PORUKA TVOG TIJELA

Stranica 2/2 Previous  1, 2

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

OCI

Komentar  Enisa Alic on Thu Apr 02, 2009 8:36 am

Oci pustaju ne samo utiske s vana unutra - nego i iznutra napolje:u ocima vidimo osjecaje i raspolozenje drugih.

Upravo zog toga pokusavamo "pogledati" dubko u oci drugima, i pokisavamo "procitati" sta stoji u njima.

OCI SU OGLEDALA DUSE.

Najcesca oboljenmja ociju su kratkovidnost i dalekovidnost.

Danas cu pisati o kratkovidnosti , posto je Uni to pitala /o.

Kratkovidni ljudi vide blizu - ne vide daleko. Kratkovidnost se najobicnije pojavljuje u pubertetu, odnosno dok je osoba u ravoju.Omladina obicno vidi samo sebe i svoj krug svojih prijatelja, i nista vise.

Kratkovidnos nam pokazuje jaku subjektivnost kod te osobe (sto je jaca dioptrija - osoba treba vise da radi na sebi)

Kratkovidni vide svijet kroz svoje "naocale" i osjecaju se kod svake teme licno napadnutim.

Konkretno - kratkovidne osobe sve vezu sa samim sobom - ALI NE ZELE SEBE DA VIDE ( i sebe PRIHVATE).

Upravo zbog toga ne vide daleko (to ne treba da "gledaju" ) - nego vide "SAMO" blizu - odnosno "samo" SEBE da bi mogli da "vide" - i prihvate sebe kakvi JESU.

sunny

Enisa Alic

Broj komentara : 413
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

BOLOVI KICME

Komentar  Enisa Alic on Fri Apr 03, 2009 11:41 am

Ovo je jedna OGROMNA tema. Mogli bi na dugo i na iroko pisati o tome, jer isto toliko ima i oboljenja leda.

Ja cu sazeti najbitnije - jer svako od nas je imao nekad problema sa kicmom.

Kicma na drzi "uspravno" i podrzava nase tijelo. Problemi sa kicmom nam pokazuju opterecenost, koju vjerovatno ne zelimo da prihvatimo.Imamo i osjecaj , da nismo dovoljno podrzani (od najbliznjih).

Bolovi se djele u dolje i gornje.

Gornji bolovi kocme nam ukazuju na nedostatk emocijalne podrske i samim tim unutrasnjeg "drzanja".Vjerovatno se i sami suzdrzavao od nase ljubavi.

Donji bolovi kicmenam ukazuje na neostatak materijalne i finansiske podrske - povezano sa strahom za buducost i novac .

Kao i kod svakog oboljenja - poruka je:

SNAGA I ENERGIJA - KOJA NAM JE PREDODREDENA OD UNIVERZUMA / KOSMOSA / BOGA NECE NAS ZAOBITI. VJERUJMO CVRSTO U SEBE, I BUDIMO OTVORENI.

POKLONIMO DRUGIMA LJUBAV I POVJERENJE - PA CEMO I SAMI DOBITI LJUBAV I POVJERENJE....(zakon afiniteta)

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

niko se ne usuduje ....

Komentar  Enisa Alic on Tue Jun 09, 2009 4:39 pm

Postaviti sledece pitanje....

Very Happy

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

brada izmedju palca i kaziprsta

Komentar  Berka on Wed Jun 10, 2009 2:22 pm

zadnjih godina dosta prucavam govor tijela, i zaista se moze odlicno komunicirati kad poznajemo tajnu govora tijela
ali postoji jos toga sto mi nije jasno. Znam da ovo ne spada pod naslov koji obradjuje Enisa, ali suvise malo mogu reci o tome da bih
otvorila novu temu.
Jedna osoba stalno, neprekidno drzi lijevom rukom svoju bradu. Kad nesto cita, kad gleda televiziju, kad je zamisljena...
I sto to vise gledam, sve se cesce pitam sta znaci taj "govor tijela" ??? Pri tome ne mislim ni na sta negativno, naprotiv. Radi se samo o znatizelji.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

to je nesto drugo...

Komentar  Enisa Alic on Thu Jun 11, 2009 2:08 pm

tu ne pricamo o simptomina ili bolestima , nego navikama i potrebama....

Posto ne znam o kome je rijec-mogu neutralno ispoljiti moje misljenje: Mislim da osoba treba podrsku, jer nije sigurna sta misli i sta osjeca i na taj nacin pokusava sam sebi dati "potporu".

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: PORUKA TVOG TIJELA

Komentar  Admin on Mon Jun 29, 2009 4:13 pm

Citala sam dosta oko govora tijela. Uopsteno kad neko dlanom podupire bradu - to je stav hard thinking - kao statua:

a na osobama vecinoma mozes primjetiti da li razmisljaju ili ne. ako se ne primjeti taj proces, onda to znaci da se osoba dosadjuje ili hronicni umor.

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Tue Jun 30, 2009 8:56 am

Enisa Arslanagic-Alic (citat):tu ne pricamo o simptomina ili bolestima , nego navikama i potrebama....

Posto ne znam o kome je rijec-mogu neutralno ispoljiti moje misljenje: Mislim da osoba treba podrsku, jer nije sigurna sta misli i sta osjeca i na taj nacin pokusava sam sebi dati "potporu".

sunny
mislim da za bradu nije ovo objasnjenje, jer, za nesigurno stanje osoba se drzi za uho, copka uho ili nos
a ako dodiruje usta, to znaci da sama sebi ne vjeruje ili ne vjeruje prici onome koga trenutno slusa

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Tue Jun 30, 2009 8:59 am

Admin (citat):Citala sam dosta oko govora tijela. Uopsteno kad neko dlanom podupire bradu - to je stav hard thinking.
znaci, moguce je da takvo drzanje tijela ( pridrzavanje brade) znaci da osoba duboko misli? Pa zvuci mi logicno, bas sam jucer prolazila pored internetcafe i pogledala unutra. Skolo svi ljudi koji su sjedili za kompjuterom drzali su bradu, znaci, vjerovatno, smisljali su sta im tamo neko pise ili sta da oni napisu.
Ali jos nisam sigurna da li je drzanje brade poruka tijela: JA MISLIM

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 1:07 pm

Sponsored content

Na vrh Go down

Stranica 2/2 Previous  1, 2

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh