TIBETANCI

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

TIBETANCI

Komentar  ERMINA on Tue Feb 12, 2008 1:53 pm

Berka, ja od joge znam jedino za Tibetance i imam jednu dilemu: da li se treba nastaviti s vjezbama tokom menstrualnog ciklusa?
Naime, ja sam dobila uputstvo da prekidam i pocinjem ispocetka nakon ciklusa i pravo da ti kazem, vec mi je dosadilo vracati se na isto.
S druge strane, pri prvom pokusaju sam se preforsirala i proradila mi je stitna zlijezda, tako da se ne zelim ponovo iskusavati.
Pauza od 1-2 dana tokom ciklusa mi odgovara, ali bih voljela nastaviti tamo gdje sam stala ako mi ti savjetujes da je to ok.
Obraduj me!
Dopisi i jos stogod o ovoj temi, sto bi liaici mogli upraznjavati i okoristiti se...

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

slusaj svoju ituiciju

Komentar  Berka on Wed Apr 16, 2008 1:04 pm

Ti znas da su Tibetanci ezizum muskaraca, onih monika u zabacenom dijelu Tibeta koje je dugo bilo nemoguce pronaci a jos teze u njihove krugove * infiltrirati*. Vjezbe mladosti su cuvali kao strogu tajnu.

Posto medju njima nije bilo zena, vjerujem da ne postoji pravilo za te dane u mjesecu. Zato moras pitai svoje srce, to cesto ponavljam svima pogotovo svojoj djeci kad god se radi o nekoj dilemi.

Licno smatram da stanje menstrualnog ciklusa nije bolest nego naprotiv, stanje zdravlja i mladosti. Ja bih i u tim danima nastavila ciklus vjezbi. Ali moras sama odluciti. Ukoliko napravis pauzu, obzirom da to dugo radis, ne vidim nikakvog razloga da jednostavno ne nastavis tamo gdje si stala.

Za tibetanske vjezbe podmladjivanja istina, zavrtis sat odnosno vrijeme unazad i zato moras biti opreznba da se ne bi kroz to prebrzo *vracala*. Mislim da ti je poznato da onu prvu pocetnu vjezbu ne smijes vise od 21 puta zavrtiti.

Ujedno ti se izvinjavam sto ti nisam prije odgovorila, jer sam u vrijeme citanja pomislila da cu ti odgovoriti kada budem za to imala dovoljno vremena, i tako, sto se odgadja ima opasnost da se kasnije previdi.

Tibetance sam planirala spomenuti na nasoj antistres radionici u Bihacu, ali nam je vrijeme isticalo, i umjesto da zurim s tim, samo sam pomislila
DOCI CE PRAVO VRIJEME I ZA TO. Takodjer sam silno zeljela damama na nasem antistres tecaju spomenuti vjezbe pod nazivom *POZDRAV SUNCU* koje su jednostavne a izuzetno efektne i u svijetu nadaleko poznate. Ali i to je bilo previdjeno vjerovatno s razlogom. Da bih vam se opet vratila. Jer nisam ni deseti dio od onoga sto je potrebno kod tebe sa nasim ucenicima uradila.
SABUR.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

TIBETANCI

Komentar  ERMINA on Wed Apr 16, 2008 3:51 pm

Nisi zakasnila, odgovor je dosao u pravo vrijeme. Ima vec skoro mjesec da sam prestala raditi Tibetance, kako rekoh dosadilo mi vracanje... To vrijeme sam dobro iskoristila da spoznam beneficije ovih vjezbi, onda me Adem pohvalio kako sam elasticna i s lakocom radim joga vjezbe i shvatila sam da Tibetanci zaista imaju veliku moc - i odlucila ponovo poceti. Slusacu intuiciju, a za pozdrav suncu se nadam da cu ga uciti kod tebe na plazi sunny

Malo mi je zapeo tvoj komentar da se okretajima u Tibetancima vracamo unazad; da li to znaci da dervisi vrte vrijeme unaprijed, jer se vrte u suprotnom smjeru?

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

nisam znala

Komentar  Berka on Wed Apr 16, 2008 4:19 pm

Nisam primijetila da se dervisi okrecu u suprotnom smjeru. Ali znam da oni to rade radi osjecaja TRANSA.
Kod Tibetanaca je cilj podmladjivanje tijela i duha. Postoje svjedocanstva da su se ( po bioloskoj starosti) ljudi toliko vratili mladosti
da im je cak sijeda kosa pocela ponovo dobivati boju. Pogrbljena ledja su se ispravljala. Davno izgubljena seksualna moc se ponovo vracala itd... ali pazi da ne bi otisla predaleko ( U Melkinu maternicu Razz )

Evo mila moja, ovde cemo gledati narod, a za joga vjezbe *pozdrav suncu* bojim se da cemo raditi samo kada je zalazak jer je za izlazak sunca tebe malo teze izvuci iz kreveta. Ako te i uspijem namamaiti, ko ce te durati , dok ne otkvocas odjutravanje Very Happy

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Vlissingen

Komentar  Berka on Wed Apr 16, 2008 4:30 pm

2 do 5 minuta lagane setnje s noge na nogu od moje kuce do ovog mjesta.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

MOJ GRAD

Komentar  Berka on Wed Apr 16, 2008 4:35 pm

Kao sto vidis, nema nigdje drveta, palme, pijeska ima u izobilju ali nigdje stijene niti kamencica.
Ovo more nije toplo kao jadran. Ne mirise kao Jadransko. I nije plavo kao nase.
Ali je more. ( tek toliko, da ne bi ovog ljeta bilo razocarena).
Ja sam se naucila da prihvatam i budem zahvalna za ono sto imam. Jer, samo ako si zahvalan za ono sto vec imas,
otvaras puteve da dobijes i vise. A moj san je da imam kucu na Jadranskom moru i da tamo provedem ostatak svog zivota,
uz mandoline, harmonike, gitare, zrelo grozdje, narove, smokve, mandarine, rogacek, vino, ribe i lubenice....

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ja sam sretna žena!

Komentar  Tenzila on Wed Apr 16, 2008 5:35 pm

evo čačkam po forumu i nisam imala pojma da ću ovdje naletjeti na fotografije Flisingena!
oh Berka hvala ti za ove lijepe slike i vraćanje na ljeto 2006! pusa za sve !

Tenzila

Broj komentara : 91
Registration date : 2008-02-05

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: TIBETANCI

Komentar  Berka on Wed Apr 16, 2008 8:06 pm

a evo one tvoje i Almirove vjetrenjace.

Desno od vjetrenjace ( blize vodi) je ona moja klupa na kojoj pijem kafu kad zelim biti sama sa sobom. Priznajem, ponekad na njoj i zaspim
Embarassed

A sada, dajte malo vasih gradova. Kud ode Erminina tema o tibetancima.... aaaaa ..... kad nam administratorka dodje sa bolovanja,
bice velikih ciscenja ovog foruma... valjda nece biti i udaranja, nadam se
.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Berka zivi u divnom gradu

Komentar  Irma on Wed Apr 30, 2008 12:46 pm

a evo vam grada u kojem zivim ja ! Dobro dosli u Zenicu.

Irma

Broj komentara : 51
Registration date : 2008-04-26

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Cudo!

Komentar  Majet on Wed Jun 25, 2008 10:06 am

Pa, dobro, drage moje, Tenzila i Berka, kako to da ja do sada nisam znala za ovo divno mjesto? Smile
Toliko dugo lutam u svom nastojanju spoznati sto vise o feng shuiu i sebi, opcenito, u neznanju da andele nosih na vlastitom ramenu!

Nadam se da cemo se ubuduce cesce druziti i da cu i sama moci doprinijeti bogatstvu ovog foruma, makar i skromno.
U svakom slucaju, raduje me sto sam konacno ovdje.
Svima vruci, slani pozdrav iz Tuzle ostavljam!

Majet

Broj komentara : 26
Registration date : 2008-06-25

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Vidis kako je Tenzila skrta

Komentar  Berka on Wed Jun 25, 2008 12:06 pm

Cuva ovo mjesto od javnosti, ha, ha, pa sala sala, kako draga mnoja da neznas, pored Altaire, Vere, Tenzile, Katarine, ahaaah.... mi uvijek mislimo da smo sve ispricale, ali nismo, iste smo kao one dvije zene koje su provele godine u zatvoru, pa kad su ih pustili, umejsto da hitaju svojoj djeci, stale na trotoar pa pricaju li pricaju, jer nisu sve uspjele reci dok su bile iza resetaka... Laughing

DOBRO NAM DOSLA DRAGA NASA KAMERMANKA

SVAKI DAN CU TI SLATI OVAKVE KLETVE:
DABOGDA SRELA ZGODNOG KAMERMANA PA DA UDRUZITE KAMERE...

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

E nasmija me!

Komentar  Majet on Wed Jun 25, 2008 1:42 pm

Prvo rasplaka (ti znas zasto), a sad nasmija Very Happy

AMEN!
lol!

Majet

Broj komentara : 26
Registration date : 2008-06-25

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

znaci, ima u tebi zivota

Komentar  Berka on Wed Jun 25, 2008 4:15 pm

places i smijes se, super, ziva si cheers

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: TIBETANCI

Komentar  Sponsored content Today at 1:09 pm

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh