Prehrana u skladu sa krvnim grupama

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Prehrana u skladu sa krvnim grupama

Komentar  Berka on Tue Mar 11, 2008 2:15 pm

Prehrana u skladu sa krvnom grupom
U V O D

Naši preci ostavili su svakom od nas poseban zavjet, otisnut u našu krvnu grupu,u jedru svake čelije.Naša krvna grupa je ključ za kompletni imuni sistem.Kontroliše uticaj virusa, bakterija, infekcija, hemijskih supstanci, stresa… Odakle potiče naša životna snaga? Šta nas pokreće da ostanemo u životu? KRV je naša životna snaga. Ne postoje 2 iste osobe na svijetu, ni 2 ista otiska prsta.Različiti smo, logično je da ono što je lijek za jednog čovjeka, za drugog može biti otrov. Na pr.osobe krvne grupe 0 odlično napreduju sa visokoproteinskom dijetom, bodri su i pri intenzivnim fizičkim aktivnostima.. Sa istom dijetom osobe A se osjećaju loše, umorno…za njih nisu ni meso ni teške fizičke vježbe, više im odgovara joga, lagana šetnja i slično.

ŠTA RADI IMUNO-SISTEM? PREPOZNAJE SVOJE I UNIŠTAVA TUDJE.
Poremećaj imuniteta može dovesti do toga da greškom napadne svoje, ili da dopuste neprijatelju da zauzme naš teritorij.

MOJE TIJELO JE “ZABAVA” NA KOJU SE DOLAZI SAMO PO POZIVU. OBEZBJEDJENJE (IMUNITET) DOZVOLJAVA POZVANOM GOSTU DA UĐE I UŽIVA. ONAJ KO NEMA POZIVNICU ILI JU JE FALSIFIKOVAO BIT ĆE UKLONJEN – IZBAČEN.

Radi prepoznavanja supstanci kao “svoje” i “strane” imunitet (obezbjedjenje) uključuje jednu od metoda: hemijski markeri nazvani “ANTIGENI”

ZA GRUPU A ANTIGEN JE A. Osoba A prima krv grupe: A i O
ZA GRUPU B ANTIGEN JE B. Osoba B priima krv grupe: B i O
ZA GRUPU AB ANTIGENI SU i A i B .AB prima AB, A, B, O.
ZA GRUPU “ 0” : N E M A A N T I G E N A ! Krvna grupa O prima samo O. Ona je univerzalna, nju primaju sve krvne grupe. Dok ostale primaju samo svoju + nulu.

Kada imuno-sistem procjenjuje prisustvo nečeg sumnjivog, na primjer neke bakterije, on prvo traži antigen (ličnu kartu) naše krvne grupe (to je kao hemijski “otisak prsta”) kako bi procijenio je li neznanac prijatelj ili neprijatelj. Prema tim antigenima i nazvane su naše krvne grupe. Obzirom da “0” nema antigen, zato se i zove “nula”. Antigeni stvaraju antitijela. To su “pametne” bombe imuno-sistema. Kada antitjelo sretne nekog uljeza, dolazi do aglutinacije (sljepljivanja) . Karakteristično je to da se sljepljuju jedni za druge virusi, paraziti, bakterije, obrazujući masu koja se lako izbacuje. Ovo se može uporediti kao kada se kriminalci vežu u lanac. Tada su manje opasni nego da se svi posebno kreću.

Uvod u priču o krvnim grupama pripremila, ( kako je ranije obecano) skratila i prilagodila
Berka

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: Prehrana u skladu sa krvnim grupama

Komentar  ERMINA on Thu Mar 27, 2008 1:47 pm

Ja bih ovo skratila na sljedece: nas organizam savrseno dobro prepoznaje svoje neprijatelje; najznacajniji neprijatelji su oni od kojih ne ocekujes udarac; uči s nama da prepoznas i otjeras svog neprijatelja Idea

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

neprijaelj kojeg ne poznajes je najopasniji

Komentar  Jelena S. on Mon Apr 14, 2008 7:50 pm

I ja tako mislim. Zato ucim svaki dan. Ali jos veoma malo znam. Moze li malo vise o prehrani vezano za krvne grupe?

Jelena S.

Broj komentara : 63
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

duge su to priče

Komentar  Berka on Mon May 05, 2008 8:19 pm

Kako da ti ispričam ono što stoji u nekoliko knjiga? I što su proučavali a zatim naučno dokazivali doktori ( iz jedne iste familije, iz generacije u generaciju) .

Na primjer, ako si osoba krvne grupe A tvoje tijelo izuzetno dobro reaguje na kafu. Koliko god slušaš napade protiv kafe, ako si osoba krvne grupe A, super, tebi prija. Tvoja genetska struktura na kafu odlično reaguje. Ali zato, nemoj piti pivo. Ne slušaj priče o tome koliko je hranljivo, napravljeno od cijenjene žitarice ( jema) ... i td.. Tvoja genetska struktura ga nikako ne podnosi.

Il na primjer: sok od jedne vrste kaktusa "Aloa Vera" je prava blagodet a osobe ove krvne grupe. Ma, kako ljudi kažu, iz raja izašlo. Ali pazi,
duge su ti to priče. Kaktusa pod imenom "Aloa" imaš preko tri stotine vrsta. A samo je jedna vrsta ljekovita. E, sada, da bismo na primjer ovo elaborirali, najbolje je da prozovemo Erminu koja je naš savjetnik za zdravu prehranu.

Erminaaaaa, gdje si ???

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  ERMINA on Wed May 07, 2008 12:58 pm

Dobro si rekla, ja sam savjetnik za ishranu, a JOS nisam za ljekovito bilje. Ali, "ubola" si me sa alojom (ona je u onih 2-3% ljekovitih biljaka koje poznajem).
O aloji je toliko toga napisano da se bas nema puno ni za dodati, ali ja cu napraviti jedan svoj osvrt.
Aloja koju si ti spominjala je jedna od 4 ljekovite, ali daleko najljekovitija, je Aloa Barbadensis. Aloa Vera je usvojeno ime, a znaci prava aloja ili istinska aloja.
Postoji puno proizvođača napitka od aloje, no dobrih je vrlo malo. U njenoj obradi je jako važno koristiti samo gel iz lista, dobiven cijeđenjem ili popularno nazvanom "hladnom destilacijom", što je tehnološki vrlo složen i skup postupak. Nadalje je važan postupak stabilizacije gela, a najbolji su prirodni stabilizatori ekstrakt kamilice i papaje, što je opet skupa opcija u poređenju sa masom sintetičkih konzervanasa (i jeftinijih prirodnih - znate li da mnogi proizvođači soje prvo "uzmu" lecitin - jedan od prirodnih konzervanasa, pa vam onda prodaju odreske od soje? Sad ) I još jedna bitna stvar, aloja gel je prirodni laksativ, te je vrlo važno ukloniti laksativne sastojke, da bi aloju mogli dugotrajno uzimati (da se crijeva ne bi ulijenila) - trebam li napominjati da ni ovo nije jeftin proces.
U mojoj kući se pije Herbalife aloja, koja ispunjava sve navedene kriterije, ali ja je ne pijem redovito jer mi snižava tlak. Ponekad je miješam sa zelenim čajem, koji podiže tlak, ili naveče prije spavanja, a najčešće ne pijem jer mojih troje djece stušti bočicu za par dana. S ovim želim reći da iako pijem aloju formulisanu po visokim standardima i iako mi po krvnoj grupi odgovara kao napitak, nisam se pronašla kao redovan konzument aloje (o kafi da ne pričam, skoro me ubila). Ista stvar se vrlo često dešava ljudima sa nekim drugim ljekovitim napicima. Ja bih recimo kuću prodala za mrvu ekstrakta brusnice, dok se ljudi pate da je makar malo, na ovaj ili onaj način uključe u ishranu. Ali, eto djeca obožavaju aloju i zaista im godi, tako da poštujem njihove instinkte i priuštim im nekoliko bočica mjesečno, ali često i pauziram nekoliko mjeseci.

Aloja je zaista bogata svim i svačim, da ne nabrajam, skoro ne postoji nešto čega nema, od vitamina, minerala, enzima, do raznih ljekovitih svojstava.
Međutim, ima jedna poteškoća: ljudi i od aloje očekuju čarobni napitak, i dalje bi jeli i pili masnu, jaku, slatku i tešku hranu i onda bi htjeli da im se regulira čećer i povuče metastaza. Ona zaista ima nevjerovatnu moć detoksifikacije (za jetru i žuč duču dala!!!), ali često ne toliko koliko se mi možemo "isprljati". Naime, kad je Bog stvarao aloju, stvorio ju je da nam zamijeni međuobrok ili obrok i obezbjedi sve što nam je potrebno, te uz to nesmetano ljekovito djeluje protiv upale ili nečeg sličnog. Dakle, aloja ima najbolju funkciju uz "čistu hranu". Konkretno, ako pijete voćne sokove sa konzervansima, aloja će se "potrošiti" na borbu sa konzervansima, ali ako pijete aloju UMJESTO sokova, onda je to velika stvar.
Takođe smatram da ljekovito bilje ne treba piti/jesti stalno. To je kao kad bi antibiotike pili stalno da ne bi bili bolesni. Stanja određenih tegoba, bolova ili bolesti su pokazatelji jesmo li na pravom putu ili ne i svaki put kad nam pokažu da nismo, trebamo analizirati, naravno uz pomoć stručnjaka, gdje griješimo.

No, da ima ogromnu moć, to odgovorno tvrdim, pitanje je samo želimo li je na najbolji način iskoristiti Basketball

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Wed May 07, 2008 7:34 pm

Kako ti govoriš, nemože Aloa očistiti organizam koliko ga mi možemo isprljati. Moje dijete nikada (od rodjenja) ne pije industrijske sokove sa zastrašujućim količinama konzervanasa, vještačkih boja, nezdravih količina šećera itd.. Skoro da se uhvatim za srce od očaja kada vidim bebu u kolicima koja drži u rukama industrijski sok sa slamčicom Rolling Eyes Dodje mi da to uzmem i bacim i da upitam majku da li zna da je to spori ubica nejnog djeteta.
U mojoj kući, znači, samo svježe cijedjeni sok ili čista voda.
Par kapi Aloa gela u čašu vode je prava blagodet. Nekada dodamo u to i par kapi limuna ili grejpa. Ali ni u našoj kući to nije svaki dan. Primijetila sam da kada se radi o upalnom procesu ( grla ili...) onda i te kako pomaže udarna doza Aloa ekstrakta. I to naravno, uvijek provjerene vrste: Herbalife.

Bila sam svjedok spektakularnog poboljšanja kožnih problema pa čak i psorijaze zahvaljujući Aloi.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Aloa Vera

Komentar  ERMINA on Wed May 07, 2008 9:14 pm

Pa nisam ja ovo ni pisala zbog tebe, znam ja sta ti ne bi ni pogledala!
Za upale grla, psorijazu i mnogo toga si potpuno u pravu, ali ne smijem pisati o tome (vec sam to napisala u prethodnom postu Smile ).
Ali, nadam se da cu primorati Mirzetu da se prijavi na forum i podijeli svoj rezultat! Ja cu reci samo VAO!

P.S. Usput, blago tebi kad mozes dozirati par kapi aloje Azri, moji popiju cepic - dva, pa onda zaliju vodom sa par kapi... Mislim, super spram njihova zdravlja, ali spram mog novcanika Sad

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  SELMA dipl.iurist on Wed Jul 02, 2008 1:21 am

Eh kad ste vec pisali o Aloji, ja nikako ne volim ukus, nema sanse, da popijem!
Sva sreca pa meni i ne odgovara s obzirom na krvnu grupu i nizi krvni pritisak!
Eh zato ja ima guaranu! queen

SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 219
Registration date : 2008-02-01

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  ERMINA on Wed Jul 02, 2008 1:26 am

Pomijesaj Aloju sa Thermojetics cajem, ili oboje pomjesaj u kvalitetan ledeni caj od breskve. Ludo dobra kombinacija, a tlak ne pada cheers

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

A tu si macko!

Komentar  SELMA dipl.iurist on Wed Jul 02, 2008 1:30 am

Ja bas danas kontam, kako se nismo dugo cule!
Eh pijem ti je caj obavezno ukus breskva, pogotovo dok treniram!
Ali Aloja ima ukus koji mi se ne svidja, pa ga osjetim s cim god da pomijesam!
Ma nema veza, Bogu hvala herbalife ima proizvoda za svakoga, kakvih pozelis, pa sebi mogu priustiti da biram!

SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 219
Registration date : 2008-02-01

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 1:10 pm

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh