MJESEC UTICE NA TVOJU TEZINU I RASPOLOZENJE

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

MJESEC UTICE NA TVOJU TEZINU I RASPOLOZENJE

Komentar  Berka on Thu Mar 06, 2008 8:40 pm

MJESECEVA DIJETA

U vrijeme mjeseceve mijene promijeni se i magnetno polje na Zemlji. Misterija plime i oseke (mora) objasnjava se privlacnom silom sunca i mjeseca. Te sile djeluju na sve u prirodi i kosmosu, pa tako i na nas organizam. Dolazi do pojačanog izlučivanja tekućine koju organizam inače zadržava uslijed loše ili preobilne ishrane, ali i pojačanog stanja stresa.

Za vrijeme punog Mjeseca, tijelo najuočljivije koristi i prerađuje hranu,
To je vrijeme Bog odredio za veliko ciscenje organizma. Da bi taj prirodni process oslobadjanja toksina olaksali i pojacali, to vrijeme je idealno za post. Ako tih 24 sata nista ne jedemo skinucemo do 3 kg tezine. U toku dana trebalo bi popiti najmanje 2, a može i do 4 litra vode (nikako zaslađeni čajevi ili gazirana pića), a mogu se piti i voćni sokovi, ali samo prirodni, bez ikakvih dodataka, dok su alkohol i mlijeko zabranjeni.

Svete knjige takodjer preporucuju: Postite svaki mjesec makar tri dana, narocito bijele dane (kad je mjesec pun).

Mjesečeva dijeta je u posljednje vrijeme jedna od najpopularnijih dijeta i o njoj se popriličo puno govori. Osim što skida suvišne kilograme i čisti organizam od toksina, ova dijeta bazira se na samo jednom pravilu: nije dopušteno ništa jesti 24 sata od prvog sata promijene lunarne faze. To je zapravo "post" koji započinje određenog sata, u vrijeme svake Mjesečeve mene i promijene magnetnog polja na Zemlji (što traje 24 sata).

Gladovanje u vrijeme punog i mladog mjeseca ce nas ispuniti pozitivnim raspoloženjem, većim samopouzdanjem i zadovoljstvom zbog boljeg psihofizičkog stanja.

Kada Mjesec opada, jedi
Kada Mjesec raste, jedi manje
Pun Mjesec i Mlađak: 24 sata NISTA JE NEJEDI.
Rodjeni smo po unapred odredjenom trenutku i na unapred odredjenom mestu.
Kao vino iz neke godine berbe, tako i mi imamo kvalitet te godine i godisnjeg doba u kojem dolazimo na svijet

"Mjeseceva dijeta" osim sto skida suvisne kilograme i cisti organizam od toksina, ima samo jedno pravilo: nije dopusteno nista jesti 24 sata od prvog sata promene lunarne faze. To je zapravo "post" koji zapocinje odredjenog sata, u vrijeme Mjeseceve mijene kada se dogadja promjena magnetskog polja na Zemlji (koja traje 24 sata).

U to vrijeme dolazi do pojacanog izlucivanja tecnosti koju organizam inace (u drugim danima) zadrzava usljed lose ili preobilne ishrane, ali i radi pojacanog stanja stresa. TOG dana se moze "izgubiti" (smrsati) 2 do 3 kg. a da to ne bude stetno za organizam. Jednodnevni post omogucava organizmu DA SE ODMORI, sto doprinosi daljem jacanju njegovih odbrambenih sposobnosti.

Gladovati jedan dan nije tesko, narocito kada se zna kakav ce rezultat biti na kraju. Trebalo bi popiti najmanje 2, a moze i do 4 litre tecnosti (preporucljivo je da to bude samo voda, )

Posvetite sebi malo vremena
Kada Mjesec opada, jedite hranu koju inace redovno uzimate i na koju ste naviknuti. U to vrijeme, za tijelo se ne "prima" hrana u tolikoj meri kako je to inace slucaj.
Kada Mjesec raste, jedite manje nego uobicajeno.
Kada je pun Mesec i Mladjak, jedan dan obavezno odredite za post.
ZATO STO:
1.-Pri punom MJesecu tijelo prima u masne naslage SVU POJEDENU HRANU !!!!
Zamisli da imas veliko spremanje kuce, peres vrata, prozore, tepihe, zavjese, i dok ribas tepih najjacim sredstvom protiv fleka neko ti na to baca kafu, bananu, grah.... A ti, sve to grabis i bacas u spajz ili frizider – jer ti nije sada do toga. Tako tvoje tijelo u fazi velikog ciscenja organizma – to sve skladisti u tvoje masne naslage. Jer nema vremena da to kvalitetno preradi i da visak izbaci.
Isto tako, zamisli da si super oprao tepih – a nisi ga izaprao cistom vodom. Dio tih izribanih fleka ce ipak ostati. Zato se u vrijeme posta sto vise ispiri vodom. Neka sve ode !
2.-Pri mladom Mesecu, najbolje se rjesavamo sala i razlicitih toksina. Bez radikalnih zahvata i na veoma jednostavan ili jedva primjetan nacin, nakon nekoliko mjeseci mozete steci vrlo korisno zivotno iskustvo koje ce Vas ispuniti pozitivnim raspolozenjem, vecim samopouzdanjem i zadovoljstvom zbog svog boljeg psihofizickog stanja. Pri tome, mozete se uspjesno rjesiti barem onog "kriticnog dijela" viska kilograma, bez imalo muke ili stetnih posledica za organizam.
Inace, ako se odlucite da postite jedan dan u vreme mladog Meseca, poznato je da na takav nacin mozete sprijeciti i pojavu raznih bolesti.

3.Takodje, poznato je kako je dan mladog Meseca povoljan za pocetak mnogih radnji, poslova i aktivnosti. Znaci, ukoliko zelite da se resite npr, nekih starih, beskorisnih ili losih navika, onda zapocnite taj postupak za vreme mladog Mjeseca. Kada je rjec o odvikavanju od pusenja ili alkohola, od prekomjernog jela ili od konzumiranja prevelikih kolicina kafe, pokazalo se da su izgledi za uspjeh mnogo bolji u ovoj Mjesecevoj fazi nego inace.

Mili moji, pazite na sebe, volite prije svega sebe. Budite sumnjicavi u ljubav osoba koje sebe ne paze i ne vole jer: ako nisi u stanju sebe da volis kako uopste znas i mozes voljeti mene ? Osjecaj ljubavi proizvodi hormone zdravlja, srece, mladosti i ljepote. Budite lijepi. Do slijedece prilike, voli vas vasa Berka.

Magistra Vitae

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

MORAM KOMENTIRATI

Komentar  ERMINA on Fri Mar 07, 2008 1:04 am

Ja odmah moram reagovati protiv zloupotrebe rijeci dijeta!

Ponavljam, dijeta je nacin ishrane, stoga bi mjeseceva dijeta znacila - nacin ishrane u kojem se organizam nepotrebno ne opterecuje hranom u vrijeme smjene punog i mladog mjeseca.

Ovim nacinom ishrane se moze izgubiti nekoliko kilograma, kako si i sama rekla, suvisne tekucine koju organizam deponuje zbog viska masti i otrova nagomilanih tokom mjeseca, no nikako se nemoze smrsati, jer je mrsavljenje topljenje masnih naslaga - proces koji se nece desiti u samo jednom danu, cak ni u vise dana posta - upravo obrnuto, organizam se pocinje oslobadjati masnoca onda kad organizam dobija sve sto treba, jer jedino tad je siguran da mu rezervne zalihe nece trebati.

Povratkom na stari nacin ishrane, organizam ce ponovo poceti ciniti isto - sa viskom masti i otrova ce ponovo skupljati rezervu vode za metabolicke procese i eto kilograma nazad vec za nekoliko dana.

Ovaj nacin ishrane nimalo nije stetan organizmu, dapace, vrlo je pozeljan zbog promjena u organizmu koje si opisala. Medjutim, po pitanju otapanja masnih naslaga, nece donijeti nikakve rezultate.
Ja ga vrlo cesto koristim (neee 4 puta mjesecno), samo sto pijem slabu otopinu sejka u vodi ili razrijedjenom vocnom soku 3-4 puta dnevno i naravno, kanister vode. Posto sam Rak u znaku i podznaku, ne mene mjesec intenzivno djeluje i na ovaj nacin njegov uticaj odlicno podnosim i ustajem preporodjena.
Posto si mi bliska i po poziciji mjeseca u tvom zodijaku, preporucujem i tebi da probas. Proces ciscenja jos mozes drasticno poboljsati mijesas li koncentrat aloje sa vodom. Ako si niskotlakas kao ja, onda mjesaj Thermojetics caj sa alojom (ne garantujem da ti i drugarice ispod vrata nece poletiti)

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Moderatorko ove rubrike, slazem se

Komentar  Berka on Fri Mar 07, 2008 10:44 pm

Slazem se potpuno, nece ti to topiti masnoce, ali poslije mjeseceve mijene si "laksa" do 2 kg.
To naravno nikako ne znaci da si smrsala.
Nego, potpomazes ciscenju organizma. A i to je ipak dobar put ne samo za zdravlje, fit,
nego korad dalje u borbi za dobru liniju.

Nego, bilo bi lijepo da jedni druge podsjetimo onda kada je slijdeca mjeseceva mijena.
Ponekad zaboravim...

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Kako da znam kada se to dogadja

Komentar  Jelena S. on Mon Apr 14, 2008 7:51 pm

Kako da pratim mjesec. Zapravo bilo bi dobro da znam kada se to lunarno ciscenje dogadja.

Jelena S.

Broj komentara : 63
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

PUNI MJESEC

Komentar  Berka on Tue Apr 15, 2008 10:51 am

Ustap (puni mjesec) nastupa 20.4. u 12,27 i traje puna 24 sata. Savjetujem ti da u to vrijeme pijes samo vodu. Ako ti je to nemoguce postici, vodi racuna o tome da nepotrebno ne opterecujes probavni trakt. Jer, to je kosmicko vrijeme velikog ciscenja naseg tijela.
Zamisli da radis veliko spremanje svog stana a da ti neka opstruirajuca osoba na taj tvoj rad baca nepotrebne predmete koji ti otezavaju ciscenje.Postuj kosmicke zakone, oni ce ti trostruko uzvratiti.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

hvala lijepo

Komentar  Jelena S. on Fri Apr 18, 2008 12:25 pm

Zahvaljujem na obavjestenju. Jos dva dana pa cemo postiti. Dobro je da unaprijed znam tako cu da se pripremim fizicki i psihicki.
Nimalo ne sumnjam u djelotvornost ovih ( od Boga odredjenih) dana za veliko ciscenje nase duse i tijela.
Ali sam realna i znam da ovo nije jedini nacin odrzavanja tijela u kondiciji. Kao sto je napomenula jedna od vas to mora biti svakodnevni nacin zivota. Jos jednom velika vam hvala. Ovaj forum ima veliku zaslugu za unapredjenje i poboljsanje mojeg zivota. Ali ne samo mojeg naravno. Osigurale ste sebi put do raja.

Jelena S.

Broj komentara : 63

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

jesi li postila ?

Komentar  Berka on Tue Apr 22, 2008 2:40 pm

Draga moja, nešto nam se ne javljaš, da nisi PREpostila pa ne dao Bog, .....
De makar malo nakašlji se, da znam da daješ znake života Razz

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

de bona ne muči ljude

Komentar  ERMINA on Tue Apr 22, 2008 5:51 pm

reci ljudima kako si ti dosla do zavidne linije, pa nek sami izaberu hoce li se muciti ili ce poprijeko Exclamation

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

jedem hranu koju jedu astronauti

Komentar  Berka on Tue Apr 22, 2008 9:03 pm

Jedem odabranu hranu, na 100% prirodnoj bazi, sto bi odni tamo rekli: naturalnoj podlozi.
Šta da ti kazem, necu da lazem, ovo sto ja jedem jedu i astronauti.
Uz to postujem zakone prirode, baš sve koliko god ih poznajem, pa tako postujem i puni mjesec, neka kosmos nemometano radi
veliko pospremanje tj. čišćenje toksina onda kada je za od odredio vrijeme.
cheers

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

kako se mjesec tacno gleda

Komentar  Enisa Alic on Wed Apr 23, 2008 8:35 am

kako da gledam na mjesec? veceras je na primjer pun, znaci li to da sutra citav dan ne trebam jesti - ili danas nisam trebala jesti?

sunny

Enisa Alic

Broj komentara : 413

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ne, ne,

Komentar  Berka on Wed Apr 23, 2008 8:45 am

postoje tacno odredjeni datumi, sat i minut kada pocinje mjeseceva mijena. Nemoras da gledas gore na nebo. Jer, puni mjesec ili prvu cetvrt na primjer, gledas nekoliko dana. A proces o kojem ja govorim traje samo 24 sata.

Mjeseceve mijene su naznacene u svim vjerskim knjigama ( svih vjera) je su ti dani mijene povezani i sa religioznim ritualima.
( na pr. mozes pronaci kada je mijena u Takvimu). Ali, zasto imaš mene, draga moja? Ja se obavezujem od sada, nadalje i ubuduce da cu te obavijestavati o svakoj mijeni. Eto vidiš, dušo moja, nemoraš sve ti sama, kako si navikla. Prebaci nešto i na druge. Ne da će mi biti obaveza, nego će mi biti čast da mogu nešto da učinim za tako posebnu osobu.
Grlim te velikim Reiki zagrljalem cheers
( heee, heee, da ne budeš ljubomorna na Pedagogicu Very Happy )

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

mijene za dva mjeseca

Komentar  Berka on Wed Apr 23, 2008 9:22 am

April 2008.

Uštap (puni mjesec): počinjao je u 20.04. u 12:27 a završavao u 21.04. u 12:27

i to je bilo super. Zato sto sam imala vremena doručkovati, i još više vremena imalo je moje tijelo da probavi taj lagani obrok. Tako sam post bolje podnijela. Dalje sam pila samo vodu. Ali, kada počinje mijena na primjer u 3 sata ujutro, ne pada mi na pamet da prije toga ustajem, jedem, pijem itd....

Ovo nemoj smatrati dijetom, nego postom u smislu čišćenja duše i tijela. Hidžretski (islamski) kalendar napravljen je prema mjesecevim mijenama. Tako da ove podatke možeš i tu pronaći.

Planeta Zemlja je sačinjena od oko 70 % tekučine
isto tako i naše tijelo.
Mjesečeve privlačne sile snažno utiču na plime i oseke mora.
Isto tako utiču na tekučine u našem tijelu. Mi smo više od pola voda. Moje tijelo sadrži 70 % vode. I moram da vodim računa o meni tj. mojim tekučinama. Pogotovo kada je vrijeme velikog čišćenja.

Ja ne priznajem dijete. Ljudi se smoriše kojekakvim dijetama. Moj način prehrane je na prirodnoj osnovi, sa dodacima prehrani takodjer na bazi prirodnog bilja. To nije dijeta, to je jednostavno: NAČIN ŽIVOTA !

slijedeća mjesečeva mijena je:
Zadnja četvrt: 28.04. u 16:13

Maj 2008.

Uštap (puni mjesec): 20.05. u 04:12
Zadnja četvrt: 28.05. u 04:58
Mlađak: 05.05. u 14:19
Prva četvrt: 12.05. u 05:48

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

uuups, a ja kontala dvogled kupiti (ha haha)

Komentar  Enisa Alic on Thu Apr 24, 2008 8:37 am

Moram navici prihvatiti pomoc, odnosno traziti pomoc od drugih.

Od srca ti hvala.

Ja (na srecu) nemam problema sa suvisnim kilama, ali imam sa jetrom (kao sto sam ti pisala), pa mi je palo na pamet - za to ciscenje toxina - ne moze mi naskoditi.

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

privlačiš teme kojima se trenutno bavim

Komentar  Berka on Thu Apr 24, 2008 9:36 am

Eto vidis, i ovu temu si privukla. Prije dva dana Tenzila mi je pisala o čišćenju jetre. Taj recept prevodi sa njemačkog jezika, pa će mi poslati, a ja ću dalje tebi proslijediti. I vjeruj, čim sam pročitala poštu od Tenzila pomislila sam "zašto ovo nije napisala na forumu? Možda još nekoga zanima"
Radi se o čišćenju jetre i žuči od od kamenčića i nečistoće. Važno je i za one koji ne osjećaju probleme jer je to naš vitalni organ koji je bolje nazivati FILTER organizma.
Potrebno je raditi pripremu 6 dana sa sokom od jabuke (podrazumjeva se NE INDUSTRIJSKIM, nego svježe cijedjenim) ... itd...
Kada to uradiš iz sebe ćeš sa tim okorjelim nečistoćama ili pijeskom i kamenčićima izbaciti sve svoje ljutnje, frustacije i bijes! I što uvijek kažemo ništa nije slučajno. Smile
Moraš raditi na emociji ljutnje a to počinje i završava fizičkim čišćenjem jetre .
Znas li da svaka fizička nelagoda ima svoje mentalno tumačenje?

Ako te bole tabani ili još gore, doživljavaš grčeve u tom predjelu, tvoje tijelo ti govori da je vrijeme za odmor, da više nemože izdržati.
Ako te bole ledja, nosiš preveliki teret života, tvoje unutrašnje JA ti preko tijela ( jer nečeš da razmišljaš o tome) šalje znak da trebaš nešto da otpustiš odnosno prebaciš na druge.
Problemi sa plučima ukazuju da je osjećaj tvoje vrijednosti ( samopoštovanje) na velikom ispitu. Duša te preko tijela upozlorava da preispitaš stanje svoje lične vrijednosti. Šta je to što tebe umanjuje u vlastitim očima? Da li sebi dozvoljavaš ponižavajući tretman koji nikako ne zaslužuješ?
A sada, ono čime smo započeli ovu temu:
Jetra je vezana uz emociju: ljutnja. ( a u tebi je mnogo gorčine ostalo dugi niz godina. Još uvijek nemožeš da oprostiš i to jeste ono najteže. Još uvijek se pitaš ZAŠTO ? Baš briga onog ko ti je život naglavačke preokrenuo. On možda i ne vapi za tvojim oprostom. Oprost ne znači slagati se sa nečijim NEdjelima. Nego znači skidanje tamnih naočara sa tvog života. Skidanje tereta koji nosiš jer ga je zaista teško odlijepiti i baciti.

Bubrezi su usko vezani uz emociju: strah.

I jel ti sad jasno zasto toliko dializa i karcinoma jetre u današnje vrijeme?

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Interesantno

Komentar  Enisa Alic on Thu Apr 24, 2008 12:12 pm

Nisam znala da svaki organ nesto govori - ali zasto i ne...!?

Sto se tice moje ljutnje.....neznam, mislila sam da sam to prosla...oprostila....vjerovatno jos nesto ima tu.

Super kako se nadodajemo - temama!

Sta nam stitna zlijezda govori??

A sta je kada linfne zlijezde nateknu (pisala sam ti da gusenja - alergijska - dobijam, ali nema razloga za to - nisam ni na sta alergicna)

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ah, tegoba, naravno

Komentar  Berka on Thu Apr 24, 2008 12:19 pm

Mila moja, svi mi moramo još puno, puno na sebi raditi. Blokade nismo dobili preko noći pa tako je nerealno da očekujemo da ćemo ih preko noći i otkloniti.
Svi mi imamo mnogo karmičkih čvorova ne samo iz ovog života. Mirno, polako, odvezujemo jedan po jedan. Nema tu žurbe, jer žurba takodjer pravi nove čvorove.

Kada uradimo Reiki inicijaciju, a zatim anti-stres tečaj za početnike, tek tada je pred nama mnogo posla.
Radićemo na sebi konstantno, sistematski, kontinuirano, i naravno, SABUR ! Ono što je za nas predodredjeno, stići će samo, bitno je da smo otvoreno i da je o novo od našeg Ja-stva i kosmičkog božanstva pozvano.
flower

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

moja (ljuta) glavica luka

Komentar  Enisa Alic on Fri Apr 25, 2008 11:02 am

Berka,

kako si napisala da jetra ima sa ljutnjom veze, razmisljam...pa ja ni na koga nisam ljuta vise.

Bila sam ljuta na zlocince, oprostila sam.
Pa sam bila ljuta na oca, i to sam oprostila.
I na zivot sam bila ljuta....i upravo tada je pocelo moje svjesno duhovno budenje!

Pa na sta ili koga sam jos ljuta????

Na sebe!!!

Nikakve veze, znam i ja - i razum mi govori da apsolutno nista ja nisam mogla promjeniti....a sta ako sam mogla?

Mozda sam ipak mogla nesto promjeniti.

Vec godina gulim moju (ljutu) glavicu luka -sloj po sloj skidam (uz mnogo placa), i izgleda da sam stigla do sredine!!!

Enisa: komentar modifikovan dana: Sun Apr 27, 2008 7:40 pm; prepravljeno ukupno 1 puta

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

zaboravila sam sunce!!

Komentar  Enisa Alic on Fri Apr 25, 2008 11:03 am

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Um tvrdi da to ne osjećam. Jeli istog mišljenja i podsvjest?

Komentar  Berka on Fri Apr 25, 2008 11:31 am

[quote="Enisa"]Berka, ...pa ja ni na koga nisam ljuta vise.
.......quote]

prisustvovala sam bezbroj puta na vježbama poliranja nevnog sistema koji na našim anti-stres tečajevima nazivamo "sudar-šan-krija".
Bila sam svjedok nezaboravnih senzacija, napada plača ili još gore od toga, baš kod osoba koje su tvrdile da su sasvim u miru same sa sobo.Ali naša podsvjest ima sedam nivoa. Uvjek se u nekoj od tih ladica može naći nešto skriveno, što neznamo da imamo. Ali dobro je da to kad tad pronadjemo i izbacmo, jer nam više zaista nije potreno.

Hoću reći, možda nemaš više šta izbacivati, možda si sve isplakala što s trebala ispkalati.
Možda si sve ismjala št je trebalo ismijati.
Možda si odšutila ono što si željela odšutiti u mirui nirvani....

Ali nikad se ne zauni, nika ne reci nikad...

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

nikad ne reci nikad

Komentar  Enisa Alic on Fri Apr 25, 2008 12:14 pm

to ja isto cesto kazem....

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

nisam ti ja ljubomorna

Komentar  Enisa Alic on Fri Apr 25, 2008 10:38 pm

Berka Nezic-MagistraVitae (citat):postoje tacno odredjeni datumi, sat i minut kada pocinje mjeseceva mijena. Nemoras da gledas gore na nebo. Jer, puni mjesec ili prvu cetvrt na primjer, gledas nekoliko dana. A proces o kojem ja govorim traje samo 24 sata.

Mjeseceve mijene su naznacene u svim vjerskim knjigama ( svih vjera) je su ti dani mijene povezani i sa religioznim ritualima.
( na pr. mozes pronaci kada je mijena u Takvimu). Ali, zasto imaš mene, draga moja? Ja se obavezujem od sada, nadalje i ubuduce da cu te obavijestavati o svakoj mijeni. Eto vidiš, dušo moja, nemoraš sve ti sama, kako si navikla. Prebaci nešto i na druge. Ne da će mi biti obaveza, nego će mi biti čast da mogu nešto da učinim za tako posebnu osobu.
Grlim te velikim Reiki zagrljalem cheers
( heee, heee, da ne budeš ljubomorna na Pedagogicu Very Happy )

Nisam ti ja ljubomorna - ima ljubavi za sve i jos toliko

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ciscenje jetre

Komentar  Enisa Alic on Sun Apr 27, 2008 7:41 pm

hej , sta bi sa onim receptom za ciscenje jetre?

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: MJESEC UTICE NA TVOJU TEZINU I RASPOLOZENJE

Komentar  Sponsored content Today at 1:09 pm

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh