REIKI I ISLAM

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

REIKI I ISLAM

Komentar  ERMINA on Thu Mar 06, 2008 2:10 am

Negdje sam naletila da postoji posebna procedura za inicijaciju vjernika, u ovom slucaju islamske vjeroispovjesti. Kakvo je vase iskustvo po tom pitanju?
Vrlo cesto nailazim na ljude koji su u zabludi, zbog religioznog ispiranja i/ili nedovoljnog poznavanja temelja vjere, pa bi mozda bilo dobro pojasniti pozitivne vjerske stavove prema reikiju (i drugim tehnikama koje u korjenu imaju meditaciju), produbiti njihove poznaje van okvira koje namecu prilicno primitivne drustvene prilike.

Hej, ja ovdje ko na džuboksu, samo narucujem Embarassed

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

reiki nema vjeru - reiki priznaje sve vjere

Komentar  Berka on Thu Mar 06, 2008 8:31 pm

Velika doza ezoterizma postoji i u Reikiju, sto znaci da priznaje sve vjere.

Da se razumijemo: Reiki nije vjera, nije sekta, nije .....
Reiki je kosmicka univerzalna energija koju koristre ne samo ljudi svih vjera i rasa, nego je koriste biljke, zivotinje....

Poznato je da odredjene vjerske kuce ne priznaju reiki ali to je samo iz razloga sto one osim SEBE i SVOG
uglavnom ne priznaju nista drugo i nikog drugog. Ali ja licno poznajem svestenika iz Zagreba koji je veliki REikista.
Poznajem nekoliko ljekara i td.

Svi koristimo kosmicku univerzalnu energiju, ma kako je mi zvali, a Reiki nam samo pomaze da je maksimalno
iskoristimo. Poznato je da su u nama cakre koje neki nazivaju energetskim centrima, ljekari ih nazivaju zlijezdama sa unutrasnjim lucenjem... nije bitno kako ih ko zove, bitno je da su uskladjene.

Ako posmatras stari mehanicki sat vidjeces mnogo zavrtanja velikih i malih ali su svi povezani i svi pokrecu jedan drugog. Ako je jedan usporen ili ako je jedan zupcanik zakocen, to osjete i oni ostali, onda su svi poremeceni.
Eto tako je i sa cakrama. Ako je jedna usporena ili ubrzana proizvodi citav niz problema u tijelu i dusi covjeka.

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

za inicijaciju je naophodan UCITELJ REIKIJA

Komentar  Berka on Mon Mar 24, 2008 12:05 am

Skoro sve vjere ljubomorno drze samo svoje, propagiraju samo svoje, za nesto drugo
nece ni da cuju.... to je poznata prica.
Bitno je to da reiki iskljucuje bilo kakvu religtiju, odnosno, kao sto sam rekla, reiki
postuje sve vjere.
Ali sam cin energetskog tretmana
ili inicijacije ne uzima u obzir bilo koju vjeru.
Reiki je jednostavno : UNIVERZALNA KOSMICKA ENERGIJA
koju koriste svi
ali Reikisti MAKSIMALNO.
To je to. Energije ima za sve dovoljno.
Za inicijaciju je neophodan ucitelj_majstor Reikija.
Ne govorim to zato sto sam ja ucitelj, nemogu ja sve ljude inicirati.
Ima nas hvala Bogu dovoljno. Na svim krajevima svijeta. Pa ko je kome blizi
i ko kod koga zeli neka izvoli.
Za pocetnika je bitno da se drzi svog ucitelja. Koliko god je energija blagotvorna, s energijama, ipak operzno i strucno.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: REIKI I ISLAM

Komentar  ERMINA on Tue Mar 25, 2008 11:39 am

nisam osjetila "spajanje", odnosno sklad duse, tijela i ne-fizickog, iz prostog razloga jer sam po pitanju vjere samouka i pretpostavljam da mi uspjeva previdjeti ocigledno u jednostavnim nacelima molitve. Polako pocinjem shvacati, a vjerujem da ce tvoj pristup ovoj temi, kroz druzenje s tobom, doprinijeti da odem korak dalje.
Hvala Bogu sto postojis!
Naime, pitanje koje sam ja postavila odnosilo se na veliki broj pripadnika islamske vjeroispovjesti, koji obavljaju ritualnu molitvu, a pri tom ne poznaju ulogu vibracija u cijelom procesu

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  ERMINA on Thu Mar 27, 2008 1:24 pm

Drage moje, pa ja vec odavno racunam s prilikom da cu i Adema u Tuzli upoznati - ili ste vi to drugacije zamislile???

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

CEKAJ ...STANI...

Komentar  Berka on Thu Mar 27, 2008 4:33 pm

Adem je nas, moj i Tenzilin Very Happy .
ma dobro, eto neka bude i tvoj.. upoznaces ga na meditativnim plesovima, bice ga i na reiki terapijama koje se u Amici srijedom rade u grupi, ali ono sto se meni najvise kod Adema svidja je to kako vodi joga vjezbe.
To trebas da vidis. Kako je lagano, opusteno i spontano.
Jednom sam ga pitala za savjet da li da u svoj anti-stres program ukljucim joga vjezbe, odgovrio je je to to
pitanje potpuno suvisno. Naravno. Kako mozes zamisliti anti-stres bez joge?
A kada sam zatrazila uputu o redosljedu asana i td... odgovorio je da NI ON NEZNA.
"Ja nikada nisam razmisljao o redosljedu. Prepustim se vodjstvu, i ono mene vodi a i ja tako moju grupu vodim
jedno po jedno, kako mi dodje, bez ikakvog popisa redosljeda. Nema ti tu pravila. Samo se prepusti vodjstvu."

Tada sam pomislila, lako je tebi kada je uz tebe uvijek tvoje vodjstvo. A sta je sa ostalima koji tog "andjela"
nemaju pored sebe?
I naravno, nisam bila u pravu. Slusaj svoje srce i svoju intuiciju. To ti je nepogresivi putokaz. U svemu.
Jednom mi je rekao: ne zanosi se previse, tako i mene ponese ovo i ono, idem prema svjetlosti ali u jednom trenutku moram reci sam sebi "Stop. Stani. Prizemlji se. Nije potrebno da odes predaleko."

Ademova najcesca recenica je: ""Sve ce biti dobro. Ne brini."
Ali njegov brat, to ti je druga prica. Sjecam ga se po jednoj anegdoti. Bile su dvije njemacke uciteljice s nama na jednoj planini ( Zlaca ili Smetovi ??). Sjedili smo na podu, dvoje po dvoje, ledjima okrenuti jedni drugima.
Znaci, sjedili smo naslanjajuci se na necija ledja. Svi smo slozno izgovarali vjecni zvuk "Oooommmm" ali smo pri tome morali obratiti paznju na vibracije koje su se desavala izmedju nasih spojenih ledja.
U jednom trenutku tisine Ademov brat glasno progovori:
"A kad cemo ove vibracije probati prsa u prsa?"
Spiritualni mir narusio je gromoglasni smijeh. Pogledala sam u Adema misleci da ce bar pogledom ukoriti
svog neozbiljnog brata. I stvarno, Adem je pledao pravo prema svom bratu ali umjesto prijekora
slao mu je mir, ljubav, svjetlost i energiju. Toliko ljubavi, ah, to je nesto neopisivo.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 1:08 pm

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh