kako se sa najmanje rijeci moze dati definicija ?

Stranica 1/4 1, 2, 3, 4  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

kako se sa najmanje rijeci moze dati definicija ?

Komentar  Berka on Sat Jan 05, 2008 10:32 pm

[b]Regresiju bih najkrace nazvala "sjecanje na prijasnje zivote". Sto znaci da nema govora ni o kakvoj magiji ili hipnozi. Smatram da to moze biti dobro iskustvo kao i putokaz u razjasnjavanjuj uzroka nekih nasih ponasanja koja nas zbunjuju. Od onih koji su sebi priustili tu vrstu sjecanja ( tj.regresiju), svi su tvrdili da se nijsu pokajali. Znaci, iz mog iskustva odnosno iz iskustva mojih poznanika i prijatelja shvatila sam da se mozes prisjetiti loseg ili dobrog prijasnjeg zivota. Ali ono sto je mene najvise zanimalo je to da se niko nije zbog regresije pokajao. To mi je bio povod i ohrabrenje da i sama iskusim regresiju.

Kako je moj ucitelj tvrdio da je veoma jednostavno nauciti drugima raditi regresiju, i sama sam se tokom moje prakse uvjerila. Dobila sam jednostavno uputstvo u samom ritualu i tehnici regresija. Zaista, veoma jednostavno i potpuno bezopasno.

Ako mislis da tvojim fobijama, frustracijama, glavoboljama ni regresija nemoze pomoci ja mogu na to samo dodati: "Niko ti nista ne garantuje, moze biti da ti ni regresija ne donese rezultate, ali ti sasvim sigurno nemoze nauditi". Prema tome, preostaju ti samo dva izbora:
odustati ili probati.
Saljem vam svjetlost.

Berka Nezic-MagistraVitae: komentar modifikovan dana: Mon Jul 28, 2008 8:55 am; prepravljeno ukupno 1 puta

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ZNAM DA JE NESTRPLJENJE LOSA NAVIKA

Komentar  ERMINA on Mon Jan 14, 2008 3:40 pm

Ipak, jedva cekam da se pocne govoriti o ovoj temi.
Mozda da prvo raskrstimo sa strahovima? cyclops

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Strah

Komentar  Berka on Wed Jan 16, 2008 6:14 pm

Znamo mi svi da sve sto u zivotu uradimo, to je iz jednog od dva moguca razloga: iz straha ili iz ljubavi.

Kad sam se suocila sa regresijom, prvo sto sam osjecala to je bio strah. Ali kada su mi svi ispricali svoja iskustva koliko god je strah splasnuo, ipak nije nestao. U mojoj "zastrasujucoj" odluci prekretnicu je napravila Tenzilina kcerka ( sada studentica medicine) koja mi je
sa ispricala najvise detalja o svoja dva vracanja u prijasnje zivote. Kao i svi drugi, i ona je tvrdila da nema nikakvog osnova za strah, da je iskustvo izuzetno, daje dobre smjernice za dalji zivot itd....
Znaci, najvise me , neces vjerovati, pored toliko produhovljenih dusa oslobodila Tenzilina Lejla koja je tada imala samo 15 godina. I onda sam pomislila "Boze, pa ovo dijete je hrabrije i iskusnije od mene".

Sada prakticiram regresiju sa mojim ucenicima, a moja prijateljica Tenzila takodjer radi regresiju drugima.

Sada je tebi ponavljam iste rijeci koje su meni gorovili:
Regresija = putokaz kako da se suocis sa svojim frustracijama i nekim neobicnim ponasanjima. A osim toga mozes se i lijepo zabaviti Smile

Berka Nezic-MagistraVitae: komentar modifikovan dana: Mon Jul 28, 2008 9:02 am; prepravljeno ukupno 2 puta

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

HAJDE TENZILA, MAJSTORE!

Komentar  ERMINA on Wed Jan 16, 2008 6:32 pm

Hocemo Tenzilu! Hocemo Tenzilu! lol!

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

nisam zeljela raditi regresiju mojoj kcerki

Komentar  Berka on Wed Jan 16, 2008 6:50 pm

Kada je Tenzila bila kod mene u Holandiji, radila je regresiju mojoj curici. I to je bilo takodjer veoma korisno iskustvo. Njih dvije su se povukle u tavanske sobe i nije ih bilo satima. Da se razumijemo: mogla sam mojem djetetu uraditi regresiju, ali to ti je kao i u
reikiju i nekim ostalim disciplinama. Kad god se radi o mojima, smatram da imamo previse uzrocno-posljedicnih veza a osim toga nismo bas sa svojima toliko realni. Kao sto hirurg ne bi trebao operisati clana svoje familije. Ili kao sto uciteljica ne treba predavati nastavu svojem djetetu, bolje ce to uraditi njena koleginica. Tako nekako.

Tenzila je vratila mom djetetu sjecanje na jedan prosli zivot koji je zivjela u Engleskoj. U kuci nije osjecala ljubav. Stalno su je tjerali da sve sto je u tanjiru pojede itd....(duga prica).Moje dijete je u sadasnjem zivotu imalo velikih problema sa poremecajem prehrane. Prije nekoliko godina davalo je jasne simptome anoreksije. Tada je bila stara samo 7 godina a imala je strahovitu odbojnost prema hrani.

Poenta:
Sad je sve u redu. Ona je tek kroz regresiju shvatila zasto je u hrani gledala tolikog neprijatelja.Tenzila mozda nije svjesna koliko je tom jednom regresijom mojem djetetu pomogla. A tek koliko je stresa sa mojih ramena skinula Sad .

Berka Nezic-MagistraVitae: komentar modifikovan dana: Mon Jul 28, 2008 9:09 am; prepravljeno ukupno 1 puta

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Nemogu da docekam moju prvu regresiju

Komentar  ERMINA on Wed Jan 16, 2008 6:57 pm

Nimalo ne sumnjam, jos samo da docekamo da se pojavi!

Razumijem zasto si prepustila Tenzili da to uradi.

Mozes nam ispricati svoje iskustvo, od tebe su sigurno sakrivali hranu kad mene zoves u pomoc!!! Very Happy

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

bolje je da ti ne pricam o tome

Komentar  Berka on Wed Jan 16, 2008 7:14 pm

ha, ha, jos uvijek kopam, kopam, ali jos do toga nisam iskopala. Nesto je bilo, ali suprotno od iskustva moje kceri Mad

Berka Nezic-MagistraVitae: komentar modifikovan dana: Mon Jul 28, 2008 9:11 am; prepravljeno ukupno 1 puta

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Vodila sam sa Berkom duge razgovore o tome

Komentar  Admin on Tue Jan 22, 2008 6:09 pm

Ja sam sa Berkom dosta pricala o regresiji i to me stvaaaaaaaaaaaaaaaaarno interesuje, naravno da imam neki ambivalentan osjecaj do toga, kao sto je rekla Ermina - strah ... Jer ocekujem neko vantjelesno iskustvo, a to vjerovatno ne izgleda tako.
Berka mi je vec rekla, kako se mogu pripremati i vjezbati. Da sve vracam unazad, na kraju dana, vracam film unazad, od zadnjeg sto sam taj dan radila, do mog prvog djela toga dana.
A sad je vec krajnje vrijeme, da nam i Tenzila nesto objasni oko ovoga, zar ne?!

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

ne odajem tajne mje regresije

Komentar  Berka on Tue Jan 29, 2008 9:45 pm

necu vam reci sta i ko sam bila jer cete me u buduce gledati kroz to. Prema tome, drage moje, ne odajem vam ja vise moje tajne.
Mozda ipak, jednog dana, ko zna ... Tenzila je vruca musterija da preuzme ovu temu o regresiji jer ja mogu to raditi sebi i drugima ali ona
je u tome iskusnija, i ako hoces da biras izmedju doktora i specijaliste, eto izaberi, ja sam ti tu samo mali obicni kucni doktor. Tek tako, za prvu ruku .... do bolje prilike ...

(Ko sam ja da bih tvrdila da sam strucnja Regresije ?)

Berka Nezic-MagistraVitae: komentar modifikovan dana: Mon Jul 28, 2008 9:15 am; prepravljeno ukupno 1 puta

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Meni si ispricala svoje iskustvo

Komentar  Admin on Tue Feb 05, 2008 2:54 pm

Dobro, ja tajnu vec znam!Very Happy

Admin
Admin

Na vrh Go down

dobro,de, znam da ti znas

Komentar  Berka on Thu Feb 07, 2008 2:55 pm

TAjnu zna i velika uciteljica i prakticarka regresije Tenzila. Ali ona nije radila moju prvu regresiju. Kod moje prve regresije led je probio nas zajednicki ucitelj, od kojeg smo obje ( uzgred receno) dobile najvazniju diplomu naseg zivota : "Reiki majstor-ucitelj".

Berka Nezic-MagistraVitae: komentar modifikovan dana: Mon Jul 28, 2008 9:16 am; prepravljeno ukupno 1 puta

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

uvod uvoda u regresiju

Komentar  Tenzila on Fri Feb 08, 2008 12:01 pm

Hej dragi moji ma sta mi to radite, ja godinama ubijam ego a vi mi ga sad na ovom forumu hranite! Evo crvenim se! Embarassed Te velika te slavna te iskustvena, mante se toga!

Molim neka me autoriteti napuste a neka me duhovni vodici vode! Amin!

Tema regresija:
hm odakle poceti? Evo kako ja to dozivljavam: za mene je to jos jedan od nacina kako da bolje upoznamo sebe i da udjemo u sebe.
Polazim od toga da je dusa vjecna i da ona koristi fizicko tijelo kao vozilo da ostvari odredjene zadatke u zivotu, ode (preseli), odmori se, pa opet novo fizicko tijelo pa zadatci, pa odmor itd sve dok ne stekne uslove da ode u svjetlost, prosvjetljenje ili nirvana ili raj ... ako se slazes samnom onda idemo dalje.
Posto nasa dusa iskonski zeli na kraju mir, nirvanu ili prosvjetljenje mi svjesno ili nesvjesno prolazimo odredjene faze (kao video igrice- i u video igricama ima vise zivota). Oni svjesni pokusavaju sa razlicitim metodama ''ocistiti'' svoju dusu (reiki, yoga, meditacija, mantre,.... i skidaju to lagano kao da gulimo glavicu crvenog luka sloj po sloj.... al nemamo mi zaprljanja samo iz ovog naseg sadasnjeg zivota nego mi vucemo nasu karmu i iz proslih zivota. Eh tu nam super moze pomoci regresija. Regresija je sjecanje na prosle zivote. Regresija se moze raditi na nekoliko razlicitih nacina, jedan veoma poznat nacin je uvodjenje u hipnozu a zatim sjecanje!
Ja koristim drugu metodu, manje strasnu, jer klijent (vodjeni) ostaje cijelo vrijeme pri svijesti. Putem metoda duboke relaksacije opustim osobu a zatim je ''vodim'' u prosli ljudski zivot. Proces regresije klijent uvijek moze prekinuti (u koliko mu je nesto strasno) jednostavnim otvaranjem ociju. Nemojte da vas je strah. Strah je samo nedostatak ljubavi! .

Kada sam se ja januara 2004 godine upustila u bavljenje regresijom, bilo mi je sve nekako cudno, ma kao da izmisljam, al odmah bi mi doslo pitanje al zasto da ''bas to izmisljam'' , ma valjda i to treba da ti tako bude da se ne bojis, da se igras, a onda poslije skontas sta se iza toga krije! Univerzum ti uvjek daje onoliko koliko mozes svariti (podnijeti), a sa mnom ima posebno strpljenja i radi to na tako njezan i veseo nacin. Tako da sam ja odmah poslije obuke i prvog vlastitog iskustva ''uvela'' svoju kcerku u regresiju. Bez imalo straha, pa valjda je i ona tebi Berka o regresiji mogla da isprica sve bez straha, jer ga ni ona nije dobila od mene! "Moze biti "(sto bi rekla moja prijateljica Berka).

Eh sad, ja znam, vi ovo citate i kontate de bona ne duzi, nego nam reci sta si ti bila u proslom zivotu jel tako, eh pa dugo ste na mene cekali da bi vam odjednom sve ispricala (jesam bezobrazna) ma ja se odlicno zabavljam pisuci ovo.

'' Moj spiritualni put je uzivanje'' tako imam cesto obicaj reci kad me ko upita koju metodu koristim! Ah, sad ozbiljno, regresija se ne radi zbog toga da se zadovolji znatizelja sta sam ja to prije bio, pa nemas ni ovo sto si sad, sta te briga sta si bio! Imas samo ono sto si dao drugima! Regresija se radi zbog toga, da u ovom zivotu ako si pametan napravis korak vise! Vodjenjem u prosle zivote mozes saznati da ti se neke ''negativne mustre'' u zivotu ponavljaju i da ih nosis iz predhodnih zivota i kada to osvjetis ti se automatski razrijesis te negativne mustre i ovaj ti je zivot laksi i ljepsi, haj, haj,...
Mozda neko negativno ubjedjenje ili fobiju nosis iz proslog zivota, bez veze te strah zmije( onaj bezrazlozni strah ciča zima ti na asfaltu a strah te zmije!) i ti u regresiji otkrijes da si jednom umro od ujeda zmije. Kad to dvoje dovedes u vezu onda duboki udah i izdisaj i nestane straha kao carobnim stapicem da si pucnuo! Ili imas potrebu da uvjek kraj sebe imas debelu deku ili kaput a putujes u Afriku i nosis cebe, u regresiji otkrijes da si umro od zime! Ili ovo sto je Berka istakla sa njenom kcerkom, to je tako, cim se osvijesti ono nestane( al Berka je '' velika '' pa je to sve uspjela povezati i rijesiti) ali i da nije Berka znalac, odnos njene kceri sa hranom bi se promjenio.

Za kraj cu vam ispricati kako se razrijesio jedan moj strah! Ja imam krasnu veliku kcerku Lejlu 20 godina staru (II godina stomatologije) i krasnog mladjeg sina Almira 10 godina. Kad sam Almira rodila od samog pocetka sam imala neobjasnjiv strah za njegov zivot (sve sam mislila da ce mu se nesto ruzno desit opasno po zivot) a posto sam u to vrijeme bila duboko u spiritualnim vodama strah me hvatao od takvih misli
( misli su ogromna energija, privlacimo ono sto mislimo ili cega se bojimo) potiskivala sam to ali su se strah za Almirov zivot uvijek vracao. Analizirala sam da takav strah nikad nisam osjecala za Lejlu! Mucilo me to cesto. Kada sam radila prvu regresiju :
U jednom od mojih prijasnjih zivota imala sam 3 sina i kcer i jedan od sinova mi je umro (''vidjela sam sliku gdje stojimo pored sanduka mog sina ja imam oko 50 godina i skrhana sam od bola) tad nisam ove dvije stvari dovela u vezu: strah za Almirov zivot i smrt Tima u prijasnjem zivotu, tek dvije godine kasnije ovo dvoje sam povezala u glavi (kad sam bila duboko opustena –plesala 7 dana sufi plesove!) ali kad vratim sjecanje, strah za Almira se razrijesio (ja sam prestala da brinem onog trena kad sam uradila regresiju a da nisam ni bila svjesna). To ti je isto kao kad pokupis smece spremis ga u vrecicu i stavis u kantu, ti si ga se rijesio bez obzira da li ces ga iznijeti odmah u kontejner ili sutra kad krenes na posao! Eto dragi moji, nadam se da sam vas zagrijala za temu, pisite, pitajte, obecavam da necu cekati 2 mjeseca da vam se javim. Voli vas vasa Tenzila

Tenzila

Broj komentara : 91
Registration date : 2008-02-05

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

CEKALI I DOCEKALI

Komentar  ERMINA on Fri Feb 08, 2008 5:57 pm

E, draga Tenzila, nacekali smo se ali i docekali. Sve si lijepo opisala da daljnjim pitanjima ne ostaje mjesta. Ja bih jedino jos voljela znati moze li se regresija uraditi online (ako nisi pokusavala ja se prijavljujem da budem zamorce) Very Happy

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ZA ERMINU

Komentar  Tenzila on Sat Feb 09, 2008 3:20 pm

BAS SI ME NASMIJALA SA OVIM ON LINE, AKO TO BUDEM RADILA TI CES BITI PRVA! VOLJELA BIH DA SE UPOZNAMO I DRUZIMO A ONDA MOZEMO URADITI I REGRESIJU,
TENZILA

Tenzila

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ON-LINE REGRESIJA

Komentar  ERMINA on Sun Feb 10, 2008 12:48 am

Pa naravno da cemo se upoznati, a i druziti. Ja sam vec jednom nogom na putu prema tebi.
Nesto razmisljam i mislim da bi svakako trebali probati on-line regresiju, nikad necemo znati moze li funkcionisati ako ne probamo, a to je defintivno nacin da dopres do mnogih dusa kojima takva vrsta pomoci bude potrebna, a ne budu u mogucnosti doci do tebe. Razmisli, a zamorcic je spreman Rolling Eyes

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: kako se sa najmanje rijeci moze dati definicija ?

Komentar  ERMINA on Sun Feb 10, 2008 2:02 am

Ja moram jos nesto prokomentirati, pa taman se gdja Administrator naljutila: neznam u koju bi rubriku spadao sufi-ples, ali mozes li malo i taj dozivljaj opisati?
Ili je najbolje da ja i ovu drugu nogu usmjerim prema tebi, kad mi vec gdja Spisateljica odgadja zeljno ocekivanu posjetu? confused

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ha, ha, ja, ja, spisateljica

Komentar  Berka on Sun Feb 10, 2008 6:18 pm

Evo tvoje spisateljice ! Drage moje potencijalke, kako se one bez mene jarane, a ko vas je upoznao? Ha? Ko vas tako strucno poveza? Da bih sada jos strucnije postala ljubomorna Razz

A sada ozbioljno pitanje za Erminu: moze li se ljubav voditi on_line? Po mojoj teoriji: NEMA TEORIJE! I zato, draga moja potencijalko, ja ti predlazem najbolju mogucu varijantu regresije: Tenzilu kao voditelja, alfu i omegu, a mene kao svjedoka. Mozda neznas, ali u toku vodjenja regresije uz voditelja mora biti jos jedna osoba. U Ermininom slucaju, ta druga osoba zelim biti ja. I to na seminaru o kojem smo govorile. Tada cemo sve biti zajedno. I nase okruzenje ce biti totalno spiritualno. Tenzila i ja podijelicemo uloge, neka ti ona uradi regresiju a ja cu te inicirati u prvi stepen REikija. Eto, pristanite sada vas dvije, pa da bar taj dio zakljucimo.

Berka Nezic-MagistraVitae: komentar modifikovan dana: Mon Jul 28, 2008 9:31 am; prepravljeno ukupno 2 puta

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Admin on Sun Feb 10, 2008 8:31 pm

Berka (citat):evo spisateljice !

A sada ozbioljno pitanje za Erminu:
moze li se ljubav voditi on_line? Po mojoj teoriji: NEMA TEORIJE!

E vidis, to je sad pitanje ... posto je mozak nas najveci seksualni organ, zasto ne bi mogli voditi ljubav rijecima on - line? ne pricam o cyber sexu, nego jednostavno o intimnom vodjenju ljubavi on line. Kad je covjek razdvojen od svog partnera sluzi se i internetom kao sredstvom kontaktiranja sa partnerom, da nadoknadi dodir, blizinu svoje drage osobe ... Jedino sto je razlika izmedju vodjenja ljubavi on line i regresije on line, pitanje je, da li moze svako svakome raditi regresiju. Jer ipak mora biti neka konjekcija izmedju te dvije osobe. Mislim na detalje kao sto su frekvencija glasa, mimika osobe koja izvodi regresiju, uglavnom neka spirituelna konekcija.

Admin
Admin

Na vrh Go down

Komentar  ERMINA on Mon Feb 11, 2008 1:11 am

Bravo Elvisa, upravo si rekla kljucnu rijec koju sam ja izostavila - sredstvo. Upravo sam mislila na internet kao sredstvo sprovodjenja - priblizavanje glasa, govor ocima... a sto se konekcije tice, vjerovatno se ni uzivo nemoze bas sa svakim ostvariti spiritualni kontakt.
Isto vidim i vodjenje ljubavi online. Svima nam se dogadjalo da smo bili zadovoljniji nekim segmentom vodjenja ljubavi rijecima, pogledima... nego samim sexualnim cinom i tu bi opet internet bio sredstvo priblizavanja.

Ako ovako nastavimo, moracemo uvesti i rubriku sexologija. Mozda to i ne bi bilo lose...

Uglavnom, sve me ovo podsjeti na Koeljovih 11 minuta, ko nije citao srdacno preporucam: fantasticna saga o razlici izmedju unutarnje nedobrovoljne potrebe za vodjenjem ljubavi i samog sexualnog cina od 11 minuta.

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

SAD SALA NA STRANU

Komentar  Tenzila on Mon Feb 11, 2008 12:46 pm

JA SAM TI OD ONIH CIME GOD DA SE BAVI, ONO STO JE ZA MENE DOBRO UGRADIMU TEHNIKU I PRENOSIM DALJE (PA NE BI SE JA DZABA OVOLIKO DUGO DRUZILA SA BERKOM DA NISAM SPREMNA SVE DATI) AL STO SE TICE REGRESIJE IPAK U REGRESIJI JE POREBAN DIREKTNI KONTAKT EVO KAKO JA TO RADIM: ZVAT CU KLIJENT (OSOBA KOJA ZELI DA SE UVEDE U REGRESIJU) JA I MOJ ASISTENT TREBAPRVO DA IMAMO DOVOLJNO VREMENA I DA ISKLJUCIMO SVE ONO STO NAS MOŽE OMETATI! ZATO PRIPREMIM PROSTOR (KAO I U REIKIJU) PROZRAČNO ČISTO, SVIJEĆE MIRISNI ŠTAPIĆI ILI ULJA ... ODMEDITIRAM SE OTVORIM KANAL, NAKON RAZGOVORA ŠTA KLIJENT ŽELI, OBJASNIM MU TEHNIKU I ŠTA GA OČEKUJE, ZATIM LEGNE I OPUSTI SE , UVEDEM GA U DUBOKO STANJE OPUŠTENOSTI A ZATIM POLAKO POČNEM GA VRAĆATI U PROŠLE ŽIVOTE, RAZGOVARAMO- MEDITATIVNO ASISTENT JE TU DA ZAPIŠE SVE ŠTO RAZGOVARAMO. KADA DOĐEMO DO KRAJA, KLIJENT SE VRAĆA U SVJESNO STANJE, I ONDA PODIJELIMO ISKUSTVA OBIČNO TO ŠTO JE ASISTENT ZAPISAO OSTAVLJAM KOD SEBE DA NAM SLUŽI AKO SMO UGOVORILI SLIJEDEĆU REGRESIJU, JER OBIČNO TREBA NEKOLIKO SESIJA, A DAJEM TAKOĐE JEDAN PRIMJERAK KLIJENTU DA TO POVREMENO PRIČITA I RAZMISLI O TOME, MOŽDA ĆE MU KROZ NEKO VRIJEME NEŠTO ''KLIKNUTI'' KAO MENI SA ONIM STRAHOM ZA ALMIROV ŽIVOT! ETO ZATO ZBOG OVOG DIJALOGA NIJE MOGUĆE RADITI ON LINE ILI NA DALJINU,MENIJE BITNO DA POSMATRAM CIJELO TIJELO KLIJENTA DOK RADIM SA NJI ONO MI VIŠE KAŽE NEGO NEKADA ŠTO SAM KLIJENT KAŽE, ZNAŠ IMAMO MI SVI TU NAŠU PODSVJEST KOJA NAM JE VELIKI PRIJATELJ ALI ZNA POKADKAD BITI I VELIKI LAŽAC I SABOTER! NEGO KAD DODJES NA MEDITATIVNE PLESOVE U APRILU KOD NAS U TUZLU, URADIT ĆEMO I REGRESIJU I BOGA PITAJ ŠTA JOŠ! farao

Tenzila

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

JASNO K'O DAN

Komentar  ERMINA on Mon Feb 11, 2008 1:33 pm

Bogami se nisam salila, ja sam inovativni tip i hobi mi je izmisljati toplu vodu. No, sad potpuno razumijem cijeli ritual i zasto nije moguce raditi on-line.
Iako, necu obecati da mi opet neka solucija nece pasti na pamet Laughing
Poziv na ples ne odbijam, cak i kad je u pitanju kavalirica, a sufi way je inace moja trenutna preokupacija. No, to ne znaci da se ja necu pojaviti kod tebe puno prije aprila. Ako si me mislila prestrasiti prijetnjom " ko zna sta cemo jos raditi", samo da znas da si me izazvala... affraid

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

dobro dosla si

Komentar  Tenzila on Tue Feb 12, 2008 11:22 am

ma dobro dosla si i prije aprila naravno, a sta cemo raditi to je stvarno izazov, jer i ja ne znam i ja sam ti zena od momenta, pustim se struji zivota pa nek me nosi.... a o sufiju eh o tome bi mogle pricati danima ali ne samo pricati nego i vjezbati nego govoris li njemacki imam dosta literature na njemačkom, hej sad pusa odoh kolegice me zovu na kafu to je nasa timska, radna, prva tu izmjenimo kako se osjećamo, na čemu radimo i treba li nam gdje podrška...

Tenzila

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ĆORAK

Komentar  ERMINA on Tue Feb 12, 2008 1:42 pm

Nazalost, samo onliko koliko kultura nalaže. O čitanju nema ni govora. Al' neću plakati, svakako mi je dosta čitanja - jedino čto je bolje od čitanja jesu načitani ljudi i zato hvala Bogu što mi je poslao tebe!

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

joooj , Tenzi i ja o spiritualnom ritualu, a one...

Komentar  Berka on Fri Feb 15, 2008 2:13 pm

ma ja, vidi se, ko je trudan "on-line" a i ovu drugu treba pregledati - za svaki slucaj. Dok mi o ritualu gdje je potrebna posebna atmosfera i licno prisustvo one dosle do famozne "G" tacke Razz i onda se ibrete kako su postale trudne - ako su trudne Basketball

Berka Nezic-MagistraVitae: komentar modifikovan dana: Mon Jul 28, 2008 9:34 am; prepravljeno ukupno 1 puta

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

"RUBNE" IDEJE

Komentar  ERMINA on Mon Feb 18, 2008 12:20 am

Ja sam vec rekla da ne obećavam da mi ponovo neće pasti neka ideja sa ruba prihvatljivosti, pa sam je valjda i privukla.
Elem, činjenica je da se veliki broj ljudi boji odlaska sa ovog svijeta i razmišljala sam (čisto humana zamisao Smile koliko bi im pomoglo da spoznaju svoj život u budućnosti.
Postoji li neka disciplina (koja se možda zove progresija?) ili neka interesantna istraživanja na tom području, s kojima bi nas Berka ili Tenzila mogle upoznati?
Ako sam dobro shvatila materiju, svaki život je napredniji oblik svijesti (npr. Tenzila je i bez regresije znala da je strah za Almirov život bez osnove, samo nije znala zašto se javlja; ja lično vjerujem da je privukla Timovu smrt u prošlom životu), što bi značilo da ćemo neke poteškoće kojima ne dorastemo u ovom životu ponijeti u sljedeći. Stoga bi bilo interesantno znati čemu nas ovaj život uči.
Ja sam radila neke testove na netu koji određuju šta smo bili u prošlom životu (nisu precizni i nisam skontala po kojem principu), ali vidim da su moja moguća interesovanja i zanimanja iz prošlog života u biti ona koja "nadolaze" posljednjih godina ovog života, vidjećemo šta kažu Majstorice kad me podvrgnu regresiji. Pisaću...

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 12:12 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Stranica 1/4 1, 2, 3, 4  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh