Pamtite snove

Stranica 3/8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Ko drugi nego Berka

Komentar  Admin on Thu May 15, 2008 5:45 pm

Zapocela si super temu! Kao sto kaze Ibn Al Arabi postoje prava osobe u pravo vrijeme na pravom jestu. Evo to je sad to, ovaj forum, mi, timing ...
A imala sam tako zestok komentar dug, predug ali me je izbacilo i izbrisao se cijeli komentar! Sad vise ne znam hocu li ga znati tako sastaviti. Evo sazetak!

Ja svoje snove maksimalno koristim za inspiraciju za posao za trazenje odgovora na pitanja, probleme, izazove, ja u snovima izbacujem preradjujem svoje frustracije, obracunavam sa osobama koje mi na javi crpe energije, a s kojima se u realnom zivotu ne moze komunicirati (svima poznat fenomen)... kad sam skontala da to funkcionira? u ludim godinama puberteta cesto sam mastala, sanjala svoje simpatije i sastanke sa njima, kako bi nasa veza izgledala, da bi se to nakon narednog vremena ostvarilo. OK onda sam se fokusirala na testove, noc prije testa sam zamisljala temu, pitanja, odgovore, da bih sledeci dan dobila ta ista pitanja u ruke.
Inace svoje snove pamtim otkako znam za sebe, prvih snova se sjecam, kad sam imala tri godine. I tako ih pamtim cijeli zivot. Sanjam uvjek u boji, nekad sanjam u prvoj osobi nekad u trecoj, onda znam da se snovi ne odnose na mene.
Kad sanjam Berku, ona me obavezno taj dan nazove ili mi se javi na neki drugi nacin! Jednostavno na vezi - u vezi sam sa njom! Berka mi je prije par godina rekla, da cu u proljece postati majka i evo rodila sam divnog sina u proljece!
Za Enu Tvoja prica me je stvarno potresla. Upamti ovo, mozes biti sretna jer si bila sa svojom mamom u momentu kad joj je to trebalo i mozes biti presretna jer znas ISTINU. Bezbroj ljudi i dandanas traga za svojim voljenima i za istinom, sta, gdje, kako ... Znas koju prednost imas ti - znajuci tu ISTINU. Blize si svom cilju! Razumijes?

Otkako mi je moja draga prijateljica, spirituelna mentorica Berka gurnula u ruke knjige Neala Walscha pazim sto mislim, er g. Walsch lijepo ponavlja Tvoj um zna istinu tvojih misli. Zato uvjek pazim sto mislim, kako mislim, jos pogotovo prije spavanja!

A kad citam vase rijeci na ovom forumu, obuzme me tako divan osjecaj, adrenalinskog poleta i potpune harmonije. Imam energije, da bi zemaljsku kuglu mogla nositi na ramenima i istovremeno otplesati labudje jezero ... Hvala vam na tom!

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

sanjamo o bogacenju

Komentar  Berka on Fri May 16, 2008 9:55 pm

Draga moja duhovna jaranice, o tim tako zestokim komentarima koji odjednom nestanu "u vidu lastinog repa", mogle bi mnogo pričati, ali nećemo da trošimo energiju na nešto što nas na taj način uzubdjuje. Birajmo drugačija uzbudjenja .

Negdje sam spominjala tvoje snove, znaš, one tvoje bisere sa stranim riječima.. Very Happy

To što si se još u pubertetskim godinama fokusirala na testove,zamisljala temu, pitanja, odgovore, da bi slijedeci dan dobila ta ista pitanja u ruke, podsjetilo me na ono što je trenutno hit tema izmedju Ermine, Tenzile, Azre P. i mene.

Naime, radi se o knjizi koju trenutno Ermina prevodi sa engleskog. A to je Nauka o bogacenju od W.D. Wattles.
Prema tome, zaboravi knjigu koju spominješ "Razgovori s Bogom" i koju mi još nisi vratila (- uzgred rečeno Razz =)

( Nadam se da mi Ermina dozvoljava da o tome gorovim) Radi se o uputama koje garantuju bogaćenje. Savjeti se baziraju na sličnom principu koji si ti davno, kao dijete otkrila. Misao proizvodi stvar stvorenu najprije kroz zamisao. Misao materijalizuje tvoje ciljeve. Ali postoje pravila koja nije teško slijediti.

Ermina je već probala nekoliko eksperimenata ( uradila je domaci zadatak iz te knjige) i bila je oduševljena rezultatima.
Ja sam takodjer nešto probala više kroz svoju intuiciju ali i kroz Ermininu priču o tome, i ostala sam zaprepaštena. Morala sam o tome odmah razmjeniti iskustva sa potencijalkama ( osim tebe jer si na "prinudnom odmoru")
Na taj E-mail sam napisala " STROGO POVJERLJIVO - neka ostane medju nama"

Osoba može oblikovati stvari u svojim mislima. Tu autor navedene knjige nije otkrio "toplu vodu". Da bi to uspjela, mora stvoriti jasnu i definitivnu mentalnu sliku stvari koje želi posjedovati, činiti ili onoga što želi postati ali kroz duboki i neprestani osjećaj zahvalnosti.
Nije ni tu otkrio toplu vodu.

Ali autor knjige je otkrio manje poznate tajne uspjeha, kao i tajne neuspjeha.
Vjerujem da si se sada i ti zapalial za tu temu i da ćeš navedenu knjigu jedva čekati, a ovu, koju držiš više od godinu dana u svojim rukama
( Razgovori s Bogom) lijepo vrati svom gurrrruuuu uuu uuuu uuu

Ma nedam te nikom, ako ti možeš zemaljsku kuglu nositi na ramenima i istovremeno otplesati labudje jezero,
evo, vala mogu i ja cijeli kosmos nositi na krunskoj čakri i plesati Tenziline meditativne plesove " Moje srce bubnji za živoootttt, srce mi pjeva raaadoooost..."

Hvala i tebi, mila moja, što si nam se vratila I love you I love you I love you I love you I love you

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Odgovor na pitanje ipak nemam

Komentar  Miran Lakovski - Laki on Sat May 17, 2008 7:42 am

Pozdravljam sve forumase. Trudio sam se da dobijem odgovor na jedno pitanje. Ali pokusaji nisu urodili plodom. Negdje sam pogrijesio. Moram ponoviti lekciju. Sve ispocetka. Ili imate dodatni savjet za mene.

Miran Lakovski - Laki

Broj komentara : 101
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Ne prianjaj..neka sve kao rijeka teče...bez extra očekivanja

Komentar  Berka on Sat May 17, 2008 8:53 am

Dragi naš Sale, ne prianjaj previše. Za čim trčiš to ti izmiče. Znaš ono, čega se bojiš to te uvijek sustiža, za čim previše žudiš to ti ispred tebe stalno izmiče. Pa to stalno ponavljamo.
Odgovor ćeš sigurno dobiti ako previše ne prianjaš. Odgovor nemora doći u snu. Ili nemora biti konkretan. Nekad moraš sam sebi rastumačiti neki simbol. Ili neku metaforu. Pazi na dodatne informacije koje bi mogle doći naknadno. Odgovor se može pojaviti nekoliko noći kasnije a moguće je, kako rekoh da ne dođe putem sna. Stoga je potrebno pratiti i informacije sa kojima se srećemo tokom dana, jer možemo 'slučajno' doći do neke knjige u kojoj je baš odgovor koji smo tražili, ili u razgovoru s nekim 'slučajno' ući u temu koja nas «žulja» i dobiti uvid u odgovor, itd.

Moram ti priznati da ja uglavnom ne tražim odgovore putem sna. Ali san obilato koristim za vizualizaciju mojih ciljeva. Režiram cijeli film dogadjaja. I to ponavljam sve dok ne «navučem» takav dogadjaj u stvarnom životu. Za moja pitanja radim reiki tretman « na situaciju» i onda čekam, posmatram što će se dogoditi. Može to biti riječ koju je neko slučajno prolazeći pored mene izgovorio. «Ne» ili «da» na primjer ( ukoliko moje pitanje zadovoljava takav odgovor sa da ili ne. Ponekad bacim novčić. Ili za odgovor mogu koristiti prvu riječ koju čujem kad upalim TV. Ali, da ne miješam reiki i snove, bolje da se vratim na temu nase radionice snova. Obrati pažnju na ovo:

Dragi naši sanjači, odustajte ako uspjeh nije trenutačan. Ako ne primiš odgovor ni u snu ni u javi, možeš ponoviti proces inkubacije.
Ako i onda ne ne uspije, za to postoji jedan od sljedećih razloga:

pitanje nije dovoljno jasno ili nema dovoljnu snažnu namjeru da dobijete odgovor,
već ste primili odgovor ali ga niste prepoznali, ili:
• odgovor ćete dobiti kasnije kad bude vrijeme zrelo za to.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: Pamtite snove

Komentar  ERMINA on Sat May 17, 2008 1:13 pm

Odgovori i rjesenja najbrze stizu kad smo uvjereni da dolaze, kad smo u stanju u potpunosti se prepustiti Bogu, univerzumu, vječnoj energiji... da nas vodi, a mi smo intelektualno razvijena bica koja se, svjesno ili nesvjesno, opiremo tome.
Misao, u stvari, nije prva u lancu. Prvo se javi zelja, pa volja (kojom zelju mozemo podrgijavati, ali i ohladiti) pa tek onda oblikovana misao. Stoga je cesto problem i pitanje sta doista zelimo. Mislim da je Berka na to mislila kad je rekla "nismo dovoljno precizno pitali". Naime, kad zelimo novac, najcesce ne zelimo njega, vec osjecaj slobode ili nezavisnosti ili... koji je puno lakse vizualno percipirati i dusom osjetiti, a taj osjecaj je u biti ono sto provlaci, a ne sama misao o novcu. Dapace, ako nemamo dovoljno novca, misleci o novcu vise smo fokusirani na osjecaj da ga nemamo i na taj nacin ga odvlacimo od sebe...

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ne misli o problemu nego suprotno

Komentar  Berka on Sat May 17, 2008 4:47 pm

Nikad ne reci "neznam hocu li moci to platiti", "hocu li imati" " Nece mi uspjeti"
nego misli,govori ali sto je najvaznije OSJECAJ da imas sve sto ti treba.
Osjecaj blagostanje. Kosmos vise hvata frekvencije tvojeg osjecaja nego tvojih misli.
I tako ti i uzvraca.
Odatle potice fenomen da nam u nizu ide nesto lose ( jer smo u toj misaonoj i osjecajnoj frekvenciji)
Ili, ide nam se, u lancu, od ruke...POSTAVILI SMO SE NA POZITIVNO DOBRE VIBRACIJE ODNOSNO FREKVENCIJE, I PRIVLACIMO SLICNO.
Trebamo:
Razmišljati o zdravlju kada ste okruženi okolnostima bolesti
Ili razmišljati o bogatstvu kada ste usred siromašnih okolnosti,
Ali ne zaboravite to i OSJECATI. Jer misli i riječi bez osjecaja ... kosmos ne hvata..
Znam, znam, to zahtijeva snagu - ali svako ko upotrijebi tu snagu postaje majstor uma.

Ja jesam majstor uma jer sam tako pobijedila karcinom. Svi moji potencijali u snui na javi bili su fokusirani NA ZDRAVLJE. ( nikada nisam govorila NITI OSJECALA da sam bolesna. Nego sam ponavljala po milion puta na dan: "pucam od zdravlja" i trudila se da upravo to I OSJECAM

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Sanjala sam kucu bez krova

Komentar  Jelena S. on Mon May 19, 2008 3:02 pm

Afirmacije i pozitivne misli i rijeci ne vrijede mnogo ako to i ne osjecamo. Jos jedna dobra lekcija. Univerzum prihvata u prvom planu nase osjecaje. Od sada vodim racuna ne samo o mislima nego najprije o osjecajima.
Sinoc sam sanjala da sam u kuci bez krova. Kuca mi nije poznata ali osjecaj je bio ruzan, jer nema krova. Sanovnik koji sam kupila u knjizari vise ne igra nikakvu ulogu. I kad bih htjela procitati kako sanovnik objasnjava ovaj moj san ne mogu jer sam ga za jedan rodjendan poklonila Embarassed

Jelena S.

Broj komentara : 63

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Zaštita, naravno...

Komentar  Berka on Mon May 19, 2008 5:01 pm

Draga Jelena,
ako se ne varam, ti si reikista. Primjecujem to po nacinu obracanja kosmickoj energiji. I to bas istim redosljedom kao ja ( i svi eikisti: univerzalna, svemoguca, iscjeljujuca...). Tvoj san govori o necem novom sto trebas poceti ili si vec zapocela. Kuca predstavlja simbol sigurnosti. Utočiste, sklonište od nevremena, hladnoce, vreline, ali i od vanjskog svijeta. Kuža bez krova je simbol poljuljane sigrnosti. U nečemu se osjećaš nezaštićeno ili neisgurno ili uplašeno. Razmisli malo. Idi ove noci na spavanje sa jednim ciljem: traži od snova odgovor na svoja pitanja. Neka ti pitanje bude jasno i konkretno. S tim mislima zaspi i budi sasvim ubijedjena da ćeš odgovor dobiti.

«Snovi su skladište znanja i iskustava» - govori Tarthang Tulku, tibetanski budista. Ako dobro iskoristimo snove, naš život se udvostručuje: umjesto stopedeset godina, živimo tristo. Jer nismo uzalud i nesvjesno izgubili vrijeme sanjanja.
Hiljadama godina, tibetanski budisti a i sufiji, koristili su sanjanje kao sredstvo za postizanje prosvjetljenja, ispunjeje cilja života. JER, NE ZABORAVITE: SVE JE SAN

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Bio je to ruzan san

Komentar  Miran Lakovski - Laki on Tue May 20, 2008 9:46 am

Ne zelim da vam pokvarim dan. Ali moram pitati kako bih to mogao protumaciti. Sanjao sam crve. Gledam nekoliko crva na stolu kako se vrte. To je sve cega se sjecam. Bio je to ruzan san ali ne kosmaran. Nije to nocna mora. Jednostavno crvi Shocked

Miran Lakovski - Laki

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Jaooo, nije mi nimalo lako s vama

Komentar  Berka on Tue May 20, 2008 3:24 pm

Shocked he he, jednostavno crvi. Pa ja to ovako gledam, a neznam da li ću biti u pravu.
Crvi se pojave kada se nešto pokvari. Hrana na primjer. Ili prijateljstvo se ucrva. Ili ljuavna veza.
Nadam se da to nije san koji predskazuje buducnost. Nego preradjivanje nekog pokvarenog stanja ili situacije.

A sada, vrijeme je da spomenemo snove buducnosti.
Sanjanje budućnosti
Jedna od vrlo bolnih lekcija katastrofe koja se odigrala 11. septembra, govori nam da se trebamo više osloniti na intuiciju koja dolazi kroz snove. Aktivni sanjači diljem svijeta razmijenili su, putem Interneta, mnogo snova koji su jasno upozoravali na skoru katastrofu.

Jedan primjer sna koji je poslan na Internet 30.8.2001. g., dakle manje od dva tjedna prije same tragedije:
«U kući sam blizu piste aerodroma. Užasnuta sam činjenicom da avion za avionom pokušava uzletjeti ali ne uspijeva. Oni ili eksplodiraju u zraku ili se sudare s nečim. Izlazim napolje, vidim pistu i siluetu četvrtog aviona. Vidim da i s njim nešto nije u redu i da će se srušiti na zemljište ispred moje kuće. Nazivam telefonski broj za alarm 911.

Moji (davno umrli) roditelji stoje poput zombija i kažu da nije potrebno nikoga zvati jer svi to već ionako znaju. Ipak zovem alarm nummer i IPAK ispada da prva javljam za tragediju. Zatim izlazim van, vidim ogromnu mješavinu dima i metala. Ljudi poput duhova obilaze ruševine, ostavljaju cvijeće i pale svijeće za poginule. Osjećam ogroman gubitak i tugu, zatim, gušeći se budim se u plaču.»

Citirala sam samo jedan od bezbroj dokaza koji su ne samo kruzili internetom, nego se u svakom gradu, svakoj ulici spominju i prepričavaju i dan danas. Zar to nije dovoljan dokaz da snovi izmedju ostalog predskazuju i buduca dogadjana.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Crvi?!

Komentar  Admin on Tue May 20, 2008 4:28 pm

Kao sto Berka kaze, svoje snove najbolje protumacis sam jer sam najbolje poznajes svoje momentalno dusevno stanje. Crv moze znaciti i preporod, renesansa s obzirom na to, da crv ima jako dobar sistem za obnavljanje, prezivljavanje.
Ako se neki san redovno vraca, onda se mu trebas dobro posvetiti i shvatiti sta ti tvoja podsvijest zeli da kaze!

Kao zanimivljivost, "guru"tumacenja snova Freud je rekao, da njegova psihoanaliza svugdje pali osim kod Balkanaca, jer kod nas po nasim arhetipovima govno u snu znaci pare na javi i to je Freuda toliko zbunilo, da je odustao od psihoanalize nasih etnickih grupa. He he, ne moze nam ni Freud nista!

Poznajem osobu koja tvrdi, da ako nju sanjas onda ce ti se nesto lijepo desiti. Mozete misliti koji EGO trip???? Ja ako nju sanjam sledece jutro probudim se neispavana i nervozna, toliko o njenim dobrim vibracijama ...

Mene interesuje, u cemu je razlika ako neko sanja u boji ili crno - bijelo?
U zadnje vrijeme ne sanjam na individuelnom, osobnom nivou, nego na globalnom nivou u trecoj osobi. Vjerovatno zbog ovih prirodnih katastrofa jer je sve nekako povezano sa dalekim istokom i sa psima trazim prezivjele i vodim ljude u sklonista, a to ustvari nisam ja, u tim snovima sam musko.

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

evo jedne stare price o snovima koji predvidjaju

Komentar  Berka on Tue May 20, 2008 9:51 pm

crv moze biti i gusjenica. A poznato je da se gusjenica previja od bolova , umire i grči se, i vjerovatno u momentu kada pomisli da ce umrijeti, pretvara se u predivnog leptira. Mozda se SAle zbog nečega previje ( vec je trazio od Selme savjet za poboljsanje energije Laughing ) ali je vjerovatno vrijeme, da će se, kada popravi stanje energije pretvoriti u prekrasnog leptira koji zadovoljno slijeće sa cvijeta na cvijet.

Elvisa ( ADMINistrator) je vjerovatno predvidjela ove katastrofe koje su sada u Kini, evo nekoliko dana vade mrtve iz rusevina, procjenjuje se da ih je nekoliko hiljada.

Elvisa je poslije Enise druga "Mehaginca", pa nije ni čudo što su joj snovi bogati i sto nisu samo u crno bijeloj boji.

Evo vam sada, jednog sna iz stare, drevne istorije:
Josip, najdraži, najomiljeniji i najmladji sin Jakobov, ispričao je svojoj braći svoj san: «Vezali smo ovce u polju i moja ovca ustane i uspravi se, vaše ovce je tada okruže i poklone joj se. Sunce, Mjesec i 11 zvijezda klanjaju mi se u znak poštovanja».

Ljubomorna braća istrgaju Josipovu novu odjeću koju je otac samo njemu kupio i odluče i ga prodati u roblje u Egiptu. Ocu su plačući ispričali kako su Josipa rastrgale zvijeri. U zatočeništvu, Josip ne govori o sebi, ali tumači snove svojih dvojice suzatvorenika, predvidjevši da će jedan biti oslobođen a drugi završiti na vješalima.

Dvije godine kasnije, oslobođeni čovjek ispriča faraonu o Josipovoj sposobnosti da tumači snove. Faraon tada pozove Josipa na dvor da ispriča njegov san koji ga je neprekidno zbunjivao. San je glasio: «Stajao sam na obali Nila i promatrao kako 7 debelih krava izlazi iz rijeke. Njih je slijedilo 7 mršavih i bolesnih krava kakve Egipat nikada nije vidio. Sve te bolesne krave pojele su ove debele».

Sličan san se nastavio i iduće noći. Ovaj put, 7 oštećenih zrna žita pojede 7 zdravih zrna.

Slušaj molim te dalje ( he, hehe, mora da je preko foruma pohadjao radionicu snova Laughing ). Josip je razumio san i rekao faraonu kako je njegov san upozorenje bogova da će Egipat uživati sedam godina izobilja iza čega će uslijediti 7 godina neimaštine i bolesti. Faraon je vjerovao Josipu i naredio da se zalihe žita upotpune tako da mogu trajati 7 godina.

Ovo proročanstvo se ostvarilo. Josip je oslobodjen ropstva ali nije napustio Egipat. Dobio je visoke počasti i ne samo to nego je oženio faraonovu kćerku.

Ovo je poznata priča, nastavite sami dalje... U ovoj radionici ja najviše radim. To nije ravnopravno Evil or Very Mad

Nema onog ko nije čuo za ovu priču. Sve je već vidjeno, već procitano. Hajde, de, radite i vi nesto...

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Hvala vam

Komentar  Miran Lakovski - Laki on Thu May 22, 2008 9:56 am

Hvala za tumcenje sna. Znaci nije sve tako lose kao sto sam mislio.
Pricu o faraonu znam i ja. Dosli su mu braca i trazili pomoc,a kad su ga prepoznali, braca su molila za oprost zato sto su ga prodali i izdali.

Miran Lakovski - Laki

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

prica

Komentar  Tenzila on Thu May 22, 2008 10:44 am

A Josip posto ljubi boga u svakome i svacemu, je braci oprostio i zivjeli su sretno do kraja svog zivota. cica mica gotova je prica.....

Tenzila

Broj komentara : 91
Registration date : 2008-02-05

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

KO TI JE KRIV

Komentar  ERMINA on Thu May 22, 2008 11:50 am

kad samo ti znas tumaciti Razz

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

cekaj, stani, nije gotovo, on je bio STRUCNJAK ZA SNOVE

Komentar  Berka on Thu May 22, 2008 1:48 pm

Braća su pala pred njega na koljena i tada prizvala u sjećanje njegovo davno proročanstvo koje kaže da će ga majka (Mjesec), otac(Sunce) i njegova braća ( 11 zvijezda) visoko poštovati.

Ne smo iz ove priče, nego iz svakodnevnog života ( ukoliko ne zaboravljate dnevne dogdjaje i svoje snove) mozemo da ih odlicno iskoristimo.

Da biste povećali svoju sposobnost sanjanja i postanite svjesni svojih (para)psiholoških sposobnosti u toku dana.
Šaljite podsvijesti poruku da želite probuditi svoje prirodne intuitivne sposobnosti.

Smislite afirmaciju poput ove: «Otvaram se za mogućnost da u snu primim korisne informacije vezane uz moju budućnost», izgovarajte je prije spavanja. Obratite pažnju na mjestu 'trećeg oka', centra koji ima važnu ulogu za ostvarenje vaše namjere u snu. Ujutro se prisjetite i ZAPIŠITE san.
Povremeno možete imati 'veliki' san koji vam stvarno može pomoći.
Tako su neki ljudi, poput onih koji su otkazali svoje putovanje Titanikom, bili spašeni jer su poslušali upozorenje u snu.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

radionica snova daje dobre rezultate

Komentar  Miran Lakovski - Laki on Fri May 23, 2008 9:48 am

Uz malo lutanja uspostavilo se učinkovitim planiranje mojih snova. Sanjam o mojim potajnim zeljama programiram ostvarenje u najsitnije detalje a rezultati se vec vide na pomolu. Tumacenje snova ide sve bolje. Prica o Josipu je stoljecima velika inspiracija ali mene je tek sad dotakla. Ako ovako nastavimo bit cemo bolji tumaci snova i od Josipa. Pripremam se i na programiranje moje podsvjesti kroz dnevne i nocene snove o bogacenju. Ako nam je namjera usmjerena na humano bogacenje za dobrobit nas isvih oko nas ne treba da vidimo nista lose u samom cinu bogacenja. U tome vidim samo prosperitet i otvaranje velikih mogucnosi. Hvala veliko.

Miran Lakovski - Laki

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

sta kaže magistra

Komentar  Tenzila on Fri May 23, 2008 9:56 am

Sale (citat):Uz malo lutanja uspostavilo se učinkovitim planiranje mojih snova. Sanjam o mojim potajnim zeljama programiram ostvarenje u najsitnije detalje a rezultati se vec vide na pomolu. Tumacenje snova ide sve bolje. Prica o Josipu je stoljecima velika inspiracija ali mene je tek sad dotakla. Ako ovako nastavimo bit cemo bolji tumaci snova i od Josipa. Pripremam se i na programiranje moje podsvjesti kroz dnevne i nocene snove o bogacenju. Ako nam je namjera usmjerena na humano bogacenje za dobrobit nas isvih oko nas ne treba da vidimo nista lose u samom cinu bogacenja. U tome vidim samo prosperitet i otvaranje velikih mogucnosi. Hvala veliko.

jedva čekam magistrin komentar cyclops

Tenzila

Broj komentara : 91
Registration date : 2008-02-05

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

A tek ja

Komentar  Miran Lakovski - Laki on Fri May 23, 2008 10:09 am

Ta uciteljica nema pojma kolika je ona meni inspiracija. U povjerenju, da ne cuje moja navigatorica ostalih zivotnih pravaca mislim na onu moju obiteljsku koja mi svaki dan kuha najukusnija jela na svijetu a tek da probate njenu tortu od jagoda .

Miran Lakovski - Laki

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Neka, neka torti od jagoda, ljubav ulazi na usta

Komentar  Berka on Fri May 23, 2008 10:33 am

Manite se voćnih mudrovanja, jasno nam je da ljubav leži skrivena u području treće čakre, tj. solarnog (sunčanog) pleksusa, preciznije: u predjelu želuca. Dobre kuharice znaju "svoj pos'o".

A još kad dodamo umijeće sanjanja, zašto ne, kad i afrička i šamanska plemena vjeruju da u sanjanju, ne samo pregledavamo buduće dogadjaje nego možemo aktivno učestvovati u kreiranju svoje budućnosti. Ali važno je da uvijek imamo na umu da nije uvijek nepromjenjivo ono što nam je zapisano.

Možemo izabrati između nekoliko mogućih budućnosti koje su nam otvorene. Ako smo svjesniji, veća je naša moć da učinimo izbor.

Znamo i da postoje promjenjive i nepromjenjive osobne karme. Onim promjenljivim mozemo da žongliramo i eksperimentišemo. A one nepromjenljive što prije i bolje prihvatimo, lakši život živimo. Još kad svojim snovima i jagode dodamo Razz

Ipak, čak i ako u našoj karmi imamo nešto nepromjenljivo, i tada smo u nekoj prednosti jer se možemo bar psihički pripremiti za to.

U svakom slučaju, moram opet ponoviti, dobro je saslušati što nam san govori. Sa jagodama u našem životu na javi i u snu, i ili bez jagoda, svejedno... rabbit

Onaj ko nema jagoda, neka ih vizualizira, ili neka upotrijebi Mehagincinu astralnu projekciju i naci ce se u prekrasnom zeleno-crvenom-slatkom vrtu.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Ljudi "pucaju po šavovima " zbog potisnutih osjećaja

Komentar  Jelena S. on Tue May 27, 2008 9:33 am

U snovima isplivaju potisnuti osjećaji. San nas upozorava da postoji nešto o čemu ne želimo misliti. San nam otvara oči za rješavanje svakodnevnih prepreka. Jasno izražavanje mišljenja i osjećaja liječi dušu.
Otvorene karte s ljudima donose jasne situacije smanjuju mogućnost nesporazuma.
Čuvanje emocija u sebi dovodi do nagomilanog stresa i opasnosti od “pucanja”, kao i gubitka kontrole nad životom. Ako imamo kontrolu i uvid u snove imamo u rukama i naš život. Hvala na ovoj divnoj radionici snova.
Prekrasno. Nema osobe koja neće osjetiti napredak u vlastitom životu ako poštuje ono što podsvjest govori kroz snove.

Jelena S.

Broj komentara : 63

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

sanjao sam poznatog pjevaca

Komentar  Miran Lakovski - Laki on Wed Jun 04, 2008 10:22 am

Kemala Montena volim slusati ali nije moj prvi favorit. Sanjam kako sam ga pozvao da pjeva na jednoj proslavi u mojoj kuci, potpuno ubijeden da nema sanse da dodje. Samo sam se zezao. Ali, na moje cudo, pjevac Kemal Monteno dolazi. Ja se nasao u panici, mislim koliko imam para, hocu li ga moci platiti. Dok se on raskomotio u mojoj kuci u kojoj je bilo jos nekoliko gostiju a dok se osmjehujem ja sam na strasnim mukama. Kako da mu kazem da sam se s tim pozivom samo zezao. Kako da ga se rijesim i ispratim iz moje kuce. Smisljam koje izvinjenje da mu serviram Neutral Budim se sa olaksanjem.

Miran Lakovski - Laki

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Gdje ces Montena vratiti!!??

Komentar  Enisa Alic on Wed Jun 04, 2008 10:47 am

Ja bi ga pustila da otpjeva, pa pobjegla.

Very Happy Very Happy Very Happy

Salim se, Sale.

sunny Bas me zanima kako ce Berka ovo protumaciti.

Enisa Alic

Broj komentara : 413

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

al ti mene na zlo nagovaraš

Komentar  Miran Lakovski - Laki on Wed Jun 04, 2008 10:50 am

Enisa sestro kako da pobjegnem kad sam u svojoj kući i kad moram čovjeku izbljuvati obećane pare :pare: još gore bi bilo da se ped mojim gostima osramotim. Noćna mora visokg supnja Shocked

Miran Lakovski - Laki

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Cuj kako??

Komentar  Enisa Alic on Wed Jun 04, 2008 10:59 am

PA GLAVOM BEZ OBZIRA !!

Enisa Alic

Broj komentara : 413

Vidi profil korisnika