nazad reiki energije neka se opet poduplaju cheers

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Enisa Alic on Mon Mar 23, 2009 3:39 pm

Nostalgicari ceznu za necim sto je BILO, a to ne postoji NIGDJE vise, ni "ovdje" (gdje smo mi) , ni "tamo" (gdje su drugi).

LJudima koji su nostalgicni mislim da treba stalno ponavljati da to nesto ne postoji - - - za cim ceznu, kako Berka kaze "FIKCIJA" - ne treba mjesati sa zavidnocu....

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Mon Mar 23, 2009 11:19 pm

Steta je da se jedan dan zvota provede u iluziji, a kamo li cijeli zivot. Moramo racionalno trositi nase dane. Zivot je prekratak da bismo ga prokockali na tugu. Ma gdje da smo i ma s kim da smo odnosno u kakvom god smo okruzenju, oko nas vidimo tuzna i nasmijana lice.
Ja glasam za ove druge: koji su odlucili da budu radosni. Zivot je lijep samo onda ako mi odlucimo da se tako osjecamo.
Na pr. u Enisinom i Akijevom domu kruze predivne vibracije mira, zadovoljstva i ljubavi. Oni i troje djecice zive kao pticice koje pjevaju od jutra do noci. Zahvalni su za ono sto imaju, jedni druge podrzavaju i ne boje se buducnosti. Jer su zajedno i jer vjeruju jedni u druge.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Enisa Alic on Tue Mar 24, 2009 10:34 am

sunny sunny sunny sunny sunny
sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny
sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny
sunny sunny sunny
sunny sunny
sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Tue Mar 24, 2009 1:07 pm

Very Happy
vidis kako se puno moze reci i poslati svjetlosti ljubavi i toplote
a da ne izgovoris ni jednu rijec !!!!

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Enisa

Komentar  Bonita on Tue Mar 24, 2009 7:32 pm

Enisa zraci posebnom svjetloscu. Nije cudo da je Reiki majstor.

Bonita

Broj komentara : 29
Registration date : 2008-05-30

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ma ona je ...

Komentar  Berka on Thu Mar 26, 2009 9:40 am

Enisa je moja Legenda! Nije cudo da je majstor, ali ko ju je inicirao? Sad njen ucitelj Reikija uci od nje ..

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

molim te prestani

Komentar  Enisa Alic on Thu Mar 26, 2009 11:18 am

Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Embarassed Embarassed Embarassed

U svima nama je neizmjerno mnogo SVJETLOSTI, LJUBAVI i ENERGIJE

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

siri se...

Komentar  Berka on Fri Mar 27, 2009 11:13 am

stala cheers
p.s.
sjeti se kad si bila dijete:
ako su te kudili skupljala si se i stagnirala ( jin)
kad su te hvalili sirila si se i rasla ( jang)
Pogresno je ono sto su nas ucili "budi skroman". Skromnost je lazna (kreirana) "vrlina".
Hvali sebe jer imas cim. I pusti druge da te hvale jer imaju zasto...

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Brak je ostao isti i dan danas

Komentar  Berka on Sun May 24, 2009 10:40 pm

Ovo je napisano na jednom kamenom stecku:

Leze Krksa i Kalija na svojini,na plemenitoj u Kljucu. Voljesmo se i iz ljubavi postasmo muz i zena i Bog nam dade mnogo djece.
A onda dvaest godin poslje naseg prvog zajednickog oktobra gledasmo dugu i vidjesmo da je vidimo razlicito i pozeljesmo razlicite zelje.
I zatcudismo se da nas zajednicki zivot ucini razlicitijim nego sto ranije bjesmo.
Kad Krksa zmre, za njim isti dan zmre moje srdce i zmroh i ja.
Ne preturi nam ovi kameni, jer nam se i sad na mjesecini kosti raspravljaju ko je i kolko u pravu, a ko ne, pa i u smerti svojoj postajemo jos i veci stranci, no sto u zivljenju bjesmo.
Al` ako nam kostji razdvojis, jedno bez drugog bi zmreli ponovo i konacno i u nasoj drugoj smerti.

1447 godine, kad Kraljem Bosne bjese Stjepan Toma(š) Ostojic.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Admin on Mon May 25, 2009 3:31 pm

Kratko i jasno, a duboko!

Kako je to zanimljivo, brak ili partnerstvo postoji i iskren, pun ljubavi brak - ne mjenja se. Unatoc tome, da se mjenjaju oblici drustva od represije zena do feminizma - brak/partnerstvo ne mjenja se! Muz voli i postuje zenu, zena voli i postuje muza. Iako u javnom drustvu nije slobodna u takvom braku, u privatnoj sferi ona je slobodna i postivana! Ima toliko dokaza iz istorije o losima a i o dobrim brakovima. I svaki brak u pravom smisli rijeci osnovan i razvijan je na istoj matrici - ljubav, lojalnost, postovanje, razumijevanje, konsenz!

Veoma brzo se moze primjetiti, gdje je brak konstantno van balansa. A isto tako harmonican brak primjetis na toplini kojima zraci bracni par. Vidis na njihovoj neverbalnoj komunikaciji kakav je kome brak u sustini.

Upravo smo ja i moj partner zatvorili poglavlje "faza nebalansiranog braka". Koliko to energije, vremena, suza kosta - to takvo stanje. A tek kad se vrati sve na ono tebi sigurno i dobro poznato stanje harmonicnog braka! Koliko smijeha, razdraganosti, opustenosti, optimizma donese u zivot!

I naravno i drugi to primjete! Nasa poznanica, koja jos nema partnera rekla nam je prosle sedmice: "Ako ikad budem u braku, zelim, da bude kao vas, pun ljubavi i razumijevanja, postovanja i medjusobnog postivanja osobne slobode!"
Gdje ce ti bolji i ljepsi kompliment, da znas da si nekoga nadahnuo sa svojom ljubavlju! To je onda ono jedino pravo i u sustini istinito, primarno!

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Mon May 25, 2009 5:14 pm

Meni je bio impresivan kameni stecak ( bosanski nadgrobni spomenik) koji opisuje brak iz 1400 godine,
jer se ni do dan danas nista nije promijenilo.

Nakon 20 godina ljubavi, jedno drugom su kosti jeli, ali ne daj boze da im ko kosti ( ispod kamena) razdvoji, tek onda bi ponovo umrli...
zar to nije tipicno : jedan prosjecan brak !

Ti i tvoj Almir jeste nadahnuce harmonicnog braka punog topline. Draga moja, neki mogu svojim primjerom pokazati kakav brak treba biti,
a neki mogu svojim iskustvom pokazati kako ne treba biti. Hocu reci, i od uspjesnih i od neuspjesnih brakova se nesto moze nauciti.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Wed May 27, 2009 8:08 pm

Ne ženi se nekim, jer ti “dobro stoji”. Tim samo hraniš Ego.Ego nikome ništa dobrog nije donio. Lijepo je OK, ali nije dovoljno. Traži srodnu dušu. Kao što se priroda pobrinula da za svaki otrov postoji i protuotrov i za svaku bolest postoji lijek. Svaki zivi stvor ima svoju Drugu Polovinu , ne zeni se dok ne pronadjes svoju DRUGU POLOVINU. Onaj gore sve je lijepo uredio, samo sto mi letimo pred rudo, pa onda kad to shvatimo, ne znamo sta da radimo.
Tamo gdje hara bolest malarija, priroda se pobrinula da na tom istom području raste drvo Baobab koje liječi malariju. Ne raste Baobab tamo gdje nema malarije. Da li je to slučajno? Ne, ništa na ovom svijetu nije slučajno.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 1:08 pm

Sponsored content

Na vrh Go down

Stranica 4/5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh