KONTROLA TEŽINE IZ DRUGOG UGLA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

KONTROLA TEŽINE IZ DRUGOG UGLA

Komentar  ERMINA on Wed Feb 13, 2008 12:49 am

Ako si jedna od velike većine žena, kojoj borba sa suvišnim kilogramima predstavlja teško breme modernog doba, ovim tekstom ti poklanjam zrno inspiracije sunny

Slobodno osjeti zahvalnost prema masnim jastučićima koji te okružuju. Od danas znaš da oni nisu tvoj neprijatelj, tvoje odlutalo JA. Oni ti mogu pomoći da od osobe postaneš ličnost. Možda značajna i važna. Poznajem mnoge žene, baš poput to tebe, koje to jesu...
Prihvati ih, oni su tu jer ti svakodnevno nešto kazuju. Sagledaj ih pred ogledalom, spoznaj njihovu prošlost i suoči se s njom - jer, jedino mogu otići onako kako su i došli.
Zaboravi iluzorne mogućnosti pomoću kojih nestaju preko noći, nijedan šejtan nije otišao, a da se nije vratio i sa sobom doveo druge, još gore od sebe. Prihvati istinu.
Otvori kavez i pusti da odlepršaju strahovi koji su ih učinili tvojim neprijateljima.
Potrudi se da ih zavoliš. Da, da ih zavoliš. Jer oni su tvoje tijelo, a prihvaćajući njih, prihvaćaš da s ljubavlju njeguješ svoje tijelo.
Pregledaj svaki njegov centimetar. Suoči se sa tragovima nemara. Svaka pora ti kazuje koliko je zapušteno, jadno, željno brige. Osjeti iskrenu žalost zbog toga.
Zaviri unutra. Znam da se svakodnevno tuširaš, pereš zube, možda i bespotrebno često pereš kosu. No, kakva si iznutra? Razmišljaj o tome razgledajući sadržaj svog frižidera, polica, polupraznih šerpi. To su tvoji neprijatelji, a tvoje tijelo - ono je tvoj najbolji prijatelj koji te mekim jastučićima štiti od svih zala koje tamo vidiš.
Ako nemaš ništa drugo, imaš i pravo i moć izbora: decenije nezadovoljstva, izgovora, možda razvod, sigurno bolest... ili Život: sigurnost, samopouzdanje, polet, žudnju da upoznaš svoje moći za koje nisi ni znala da postoje.
Sjeti se da u tom tijelu postoji samo jedan Život. Cijeniš li uopšte Život? Znaš li šta je Život? Želiš li Život? Želiš li saznati šta se krije iza savršenog tijela?
I onda ODLUČI! Čvrsto.
Ako si otjerala strahove, potpuno si slobodna da zamisliš svoj novi izgled. Svaki detalj. Sačuvaj tu prekrasnu sliku, trebaće ti dugo vremena. Blagonaklono gledaj na to vrijeme, ljepota je u putovanju, u svemu što će ti to vrijeme donijeti.
Ne budi kritična prema sebi, ne čini rigorozne poteze koje ne bi voljela da ti drugi čine, samo se voli, beskrajno... Za svaki udisaj, za svaki zalogaj, svaki gutljaj, zapitaj se je li dovoljno dobar za tako posebnu osobu kao što si Ti!
Naćuli uši, širom otvori oči, otključaj srce. Počećeš se smijati kad spoznaš da ti prave mogućnosti skaču u oči, da su svuda oko tebe.
Osjetićeš kako ti se tijelo želi zahvaliti. Izraziti se. Pokreni ga. Ne, ne moras u teretanu, vježbaj zbog zabave. Ili zbog dobiti. Otpleši trbušni ples svom dragom. Zgražaš se? Zašto, pa tvoj je, nije tuđi!
Počni učiti. Prestani slušati šta drugi pričaju. Nije važno šta kažu, nego ko kaže. Kako izgledaju i kako žive oni koji su ti bili najbolji prijatelji u tvojoj dosadašnjoj borbi? Uči od uspješnih. I oni su počeli nekad kao ti danas, sa pregršt masnih jastučića i nekoliko godina škole više ili manje.
Ostavi se novina i televizije, ti si stvorena da znaš više nego što kroz njih možeš naučiti.
Vjeruj da ti to možeš. Da ti to već jesi. Sve drugo podijeli ili rasprodaj, ali vjeru sačuvaj. Ona je tvoj vječni saveznik.
Ne, nije ti volja slaba, samo si je krivo upotrebljavala. Ne koristi snagu volje da se odbarniš od napasti, upotrijebi je da ispravno misliš. A ti misliš da mnogo toga što činiš nije dovoljno dobro za posebnu osobu kao što si ti...
I ne posustaj! Naravno da ćeš doživjeti invaziju iskušenja. Kad ih ne bi bilo, ti nikad ne bi znala koliko velika možeš biti. A s tim smo počeli, sjećaš se? Od osobe do ličnosti... Ko zna koliko značajne i važne...

Znam da želiš misliti da postoji lakši način, no je li dovoljno dobar za nekog tako posebnog kao što si TI Question

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: KONTROLA TEŽINE IZ DRUGOG UGLA

Komentar  SELMA dipl.iurist on Wed Jul 02, 2008 1:15 am

Tek sada sam procitala ovaj tekst, slazem se s svakom rijecju!
VOLI SEBE, DOZVOLI SEBI NAJBOLJE, JER TI TO ZASLUZUJES!
VOLI SEBE TAKVOG KAKAV JESI, ALI NIKADA NE DOZVOLI DA BUDES BILO KAKAV!

SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 219
Registration date : 2008-02-01

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ha, ha, ova ti je dobra, prihvati se kakav god si ali ..

Komentar  Berka on Fri Oct 24, 2008 2:28 pm

ha, ha, ova ti je dobra, prihvati se kakav god si ali ne prihvati DA BUDES SVAKAKAV. Ovo je za mene izreka dana,
nije mi jasno zasto prije nisam primijetila njienu dubinu.

Nego, neznam da li sam negdje napisala...( ne da mi se istrazivati)... sta je jos vazno za odrzavanje tjelesne tezine:

SVAKI OBROK JESTI POTPUNO DRUGACIJE ! znaci, nema kao kod moje draga majke sto je bilo od rucka ostavi za veceru.

Ako je jedan obrok na pr. bio zelena mahuna, neka slijedeci bude njegova susta suprotnost, na pr. kuhani krompir
sto god da je neka je samo susta suprotnost prehodnom obroku.
Ako si za jedan obrok jela na pr. zuti citrus ( narandju)
neka u slijedecem bude na pr. crvena jabuka
I love you

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: KONTROLA TEŽINE IZ DRUGOG UGLA

Komentar  Sponsored content Today at 1:18 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh