Pamtite snove

Stranica 8/8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Re: Pamtite snove

Komentar  Berka on Sun Mar 22, 2009 2:35 pm

Jelena S. (citat):U snu sam ocima pomjerala predmete ( kasike itd) .
ili si stekla ( neke ) nove moci, ili ceznes da si mocna .... neznam u kojoj oblasti... to ti naravno najbolje znas.
RAzmisli malo o tom pojmu: MOC.
Ono sto ne mogu svi.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

kokosije glave

Komentar  Bonita on Tue Mar 24, 2009 7:31 pm

Osoba koja zeli ostati anonimna sanjala je na tanjiru servirane kokosije glave ( tek odrezane). Gladna je ali ne zeli da jede kokosije glave sa perjem. Onaj ko joj to nudi objasnjava da se jedu samo jezici. Neko od svake glave uzme jezik i nakupice dovoljno da bi se najela.
Ona odguruje tanjir ali se ipak premislja da li da uzme "daj sta das" samo da ne bude toliko gladna. Ali u zadnjem momentu primjecuje da na tanjir odozgo kapaju kapljice krvi. Ona definitivno odustaje i sa gnusanjem zauvjek odguruje ponudjeni tanjir.

Bonita

Broj komentara : 29
Registration date : 2008-05-30

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

san je jasan da ne moze biti jasniji

Komentar  Berka on Thu Mar 26, 2009 9:46 am

Draga,
poznajem osobu koja ti se povjerila i "slucajno" poznajem njenu situaciju. Zato cu sebi dati slobodu da tvrdim da pouzdano znam sta znaci njen san.
Gladna je ljubavi. Umire za toplotom prisnosti i lijepim rijecima. Dobiva rijeci koje su "daj sta das", tek toliko da utoli glad za ljubavlju. Medjutim, ona dobiva kokodakanje osobe koja samo brine o svojim jajima.
Prihvata "daj sta das" jezike koji lice na ostricu noza, odnosno ti jezici su siljati poput hladnog maca
i od njih umjesto da razgali srce moze dobiti samo "krvarenje srca" i da se sama drzi za svoje srce.
Mislim da je jako dobro sto je u snu "u posljednji cas" odustala od takve "hrane".
I u njenoj situaciji, ta vrsta "surogat hrane" tj. daj sta das, ipak je na njenu srecu odgurnuta. Od nje se koliko sam upuceno obostrano odustalo.
To je to. Prenesi joj moje cestitke na slusanju vlastite intuicije cyclops
Odlicno je postupila jer je uvije bolje nista nego "daj sta das".
Ljubim vas obadvije i saljem vam obilje svjetlosti ljubavi i energije ( kao obicno) I love you

Berka: komentar modifikovan dana: Fri Mar 27, 2009 10:22 am; prepravljeno ukupno 1 puta

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

e vala SVAKA TI CAST BERKA

Komentar  Enisa Alic on Thu Mar 26, 2009 11:25 am

kako ti to fino znas objasniti....

sunny

Enisa Alic

Broj komentara : 413
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

radionica snova

Komentar  Berka on Fri Mar 27, 2009 10:37 am

Draga, pa znas da u nastavku anti-stres skole vodim malu RADIONICU SNOVA. Sve vise ljudi shvata koliko nam snovi znace u zivotu. Ja licno, snove vidim kao zvijezdu vodilju.

Ista osoba ( koja je sanjala kokosije glave), sanjala je i dalje cudne snove;
camac na vodi pun prepun riba. Jedna ( najveca) riba je bila prepolovljena. U jednom trenutku je ozivila. Nedostajao joj je donji dio tijela. Iz presjecenog (struka) krvarila je, ali se koprcala jer je na sve nacine pokusavala da ostane u zivotu.

Vjerujem da ce ONA i ovo tumacenje prihvatiti. Obzirom da znam njenu situaciju, njen posljednji san mogu ovako da protumacim :

Draga moja, previse je posla ( kao sto ribari mnogo rade) a ogromna je i briga ( riba je simbol za brigu)
znaci previse si se brinula i radila ...oko toga da spasis ljubav koja nikada i nije bila ljubav. Ovaj posljednji pokusaj, istina, "ozivio" je mrtvaca. Ali mrtvac je mrtvac, osim toga, nedostaje mu pola tijela ( pola onoga sto je nekada postojalo). To sto si sebi dozvolila da se ozivi "mrtvac" dovelo te u novu agoniju, borbu, bolove, krvarenje... ali tebi je jasno: sve je uzalud. Na kraju od toga nije bilo nista. Umjesto da zalis, treba sebe da upistas : da li ponovo sebi treba da priustis "corav posao" od kojeg trosis zivotnu energiju iako znas da nema nikakvog smisla. Ili ces se upitati sta si iz svega toga trebala da naucis. Sve je lekcija koja ti moze ( ako koristis mozak) posluziti za tvoj dalji rast i bolje buduce izbore. Zar ne vidis da imas sansu?
Iskoristi "camac' da predjes na drugu ( plodniju) obalu. Zar ti nije jasno?
Draga moja, samo hrabro, saljem ti podrsku, jer, valja tebi preko vode....

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

San ili astralna projekcija ?

Komentar  Berka on Thu Jul 08, 2010 12:39 pm

Spavala sam dubokim snom. U trenutku sam se probudila i bila potpuno jasnog uma kao da nisam spavala. Čula sam korake koji preko sobe prilaze mom krevetu. Pokušala sam otvoriti oči, ali pored najvećeg napora nije mi uspjelo. Htjela sam progovoriti "Azra, jesi li to ti?" ali usta se nisu mogla otvoriti. Osjetila sam podizanje pokrivača iza mojih ledja, "osoba" je legla uz mene i priljubila se uz moja ledja, disanje sam i čula i osjetila na mom vratu.
Bio je to potpuno jeziv osjećaj kao da je duh bez tijela a i pak sa tijelom. Od paraliziranog stanja uspjela sam nekako pomjeriti ruku, staviti je na ledja u namjeri da opipam i uvjerim se da je to moja kćer ( jer je ponekad u toku noći dolazila u moj krevet tražeći podršku ili utjehu). Ali moja ruka je osjetila samo prazninu. Ništa!

Prošlo je nekoliko dana od tog jezivog doživljaja, sama sebe ubjeđujem da to nije bila nečija astralna projekcija nego da je to bio san otome DA SAM BILA BUDNA.
Nadam se da je tako, jer drugog objašnjenja nemam. Poželjela sam podijeliti ovo iskustvo.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

teret prejakog emotivnog vezanja za nekoga

Komentar  Berka on Thu Jul 15, 2010 11:45 am

Na leđima sam nosila teret. Emotivna povezanost nije uvijek ugodna. Čak je ponekad težak teret na leđima.
Ne vežimo se peviše za mjesta, stvari, osobe, situacije, stanja. Pokušajmo biti slobodni - koliko možemo.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: Pamtite snove

Komentar  Sponsored content Today at 12:10 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Stranica 8/8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh