Pamtite snove

Stranica 5/8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeęu temu Go down

uf sto mi je laknulo!!!!

Komentar  Enisa Alic on Fri Jul 04, 2008 1:24 pm

Naravno da sam zadovoljna, pa ti uvijek pogodis cilj!!!

I love you

Enisa Alic

Broj komentara : 413
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ja sam ti sinjska alka, joooj kako ces bez mene 2 secmice...

Komentar  Berka on Fri Jul 04, 2008 1:40 pm

Enisa (citat):Naravno da sam zadovoljna, pa ti uvijek pogodis cilj!!!

I love you

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

bilo je i gorih momenata

Komentar  Enisa Alic on Fri Jul 04, 2008 1:45 pm

"izdurat" cu ja to - znam da ces se vratiti!!! I love you

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

sanjala sam

Komentar  Enisa Alic on Mon Jul 07, 2008 10:19 pm

sinoc, da su najmladoj cerki gornje jedinice (zubici) nikli. Oba bijeli - mali biseri i ostri ...ravnomjerno poceli nicati - a ja kontam "pa zar ne nicu prvo donji??"

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ja sam tvoj biser

Komentar  Berka on Mon Jul 07, 2008 10:27 pm

Odlucila si da zagrizes. Za to ti trebaju zubi. i to gornji. Bez prizemljivanja sa donjim, slabijim. I bez cekanja nekog redosljeda. jednostavno, pucas u glavu. Ides.. ja ti u tom poduhvatu dajem krila, pusem ti u ledja, dajem ti onaj pocetnicki vjetar....
A zar ja nisam tvoj "Biser"? Od milja me zoves biseru moj.
I zar ja nisam ( tvoj gornji zub) gornja osoba u onome sto si pocela, odnosno tvoj ap-line ( tvoj ucitelj)

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: Pamtite snove

Komentar  Enisa Alic on Tue Jul 08, 2008 11:56 am

Ja sam uvijek mislila da sanjanje zuba nije dobro . Da znaci nesto lose.... Sebe sam iskljucivala tog znacenja jer mi je profesija vezana za zube ---ali tvoj pogled na to!!!! Definitivno mi se svida Very Happy , Biseru moj

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

hrabrost da se ZAGRIZE zivot

Komentar  Berka on Tue Jul 08, 2008 12:36 pm

u karmickoj medicini se smatra da su losi zubi znak da nemas hrabrosti zagristi zivot.
Da li je to zaista tako, neznam. Ali cini mi se da ima logike. Sad sam se sjetila jedne nase drugarice
koja je stalno mucila muku sa zubima, cak je i aparatic nosila pa nam je to bilo tako cudno ( kao da je dijete)
ali nedavno cujem da je zivot pravo ZAGRIZLA. Ona to i sama kaze, sad ''grizem'' bez ikakvog straha... ne ustrucava se zauzeti se za sebe..
( ali ne u smislu da druge vrijedja)

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Enisa Alic on Tue Jul 08, 2008 12:59 pm

Kada se tek zaratilo, upravo posle "sna" o mojoj mami i ostalima koji su bili u grupi sa njom - sanjala sam jako neprijatan sam.

Da mi zubi ispadaju.

Zdravi i pravi, nista im - a kako ja nesto zagrizem, sve jedan po jedan ispada - sve dok i zadnji sama jezikom nisam izbacila iz usta. Nije tu bilo krvi , samo su ispadali, a ja sva u cudu se cudim.....

Uuuuu fuj,fuj, fuj i sada se najezim kad se sjetim (al je bio jako upecatljiv, kad se sjecam posle toliko godina svakog detalja)

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ZATO TE ASOCIRA NA RUZNO

Komentar  Berka on Tue Jul 08, 2008 4:29 pm

...ali zar to nije potvrda da si od tada pa nadalje i te kako morala "zagristi" zivot ?

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

posto niko nista ne sanja

Komentar  Enisa Alic on Thu Jul 24, 2008 11:32 pm

evo jos mojih snova,

Zadnje vrijeme sanjam da stalno nesto cistim.

Pocelo je od mog stana - kada sam dobila iznenadne goste, a kod mene sve u kuci OPRANO i visi po stanu da se susi (apsolutno sve sto se moglo oprati). neugodno sam se osjecala

A par dana sam sanjala da cistim sestrinu kucu - i to raznim deterdzentia i preparatima, tu mi se jedna prijateljica pojavila(gugogodisnja dobra prijateljica, ali se ne vidamo cesto) gdje mi je stalno donosila ili slala te deterdzente....imala sam potrebu da to "odradim"

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

cistis emocije

Komentar  Berka on Mon Jul 28, 2008 10:23 am

Slucajno znam da si ovih dana u razgovoru sa svojim ocem otkrila dugo cuvanu porodicnu tajnu. Zar ovaj san ne govori o tome da ponovo cistis svoje emocije?

A ja? Sinoc nisam ni sanjala ( bar se ne sjecam), a nisam imala ni astralnu projekciju. Nego, dogodilo se nesto kao da je neko meni dosao u svojoj vlastitoj astralnoj projekciji. Ovo nikada do sada nisam dozivjela. "Nesto" me probudilo. Odjednom sam iz sna presla u potpuno budno stanje. Nisam otvarala oci u nadi da cu nastaviti sa spavanjem. Cula sam jasan glas "osobe" koja je "bila" u mojoj sobi.

Taj glas je izgovorio samo moje ime. Poznat glas, od poznate osobe, toliko stvaran, da sam se ja jos uvijek zmireci odazvala. Otvorila sam oci, potpuno ubijedjena da je ta osoba u sobi. Naravno, nikoga nije bilo.

Nikada u zivotu nisam "cula glasove" bilo kakve, u budnom stanju. Na kraju sam shvatila da postoji samo jedno objasnjenje ( pod uslovom da nisam prolupala)
Ta osoba je u svojoj astralnoj projekciji dosla meni u posjetu. Svojim prisustvom me probudila, a zatim izgovorila glasno i jasno mije ime.

Jos uvijek sam zbunjena, i nadam se da nisam prolupala toliko da jasno cujem glasove osoba koje ne vidim u svom prisustvu.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

dobro dosla u klub

Komentar  Enisa Alic on Mon Jul 28, 2008 10:32 am

I love you Razz Razz I love you

Nisi prolupala, sigurno ne!! (Hoces li nam otkriti ko je bio tu kod tebe??)

San (snove) koje sam sanjala , su bili davno prije mog razgovora sa ocem - nisam bila nista znala. Znaci li to i dalje da se emotivno cistim??

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

uh...

Komentar  Berka on Mon Jul 28, 2008 12:40 pm

Enisa (citat):I love you Razz Razz I love you

Nisi prolupala, sigurno ne!! (Hoces li nam otkriti ko je bio tu kod tebe??)

San (snove) koje sam sanjala , su bili davno prije mog razgovora sa ocem - nisam bila nista znala. Znaci li to i dalje da se emotivno cistim??

sunny

osoba nije znacajna u mom zivotu, nisam tu osobu prizivala, neko kome trebam nesto oprostiti, vjerujem da vec jesam samo sto to ta osoba nezna, pa jos uvijek premislja... U svakom slucaju, radi se o osobi koja ne zasluzuje ovoliko prostora energije i vremena. Tacka.

Ti tvoji snovi nemogu nista drugo znaciti nego emotivno, duhovno i spiritualno ciscenje. Bar ja drugi odgovor ne vidim za tvoje snove. Ako si porodicnu tajnu saznala poslije snova, pozda si "predvidjela"da ce se neke stvari u skoroj buducnosti ocistiti...

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Sanjala sam da sam dosla kod Enise

Komentar  Berka on Sat Aug 02, 2008 11:06 am

Sanjala sam da sam dosla kod Enise da radimo nasu dogovorenu anti-stres radionicu.
U snu je njena kuca bila na vrh brda, sa divnim pogledom na prirodu i jedan vodopad. BIla sam odusevljena jer je to kuca kakvu ja nazivam Ashram i o kakvoj vec dugo sanjam da je imam. To je (u snu) bila bas takva kuca podobna za okupljanje velikog broja ljudi koji zele odmor i relaksaciju kao i duhovni rast. U snu sam upoznala Enisinu djecu ( mada ih znam iz stvarnog zivpta), ali u ovom snu imala je i djecaka sa dugom kosom do ramena. Istrazivala sam kucu od prostorije do prostorije, sve vise se divila "dvorcu" pitajuci Enisu i njenog supruga kako su to sve uspjeli. Odgovor je bio da su to naslijedili od zene kojoj su od srca bili pri pomoci i njegovali je u njenim posljednjim danima zivota.
Pogledaj sad sliku kuce koja je podijeljena u nekoliko apartmana, ( Enisina kuca u mom snu bila je ljepsa od ove) ali ovu kucu ja ne bih cjepkala apartmanima, nego bih je pretvorila u "ashram" . A osim kuce koristila bih i dvoriste koje vise lici na park, za nase duhovne skupove, pjesme i plesove univerzalnog mira ...o tome stalno sanjam... samo sto je ovaj put u takve snove uletila i Enisa Very Happy

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Moja Berka,

Komentar  Enisa Alic on Sat Aug 02, 2008 3:20 pm

i u snove sam ti se zavukla....HA ha, nemoj mi molim te vise djece - pa imam vec troje!!

Nego kako bi nam to sada objasnila?

Da se ti pripremas na dolazak kod mene?

Zasto ja imam sina?

I zasto bas na brdu i sa vodopadom? Hajde bolan, analiziraj nam to - ko da nije bio tvoj san!!

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

BIT CE AKO BOG DA

Komentar  Enisa Alic on Sat Aug 02, 2008 3:23 pm

Inshallah (to sam zaboravila napisati),

a kada budem imala ovakvu kuci, bit cete svi sa foruma pozvani - da na tenane i u zivo procaskamo o svim temama.....

Da meditiramo, i plasemo, radimo Reiki, Feng-sui i sve ostalo sto nam bude volja!!!!!

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Nadosla sam !

Komentar  Berka on Sat Aug 02, 2008 4:01 pm

sjetila sam se ! U Bihacu sam upoznala divnu damu koja inace zivi i radi u Stutgartu. Radila sam joj Reiki tretman i Feng Sui kartu. Pohadjala je i nasu REiki skolu da bi se kasnije odlucila za inicijaciju u prvi stepen reikija. U toku te dvije sedmice mog boravka u Bosni sretale smo se nekoliko puta. Kupila je stan u Bosanskoj Krupi, pa me izmedju ostalog zamolila da joj pogledam stan iz Feng Sui ugla. Saznala sam da joj je u Stutgartu posao da brine o starim i nemocnim osobama ( a koje ne zele da odu od svoje kuce u specijalne ustanove).
Ta gospodja se zove Enisa ( isto kao ti).
Ti si u mojem snu naslijedila kucu, a ova Enisa iz Stutgarta je STVARNO naslijedila divnu kucu u Stutgartu od jedne dame koju je sve do smrti s ljubavlju njegovala. Naslijedjena kuca je kako mi Enisini prijatelji pricaju, san snova.
gospodja Enisa mi je samo rekla da je to nesto o cemu ni u najdrskijim snovima nije smjela sanjati. Enisa je preselila tu u naslijedenu kucu i odlucila da u njoj provede ostatak svog zivota ( ima supruga, sina i kcer). I dalje radi sa starim i nemocnim osobama, jedva ceka nas ati-stres tecaj u Minhenu, moli me da je obavijestimo o datumu i mjestu, jer ne zeli to da propusti. Mene impresionira Enisina zelja da kroz Reiki i anti-stres tehnike jos bolje pomaze starim i nemocnim osobama ( dok obicno ljudi uce tehnike kako bi sebi poboljsali kvalitet zivota).
Prema tome, draga moja, tek sad mi je sve jasno, Enisa ti, Enisa ona, Tecaj kod tebe u Minhenu, ova Enisa zeli da dodje na taj tecaj ... itd...
U mom snu pomijesale su se dvije Enise...( jedna iz Minhane druga iz Stutgarta), a svi mi mastamo o kuci snova, samo sto se to Enisi iz Stutgarta ostvarilo na ovakav nacin, potpuno neocekivano... to je to...

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

haha, draga moja drugarice, mijesas loncice, gubis se pomalo

Komentar  Miran Lakovski - Laki on Tue Sep 02, 2008 10:33 am

Dok ti mijesas loncice i neznas vise ko je ko znaci gubis pamcenje koja je koja osoba, ja sam u sinocnjem snu pomijesao siroke masivne zemljane posude.
Sanjao sam veliku zemljanu seljacku ciniju punu zemlje, kao da cu u nju posaditi cvijece, ali se ista cinija pretvorila u crvenu tekucinu. Po mojoj procjeni, to je bila krv, ali nisam siguran. Molim pomoc za tumacenje ovog cudnog sna
Neutral

Miran Lakovski - Laki

Broj komentara : 101

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Sory..

Komentar  Berka on Sat Sep 13, 2008 6:12 pm

Izvinjavam se za zanemarivanje ovog pitanja, ali evo, nikad nije kasno:
Moje tumacenje bi moglo biti ovako: Posuda je od elementa Zemlja. U tome je opet bila zemlja. Zemlja je majka, podrska, stozer, hraniteljica. A to sto mislis da se sve odjednom pretvorilo u krv, ne bih tumacila nikakvim zlokobnim znakom. Zar krv nije zivot?
prema tome, meni se ovo sve cini dobrim, zivotnim,naprednim. Ali, to ipak najbolje ti znas. Proslo je dovoljno vremena, ako si pratio svjesno dogadjanja ovih dana, mozda vec i sam znas odgovor, pa bi bilo lijepo da ga podijelis s nama.

Eh, hajde sad neka neko protumaci moj san od sinoc: Sanjam kako mi dolazi jedna prijateljica iz davnih predratnih dana, ona je sva nekako propala, mrsava, blijeda, sva u borama, sijeda, siromasna i stara. Za ruku vodi sincica koji je ocajno mrsav i bolestan. Dok mi prilazi, sin joj tiho place i trazi od mene pomoc. U snu sam pomislila gdje joj je kcerka, ali je u tom istom snu nisam smjela ni pitati, jer sam se ( takodjer u snu) sjetila da joj je kcerka uvijek bila bolesna, pa sam zanijemila od pomisli da nije mozda.... Tako sam se sva u znoju probudila, a odgovor jos nisam dobila. Tokom cijelog danasnjeg dana, ovo mi je nekoliko puta padalo na pamet, zabrinuta sam za nju i njenu djecu, a nemam kontakt s njom i nemogu nikoga pitati za nju Sad

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ne razumijem se bas mnogo

Komentar  Enisa Alic on Sat Sep 13, 2008 11:18 pm

ali znam da snovi isto nisu slucajnost. Mozda bi bas trebala tvoju prijateljicu potraziti, mozda stvarno treba tvoju pomoc....

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Sun Sep 14, 2008 11:39 am

snazno osjecam da sam joj potrebna, ali su nam se od ratnih dogadjanja tragovi zameli... (pripadale smo razlicitim jatima.)..
smjela bih se zakleti da ne koristi internet ( ako je ostala ona ista ) tako da online nije put koji me vodi do nje.....
Interesantno je to da o nekoj osobi ne razmisljas godinama, niko je ne spominje u tvom prisustvu... i odjednom, dodje ti u san bez ikakvog opipljivog povoda...
Ali, kao sti ti rece ( to stalno ponavljamo) nista nije slucajno...sigurno postoji razlog...

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Enisa Alic on Tue Sep 16, 2008 11:23 am

Zna li iko sta znaci kad sanjas da si trudna?

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Na hajr i na dobro, draga moja Enisa

Komentar  Berka on Tue Sep 16, 2008 12:30 pm

Trebalo bi da znaci da ce se nesto roditi - izroditi. A ti najbolje znas od cega si "trudna" i sta bi se iz toga trebalo izroditi. Je li dobro ili lose, ko ce ga znati, obicno je radjanje radost, ali ne i uvijek. Preostaje da vjerujes da ce se dogoditi ono sto se najcesce dogodi _ novi pocetak _ velika radost. A moj san (koji sam prije par dana opisala), sam se protumacio.. Pozvali su me na TV PINK BiH da budem gost u cetvrtak 18. sept.., mislim da emisija ide u zivo, pocinje u 20 sati. TEma ce biti Stres - epidemija ili izgovor. To je nacin da me vidi prijateljica s kojom dugo nemam kontakt i da dobije ideju i nadje nacin da me pronadje... Kao sto sam ti govorila, ona nije tip osobe koja koristi internet, ali TV gleda sigurno. Valjda ce potrefiti da bude pred TV ekranom i da izabere PINK BiH i to bas u ono vrijeme kad ja budem ...
sunny

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Enisa Alic on Tue Sep 16, 2008 2:17 pm

Evo i ja sam malo caprkala po internetu. Trudnica ne znaci nista dobro, ali sam biti trudan - postici ces cilj....Hmmmm .Dva puta sam sanjala da sam trudna-prvi put tek da sam zatrudnila , drugi put -pred porod:::

Definitivno vjerujem da ce se neso divno i ljijepo "roditi".

A tvoj san - pa da naravno. Tv Pink te zvao bas zbog toga Cool Boziji putevi zaista nisu predvidivi

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

kako da joj pomognem osim da joj saljem svjetlost

Komentar  Berka on Sat Sep 27, 2008 10:20 pm

Moji snovi su imali znacenje koje sam tek u Sarajevu shvatila. Pronasla sam prijateljicu s kojom sam jedno vrijeme imala privremeni "prekid" komunikacije, a ona mi je ispricala nesto o jednoj nasoj zajednicjoj prijateljici s kojom nisam od ratnih dana komunicirala. Bila je to sokantna vijest. Bori se za svoj zivot sa karcinomom. Crying or Very sad

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 12:11 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Stranica 5/8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeęu temu Na vrh