"LIJEPO" KAO OBLIK MEDITACIJE

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

"LIJEPO" KAO OBLIK MEDITACIJE

Komentar  ERMINA on Sun Feb 17, 2008 11:59 pm

Vec je poznato da lijepe misli, rijeci, lijepa muzika... mijenjaju okolnosti u kojima zivimo. No, mnogi jos uvijek misle da je sve slucajnost...
Japanski naucnici su objavili rezultate dugogodisnjeg istrazivanja o reakcijama vode na lijepe rijeci i lijepu muziku. Zapanjujuci su!
Kada su papirice ispisane sa rijecima: "Volim te", "Život je lijep" i slicnih sadržaja ubacili u vodu, kristali u vodi su poceli tvoriti prekrasne, jedinstvene oblike (žao mi je sto ne mogu staviti sliku, podsjećaju na najljepše snježne pahuljice!). Ubjedljivo najljepši oblici su stvoreni u experimentalnoj posudi u kojoj je u vodu ubačena riječ "Hvala".
U experimentalnim posudama u koje su ubačeni papirići sa riječima koje potiču ili asociraju na negativna osjećanja, nije bilo grupisanja kristala ili su se grupisali na način koji izaziva odbojnost prema kristalima, ovisno o intenzitetu loših emocija koje riječ izaziva.
Jedan od experimenata rađen je sa muzikom. Ne možemo reći da je hip-hop ili rep loša muzika, jer postoje ljudi koji je vole (brojni), no "voda je pokazala" negativne reakcije - tvorbu kristala kao kod "negativnih" riječi. Isto tako, mnogi od nas ne vole klasiku, a voda je pokazala pozitivne reakcije. No, interesanto je da je voda začućujuće reagirala na nacionalne pjesme, koje kod svih ljudi pobuđuju iste emocije, tvorbom zapanjujuće prekrasnih kristala.
Nije moguće ne zamisliti se kakve mi hemijske reakcije potičemo unutar svog tijela kad padnemo u sevdah...

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

voda je ziva

Komentar  Berka on Mon Feb 18, 2008 2:18 pm

Da je voda ziva i da ima svoj UM, odavno znam.
Prije nekoliko godina Elvisa mi je poklonila DVD sa filmom o tome, od tada se dalje za to zanimam.
Voda reaguje definitivno na emocije.
A posto je ljudsko tijelo u vodi oko sedamdeset promila ( jesam li pogodila?)
mozes misliti sta onda da voda radi od naseg tijela u zavisnosti je li
"sretna" ili " nije"
i obratno: sta nase tijelo ( ako je stresno) radi od te nase vode.
Stvar je veoma interesantna, cak smijem reci frapantna.

Ali, osim vode nauka je potvrdila da i biljka ima um.
Biljka daje razlicite impulse ( neki su to nazvali energetskim frekvencijama), kada je u pitanju muzika
koju biljka "voli" ili "nevoli" kao i kada su u blizini biljke ljudi koje voli ili nevoli.
Isto tako, biljka sa sokantnim frekvencijama reaguje na ljude "ubice". Ali, o tom po tom ....

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

TI I JA SE "ČITAMO"

Komentar  ERMINA on Mon Feb 18, 2008 4:46 pm

Eeee, upravo sam na to i mislila kad sam ovo pisala, bas zbog vode u nama koju mozemo "iskristalisati", to i jeste i sufi i reiki i joga...
Meni su jednako interesatne studije sa biljkama, iako biljke ne rastu u nama. Sve je zapoceo kada je jedan naucnik prikopcao biljku na poligraf (detektor laži koji bilježi odstupanja izazvana emocijama čovjeka) i otišao na doručak. Avaj, kad je poželio ubiti pauka koji je hodao po stolu na kojem je počeo doručkovati, poligraf je poludio...
Eh sad, ako biljni i vodeni um može toliko, zašto mi sumnjamo u neiskoristivih 95% svog uma Question

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

biljka zna

Komentar  Berka on Tue Feb 19, 2008 4:33 pm

prije nego sto dodjes do biljke sa vodom u rukama,
ona "zna" da ces je zaliti i pocne pustati predivne pozitivne vibracije.
Ali, ako u prisustvu jedne biljke posijeces drugu,
ona ce se kad god te vidi, nevjerovatno uzrujati sa svojim strasnim vibracijama.
To znaci da i biljka moze biti svjedok nekim strasnim dogadjajima.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ziva voda

Komentar  Tenzila on Thu Apr 03, 2008 3:37 pm

sinoc sam na ovu temu napisala komentar ali izgleda nesto pogrešno kliknem i izgubi mi se cijeli tekst.
evo probat ću ponovo, od svoje prijateljice Gordane čula sam da je dobro vodu za piće usuti u plastične flaše ne do vrha zamrznuti ih al opet ne do kraja nakon par sati flase izvaditi visak vode prosuti a ono sto se zaledilo , otopiti i piti. Gordana kaže da je to prava zdrava živa voda. Ja sam isprobala, meni je ta voda jako pitka i ukusna. Možda moje stručnjakinje za ishranu i spisateljica znaju šta se sa vodom desi pa da mi pojasne meni i ostalima hvala vaša Tenzila Exclamation

Tenzila

Broj komentara : 91
Registration date : 2008-02-05

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

VODA JE ZIVA

Komentar  Berka on Mon Apr 07, 2008 10:49 am

Bas smo jucer smominjali znacaj vode za nas organizam jer smo MI 70% VODA.

Proucavan je sastav ustajale vode ili vode koja se nalazi u losim i stresnim okruzenjima. Snimci izgledaju zaista zalosno i depresivno.

Dok je izgled cestica vode carobnog sastava kada je svjeza cista tecna i pod dobrim vibraijama.

Zamisli onda kakvi smo mi ako je 70% vode naseg tijela pod meditativnim pozitivnim vibracijama.
Poput zamrznute grancice pod snijegom ili injem. To je nesto zaista za divljenje.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Frekvencije izlječenja

Komentar  Majet on Wed Jun 25, 2008 4:30 pm

Ovi su originalni tonovi određene frekvencije korišteni u iskonskim gregorijanskim pjesmama - molitvama.
Specijalni tonovi, vjeruje se, daju spiritiualni blagoslov i harmoniju tokom meditacije.
Ove moćne frekvencije ponovo je otkrio dr Josph Puelo, američki liječnik i travar.

396 Hz – Liberating Guilt and Fear
417 Hz – Undoing Situations and Facilitating Change
528 Hz – Transformation and Miracles (DNA Repair)
639 Hz – Connecting/Relationships
741 Hz – Awakening Intuition
852 Hz – Returning to Spiritual Order

http://boomp3.com/listen/bycl52pj2_f/hz-undoing-situation-and-facilitating-change

http://boomp3.com/listen/byckd6e7q_t/hz-transformation-and-miracles-dnd-repair

http://boomp3.com/listen/17199fjef_v/hz-connecting-relationships

Majet

Broj komentara : 26
Registration date : 2008-06-25

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: "LIJEPO" KAO OBLIK MEDITACIJE

Komentar  Wall-E on Wed Jun 25, 2008 9:07 pm

ERMINA (citat):Japanski naucnici su objavili rezultate dugogodisnjeg istrazivanja o reakcijama vode na lijepe rijeci i lijepu muziku. Zapanjujuci su!

Prije bih rekao da smo mi ti koji uticemo na vodu, nego li sto voda reaguje na rijeci. Treba se znati sta je uzrok, a sta je posljedica. Zamisli da tebi neko da simbol iz kulture o kojoj nista ne znas. Kakve ces reakcije imati prema tom simbolu. Upravo NIKAKVE! Tako i voda vidi neki simbol koji mi zovemo slovo/rijec.

Wall-E

Broj komentara : 53
Registration date : 2008-06-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Pa gdje si nam Damire, ovih dana..

Komentar  Berka on Wed Jun 25, 2008 9:13 pm

Oooooo, Damire, kuco stara, ubacis nam Zen mudrosti, pa se mi zainteresujemo oko toga ( prije sam znala samo o Zen Zen izvoru) i onda odjednom nestanes. Nek si se ti nama vratio, to je bitno. Pa Muhamed brdu ili brdo Muhamedu. Zar je to vazno ?
Nego, to sa vodom, zar nije fascinantno? Cinjenica je da reaguje. A uzrok i posljedica,
Je li koka ili jaje ? Ko ce ga znati?

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Wall-E on Wed Jun 25, 2008 11:28 pm

Jeste fascinantno, nema sta -> RESPECT! Cini mi se da sam prvi put to vidio u filmu: 'What bleep do we know', film koji je istog zanra kao i 'The secret' (vidim da ste spominjali ovaj film, pa toplo preporucujem i ovaj prvi).

Wall-E

Broj komentara : 53
Registration date : 2008-06-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Wauw! Kolektivna savjest forum je ziva!

Komentar  Admin on Thu Jun 26, 2008 12:45 pm

Prije par dan sam pod rubriku Budi moja voda stavila link na youtube do isjecka iz filma what the bleep do we know. Dio gdje su prikazani rezultati dr. Masaru Emota.
I sad par dana poslje Ermina otvara istu temu, Berka pise o istom filmu. Istrazivanja su pokazala kako bracni parovi nakon dosta godina isto razmisljaju, isto reaguju na odredjene stvari pa izgleda da jedno drugom citaju misli. Mi smo u veoma kratkom vremenu postigli tu konekciju! Fenomenalno! Mi cemo nesto veliko postici, ovako zajedno!

A nesto van konteksta o citanju misli. Moj muz i ja u isto vrijeme izgovorimo istu recenicu, kazemo istu rijec kao reakciju na neko zbivanje oko nas. Uvjek se pogledamo i nasmijemo se. Njegova mama je rekla na to: "Prerano je to, ne bi vi to jos trebali dozivljavati." Upitala sam je zasto tako misli jer sam osjetila veliku negativnost u tim rjecima, nikad mi nije dala odgovor. Po mom misljenju s tim je htjela reci, da se blizi kraj nasem braku, postaje nam dosadno. A ja to vidim ovako, ne moramo gubiti energiju i vrijeme na svakodnevne sitne stvari, tu se citamo, razumijemo i bez rijeci, energiju mozemo trositi na velike konstruktivne stvari! Zar ne?

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Thu Jun 26, 2008 1:49 pm

Kad sam bila kod Ermine u Bihacu, jedno od prvih pitanja je bilo "jesi li porcitala Tajnu"... "A jesi li film pogledala?"
Nekoliko dana kasnije odlazimo zajedno u Tuzlu, tamo me Senka pita "jesi li porcitala Tajnu, ako nisi, dacu ti je.."...
Narednog dana dolazi Azra Plese u Tuzlu, pita me "jesi li porcitala Tajnu?"...
Poslije Azre dolazi Vildana i kaze "tvoja knjiga me malo asocira na Tajnu, jesi li je procitala? "...
Dalje, da se ne ponavljam... ali ipak moram dodati jos nesto... Proslog mjeseca se upoznajem sa Enisinom sestrom ( kod Rotterdama), i ona mi u prvim nasim recenicama kaze, pogodite sta....
"jeste li i vi porcitali Tajnu? "...
E pa stvaaaarnoooo sta je ovoooo Neutral kao da su svi (tu ubrajam i sebe) placeni da reklamiraju tu knjigu... .

Da, da, Elvisa, pa to ti je jedino objasnjenje. Svi smo dio kolektivnog uma. Tako i ja mislim. Dobro je to, ne moramo gubiti energiju i vrijeme na svakodnevne sitne stvari. Vi se citate, razumijete i bez rijeci. To je super. Srodili ste se, postali ste jedno. Zar to nije ljubav?
Neznam zasto bi bilo negativno postici spiritualnu "konjekciju" prvih godina braka, umjesto nakon 40 godina ili nikad.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Majet on Thu Jun 26, 2008 7:46 pm

Admin (citat): Upitala sam je zasto tako misli jer sam osjetila veliku negativnost u tim rjecima, nikad mi nije dala odgovor. Po mom misljenju s tim je htjela reci, da se blizi kraj nasem braku, postaje nam dosadno. A ja to vidim ovako, ne moramo gubiti energiju i vrijeme na svakodnevne sitne stvari, tu se citamo, razumijemo i bez rijeci, energiju mozemo trositi na velike konstruktivne stvari! Zar ne?

Draga,
Zeljela bih s tobom nesto podijeliti.
Od mudrih, pametnih ljudi koji znaju i na osnovu vlastitog iskustva (kada sam o tome pocela razmisljati) naucila sam da interpretacija rijetko donosi dobro.
Nastojim svoj "majmunski" um zauzdati svaki put kada ga uhvatim u toj nakani i dajem sve od sebe da se bavim samo i iskljucivo opservacijom. Dakle: To sam VIDJELA i to sam CULA, a sve drugo moze i ne mora biti.
Takva me praksa - koju jos uvijek, naravno, treniram - dovodi do toga da o ljudima ne sudim, ne pretpostavljam, a samim tim lakse zivim, manje sam kivna, a energiju, kao sto ti lijepo rece, trosim na konstruktivnije stvari.

Eto.
sunny

Majet

Broj komentara : 26
Registration date : 2008-06-25

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 12:09 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh