KRISTALNA DJECA

Stranica 2/2 Previous  1, 2

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeu temu Go down

Re: KRISTALNA DJECA

Komentar  Ela on Tue May 18, 2010 12:04 am

Evo i mene nakon duuuugo vremena. Nekako je ovo jedina tema na kojoj pišem u sklopu ovog foruma. Da ne bi netko krivo predpostavio, forum je odličan za one koji imaju interese toga tipa, no ja jednostavno nisam u toj kategoriji, a vi ste sve divne žene koje se zbog toga nećete ljutiti na mene i zato vam šaljem pusu i pozdrav. Nadam se da ste mi dobro i veselo.
Što se tiče moje klinceze napredna je sa svoju dob to se bar za sada vidi, no jojš je malena za bilo kakva testiranja i ne želim ju gnjavitisa time, jednoga dana kada bude malo veća i kada bude bilo potrebno, čisto radi toga da ju možemo pratiti i usmjeravati. Za sada samo osluškujem,pratim i pomažem nahraniti taj mali mozak sa svim informacijama koje ona traži. Tete u jaslicama su genijalnetako da jei u kući i u jaslicama u dobrim rukama.
Evo ukratko pregled dosadašnjeg napretka. Sada ima dvije godine i 4 mjeseca.
- sa godinu i pol je već znala raspoznati sve boje pa čak i razliku između crvene i bordo. (inače je uobičajeno za djecu od 4,5,6 godina)
Kako mi je to prvo djete ne znam za ostalo što je baš uobičajemo u njenoj dobi, pa zato vi procijenite sami.

Rečenice:

2 godine u 2 mjeseca
- smjestila je lutku u jedan maleni prostor između niskih polica i rekla:
„Tu ćemo staviti lutku, pa će tata napraviti vrata i onda će se lutka zaključati i baciti će ključ.“
2 godine i 4 mjeseca
- u ruci drži od tate ugašeni mobitel zbog prazne baterije dolazi u kuhinju i obraća se mami:
„ Mama odi digni krevet, pa ćemo uzeti kabel i uključiti u struju da se napuni pa će onda raditi.“ (krevet je bio ispružen i tako onemogućio prilaz utičnici i punjačima)

Ostalo:
- broji do 20 ali kada se sama zanese u igri, a do 10 na nagovor uvijek
- prepoznaje i imenuje napisane brojeve od 0-10
- broji na engleskom do 7
- izgovara na engleskom jeziku nekoliko boja
- imenuje na engleskom nekoliko životinja: psa, mačku, pilića, krokodila...
- na engleskom gore-dolje, otvori-zatvori...
- sa lakoćom pamti gdje se nalazi koji predmet u igri memory od 12 predmeta (24 kartice)
- pamti što je netko imao na sebi i 24 sata nakon susreta
- recitira pjesmicu „Leptiriću šareniću“ i brojalicu „Eci, peci, pec...“
- u razgovoru, lociranju nečega samoinicijativno koristi riječi lijevo i desno i rijetko kada pogriješi
- zna nacrtati maleni krug, trokut i kocku

Eto tete moje to su vam novosti. Šaljem Vam vejiku pusu!

Ela

Broj komentara : 8
Registration date : 2008-10-23

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Tue Jul 06, 2010 5:24 pm

Hvala draga moja, ovo je divno iskustvo koje si podijelila s nama.
Naravno da se ne ljutimo što te nema, pa vidiš da nema ni nas ostalih, svaka čast druženju i interesantnimn temama, ali djeca traže da jedu, traže bogami i nove cipele itd... a struju ako ne platimo isključit će nam, pa šta onda da radimo...
Idemo za svojim poslom, a istovremeno, neka nama nas, neka vas nama... svoji smo i razumijemo se medjusobno.
VELIKA PUSA

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  boa on Fri Sep 17, 2010 11:23 pm

pozdrav svima,itam ovaj topic i osjeam olakanje ......... imam 3 djece
14 god, E
3 god N
i 1,5 god L
te mislim da je moj N kristalno djete............

takoer je napravljen iz prvog pokuaja Very Happy i evo kopirat u to ste naveli pa podcrtam karakteristike koje ga krase

iznimno izrazava ljubav, sklono je oprastati, trazi potvrdu ljubavi i zeli oprost

- izrazava naklonost prema ljudima, posebno prema djeci i zivotinjama
- naklonjeno je dodirima, ljubljenju, mazenju
- ne voli se odijevati, najradije bude golo, a ako izrazi zelju za odijevanjem bira mekane tkanine poput pamuka i svile, vedrih boja (ne smijete ga tjerati jer sputavate njegove osobitosti)
- ostvaruje komunikaciju bez rijeci (pogleda te, a ti ga zauzvrat poljubis ili mu das nesto, bez da je izrazilo neku rijecima posebnu zelju - nemoj misliti da si mu previse naklonjena i sputavati se u ispunjavanju "neizrecenih zelja)
- ima poteskoce u savladavanju govora (ni slucajno ne prihvacaj to kao problem, radije uci njegov jezik)
- vrlo je empaticno za svoj uzrast, obraca paznju na stanje drugih, tugu, bolest (podijeli osjecaje s njim, moze pomoci ti vise nego mozes pojmiti)
- ima jaku zelju da pomaze, posebno djeci koja trebaju pomoc (dozvoli mu!)
- krasi ga strpljivost, nije zahtjevno
- ima iznimno meke, bistre i velike oci (dubok pogled) - nemoj se bojati uzvratiti pogled ako imas osjecaj da ti cita dusu
- krativno je u igri, ima bujnu mastu
- ima alergije na hranu, opcenito je vrlo izbirljivo po pitanju hrane (ne tjeraj ga!)
- vidi neke dimenzije koje ti nemozes razumjeti -opsjednut je vjetrenjaama i svim to se okree
- ne podize glas do izdavanja strpljenja (priusti mu da ga ne doodis do granica strpljenja)
- jako voli vodu (nadji nacina da sto vise bude u dodiru s vodom)
- voli se igrati sa kamenjem i kristalima - ne brani mu! postupace s njima pazljivije nego ti
- od ranih godina prica o temama poput rata, humanosti, gladi i zeli pomoci - podrzi ga
- ne ispoljava strah - pusti ga da hoda po ivici
- privlaci poglede i paznju ljudi, cak i ako nije "dijete-lutka"
- ima moc izljecenja, primjetices da ljudi rado komuniciraju s njim i nakon toga se osjecaju opusteno, preporodjeno - podrzavaj ga u neposrednosti

eto ,pa molim malo pomoi......dal sam na pravom putu da shvatim svoje malo sunce ili samo traim opravdanje za njegovu posebnost........pozzz svima

boa

Broj komentara : 1
Registration date : 2010-09-17

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Ne uditi se...pravilo br. 1

Komentar  Berka on Thu Dec 02, 2010 8:15 am

Mislim da si na pravom putu sami tim to primjeuje karizmatine osobine kod svog djeteta. Razumijevanje je najvea podrka. Sjeti se svog djetnjstva. Kad neto "provali" ako te ismiju ili ti ne vjeruju, umjesto da raste, smanjuje se i pamti blokade. Promatrati i vjerovati, za poetak je najbolja podrka. Sve navedene osobine vidim kod djeice iz mog privatnog okruenja. Fascinantno, ali ne pokazujem uenje.
Jer, uenje asocira na ne-vjerovanje. Lijep pozdrav, hvala ti za podjelu iskustava. Ostanimo u kontaktu.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 12:13 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Stranica 2/2 Previous  1, 2

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeu temu Na vrh