Ples kao oblik meditacije

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Ples kao oblik meditacije

Komentar  Admin on Sun Feb 10, 2008 8:24 pm

Ermina je negdje postavila pitanje u vezi sufi plesa i pod koju temu bih ga mogli staviti. Posto je ples za mene meditacija a isto tako anti-stres alat, ja cu staviti ovdje pa izvolite ...

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

svaki ples je na neki nacin meditacija u pokretu

Komentar  Berka on Fri Feb 15, 2008 2:19 pm

i ja zastupam isto misljenje. Prije nego sto sam upoznala Tenzilu i meditativne plesove koje toliko godina i tako uspjesno vodi, ja sam obozavala svaku vrstu plesa.
Ali o Tenzilinim meditativnim plesovima sada mogu razgovarati samo sa osobom koja je nesto slicno probala.
Drugacije se nemoze razgovarati.
Od svega sto sam u zivotu probala, nije mi dalo toliku nirvanu i takva krila.
Nesto neopisivo.
I zato nemogu da docekam aprilski seminar na kojem ce biti nezaobilazne njemacke uciteljice
Gita i Refija.
Ja prosto nemogu da cekam. I vjerujem da cemo kao i do sada imati priliku da naucimo i nove plesove.

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

SEMINAR MEDITATIVNIH PLESOVA U TUZLI

Komentar  ERMINA on Mon Apr 21, 2008 10:53 pm

Probala. Uzivala. Osvojena. Zaljubljena.

Ja sam osoba jake svijesti i malo je meditacija kojima sam se mogla predati. Samo jednom sam bila blizu senzacije u vodjenoj meditaciji (hvala Berka!)

Plesove sam dozivjela kao mocne borce protiv najtvrdokornijih šejtana - oprečnih misli koje nas odvajaju od senzacija. Ipak je to kombinacija svih moćnih vanjskih uticaja: pokreta, zvuka, svetih rijeci i ne postoji misao koja ih moze pobijediti.

Moram napomenuti da smo ustanovili da slika titra na ekranu dok ples traje. Mene je ta činjenica fascinirala jer znam da se kompjuter napaja strujom od 220V i ako uzmemo u obzir da svaka naša zdrava ćelija može emitovati 1,4V, zamislite koliko se ćelija tokom plesa dovede u prirodno stanje da vankablovski ometa napon od 220V!

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

moram ti priznati

Komentar  Berka on Sun Apr 27, 2008 1:51 pm

RAdi posljednjih meditativnih plesova mira, odrekla sam se prvi put u zivotu da budem prisutna rodjendanu moje kceri. Ona me s blagoslovom poslala tvrdeci da joj vise znaci da budem na plesovima kao i u Bihacu na anti-stres radionici nego da s njom.
Ali to nije sve, odgodila sam i put za Afriku koji je bio odavno planiran.

Draga moja, ne kajem se, bilo je nezaboravno. Te emocije i te snazne vibracije i sada nosim u sebi. Hvala ti Ermina, hvala Tenzili i najveca hvala mojoj kćeri za toliko nesebicnu podrsku.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

divim se tvojoj cerki!!!!

Komentar  Enisa Alic on Mon Apr 28, 2008 3:44 pm

Skidam kapu

sunny

Enisa Alic

Broj komentara : 413
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

sve je to već vidjeno

Komentar  Berka on Mon Apr 28, 2008 4:46 pm

Nije se ništa drugačije dogodilo na ti našim skupovima, sve je već toliko puta vidjeno i ponovljeno. Ali razlika je svaki put u emocijama.
Radim više od dest godina na sebi ( od kako sam liječila karcinom dojke), i čovjek bi rekao, stvaaarno, izgradila si se duhovno, nema šta neznaš, od meditacije, reiki tretmana, joge, iscjeljujućih pjevanja, plesova .... a i toliko srodnih prijatelja stekla. Ali, priznajem,još uvjek poznajem kako dobre tako i loše dane.
Zato ja ne prizivam u sjećanje dogadjaje nego te posebne EMOCIJE koje me brzo izvade iz ponekog lošeg dana

Razumiješ?

Emocije koje izazivaju smijeh i suze, to je ono što u nama zauvjek ostaje. I to je ono što nema cijene.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

da vam malo cicnem

Komentar  Tenzila on Tue Apr 29, 2008 2:23 pm

drage moje plesačice sutra je srijeda i od 18-20 plesaćemo naše plesove. Program pripremamo Vera, Edo i ja a da vam još malo cicnem plesat ćemo: Šalom salam(jevrejska i islamska tradicija) Altisimo korason (kršćanska trad.)
Om gam gana pata je na ma ha (hindu) Om namo amitabaja buda ja darmaja sanga ja (budizam) Alahu Ahad (islamska trd) između red meditacije i vježbe disanja!
A sad ozbiljno sretna sam što su plesovi dotakli vaša srca kao i moje prije toliko godina, sretna sam što se ljudi sve više i više okreću duhovnom rastu na razne načine. Pa ne bliži li se uzalud 2012 (kalendar Ma:ja).
Nego drage moje i vi ćete sa nama biti mi ćemo se sa vama povezati a povežite se i vi (ko ne zna kako neka pročita iz odjeljka snovi tekstove o Mehaginci- pa bujrum svi na prelo!) vaša tenzila

Tenzila

Broj komentara : 91
Registration date : 2008-02-05

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Mehaginca je spremna

Komentar  Berka on Tue Apr 29, 2008 7:17 pm

Za sutra, Mehaginca već glanca metlu a i treće oko poliram cyclops
Po tisuću puta obećavam, budem u pravo vrijeme prihajala .
Za početak plesova može na uzdarje Mehaginci 1. i Mehaginci 2. i Mehaginci 3. : "Moje srce kuca za život.... "???

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

dodosmo i do Maja

Komentar  Enisa Alic on Wed Apr 30, 2008 11:16 am

Tenzila (citat):drage moje plesačice sutra je srijeda i od 18-20 plesaćemo naše plesove. Program pripremamo Vera, Edo i ja a da vam još malo cicnem plesat ćemo: Šalom salam(jevrejska i islamska tradicija) Altisimo korason (kršćanska trad.)
Om gam gana pata je na ma ha (hindu) Om namo amitabaja buda ja darmaja sanga ja (budizam) Alahu Ahad (islamska trd) između red meditacije i vježbe disanja!
A sad ozbiljno sretna sam što su plesovi dotakli vaša srca kao i moje prije toliko godina, sretna sam što se ljudi sve više i više okreću duhovnom rastu na razne načine. Pa ne bliži li se uzalud 2012 (kalendar Ma:ja).
Nego drage moje i vi ćete sa nama biti mi ćemo se sa vama povezati a povežite se i vi (ko ne zna kako neka pročita iz odjeljka snovi tekstove o Mehaginci- pa bujrum svi na prelo!) vaša tenzila

Maje su moj hobi! Sa odusevljenjem znam mnogo stvari o njima, i drago mi je da si i ti upoznata sa 2012 godinom Tenzila.

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

plesaćemo večeras u Tuzli, sa vama

Komentar  Berka on Wed Apr 30, 2008 11:51 am

Jutros mi je Enisa poslala razglednicu, i eto, privukla sam ono što mi treba, na jedan klik, djevojka sa razglednice je počela plesati, pozvala je i mene riječima " hoćes li plesati sa mnom" . Šta drugo, nego plesati, naravno.

Jutro je veselo počelo. A večeras kod Tenzile, učiteljice meditativnih plesova , biće ono što nam svima treba:
ples u meditaciji. Nećete biti same, kako smo vam već najavile, mi koje smo daleko od vas, doći ćemo pa makar astralnom projekcijom.
Enisa je najžišća u astralnim putovanjima ali ovaj put nas neće ona predvoditi jer nezna mjesto dogadjaja. Zato smo Ermina, Azra, Vildana i moja malenkost naoštrile metle, Enisa prati nas!
Ako nam navigacije zataje, pa ne potrefimo cilj, bar nas na početku plesova spomenite. Tenzila, svima vama u Amici šaljemo obilje ljubavi, svjetlosti i energije i otplešite za nas astralke : " Moje srce bubnji za život..."

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

pripreme pocinju

Komentar  Tenzila on Wed Apr 30, 2008 6:05 pm

evo upravo dodje Vera za njom ce i edo pa da isprobamo prije nastupa sjetit cemo se svih vas i spomenuti vole vas Tuzlanke i Tuzlaci naravno

Tenzila

Broj komentara : 91
Registration date : 2008-02-05

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: Ples kao oblik meditacije

Komentar  Enisa Alic on Thu May 01, 2008 3:21 pm

Berka, drago mi je da te moja "plesacica" obradovala...

Naprijed mars, ja sam iza vas..... alien

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: Ples kao oblik meditacije

Komentar  Sponsored content Today at 12:11 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh