Lijecenje hranom

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Lijecenje hranom

Komentar  Berka on Sun Nov 09, 2008 2:37 pm

MIGRENA
Napad migrene moze biti iz citave lepeze razloga. Preispitati sebe sta nas muci, s kim smo bili, kako smo spavali i sta smo jeli, prosto je nezaobilazan korak. Ako se to cesto ponavlja, i ako zaista zelimo sebi pomoci, moracemo voditi mali dnevnik ( o svemu sto se dogadja) kako bismo otkrili uzroke. Kad je hrana u pitanju, moramo znadi da migrenu izaziva Cokolada, sir, agrumi, crno vino, cak, vjerovali ili ne, i kafa .
U nastanku glavobolje moze da sudjeluje i alergija na psenicu, morski plodovi, narance i druga hrana.
I preskakanje obroka moze uzrokovati napad migrene jer izaziva smanjenje razine secera u krvi, padanje glikemickog indeksa..
Potrudite se jesti malo a cesto. Masna riba djeluje protuupalno, sto moze pomoci, iako djelovanje nije trenutno. Ðumbir ublazava mucninu koja cesto prati migrenu.
PMS (predmenstrualni sindrom): PMS je blisko povezan s prehranom. U nekoliko dana prije mjesecnice potrebno je u ishranu dodati 500 kalorija. Ovo tijelo samo regulise, zato ne opstruirajte pojacanu potrebu za hranom prije menstruacije.
Dorucak je najvazniji obrok. Treba nesto pojesti tokom jutra i popodneva, a svaki dan pojesti makar jednu salatu ( idealno je dnevno tri obroka povrca i jedan obrok voca). Odlicna je cjelovita hrana, u maloj kolicini, s mnogo bjelancevina, vlakana iz voca i povrca te nesto ugljikohidrata - psenica moze pogorsati problem.
PMS je cesto izazvan niskim estrogenom u krvi, te nedostatkom magnezija i zeljeza. Orasi, suho voce i sjemenke bogati su izvori tih hranjivih tvari, a orasi i sjemenke uz to sadrze i prirodne estrogene.
Idealan obrok: kod kuce napravljen obrok od zitarica (zob, riza i zitne pahuljice) s nasjeckanim bademima, ljesnjacima, sjemenkama sezama i suncokreta; posluzite uz prirodni jogurt i nasjeckanu svjezu breskvu.
A sada, ono sto sam instinktivno osjecala, dok mi jedan naucni clanak to nije potvrdio. Godinama me ne boli glava, ponekad se pitam, sta je to sa mnom, je li prazna pa nema sta da boli ili...
Ali, godinama koristim male kapsulice koje se nemogu nabaviti u apoteci, nego samo preko distributera kompanije koja se bavi zdravljem i zdravom prehranom. U njima ima izmedju ostalog masnih kiselina od plave sjeverne ribe itd.. itd... ali to nije sve, godinama jedem nesto sto mi je najdraze, a to je roza zalm ( na nasem jeziku losos), i evo sta procitah slucajno:
Idealan obrok: sendvic od lososa i salate potocarke, casa dumbirova soka i mineralna voda.
Eh, ne znam bas sta je to salata potocarka, ali uz losos obavezno jedem mix od raznog povrca zacinjen maslinovim uljem i lomunom.

Idealan obrok: sendvic od lososa i salate potocarke, casa dumbirova soka i mineralna voda.

Ovo pisem od srca u nadi da cu pomoci osobama koje strahovito pate od glavobolje, jer me to podsjetilo na moj davni problem s nepodnosljivim glavoboljama. nedavni simptomi stomacne gripe bili su popraceni glavoboljom, i to me podsjetilo da sam takve glavobolje imala skoro svaki dan. Sad se pitam kako sam mogla s tim zivjeti, kako sam uopste toliko bola mogla izdrzati, a istovremeno uciti, raditi i "na izgled" normalno funkcionirati.

A vama, drage moje, koje patite od glavobolje ( to je bio najveci problem moje mladosti) ,
mislite na svoju glavu vise nego na liniju, mislite na to da samo mala kolicina nedostatka odredjenog vitamina ( koja se mjeri u o,o.. miligrama) izaziva promjenu raspolozenja pa sve do migrena ili agresivnih ispada. Sjetite se da strtes blokira probavu, a losa probava takodjer izaziva glavobolju...

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

čokolada

Komentar  Berka on Tue Feb 03, 2009 9:37 pm

Ako dva puta sedmično pojedeš samo jedan red tamne čokolade smanjuješ rizik od bolesti srca. Ovo je dovoljno za unaprjeđenje zdravlja a 20 grama tamne čokolade ima samo 100 kcal. .
Čokolada nam daje ne samo osjecaj srece nego i podmlađuje, jer tamna čokolada ima osam puta više antioksidansa od iste količine jagoda.
Bilo kako bilo, drage moje, ja vam preporucujem ljubavnu kombinaciju, jagoda i tamna cokolada, u duetu... Very Happy

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Odmah kupujem

Komentar  Miran Lakovski - Laki on Tue Feb 03, 2009 10:00 pm

Odlicno, dobra vijest
ukusno a zdravo jos i podmladjuje
Hvala na ideji idem odmah da kupim to dvoje Cool a dalje sta bude bude tongue

Miran Lakovski - Laki

Broj komentara : 101
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: Lijecenje hranom

Komentar  uni on Fri Apr 03, 2009 10:06 am

PIJTE VODU NA PRAZAN ŽELUDAC

U Japanu je navika da piju vodu odmah nakon buđenja. I naučni testovi su takođe pokazali prednosti te tehnike. Lečenje vodom daje rezultate za "stare" i ozbiljne bolesti kao i za "nova " moderna oboljenja - priznato je kao 100% efikasno za lečenje sledećih bolesti:

glavobolja, bolovi u jelu, srčani sastav, artritis, brzi otkucaju srca, epilepsija, masnoća u krvi, bronhitis, astma, TB, meningitis, bolesti bubrega i mokraćnih organa, povraćanje, gastritis, dijareja, hemeroidi, dijabetes, zatvor, sve bolesti očiju, bolesti materice, rak i menstrualani poremećaji, bolesti uha, grla i nosa.

METODA LEČENJA
1. čim se probudite ujutro, pre nego operete zube, popijte 4 x 160 ml (640ml) čaša vode
2. operite zube i usnu šupljinu i nemojte jesti ni piti ništa narednih 45 minuta
3. nakon 45 min. možete mormalno jesti i piti
4. nakon 15 min. (koliko je trajao vaš doručak/ručak/večera) nemojte jesti ili piti ništa naredna 2 sata.
5. oni koji su stari ili bolesni i ne mogu da popiju 4 čaše vode odmah na početku (dok se ne priviknu) mogu početi tako da popiju odjednom koliko mogu a onda svakim danom povećavati količinu vode dok ne dosegnu te 4 čaše vode.
6. ovaj metod izlečiće bolesne i a zdravi će uživati još veće zdravlje

KOLIKO JE DANA POTREBNO DA SE IZLEČE SLEDEĆE BOLESTI:
1. visoki krvni pritisak - 30 dana
2. gastritis - 10 dana
3. dijabetes - 30 dana
4. zatvor - 10 dana
5. rak - 180 dana
6. TB - 90 dana
7. oni koji imaju artritis, ovaj metod lečenja mogu da sprovode samo 3 dana u prvoj nedelji, a od druge nadalje, dnevno.

Ovo lečenje nema popratnih efekata, osim što ćete češće ići u ve-ce.

Dobro bi bilo da ovo uzmemo za dnevnu praksu tokom celog života, a ne samo dok lečimo bolest. Pijete vodu i ostanite aktivni.

Ima smisla. Kinezi i Japanci piju vruć čaj tokom jela ... ne hladnu vodu. Možda je vreme da usvojimo njihove navike pijenja (u malim gutljajima) tokom jela.

Ovaj članak je koristan za one koji piju hladnu vodu.

Lepo je popiti neko hladno piće nakon obroka, ali hladna voda će zbiti masnoće koje ste upravo konzumirali - usporiće probavu . Kada takve tvorevine reagiraju s kiselinom, slome se i creva ih apsorbuju brže nego čvrstu hranu. To će izbrazdati creva (oštetiti crevne resice) i uskoro će uzrokovati debljinu i voditi do raka. Zato je bolje piti toplu supu ili toplu vodu nakon jela .

Važna napomena o srčanom udaru: morate znati da nisu uvek isti simptomi pre srčanog udara bol u levoj ruci. Budite svesni intenzivnog bola u vilici. Mučnina i intenzivno znojenje takođe su uobičajeni simptomi. 60% ljudi koji su imali srčani udar tokom sna, nisu se više probudili. Bol u vilici može vas probuditi iz čvrstog sna. Budite pažljivi i svesni toga. Što više znamo, imamo više šansi za preživljavanje...

Kardiolozi savetuju svakome ko dobije ovo el.pismol da ga prosledi dalje - biće vredno ako spasemo bar 1 život.

uni

Broj komentara : 14
Registration date : 2009-03-31

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

hvala uni

Komentar  Enisa Alic on Fri Apr 03, 2009 10:56 am

Na ovom divnom tekstu

sunny

Enisa Alic

Broj komentara : 413
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Sat May 16, 2009 10:56 am

vecinu toga sam znala, kao sto je na pr. dobro da ne razvodnis zelucanu kiselinu, odnosno ne smanjujes vatru prilikom varenja
tj. ne pijes vodu poslije jela, sve dok traje probava.
Ali da pijem vodu prije nego sto operem zube? Zar to znaci da trebam da progutam sve one bakterije koje su se rodile dok sam spavala?
Pitam se da li je to logicno, i zasto to ...

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Alge

Komentar  Elena H. on Mon Jun 08, 2009 9:02 pm

MORSKE ALGE

Najhranljivija namirnica koju su ljudi ikad upoznli. Samo u 100 gr. Hidžiki algi ima 1400 miligrama kalcijuma, 56 mg fosfora, 29 mg gvožđa i 150 medjunarodnih jedinica vitamina A. bogate su jodom, magnezijumom, cinkom i mnogim elementima u tragovima.

PREPORUKA:
• Uključiti morske alge kao prilog jelima.koristiti samo male količine algi NAJVIŠE 1 SUPENU KAŠIKU ZA SVAKU PORCIJU JELA.
• Isprobati alge u supama i varivima, umjesto da ih jedemo kao prilog jelima. Tako ćemo se lakše naviknuti na njihov u početku čudan ukus.
• Dobro isprati ili ih natopiti prije upotrebe. Tako ćemo sa njih saprati što je moguće više natrijuma.

Elena H.

Broj komentara : 32
Registration date : 2008-04-25

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 12:09 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh