UVOD U REIKI

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

UVOD U REIKI

Komentar  Enisa Alic on Mon Feb 09, 2009 2:51 pm

Kada je rijec o jednoj ovako rasirenoj tehnologiji koju praktikuju milioni ljudi, i koja je vrlo drevna - pojam prkticno dobija jos vise na znacenju.

Reiki je doslovce Boziji dar, posebno ako se imaju u vidu poteskoce u zivotu i radu savremenog covjeka razvijenog zapada.

U tom smislu je i ovaj nas forum nas licni doprinos.On je sazetak naseg licnog Reiki iskustva.To je primjena Reikia u svakodnevnom zivotu obicnog covjeka, a ne samo duhovnjaka.

Ovaj forum je nas doprinos priblizavanja Reikia upravo tom obicnom covjeku koje mu je Reiki i najpotrebniji. Da mu upotreba Reikia omoguci da kroz uspjesno rjesavanje (ne prikrivanje) vlastitih problema postaje uspjesniji, bolji i efikasniji otac-majka, suprug(a), komsija(nica), menadzer, profesor(ica), lijecnik(ica).... JEDNOSTAVNO COVJEK KOJI CE ZIVJETI ZIVOT I KOJEGA OBAVEZE I ZIVOTNI TEMPO NECE PREGAZITI:

Enisa Alic

Broj komentara : 413
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: UVOD U REIKI

Komentar  Enisa Alic on Tue Feb 10, 2009 11:19 am

Praktikovati Reiki moze svako, ali osnovi zahtjevi napretka vezan je uz licni rad i vlastito praktikovanje, jer bez licne provjere i dodavanja vlastitog subjektivnog iskustva- ne moze se dostice pravo ZNANJE.

Kada govorimo o Reikiu , onda mislimo na ZNANJE cijelim tijelom, koje je plod ili posledoca procesa USKLADIVANJA - mentalne,psihoemocionalne i tjelesne visine. Samo vlastitim radom na sebi i drugima mozemo posretstvom vlastite subjektivnosti osjetiti tu visinu objektivnog.

Nekim praktikantima Reiki je jedan od nacina rada na tijelu, drugima je alternativna umjetnost lijecenja Novog doba, a za trece je prije svega meditativna tehnika.Sve zavisi ,naravno , o uglu gledanja - jer Reiki je sve od toga, ali i vise od toga.

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Enisa Alic on Tue Feb 10, 2009 2:14 pm

Pogledamo li sire okolnosti danasnjeg vremena, vezane uz razvoj postindustrijskog informatickog drustva, ekolosku krizu, krizu familije, sve veci broj izgubljenih i depresivnih ljudi, osjecaj besperspektivnosti i predavanja drogi , gdje se razlike koriste kao razlog sukoba, a ne kao prilika za saradnju, imamo puno razloga za zabrinutost...

Sve nam to govori o KRIZI zapadnog covjeka, zapadne familije i time zapadnjackog drustva kao cjeline.Naravno da koristeni pojam KRIZA nije samo razlog za uzbunu ili paniku, jer grcka izvorna rijec "kriza" ne odnosi se samo na problem, poteskocu i slicno - nego znaci ujedno sansu za bojle i novo.

U kojoj mjeri mi kao ljudi danasnjice mozemo napraviti ono sto se moze nazvati kvalitetnim napredkom - drugo je pitanje.

Reiki kao energetska tehnika pojavljuje se pri tome kao nova dimenzija i mogucnost vise za nas licno u zivotnom prezivljavanju koje je nuzan preduvjet bilo kakvog duhovnog razvoja.

Reiki, nas praktikante povezuje s davno zaboravljenom, ali sve prisutnom zivotnom energijom i uci nas opet ponovo voljeti i prepoznavati sebe.Pomaze nam na prvom mjestu da zivimo u skladu sa samim sobom - sto je zahtjev , da bi bili u skladu sa okolinom.

Prakticiranje Reikia uci nas da su unutrasnja duhovna, mentalna,psihoemocionalna i tjelesna uskladenost neophodne za ono sto se laicki naziva "uspjehom u zivotu" .

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  suncee on Sat Jan 09, 2010 9:55 pm

rado bih pitala svasta
ali ne moze mi niko odgovoriti ako ne kazem nista o sebi
na nekoliko tema sam se vec spomenula tj. nesto o sebi ali jako skrto
za pocetak mogu reci da mislim da se jako dobro poznajem ali isto tako sam svjesna svoje lijenosti u sebi jer sam se zapustila maximalno
dobila sam za kratko vrijeme 10kg., puno pusim, padam u afekat.. itd itd.. itd
neznam odakle da pocnem da nesto promijenim.. gledam se kako tonem a ne bacam sebi ni slamku da se spasim..
zasto sam se prepustila ?????
treba li mi neko da me savjetuje, trebam li podrsku???
TREBAM i znam da cu naci spas na ovim stranicama.....

sunny

suncee

Broj komentara : 17
Registration date : 2009-12-07

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

dobro je da primijetis

Komentar  Berka on Tue Jan 26, 2010 7:43 pm

Draga Sunčice, kad bi postojao savjet ili ključ rješenja u jednoj rečenici, svi bi bili sretni. A to sto primjećujes da se loše osjećaš i još priznaješ, zančajan je korak. Pokušaj paziti na svoj integritet ... za početak.ž
Znači, nećeš se dotjeati, namirisati itd.. radi drugih. Učini to i kad te niko, baš niko ne vidi. Tako ćeš svojoj duši pokazati da cijeniš sebe i poštuješ bez obzira na ego i okolinu. Njeovanje vlastitog integriteta je od esencijalnog značaja.
To što se ponašaš samo-destruktivno je vjerovatno znak da sebe radi nečega kažnjavaš. Oprosti svima a najviše sebi
što si se dovela ( u bilo koju ) situaciju... čujemo se u privatnoj poruci... pusa

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  zehra cosic on Wed Mar 10, 2010 10:49 am

Drago moje Sunce malo sam ti pricala i o reikiju i obecala sam ti donijeti jednu knjigu o Reikiju sto cu i uciniti cim ovaj snijeg prestane ovako padati .Ja imam prvi stepen reikija i pomocicu ti koliko mogu.Do naseg susreta puno pozdrava a dotle misli o svemu pozitivno i budi svoja donijecu ti i jedan cd cu ti sprziti na kojem ima obilje literature vezane za reiki, regresiju, karmi duse ,itd.Tako da kad Berka nam dodje imas neku viziju i odredjeno znanje,a sta dalje i kako kad se vidis s Berkom odluci sama.Mislim na tebe pozdravvvvvvvvvvv

zehra cosic

Broj komentara : 3
Registration date : 2009-12-05

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ulazim u svijet reikija

Komentar  Memnuna on Fri Aug 20, 2010 10:38 am

danas postajem reikista

Memnuna

Broj komentara : 1
Registration date : 2010-08-20

Vidi profil korisnika