PORUKA TVOG TIJELA

Stranica 1/2 1, 2  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

PORUKA TVOG TIJELA

Komentar  Enisa Alic on Mon Feb 02, 2009 10:47 pm

Najdrazi moji,

da li ste se ikad zapitali zasto uvijek imate glavobolju, bolove u ledima ili los zadah iz usta?

Ja jesam!

Zasto posle svade sa sestrom ili muzem nekoga boli glava a nekoga stomak?

Pa upravo zato sto nam nase tijelo samo daje "uputstva" sta da radimo dalje.

Trebamo li nesto "prevariti" ili "sazvakati" ili "iskasljati"?

JETRA
Vec smo na forumu cesto jetru spominjali i da je to povezano sa ljutnjom.

SINUSITIS
Upala sinusa-neko najblizi te nervira ili iritira.

Enisa Alic

Broj komentara : 413
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

samoranjavanje i samopovredjivanje

Komentar  Berka on Tue Feb 03, 2009 8:45 pm

Ukoliko grizemo nokte do zivca, ili sami sebe grebemo ili na bilo koji nacin povredjujemo znaci a je nasa duhovna bol toliko nepodnosljiva da trazimo bilo koji oblik fizicke boli kako bismo duhovnu bol zaglusili.
Enisa, molim te pogledaj kako tvoji ucitelji objasnjavaju ove pojave ... kad covjek sebe povredjuje i sam sebi nanosi bol .

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Kad uho boli

Komentar  Miran Lakovski - Laki on Tue Feb 03, 2009 10:01 pm

Molim vas imate li tumacenje za bol u uhu.

Miran Lakovski - Laki

Broj komentara : 101

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Upala zglobova

Komentar  Bonita on Wed Feb 04, 2009 9:35 am

Nateceni i bolni zglobovi iznad saka. Sve ispada iz ruku, nema snage. Hvala unaprijed.

Bonita

Broj komentara : 29
Registration date : 2008-05-30

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

MASALLAH

Komentar  Enisa Alic on Wed Feb 04, 2009 11:04 am

Blago meni - stvarno vas zanima!!! Very Happy

Jako sam zauzeta trenutno - ali uskoro cu vam svima odgovoriti....

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

KUK

Komentar  Irma on Thu Feb 05, 2009 3:58 pm

Da li postoji tumacenje za bolove u kukovima?

Irma

Broj komentara : 51
Registration date : 2008-04-26

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

evo me...

Komentar  Enisa Alic on Fri Feb 06, 2009 5:25 pm

Kuk(uopsteno):

Problemi sa kukom nam govore o ukocenosti i NE-fleksibilnosti. Povezuje se sa strahom od buducnostii nemogucnost odluke kod bitnih situacija (vezanih za buducnost).

Sake (uopteno):

Sa nasim rukama/sakama "hvatamo" mogucnost i "drzimo" mogucnost novih ideja i misli.
Problmi sa rukama/sakama nam pokazuje svjestan srtah (prepadnuti smo) "uhvatiti" ili "prihvatiti" nove ideje i stare "pustiti".

Ako ne mozes ili ne zelis "zgrabiti" ideju - jednostavno "otvori" saku i prihvati sta ti se "spusti" u nju.

Otvori svoju saku - ali i dusu i budi radoznao za zivotom.

nastavak uskoro...

sunny

Enisa Arslanagic-Alic: komentar modifikovan dana: Mon Feb 09, 2009 10:02 am; prepravljeno ukupno 1 puta

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

saka/ruka

Komentar  Berka on Fri Feb 06, 2009 7:17 pm

kad se govori o sakama, one su ( i prema mojem ucenju) simbol dopustanja, prihvatanja, uzimanja idavanja.
Vec se kod malih beba moze prepoznati da li ce biti "otvorene ruke" ili ce u zivotu imati "stisnute sake".
Radi se o svim mogucim varijantama blagostanja ... od novca do osjecaja, emocija itd...

Ako imas stisnute sake naravno da nista neces izgubiti, nista ti ne moze "ispasti" ali te osobe obicno zanemare osnovnu filozofiju uzrocno poslojedicnih veza, a to je da u stisnutu saku nista ne moze ni uletjeti ( bilo koja vrsta materijalnog ili duhovnog blagostanja).
Toliko o sakama ( iz mog ugla) .
Grli vas vasa Berka

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

nastavak za KUK

Komentar  Enisa Alic on Mon Feb 09, 2009 10:06 am

Ne tjeraj se naprijed --Reiki ce ti pomoci da nades mir, zivotnu energiju i povjerenje u sebi - na osnovu cega ces moci odluke donositi i hrabro koracati naprijed.Onda ce svaki korak - korak u pravom pravcu biti.

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

UHO

Komentar  Enisa Alic on Mon Feb 09, 2009 10:15 am

UPALA UHA

Upala nam pokazuje potisnuti, ne izivljeni konflikt - sto u ovom slucaju kod upale uha govori o konfliktu koji je u vezi "poslusnost" - "slusanju". (na upalu cu se jos vratiti!!)

Sta ne zelis cuti?

Gdje ti nedostaje hrabrosti?

(Obicno imaju djeca najvise problema sa "upalom uha")

Moras znati, da mi nesvjesno privlacimo ljude koji nam u tom momentu govore - sto mi dobrovoljno ne zelimo/ne mozemo da razumijemo.

Slusaj - i nauci iz toga.

Sve u zivotu nas necemu uci. Slusaj svoj unutrasnji glas, i slijedi ga - Tako ces se postediti bolova u usima.

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

GRICKANJE NOKTIJU

Komentar  Enisa Alic on Mon Feb 09, 2009 10:22 am

Sa noktima "grebemo" - "branimo se".

Grickanje noktiju pokazuje strah od agresije - koja se nalazi u nama samima - da je ispoljimo.

Kod djece najcesci razlog za grickanje noktiju je pritisak od strane roditelja, povezano sa malo samopovjerenja.

Ako tvoje dijete gricka nokte - pokusaj ojacati njegovo samopovjerenje.Daj mu vise "prostora" za zivot, da bez osjecaja krivice ispolji sebe.

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: PORUKA TVOG TIJELA

Komentar  Admin on Mon Feb 09, 2009 1:38 pm

Negdje sam citala da grickanje noktiju takodje znaci da osoba ima seksualnu barieru ili zafrustriranost.

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

EPILEPSIJA = potisnuta agresija

Komentar  Berka on Mon Feb 09, 2009 4:27 pm

Grickanje noktiju jeste konflikt poput samoranjavanja, grebanja vlastite koze, "pustanja krvi" koje izmedju ostalog moze biti i seksualna frustracija ili potisnuta agresija. Potisnuta agresije spominje se kod jos jedne bolesti, a to je:

Epilepsija

Napad epilepsije je "izbijanje" neizivljene snage i agresije u nama. Napad nas tjera da se "pustimo", da "padnemo" - i tako da pustimo sjecanja i uspomene.

Akceptiraj svu snagu i energiju u sebi, i ne osuduj to sto osjecas i ne potiskuj. Pogledaj je direktno “u oci” odnosno suoci se s njom. Idi svjesno u snove! Dozivi i prihvati sta se desava u tebi prije nego sto upadnes u san. Tako ces nauciti "pustiti" i neces morati biti "natjeran" na to suocavanje kroz napade epilepsije.

Od epileptickih napadaja cesce pate djeca, sto nije cudno, jer su najcesce sprijeceni da iskazu svoje osjecaje u stilu "ne smijes ni pisnuti, je li ti jasno?"
Napadi izazivaju ekscesivno pražnjenje neurona mozga ili dijela kore velikog mozga.
Dolazi do prekida normalnog stanja i nastaju nekontrolisani motorni pokreti sa naizmjenicnim grčevima i mlitavošću mišića, nevoljnim radnjama kao sto je mokrenje, pjena na usta itd.
Ovo pražnjenje napetosti mozga najčešće traje nekoliko sekundi, dok traje transformacija zdravog neurona u epileptični neuron.
Nije svaki gubitak svijesti epileptični napado. Slične manifestacije mogu da se jave kod histerije i iznenadnog napada bijesal.
Poznajem na zalost dijete koje je uvijek po svemu izgledalo perfektno, osim ljepote, sarma i izuzetne inteligencije, omiljen na daleko po tome sto je ljubazan i umiljat . Od desete godine na dalje pati od epilepsije. Njegova majka je ( usput receno) alkoholicar i zena koja ceste mijenja partnere (djecak ne zna ko mu je otac)… dakle, njegova majka se zabezeknuto pitala zasto njeno dijete ima epilepsiju. Odgovor je trazila godinama, ali niko nije sebi dao za pravo da joj kaze svoje misljenje, pa ni ja. Ali, sada i da hoces nemozes joj dati odgovor jer je na moju veliku zalost, Sebastijanova majka umrla.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

slazem se

Komentar  Enisa Alic on Mon Feb 09, 2009 10:11 pm

Da je jako testo reci nekome tako nesto...

Sjetim se sama sebe kada sam prije nekoliko godina hodala od doktora do doktora zbog jaaako lose jetre - nisam bila spremna prihvatiti to kao znak....da mi je to neko tada rekao, ma znate sta!? - i njega bi i jetru i simptome.....

Ali posle duzeg rada na sebi - bila sam spremna zaista to uvidjeti - i sto je jos interesantnije - UPRAVO JE ONAKO BILO KAKO SU MI SIMPTOMI "GOVORILI".

Zato sam misljenja bas kao i ti - ne vrijedi savjete davati osobama koje nisu spremne --- a neke na zalost eto i umru , a da ne budu spremne.

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ZUBI, DESNI , KAMENAC

Komentar  Enisa Alic on Tue Feb 10, 2009 11:05 am

To da sve to ima znacenje, znala sam vec odavno - a juce sam od zubara i kolegica dobila tumacenje SVIH zuba Shocked Nevjerovatno - da svaki zub simboluzije nesto drugo....

Ali kad bolje razmislim, zasto da ne? Sve ima poruku, pa zasto ne i zubi? (a stvarno, zasto je nekome prednji zub pokvaren - a nekome zadnji; zasto je nekome kamenac na prednjim zubima - a nekome na zadnjim....)

Rolling Eyes covjek uci dok je ziv...

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

umnjak

Komentar  Jelena S. on Tue Feb 10, 2009 4:15 pm

Je li moguce da i to ima veze sa nasim stanjem. Upravo sam izvadila umnjak znas li sta umnjak predstavlja
pretpostavljam da umnjak zastupa um. Hvala Cool

Jelena S.

Broj komentara : 63

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Enisa Alic on Wed Feb 11, 2009 3:23 pm

Za zube ne mogu jos nista reci, ima par tumacenja - pa moram to prvo u miru "prostudirati". Ali necu zaboraviti - pisem cim skontam Smile

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

evo mene posle duze pauze

Komentar  Enisa Alic on Thu Mar 19, 2009 12:00 am

Imala sam malo vise obaveza, tako da nisam stigla dalje pisati - ali evo mene opet, idemo dalje.

Jelena ce morati pricekati na njeno objesnjenje...

Ima li dalje zelja, ili sama da biram ??

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

idemo dalje

Komentar  Berka on Fri Mar 20, 2009 10:59 am

Biraj, sve je dobro doslo , ako ne zatreba nama, trebace nekome ...
Lijepo ti jutro i jos ljepsi dan, biseru nas sjajni

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

GRLO

Komentar  Enisa Alic on Mon Mar 23, 2009 1:53 pm

Grlo su "prolazna" vrata - kroz koja ulazi uticaji s polja unutra (hrana, vazduh), ali i kroz koja mi "ispustamo" unutrasnji glas i osjecaje.

Problemi sa grlom nam pokazuju da imamo problema ILI da zelimo ili hocemo de "progutamo" nesto, ILI da progutanu ljutnju, povrjedenu dusu, ili agresiju - ne mozemo ili ne zelimo da ispoljimo.

Tako da se vezu bolovi grla najobicnije sa STRAHOM.

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Mon Mar 23, 2009 2:27 pm

Ima logike ! Kad smo se pripremale za javni nastup, obadvije smo se drzale za grlo i po malo kasljucale.
A kad sam jednom davno zalutala u mrezi njemackih autoputeva, vrtila sam se u krug i kad sam poslije ogromnog napora primijetila da sam opet na pocetnom "cvoru" , izdvojila sam se iz saobracaja kako bih predahnula.
Moj suvozac je bila samo moja stara majka, a od svega sto mi je mogla pomoci bilo je da mi punudi da jedem i pijem. Na moj uzas nista nije moglo proci niz grlo Shocked

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Angina /upala krajnika

Komentar  Enisa Alic on Tue Mar 24, 2009 11:44 am

Svaka upala nam govori o potisnutom trenutnom konfliktu ili agresiji.

Kod upale krajnika nam je tesko gutati.Ne zelimo nesto "progutati", ne zelimo akceptirati, prihvatiti --potiskujemo nase OSJECAJE.

Povuci se u sebe i dozvoli da se desi ono sto ce se desiti. Prihvati sebe kakav/a jesi . Prihvati svoje osjecaje, cak i ljutnju i pogledaj strahu u "oci".

ZNACI:
Trenutni problem /probleme potiskujemo i ne zelimo da "vidimo" i "osjetimo".

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

KAD DUSA PATI - TIJELO BOLUJE

Komentar  Enisa Alic on Thu Mar 26, 2009 2:23 pm

KAd razumijemo da je tako - sasvim drugacije prilazimo svakom oboljenju -- a sve dok nesto ne naucimo, to ce se ponavljati i ponavljati.....

Stanite na momenat mirno - poslusajte svoje tijelo - JER ONO NIKAD NE LAZE!!

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Fri Mar 27, 2009 10:50 am

osluskuj svoje tijelo i voli ga. Sve vise osjecam divljenje i respekt prema svom tijelu. Koliko god sam ga zanemarivala pa cak nekad i radila protiv njega, ono se nije bunilo niti opstruiralo, nego je dalje besprijekorno radilo svoj posao. Tu i tamo nije moglo preskociti klipe koje sam mu podmetala. Ali u principu, super, svaka cast !

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  uni on Wed Apr 01, 2009 3:13 pm

A šta nam govori tijelo u slučaju dioptrije i kratkovidnosti?
Hvala

uni

Broj komentara : 14
Registration date : 2009-03-31

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 1:19 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Stranica 1/2 1, 2  Next

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh