KRISTALNA DJECA

Stranica 1/2 1, 2  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

KRISTALNA DJECA

Komentar  ERMINA on Thu Feb 14, 2008 3:08 pm

Dolaze vremena rapidnog duhovnog napretka covjecanstva. Ako si ti propustila napredovati, obrati paznju da svom djetetu ne uskratis to zadovoljstvo.

Pocetkom ovog vijeka, pocela su se radjati kristalna djeca. Ako imate dijete starosti od 0-7 godina, iznosim njihove karakteristike za slucaj da odgajate jedno:

- iznimno izrazava ljubav, sklono je oprastati, trazi potvrdu ljubavi i zeli oprost
- izrazava naklonost prema ljudima, posebno prema djeci i zivotinjama
- naklonjeno je dodirima, ljubljenju, mazenju
- ne voli se odijevati, najradije bude golo, a ako izrazi zelju za odijevanjem bira mekane tkanine poput pamuka i svile, vedrih boja (ne smijete ga tjerati jer sputavate njegove osobitosti)
- ostvaruje komunikaciju bez rijeci (pogleda te, a ti ga zauzvrat poljubis ili mu das nesto, bez da je izrazilo neku rijecima posebnu zelju - nemoj misliti da si mu previse naklonjena i sputavati se u ispunjavanju "neizrecenih zelja)
- ima poteskoce u savladavanju govora (ni slucajno ne prihvacaj to kao problem, radije uci njegov jezik)
- vrlo je empaticno za svoj uzrast, obraca paznju na stanje drugih, tugu, bolest (podijeli osjecaje s njim, moze pomoci ti vise nego mozes pojmiti)
- ima jaku zelju da pomaze, posebno djeci koja trebaju pomoc (dozvoli mu!)
- krasi ga strpljivost, nije zahtjevno
- ima iznimno meke, bistre i velike oci (dubok pogled) - nemoj se bojati uzvratiti pogled ako imas osjecaj da ti cita dusu
- krativno je u igri, ima bujnu mastu
- ima alergije na hranu, opcenito je vrlo izbirljivo po pitanju hrane (ne tjeraj ga!)
- vidi neke dimenzije koje ti nemozes razumjeti
- ne podize glas do izdavanja strpljenja (priusti mu da ga ne doodis do granica strpljenja)
- jako voli vodu (nadji nacina da sto vise bude u dodiru s vodom)
- voli se igrati sa kamenjem i kristalima - ne brani mu! postupace s njima pazljivije nego ti
- od ranih godina prica o temama poput rata, humanosti, gladi i zeli pomoci - podrzi ga
- ne ispoljava strah - pusti ga da hoda po ivici
- privlaci poglede i paznju ljudi, cak i ako nije "dijete-lutka"
- ima moc izljecenja, primjetices da ljudi rado komuniciraju s njim i nakon toga se osjecaju opusteno, preporodjeno - podrzavaj ga u neposrednosti

Zahvali se Bogu sto ga je dao bas tebi i uci od njega!

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

kristalna djeca

Komentar  Tenzila on Thu Feb 14, 2008 5:03 pm

draga Ermina, hvala ti za ovaj prekrasan članak o kristalnoj djeci, vrijeme koje dolazi biće renesansa duhovnog razvoja. Kaže naš Gurudži Ravi Šankar da do kraja ovog stoljeća neće biti osobe koja neće meditirati! Pa tako i pojava kristalne djece o velikom broju, dolaze nam kao vodiči, da ih možemo slijediti. Blago majci kojoj je bog povjerio takvo dijete. meni na grupu reikija dolazi posljednji mjesec dana jedna djevojčica koja je posebna, inicirala sam je u reiki i ti si me sad sa ovim tekstom ohrabrila da u dogovoru sa njom i njenom majkom uvedem je u regresiju, i tako saznamo što nam je došla. Mi u cijelog grupi imamo poseban odnos prema toj djevojčici, i do sad su nam dolazila djeca ali ovakva nije!

Tenzila

Broj komentara : 91
Registration date : 2008-02-05

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: KRISTALNA DJECA

Komentar  ERMINA on Thu Feb 14, 2008 10:11 pm

Draga Teni,
bas san zbog regresije o tome pisala (i razmisljala sta li ce Administratorka reci!) o kristalnoj djeci i koliko regresija moze majkama pomoci da ih izvedu na pravi put.
Pisi nam o rezultatima regresije te djevojcice!

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  ena on Sat Mar 22, 2008 12:53 am

Ja sam preko "kristalne djece" dosla da vas forum. Kako si ti dosla do tog pojma, Ermina?

ena

Broj komentara : 24
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

PAMCNJE MI NIJE JACA STRANA

Komentar  ERMINA on Sat Mar 22, 2008 1:56 am

Ali mi je izuzetno drago da sam te ja privukla na forum bounce
Zaista se ne sjecam, dok je moja kci imala probleme, stalno sam tragala za odgovorima "iznad" mog znanja, a tema je bila netolerancija ili alergija na hranu i odnekud su iskrsla i kristalna djeca.

No i mene zanima zasto si ti pretrazivala kristalnu djecu, da li zbog istog djeteta koje ima neurodermitis?

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ZAhvalna sam da sam vas "pronasla"

Komentar  ena on Tue Mar 25, 2008 12:09 pm

Izmedu ostalog i zbog nje (njoj je 11 godina), ali na prvom mjestu zbog moje trece cerke. Kako sam je rodila svjesna sam bila da je drugacija.Ona me navela do nekog "svjesnog stanja", gdje nisam vise mogla zanemariti svoje osjecaje i instikt. Jednom prilikom sam ubacila "djeca novog vreneba" u Google, i pojavila su mi se indigo i kristalna djeca (Indigo djeca su takode tema za sebe - ja mislim da sam ja jedna od njih).

Posle pola godine citajuci o tome (kad stignem, jer se nema bas pretjerao mnogo vremena sa troje male djece), "nabasala" sam na vas forum i bila odusevljena temama, jer do sada NIKAD i NISAKIM nisam mogla pricati o tome. Tako da sam jako zahvalna na tome da sam vas sve skupa pronasla, i naravno ohrabljujuce je znati da nisam jedina....

ena

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

INDIGO DJECA

Komentar  ERMINA on Tue Mar 25, 2008 4:45 pm

Naravno da jesi indigo, znam to otkad znam za tebe! Ti si imala ne(srecu) da kao i ja tragas za pojmom zivota sama, pa si , kao i ja, nesigurna u situacijama u kojima trebas potvrdu da je to - to.
Ja sam prije cca pola godine spoznala da je ucitelj velika olaksica u ucenju i tebi bih savjetovala da se prihvatis jednog. Indigo djecu "krasi" i nadprosjecna inteligencija, pa su iz tog razloga iznimno skloni previdjeti ocigledno.
Necu ti reci koga sam ja odabrala za ucitelja, da ne bi izgledalo kao reklama, samo cu citirati: "Kad je ucenik spreman, ucitelj se sam pojavi!", a ti sa svojom intuicijom neces imati problem da osjetis taj klik...
Jos cu napomenuti da postojimnostvo literatire kojom se mozes voditi na putu, ali iz gore navedenog razloga, lako mozes skrenuti stranputicom, a to ti (iz iskustva) ne bih pozeljela.
Samo otvori oci...

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Ena ima indigo auru

Komentar  Berka on Tue Mar 25, 2008 8:15 pm

Ranije rijetka pojava, ali sve vise ima indigo aura..
Vecina djece rodjene devedesetih godina su " indigo"
posebna djeca... a tek ova kristalna...
veoma interesantna tema
Moja kcerka je indigo ( rodjena je 1994.)

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Nela Alilovic on Wed Mar 26, 2008 10:43 pm

JA SAM O INDIGO I KRISTALNOJ DECI CULA U EMISIJI HRVATSKE TELEVIZIJE NA RUBU ZNANOSTI...
ALI I OD SVOJE UCITELJICE FENG SUIJA!
PREDIVNA TEMA!

Nela Alilovic

Broj komentara : 86
Registration date : 2008-03-22

Vidi profil korisnika http://www.gtlnet.com/~leolight

Na vrh Go down

DEFINITIVNO SU MI OCI OTVORENE

Komentar  ena on Wed Mar 26, 2008 11:29 pm

RECENICU KOJU SI MI NAPISALA SA UCENIKOM I UCITELJEM SAM NEDAVNO CITALA SA KONFERENCIJE FALUN BUDA FA, U SVAJCARSKOJ.(iz 1998 godine)

Imala sam na zalost lose iskustvo sa ljudima, tako da sam bila primorana traziti sama.

Od rodenja moje trece cerke, definitivno su mi oci otvorene - i ponovo zahvaljujem na "slucajnosti" (ja ne vjerujem u slucajnost) da vas sve nadoh I love you

ena

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

DRAGA ENA

Komentar  ERMINA on Thu Mar 27, 2008 1:28 pm

Niko ovdje ne vjeruje u slucajnost No
Dala si mi dobru ideju, trebamo i "indigovane" pustiti kao temu, da privucemo jos vise potencijala poput tebe! bounce

ERMINA

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Još nešto o kristalnoj djeci

Komentar  Sanela K on Fri Jun 27, 2008 10:57 am

Kristalna djeca su nova generacija klinaca koji na Zemlju dolaze nakon Indigo djece tvrdi Doreen Virtue: "Starija djeca (otprilike 7-25 godina) koju nazivamo Indigo djecom i još novija generacija koju nazivamo Kristalna djeca imaju neke zajedničke osobine. Obje generacije su jednako osjetljive i duševne, te imaju značajne životne ciljeve. Uglavnom se razlikuju prema temperamentu. Indigo djecu karakterizira duh ratnika, budući je njihova kolektivna svrha uništiti zastarjele metode koje nam više ničemu ne služe. Za razliku od njih, Kristalna djeca su blage i mirne naravi. Oni sasvim sigurno ponekad imaju napade mušičavosti, međutim ta su djeca uglavnom obzirna i bezbrižna. Za generaciju Kristalne djece bilo je to što su im Indigo djeca utirala putove. Indigo djeca su predvodnici koji nose mačete i odsjecaju sve čemu manjka integritet".
Doreen Virtue, doktor sci. metafizička je vidovnjakinja; ima doktorat iz psihologije te diplomu savjetodavnog psihologa. Radila je kao voditeljica Programa za oporavak mladih ovisnika o drogama i alkoholu, kao i na nekim drugim psihološkim programima, a danas piše, podučava i radi s Anđeoskom terapijom. Drži predavanja diljem svijeta i čest je gost u brojnim televizijskim i radio emisijama, između ostalog i u Oprah Winfrey show, te na CNN-u, The View, Beyond with James Van Praagh, Body & Soul Australia i Good Morning America

Indigo i kristalna djeca, poznata su pod nadimkom “Zvjezdana djeca”. To je stoga što su njihove duše više među zvijezdama nego na Zemlji. Dolaze na Zemlju po specijalnom zadatku da pomognu Zemlji i njenim stanovnicima u tranziciji u višu dimenziju. Kristalna djeca, uglavnom su rođena pod zlatnim isijanjem inkarnacije i evolucije. Rođeni su u šestoj dimenziji svijesti sa mogućnosti da se brzo otvore i ka višim dimenzijama, sve do najviše, Univerzalne svijesti. Sa tim darovima, Kristalna bića su izuzetno snažna i kreativna, mnogi od njih nose zlatni i ružičasti sjaj, što ih čini majstorima kreativnosti, pogotovo sa zvukom i svjetlom, što se očitava u glazbenoj i umjetničkoj kreativnosti. Oni koji nose indigo - srebrni sjaj, također su daroviti i nose u sebi vibracije iscjeljivanja i njegovanja. Oni sa crveno - zlatnim sjajem, nose u sebi vibracije vođa. Buduća Kristalna djeca, biti će poznata kao “Bića Kristalne Duge”. To su potpuno razvijena ljudska bića, sa univerzalnom svijesti sposobna nositi i odašiljati sve zrake inkarnacija i evolucije. Takva bića već postoje na Zemlji, ali tek se trebaju u potpunosti otvoriti ka svom punom potencijalu. Uzbuđujuća činjenica u tom evolucijskom razvoju, za ljudski rod je to da su Indigo i Kristalna djeca ovdje da to podijele sa svima. Svojim prisustvom oni pomažu drugima da se pomaknu ka novim vibracijama i da se otvore svojim punim potencijalom. Trenutno su mnogi ljudi, koji su dozvolili djelovanje tranzicije na svojem energetskom omotaču (auri), doživjeli promjenu iz treće dimenzije svijesti u indigo, a onda u kristalnu svijest, uz asistenciju onih koji nose te vibracije. Ti odrasli su sad sposobni nositi zlatne zrake evolucije u svojoj osmoj čakri i pomažu u stvaranju kreacije Nove Zemlje. To pulsirajuće zlatno svjetlo, lijepo se može vidjeti u njihovim aurama (od onih koji imaju sposobnost da vide boje aure).

Toliko od mene za ovaj put

Sanela K

Broj komentara : 45
Registration date : 2008-06-26

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Kristina on Sun Oct 12, 2008 12:46 am

Pozdrav svima!
Nova sam ovdje, zapravo ovo mi je prvi posjet Vašem forumu. Ja sam indigo dijete koje je bilo zlostavljano cijeli život, doslovno okrutan život sam imala. Ali srečom imam to nešto radi ćega se strašno brzo regeneriram, sve automatski opraštam a vrlo brzo i zaboravljam. Tako da sam bez obzira na sve loše stvari u životu ostala pozitivna, čista u duši i dalje naivna, što me ljuti jer trebala bih početi pamtiti za svoje dobro, ali ja i dalje vjerujem u ljude i gotovo uvijek jako patim jer se razočaram, previše očekujem od bližnjih...
Tek nakon što sam rodila prekrasnu djevojčicu, poćela sam dobivati samopouzdanje i počela sam se razvijati mentalno, jer do tada nisam osjetila tako potrebitu ljubav. Do sada nisam znala da sam ja indigo dijete, ali sada mi se sve napokon slaže u mojoj glavi.
Moja kćerka je nevjerovatna, i to svi primjećuju... svi govore kako je nevjerovatno inteligentna, brižna i mudra, ima tek tri godine.
Ljudi nas na ulici obavezno zaustavljaju kako bi sa njom porazgovarali i svi joj se dive. Još kao novorođenče je gledala ljude u oći, bistra i mudra pogleda, mi smo se samo ćudili, nisam znala tada ništa o indigo i kristalnoj djeci.
Posvetila sam joj se maximalno, nas dvije smo najbolje prijateljice, uvažavam ju kao ravnopravnu osobu, a tako se i ona ponaša.
Sve karakteristike koje ste naveli da imaju kristalna djeca, posjeduje moje dijete.
Preskočila je već jednu grupu u vrtiću i ide sa djecom dvije godine starijom od nje, djeca ju jako vole i slijede, a ona ih vodi...
Ja sam u dobi od 14 godina prošla prvi stupanj Reiki, zbog lijenosti ga ne koristim godinama, iskreno radi teškog života prestala sam maštati, boriti se za prava, vjerovati u ljude... Ne bih to nazvala depresijom, već kao da sam se pomirila sa tim kakvi su ljudi...
Prije par dana mi je prišla djevojka koja je sve ućinila kako bi ostvarila kontakt sa mnom, počela mi je pričati o indigo djeci, kako sam ja takva, da ja zraćim velikom dobrotom itd. Uplašila sam se njenih rijeći i mislila sam da je luda, jer ja sam odavno prestala vjerovati kako se ljudi oko mene mogu promijeniti i kako ja mogu u tome pomoći, jer sam uvijek bivala povrijeđena. Prestala bih ja o njoj i razmišljati jer sada mi je tempo sto na sat, i sve slobodno vrijeme provodim sa kćeri, ali me je zaintrigiralo, što ju je moja kćerka uhvatila za ruku i zagrlila na odlasku, a bila joj je nepoznata osoba, isto tako moja curica je rekla da smo ta djevojka i ja iste. Razmišljala sam o tome, jer moje dijete nije baš tako otvoreno prema nepoznatima odraslima, jer ju ja tako odgajam, pa sam se zamislila zašto ju je toliko privukla a nisu niti razgovarale.
Eto danas sam malo surfala o tome na netu i uvidjeh istinu koja je bila stalno prisutna, ali sam se ja bojala prihvatiti ju...

P.S. ako imate kakav savjet na koji naćin da odgajam svoje dijete kao kristalno dijete, osim onoga što ste naveli jer to već i radim od njenog rođenja, jer ona i ja se u potpunosti razumijemo i znam točno kako treba sa njom kao i ona sa mnom, ali ne znam što za budućnost kristalnog dijeteta... ili preporuka knjige... hvala! Very Happy

Kristina

Broj komentara : 1
Registration date : 2008-10-12

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Najdraza Kristina

Komentar  Enisa Alic on Wed Oct 15, 2008 9:16 pm

Kao prvo dobro dosla na nas forum, jako se radujem sto si medu nama.

Zao mi je sto do sada nisam reagovala na tvoju poruku, ali ako si malo na forumu citala - imali smo Anti-stres seminar u Minhenu kod mene, tako da smo i Berka i ja bile prezaposlene.

Sretna sam da smo te upravo mi privukli na nas forum i radujem se novoj srodnoj dusi medu nama.

Savjet u vezi odgoja tvoje djevojcice ti ne trebaju - jer vec radis upravo sve kako treba.

Hvala sto si sa nama podjelila svoju pricu, i ne gubi nadu - svijet je pun dobrih ljudi, samo ih trebamo "privuci".

Sta da ti kazem ... queen - si

sunny

Enisa Alic

Broj komentara : 413

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

I jos nesto...

Komentar  Enisa Alic on Wed Oct 15, 2008 9:19 pm

Mozda je vrijeme Reiki kanale procistiti Very Happy

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

[b]kako prepoznati "kristalnu djecu" u najranijoj dobi?[/b]

Komentar  Ela on Thu Oct 23, 2008 3:07 pm

Molila bih vas malo više podataka o tome kako prepoznati kristalnu djecu u najranijoj dobi.
Puno je podataka o indigo djeci, ali o kristalnoj nedostaje puno toga, no iz pročitanog bih rekla da se kristalna puno lakše uklope u "našu stvarnost" od indigo djece.
Iskreno kao i svaka majka mislim da mi je dijete posebno, no s obzirom na poteškoće u razvoju na koje nailaze ta djećica zbog normi ponašanja svijeta u kojem živime, više bih voljela da ne spada u tu skupinu djece kako bi se lakše probijalo...ili recimo plivalo u ovom načinu života.
Imam malenu curicu,devet i pol mjeseci pronicljivog upečatljivog pogleda i crta lica većeg, tj. formiranog djeteta ...takav izgled je imala već sa 2 mjeseca starosti i gotovo isti komentar je dao svatko tko ju je vidio. Najviše razgovara tj vrišti-tako priča,kada je sama, sretno je dijete, rijetko plače. Interesiraju je životinje i biljke puno više od djece, ljudi i stvari koje joj pokazujemo. Često se zagleda i promatra nešto, što mi odrasili jednostavno ne možemo ni dokučiti da bi rekli gleda u što gleda i ničim joj ne možem odvratiti pozornost od "toga".Interesira ju nakit i posebno svjetlucave stvari. I još jedan podatak...ne znam dal' je bitno, no bebačicu smo napravili iz prvog puta čim smo se odlučili za djete.
Još uvijek se nadam da je riječ o djetetu koje ne spada u niti jednu skupinu,već o malenoj curici koja nije izrazito društvena već filozofski tip, a što se tiče nakita....tipično žensko, no eto za svaki slučaj željela bih biti informirana o karakteristikama kristalne djece.
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru!
Srdačan pozdrav

Ela

Broj komentara : 8
Registration date : 2008-10-23

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Draga Ela,

Komentar  Enisa Alic on Thu Oct 23, 2008 9:13 pm

Naravno da vec znas da je tvoja djevojcica kristalno dijete, i bez nas....Mislim da je prvo prepoznatljivo na njima je pogled koji prodire kroz nas....

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Hvala...

Komentar  Ela on Thu Oct 23, 2008 10:54 pm

No odgovor je ne, ja to ne znam i zato tragam za odgovorima, kako bih ako je to uistinu tako znala što više jer smatram da mi je to dužnost.
Evo to je moja ribica...slikano sa njenih šest mjeseci starosti. Dal' slika govori nešto više?

king Ovdije je bila fotkica moje princezice!

Ela: komentar modifikovan dana: Fri Oct 24, 2008 4:08 pm; prepravljeno ukupno 4 puta

Ela

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Fri Oct 24, 2008 9:25 am

Cisti kristal ! I love you Alii, zar moramo sve znati ? Znas li da se i kristal moze upropastiti , a da
se obicni grafit moze ispolirati i oplemeniti ? Ti radi sto je do tebe na ( umjerenoj) spiritualnosti i higijeni duhovnosti, a ostalo prepusti njoj i onom gore. Previse hvale moze dijete opteretiti, pa ta odgovornost da bude i ostane naj, naj, moze biti za nju pretesko breme.
Neka bude jednostavno - dijete.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Hvala Vam!

Komentar  Ela on Fri Oct 24, 2008 10:42 am

Berka Nezic Cutic (citat):Cisti kristal ! I love you Alii, zar moramo sve znati ? Znas li da se i kristal moze upropastiti , a da
se obicni grafit moze ispolirati i oplemeniti ? Ti radi sto je do tebe na ( umjerenoj) spiritualnosti i higijeni duhovnosti, a ostalo prepusti njoj i onom gore. Previse hvale moze dijete opteretiti, pa ta odgovornost da bude i ostane naj, naj, moze biti za nju pretesko breme.
Neka bude jednostavno - dijete.
Zahvaljujem na jednostavnom ali iskrenom odgovoru. Baš to sam željela čuti. Da se ne trebam ponašati ništa drugačije, nego sasvim normalno, pa to je moje dijete, sigurno joj želim najbolje, a vjerujem da ću baš jednostavnošću to i postići.
Hvala još jednom!

Ela

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

i ja isto mislim

Komentar  Enisa Alic on Fri Oct 24, 2008 11:05 am

CISTI KRISTAL

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

super da to prihvatas

Komentar  Berka on Fri Oct 24, 2008 1:26 pm

Mnoga genijalna djeca su se upropastila forsiranjem, isticanjem itd...
To dijete ne smije imati osjecaj da je drugacije. Ni bolje ni gore. Ogromna je greska kad djeci govorimo: Vidi kako ti zavide, mogu samo da te mrze... pucaju od ljubomore.... itd.... Jer, djeca ne zele da budu izlolovana, drugacija, izdvojena...

Oni zele da osjecaju pripadnost i JEDNAKOST. i oni zele da bude samo bezbrizna djeca. Ako ih ne ostetimo ( radi njihove posebnosti)
svoje potencijale ce razviti onda kada za to bude vrijeme ( kad budu punoljetni)

Divana je, ali ( fuj, fuj...) nemoj da je sad ureknemo I love you

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

slazem se

Komentar  Enisa Alic on Fri Oct 24, 2008 3:34 pm

Ne smijemo ih posebno "dizati", ali ne smijemo ni biti ravnodusni!

Mislim da je svako dijete posebno, i da svako zasluzuje ekstra paznju svojih roditelja - jer samo takvo dijete - voljeno bezuvjetno i do bola -moze se razviti u pravu samostalnu odraslu osobu koja cvrsto stoji na svojim nogama- jer ima cvrsu podlogu u svom zivotu - a to je bezuvjetna ljubav svojih roditelja....

Slusaj svoju intuiciju, ona nas najmanje laze kad su djeca u pitanju (ali opres, moze se desiti da "pregori" osigurac, ako se previse trudimo Smile )

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Hvala još jednom!

Komentar  Ela on Fri Oct 24, 2008 4:05 pm

Hvala vam tete drage, od ranije mi je poznat termin indigo djeca, za kristalnu sam isto čula ali jako malo. Volim što mi kažete tako jednostavno i bez prevelike pompe oko toga, jer kada čitam nečije ispovjesti...to mi graniči sa naučnom fantastikom i moram reći da tako neke izjave u meni pobude sumnju, jer neke žene toliko fantaziraju kao da su u pitanju vanzemaljci koji su njih izabrali za roditelje.
Moje dijete je lijepo i pametno (to kaže svaka majke,zar ne?)...no to je dijete produkt ljubavi muža i mene, isto tako mi je za očekivati da je pametno, jer današnja djeca su u svemu puno pametnija od generacija i generacija ranije, sa druge strane to mi je i za očekivati jer IQ je iznad prosjeka i kod mene i muža (on je fakat lumen).
Biti će naravno, pažena i mažena....a tko je ne bi volio...
Pusa vama i hvala na expresnim odgovorima.
Bez ljutnje, no sada ću obrisati fotkicu od malene, samo sam željela da ju vidite, jer gdije god čitam spominju se neke boje aure a to je za mene špansko selo pa ni ne mogu to gledati iz te perspektive. Samo iz tog razloga sam stavila fotku i da vidite njen pogled!

Ela

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

I KOD MENE

Komentar  Sanela K. on Wed Nov 05, 2008 6:06 am

Eh, sad pokušajte shvatiti kako mi je bilo kada sam prije godinu testirala svoju kćerku sa neverbalnim i verbalnim psiho-testovima, pravim, i otkrila da imam posla sa genijem čiji je IQ 211 za sve testove (prosječan je 90-110), muž i ja imamo vrlo visok IQ, ali daleko za njom zaostajemo, ja sam indigo, a ona mala kristalna 5.5godišnja curica, "sklepana" isprve, kako reče prethodnica... i sva ta razmišljanja, i sve to gore navedeno.. prihvatila sam i idemo dalje... samo im treba objašnjavati ono što ne mogu shvatiti, a ne mogu shvatiti ljudske gluposti, jer su oni puuuuuuno pametniji...
Evo šta je nacrtala u obdaništu u žurbi: tema: "majčino mlijeko..." Ima samo 5 i po godina, nacrtala je ženu koja sjedi, kompletan namještaj i rešetke u posteljinu na bebinom krevetiću...

Pa ti sad misli šta ćeš i kako ćeš... daće Bog, samo smireno, bez panike... gore imaš uputstva...

Sanela K.

Broj komentara : 60
Registration date : 2008-09-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 12:10 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Stranica 1/2 1, 2  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh