Pamtite snove

Stranica 7/8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Draga tumacice snova!

Komentar  Admin on Mon Nov 17, 2008 1:30 pm

Hvala na analizi! Razmisljala sam vec u tom pravcu evo ti si mi samo dala potvrdu! Imam osjecaj da mi je zivot na stand by, sta ili koga cekam, mozda samu sebe, da se malo vise angazujem?!
draga moja Berka, inspektor Nagib ... hahaha!Sta nas sprecava - ja, ti i okolnosti koje smo stvorile! Nedam te nikom!!!!!
Hajde sanjaci idemo dalje!

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

sanjala sam...

Komentar  Berka on Wed Jan 21, 2009 6:53 pm

Sanjala sam da mi se laptop razbolio, gori od temperature, iz njega isijava vrelina, a i crveni se toliko da svijetli kao crvena lampa. Pokusavam ga ozdraviti, ali ne znam sta i kako da radim. Budim se u znoju, a moje dijete gori od temperature....

hm... je li u mom snu kompjuter toliko vrijedan da i njega smatram svojim djetetom... ili.... me samo upozorava da obratim paznju na svoje dijete ... kojem nikako nije dobro ...

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Covjek iz proslosti

Komentar  Bonita on Wed Feb 04, 2009 9:40 am

Draga uciteljice zivota, kako da ti neko drugi tumaci san, kad si ti u tome tata-mata. Ja licno mislim da ti oboje znaci puno, i oboje je sastavni dio tvog zivota. Ako se razboli dijete, sve postaje drugacije, i svi planovi otpadaju, a tako isto kad se pokvari kompjuter. Ne brini, dobra si majka isto kao sto si dobra uciteljica zivota. Moj sinocni san je bio cudan, usuljao mi se u snove covjek kojeg sam davno otpisala i zaboravila, za njim ne postoji nikakva ceznja, a ja sam se u snu s njim nasla u jednoj trgovini, zavukla se u ugao trgovine gdje me niko ne vidi, i s njim se ljubila, ljubila. Napominjem da se u tom snu nisam ni znala ljubiti, kao da to nikad u zivotu nisam radila. Takodje strasti nije bilo s tom osobom iz moje davne proslosti. Zasto mi je onda dosao u san to bih voljela da mi neko objasni.

Bonita

Broj komentara : 29
Registration date : 2008-05-30

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Dozvolite mi da ja protumacim

Komentar  Irma on Thu Feb 05, 2009 4:17 pm

Ne mora da znaci da jos uvijek volis tu osobu iz proslosti. Cak ne mora da znaci da si ikada voljela. A zasto ti je onda dosao u san? Pa mi primamo kroz snove razne simbole. Neke metafore nam nesto konkrento govore, ali mi jesmo ili nismo u stanju da ih desifrujemo.
Moje misljenje je da ti ceznes za vremenom is tog doba ( kada si bila s tom osobom u vezi, pretpostavljam)
jer to je mozda bilo ( osim njega) tvoje zlatno doba, mladost, uspjeh, zadovoljstvo, bezbriznost ....
A to sto se u snu nisi znala ljubiti, ha, ha, razmisli kad si se zadnji put poljubila, onako, pravo, ljubavno, a ne kao da nekome nesto cestitas, sa rukovanjem i podmetanjem obraza... Draga Boni, nemoj mi zamjeriti, nadam se da sam imala pravo tumaciti ovaj san, jer je za mene bio pravi izazov.

Irma

Broj komentara : 51
Registration date : 2008-04-26

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Isto tako mislim

Komentar  Jelena S. on Thu Feb 05, 2009 7:28 pm

Sanjanje nekih osoba nam mozda samo ukazuje na ceznju za zivotom iz tog perioda. Ljudi, ja sam sanjala da sam na srednjevjekovnom balu, moj plesac je bio lijep kao glumac, savitljiv kao od gume, a od mene je stvorio plesacicu vrijednu divljenja. Ugodno je bilo a plesac mi nije poznat Shocked

Jelena S.

Broj komentara : 63
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Drage moje djevojke ...hm....he, he...

Komentar  Berka on Thu Feb 05, 2009 9:38 pm

Drage moje, bilo da ste se ljubile sa poznatim, sakrivene iza trgovackih polica, ili plesale sa "glumcem" bezbeli uz poljupce, moram vam reci da nista nije slucajno, jer, ako niste znale, danas je medjunarodni dan POLJUPCA !!!

Sanjali ili ne, ljubite se, ovaj dan jos nije prosao, kako vam bude danas, tako ce vam biti cijele godine, sve do slijedeceg medjunarodnog dana poljupca.

Saljem vam hiljadu poljubaca !
SAljem vam i tisucu poljubaca !
En noch duizend kusjes !

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Jeste li se nocas izljubili dragi moji ????

Komentar  Berka on Fri Feb 06, 2009 11:12 am

Kako ko, neko u snovima, neko u zivo, neko nikako, prodje i medjunarodni dan poljubca. Jako lijepa tradicija. Na redu je slijedeci jos ljepsi obicaj, zna se, Valentinovo, sta bi drugo. Pripremite se da obradujete osobe koje volite. Nemojte sve u zadnji cas ili da se sjetite tek kad je gotovo.Nego, kako ste vi meni spavali, to mene interesuje ovog jutra. Ako ste sanjali nekoga ko vas je jucer za srce ugrizao, od koga nikako to niste ocekivali, kome ste bez premisljanja dali srce na dlanu, i ne samo to, svo svoje znanje, svoju energiju, svoje dragocjeno vrijeme koje je jedini nenadoknadivi resurs... neka, neka, dragi moji, i treba tako, ali ako vam oci stanu i hoce naprosto iskociti, jer, zamislite, sokirani shvatate da oni hoce jos i jos i opet nisu zadovoljlni, i iz tebi nepoznatih razloga se cak i ljute na tebe !!! I traze ti slabe tacke i zamjere ti ovo pa ono pa tamo pa 'vamo ... He, he, sabur, sabur, dragi moji, niste jedini, ne zamjerite, ne uzvracajte udarac, vjerovatno imaju svoje probleme i vlastite teskoce, pa ne vide ono tvoje srce na dlanu, nego u njemu traze trunje i dlacice jer ih iritira sve, pa i tvoje golo srce ...
Otpusti, ne prianjaj, oprosti, i dalje ih jednako voli, ali oprez, mili moji, sanjali - ne sanjali, bilo da je tako u javi ili je to samo san, sad se broji i sad je bitno samo jedno: PITAJ SE STA JE KROZ TO TREBALO DA NAUCIS ????? . KOJU TI JE OPET KOSMOS NAMIJENIO LEKCIJU ????
Mislim da sam ja trebala izvuci jos jednu zivotnu skolu: kad drugi put ponudim srce na dlanu, bez obzira sta kosta da kosta, moracu dobro paziti da mi uzimajuci srce, zajedno s njim ne povuku i dusu. Dusa je ipak samo moja i ne mogu je bas tako davati niti bagatelizirati. Pa nisam ja Isus, ja sam insan od krvi i mesa i osoba sa potrebama i osjecajima. Moramo voditi racuna o prioritetima, ko nam je preci, sta je za nas vaznije, ne mozemo samo davati davati davati, onda cemo jednog dana propasti u debalansu... jer davanje i primanje mora imati svoju ravnotezu... inace tesko nama ako o tome ne vodimo brigu. Heheeehhh c c c c c c c c ljudi moji .... Shocked

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Uciteljice moja, lijepo ti jutro i dan danasnji

Komentar  Jelena S. on Fri Feb 06, 2009 11:22 am

Prvo si mi uljepsala jutro kafom i visibabom a vidi sad ovo. Razumjela sam da te jucer neko ujeo za srce. Je li tako? Moram ti priznati da me to rastuzilo. Ni kafa mi vise ne prija Sad Jucer je bio rodjendan tvom sinu. Nije moguce da te tamo neko ujeo za srce. Nadam se da se varam. Za dan poljupca nikad cula nisam. Priznajem da se ni ljubila nisam. Neznam sto sam sanjala. Mislim da toga nije bilo ni u snu. Ali pred nama su svi ostali dani. Zar ne? Saljem ti mnogo malih srca, pa pokusaj zakrpati te tvoje rane od juce. I sad cu ti reci ono sto ti meni na kraju svakog meila obavezno napises: Grlim te. Nikad ti nisam rekla koliko mi to znaci. Mislila sam da se to podrazumijeva. Ali sad ti kazem svaka tvoja minuta meni posvecena za mene je kao godina najvece srece. Hvala ti uciteljice moja. cheers

Jelena S.

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Komentar  Berka on Fri Feb 06, 2009 11:31 am

Nije draga Jeki, moj sin je udaljen od mene 200 kilometara, oni slave sa svojim prijateljima, vrsnjacima, a za nas, roditelje i familiju je rezervisan slijedeci vikend. Nije me niko uvrijedio od mojih najrodjenijih. A i da jeste, draga Jeki, bar bi bilo od mojih. Domace je domace, drugaciji su arsini. Nego, radim po 18 sati na dan i pitam se koliko dugo cu ovako izdrzati. Sve ne mozes zadovoljiti, svi traze sve vise i vise, a kako je tebi, zar je to vazno? Nego, draga moja, odavno planiram da se svedem na 5 sati rada ( ma sta radila) a ostalo da posvetim sebi i svojoj djeci. Jer, ionako, koliko god se trudila, nemozes svima udovoljiti. Ionako ce se uvijek neko ljutiti na tebe jer niko nije zadovoljan kad mu pruzis prst. Ma hajd, to sa prstom, OK, ali kad ti povuku cijelu ruku onda odjednom nisu sretni ni rukom, hoce te svi cijelu sa srcem i dusom.
U prethodnom komentaru spomenuh da nisam Isus , i zaista tako mislim, Jer, Isusa koliko god su razapinjali, on je za njih trazio razumijevanje i oprost, i to je OK, mislim da je bio u pravu, i treba ljudima oprastati jer ne znaju sta rade. Ali, nisam ja isus, kad jednom padnem ne vjerujem da cu kao Isus moci ponovo ustati. O tome se radi. Nego, grlim ja tebe kao i uvijhek, srdacno i prijateljski I love you I slijedeci put pisi o svojim snovima, znas koliko su nam snovi izazov. Sanjaj, sanjaj i sutra nam posteno ispricaj Very Happy

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: Pamtite snove

Komentar  Admin on Mon Feb 09, 2009 1:33 pm

Cega nam fali ... vremena ... Nas bioritam traje 24,5 sata a jedan dan traje 24 sati. Eto tu je vec problem, kako nadoknaditi tih 30 min na dan.
A ako ti tijelo vapi za krevetom, spavanjem, sanjanjem i da ti 8 sati sna nije dosta. Znaci imamo isti problem, kako sve aktivnosti strpati u jedan dan, a da imas vremena i za pred - meditaciju, meditaciju i post-meditaciju. Mi smo instant drustvo. E sad cu da spavam, legnem HOP i zaspala sam, sad cu da jedem, hop-sjedem i jedem, sad cu da radim - HOP evo me radim! NE to ne ide tako, sve ima svoju "predigru" i te pripreme isto tako traju, zato je meni u zadnje vrijeme naprosto nemoguce strpati sve u 24 sata. I sta to donosi sa sobom? Toliko budem umorna da uopste vise ne sanjam!
UPOMOC, kosmos ne komunicira vise sa mnom, naprosto sam gluha?! Kako dalje?

Admin
Admin

Na vrh Go down

predlazem ti antistres tecaj i afirmacije pred spavanje

Komentar  Berka on Mon Feb 09, 2009 1:53 pm

Mila moja, cekam te na slijedecem anti stres programu gdje ces uvjezbati tehnike od koji se zaspi mirnim snom u roku od nekoliko minuta. Dalje... Ugradi si u svijest afirmaciju odnosno rečenicu "Ja sam svjesna u svakom trenutku života pa i onda i kad sanjam ", ( predlazem ti da to bude na tvom rodnom,slovenskom jeziku).... Dok ides u svoje svakodnevne setnje s Azurom, ili u pauzama dok ti beba spava, pozabavi se svojom unutrašnošću, jer ako je zanemariš, za koju godinu ćeš atrofirati i tvoje istinsko biće , polako ali sigurno će se utapati u civilizacijskom mulju ljudske banalnosti i lažnih koncepata života... tada rizikujes da će ti snovi potpuno isčeznuti, a za njima i dubinski istinski osjećaji. Nisi ti ta osoba po rodjenju i zato ne vjerujem da ces bez obzira na sve, ikada poočeti životariti ili baviti se besmislenim i beskorisnim, kao većina ljudske populacije, čija je svijest atrofirala i nalazi se na zivotinjskom minimumu nužnom za preživljavanje ( spavanje, hranjenje i parenje).

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

BITI SVJESTAN

Komentar  Miran Lakovski - Laki on Mon Feb 09, 2009 11:24 pm

Svijest je nas jedini kapital! Na zalost, mnogo ljudi živi površno i rutinski, utopljeno u obrasce ponašanja koji ih čine slijepima za njihov istinski život. Oni su nesvjesni i žive u iluziji . "Biti budan" je neophodnost za vodjenje svjesnog i ispravnog životnog puta. Kad brinem o energiji moje duse i tijela tada se dobro osjećam. Kad se dobro osjećam, kad sam smiren, kad sam posvećen sebi, snovi su mi puni boja i zvukava a u takvom snu osjećam ushićenje i čuđenje kao da sam malo dijete u kolijevci. Dok svjesno sanjam tada sam i promatrač i glavni glumac istovremeno.

Miran Lakovski - Laki

Broj komentara : 101

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Voda

Komentar  Jelena S. on Tue Feb 10, 2009 9:39 pm

San o vodi neznam da li je more ili okean. Moguce je da je rijeka ili jezero. Voda se u mom snu ponavlja neprekidno. Imate li objasnjenje?

Jelena S.

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

radi se o emocijama

Komentar  Irma on Wed Feb 11, 2009 12:28 am

Koliko sam ja upućena, voda ima bezbroj značenja, ali u principu, riječ je o emocijama i emotivnim stanjima. Okean i more obično znače tajne nesvjesnog. Voda je pročišćenje, ali i rođenje. Kvaliteta i boja vode govore o kvaliteti emocija prema nekom ili nečem. Mutna voda teske emocije, bistra i tekuca voda ciste emocije.

Irma

Broj komentara : 51
Registration date : 2008-04-26

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Divan susret u uzasnim uslovima

Komentar  Berka on Mon Feb 23, 2009 12:49 am

Srecem se sa osobom koju dugo nisam vidjela, i s kojom ni na koji nacin ne kontaktiram. Nalazimo se u velikoj zgradi koja je bez vrata i prozora, izgleda kao u horor ili ratnim filmovima. Okolnosti ruzne ali sam veoma sretna sto srecem upravo tu, meni posebno dragu osobu.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ne prianjaj...ako ti je odgovor potreban, on ce s'am doci

Komentar  Berka on Wed Feb 25, 2009 6:38 pm

Tumacenje na gore navedeni san nisam trazila, mada mi se ponavljao. Slutila sam da nije na dobro i odlucila da ga ignorisem. Jednostavno sam pustila i svi su izgledi bili da cu taj san zauvjek zaboraviti. Kao i mnoge druge.
Medjutim odgovor mi se sam servirao danas tacno u 10:58
Jeste nevjerovatno je, da ne mozes sebi doci, mislis je li i ovo san, a prvo sto mi je palo na pamet bio je taj san, velika zgrada poput neke stare gimnazije itd... Smile

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Nije mi jasno

Komentar  Bonita on Sat Feb 28, 2009 9:57 pm

Ne kontam nista jer nisi rekla je li na dobro ili na sta je proizasao taj tvoj san ?

Bonita

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Admin on Tue Mar 03, 2009 6:55 pm

Osoba s kojom tesko pronalazim zajednicku rijec, pala je u zaledjeno jezero. Tako vidim samo glavu kako viri iz leda i unatoc svim ruznim iskustvima sa tom osobom ja joj zelim pomoci. Ona moju pomoc odbija. Radije ostaje u ledu.

Admin
Admin

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Tue Mar 03, 2009 6:58 pm

To je problem snjezne kraljice, a ne tvoj. Niko nista ne mora. Sve je na dobrovoljnoj bazi, pa i ljubav.
neka se tamo druzi sa ribama. A mi cemo joj svi slati svjetlost ljubav i energiju, pa cemo otopiti led i ugrijati joj more,
mozda joj se tek tada pridruzimo u brckanju Very Happy

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Tue Mar 03, 2009 10:04 pm

Bonita (citat):Ne kontam nista jer nisi rekla je li na dobro ili na sta je proizasao taj tvoj san ?

Vjeruj da ne znam kako da ti odgovorim. Javila mi se osoba za koju nisam znala ni da li je medju zivima. Zatim i ostale osobe iz tadasnjeg okruzenja za koje takodje nisam znala da li su medju zivima. Sve je lijepo, uzbudljivo, vratila sam se vremeplovom tamo negdje u vrijeme bitlisa. Medjutim, neke teme su zaista horor odnosno ratne... otkrivam istinu o posljedicama proslih vremena.. otkirvam da su neke osobe iako veoma jake ipak slomljene i umorne od zivota... ne znam, draga moja ... istovremeno i lijepo i tegobno.. mislim da je to pravi odgovor

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Dobro ili lsoe

Komentar  Bonita on Sun Mar 08, 2009 9:26 pm

Znaci na javi upravo onako kako je bilo u snu, puno ljubavi ali tuzno. Tako nekako. Ostaje pitanje da li ti je to trebalo zapravoo da li bi ti bilo bolje da se nije dogodio taj san a zatim ostvareni kontakt sa skolskim prijateljima?

Bonita

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

plavusa

Komentar  Elena H. on Sun Mar 08, 2009 9:46 pm

Sanjala sam bujnu i njegovanu plavu kosu sa izvucenim pramenovima. Nikada u zivotu nisam imala niti dugu kosu a ni plavu. Ne pada mi na pamet da budem plavusa. Ovaj san hoce da mi kaze nesto sasvim drugo ali taj znak ne mogu da desifrujem.

Elena H.

Broj komentara : 32
Registration date : 2008-04-25

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

nadnaravne moci

Komentar  Jelena S. on Sun Mar 08, 2009 11:09 pm

U snu sam ocima pomjerala predmete ( kasike itd) .

Jelena S.

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Sun Mar 22, 2009 2:32 pm

Bonita (citat):Znaci na javi upravo onako kako je bilo u snu, puno ljubavi ali tuzno. Tako nekako. Ostaje pitanje da li ti je to trebalo zapravoo da li bi ti bilo bolje da se nije dogodio taj san a zatim ostvareni kontakt sa skolskim prijateljima?
Mislim da je trebalo. Odnosno dobro je da se to dogodilo, medjutim, iskreno receno, nema puno razloga za zaljenje ali ni za radovanje. Onako. Nista euforicno. Moglo bi se samo reci: sjetno i simpaticno.

Berka: komentar modifikovan dana: Sun Mar 22, 2009 7:04 pm; prepravljeno ukupno 1 puta

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Sun Mar 22, 2009 2:34 pm

Elena H. (citat):Sanjala sam bujnu i njegovanu plavu kosu sa izvucenim pramenovima. Nikada u zivotu nisam imala niti dugu kosu a ni plavu. Ne pada mi na pamet da budem plavusa. Ovaj san hoce da mi kaze nesto sasvim drugo ali taj znak ne mogu da desifrujem.
Znam draga da ne pomisljas da budes farbana plavusa. Mislim da tvoj san govori o potrebi za nekim promjenama ( na bolje i privlacnije).
Ne mora znaciti da trebas mijenjati svoj izgled. Mozda neku siutaciju ili okruzenje. RAzmisli malo. Ja sam ubijedjena da ti se kroz san salje poruka o potrebi za nekim promjenama ( Kojim? Rekoh ti razmisli, ti najbolje znas svoju situaciju)

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 12:11 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Stranica 7/8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh