Anti-stres
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!!

+2
Berka
SELMA dipl.iurist
6 posters

Stranica 1/2 1, 2  Next

Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!!

Komentar  SELMA dipl.iurist Mon Nov 03, 2008 5:48 pm

Neki od vas vjerovtno zive u maticnoj zemlji, neki ne,
ali Svi su se nekada nasli u okruzenju osoba,
koje ne samo da ne poznaju, nego i ne razumiju.
Kako se snaci? Kako se ponasati?
Kako stupiti u kontakt, naci prijatelje?
Moja su svakodnevna pitanja!
Koliko je tesko biti daleko od onih koje volis?
Mozes li ikada postati dio novog drustva, ali stvarno bez razlika, barem ne ociglednih!
Da li je moguce ponovo biti dio onoga sto si ostavio nekada prije, dosta godina?
Ili si jednostavno uvijek tu negdje! Ali gdje? Ko zna....
SELMA dipl.iurist
SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 101
Age : 42
Location : HOLANDIJA
Registration date : 2008-02-01

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty moje iskustvo je bogato 16 godina

Komentar  Berka Mon Nov 03, 2008 7:25 pm

kao prvo, ne osjecaj se gradjaninom drugog reda.
Ako dozivis neugodnost nemoj odmah pomisliti :"to je zato sto sam stranac" jer neugodnosti dozivljavas ne samo i u vlastitoj zemlji
nego i u svojoj uzoj i siroj porodici.
Najveci problem moze biti u meni. Onako kako se ponasam sama prema sebi, pokazujem i drugima kako da me tretiraju.
Ako sebe cijenis, naravno da ce te u tudjoj zemlji kao stranca cijeniti.
Ako nije tako, zasto bi se oni prema tebi ponasali bolje nego ti sama prema sebi.

Koliko ja vidim, ti se u tudjoj zemlji odlicno snalazis, pred tobom je sjajna karijera.
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty Re: KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!!

Komentar  Wall-E Mon Nov 03, 2008 9:24 pm

SELMA dipl.iurist (citat):Neki od vas vjerovtno zive u maticnoj zemlji, neki ne,
ali Svi su se nekada nasli u okruzenju osoba,
koje ne samo da ne poznaju, nego i ne razumiju.
Kako se snaci? Kako se ponasati?
Kako stupiti u kontakt, naci prijatelje?
Moja su svakodnevna pitanja!
Koliko je tesko biti daleko od onih koje volis?
Mozes li ikada postati dio novog drustva, ali stvarno bez razlika, barem ne ociglednih!
Da li je moguce ponovo biti dio onoga sto si ostavio nekada prije, dosta godina?
Ili si jednostavno uvijek tu negdje! Ali gdje? Ko zna....

Za mjerilo sam uvijek koristio osjećaj slobode u različitim društvima, u različitim skupinama i pred različitim ljudima.
Pozz
Wall-E
Wall-E

Broj komentara : 10
Location : tamo gdje je sve po mom
Registration date : 2008-06-21

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty Re: KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!!

Komentar  SELMA dipl.iurist Tue Nov 04, 2008 9:04 am

Da, ako sebe cijenis, i drugi ce te cijeniti!
Ja sam ponosna na ono sto jesam i tako se ponasam! I nikada necu dozvoliti,
da me neko ponizi i da pogazi moje ja!
Medutim,nekada se nadjem nemocna, drugi bas iskoriste taj trrenutak,
ili ja tada smeksam, pa me uspiju povrijediti??
Juce sam bila s kcerkom u birou za konsutacije o njenom razvoju.
U jednom trenutku se gospodja, s kojom sam pricala, veoma ruzno ponjela,
njen osmjeh i cinicni pogled me strasno pogodio!
A ja se mislim, godspodjo draga ja govorim 3 jezika! Koliko vi jezika govorite? Da li se to od mene ocekuje,
da perfektno pricam poslije 2mjeseca skole? Da li biste bili toliko ponosni na svoj holandski, da se nadjete u istoj situaciji kao ja? I sta vi uopste znate? Koliko daleko ide vase znanje? Koliko je vas fond holandskih rijeci?
Pogledala sam svoju kcerku, svoju ljepoticu i s osmjehom izasla!!!!!
SELMA dipl.iurist
SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 101
Age : 42
Location : HOLANDIJA
Registration date : 2008-02-01

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty Re: KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!!

Komentar  Berka Tue Nov 04, 2008 3:15 pm

samo im salji ljubav i vjeruj u bumerang efekt
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty Hvala Bogu, odavno ne prianjam

Komentar  Berka Tue Nov 04, 2008 6:19 pm

Kao sto pred problemom pomislim "sta sam trebala od toga nauciti ?" ili pred preprekom: "ko zna zbog cega je ovo dobro za mene",
pred nezgodnim ljudima pomisim "sta je ovoj osobi izazvalo uzas u dusi, pa se sada ovako ponasa ? Tako se ne ponasaju sretne i ispunjene osobe." .
Jedno sam davno naucila i to mi je potpuno jasno:
Necije nezgodno ponasanje ne primam licno, to nema veze sa mnom i mojim vrijednostima.
Pozdravljam sto god mi kosmos priredi, jer to sigurno ima neku svrhu i razlog.
Ali ne primam licno i ne prianjam.
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty Ljudi, osjecajte se dobro.

Komentar  Berka Thu Nov 06, 2008 10:32 am

Ljudi, osjecajte se dobro. Oko nas se moze sve i svasta desavati, mogu nas i napadati, ali opet jedno imamo u svojim rukama:To kako se osjecate ovog trenutka to mozete samo vi odluciti. Kako se ja sada osjecam, stvar je MOG IZBORA.
Niko me ne moze uvjeriti da druge napada osoba koja je sa sobom i okolinom u harmoniji i koja u sebi ima dovoljno svjetlosti i ljubavi da je moze bez problema i drugima slati. Slati ljubav onome ko te napada nije ni ludost ni novi izum. Zar Isus nije na krizu govorio "Boze, oprosti im, oni ne znaju sta rade"? Covjek bi mogao hiljadu godina govoriti "Isus je lud" . Ali da je bio lud danas se ne bi ni znalo da je postojao.

Slati ljubav osobi koja se grozno ponasa je jedino ispravno djelovanje. Kad bi se ta osoba dobro osjecala, ne bi joj padalo na pamet da druge ujeda. Sretna osoba ima jaaakoo puno drugog posla uzivalajuci u svojoj sreci, dijelileci i primajuci svjetlost. Sretna i zadovoljna osoba je zauzeta sa ljudima koji se okupljaju oko nje, da bi se svi skupa grijali u predivnoj toploti, ljubavi i pozitivnoj energiji.

Iako sam anti-stres terapeut, priznajem, jos uvijek poznajem i dobre i lose dane. Jedina razlika je u tome sto poznejem sve vise dobrih dana, a losih je ( Hvalim te Boze) sve manje i manje. Nije istina da se svaki dan dobro osjecam zato sto sam Reiki ucitelj i anti-stres terapeut. Ali kad se lose osjecam osluskujem to sto mi kosmos zeli reci. Analiziram. Radim i na sebi i na situaciji. Moram sve prigrliti i dobro i lose. I Jin i Jang. To je obiman posao, tako da nemam ni vremena ni zelje svoje otrove na druge prebacivati.

Ali ako mi drugi salju svoje vlastite otrove (jer ne znaju kako s njima baratati), necu to licno shvatiti.
Cak cu im i ljubav slati. Zasto da ne? Imam je na pretek. To je "roba" koja se nemoze potrositi. Sto vise dajes sve vise primas.
Sada saljem ljubav svim clanovima foruma i onima koji nisu clanovi, srdacno vasa, s ljubavlju i prijateljski, Berka Nezic.


M a g i s t r a V i t a e: komentar modifikovan dana: Sun Feb 08, 2009 12:44 am; prepravljeno ukupno 2 puta
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty Re: KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!!

Komentar  SELMA dipl.iurist Thu Nov 06, 2008 11:18 am

A ljudi ,ko ljudi, dok se snadju prodje vrijeme!
"OSMIJEH NA LICE, I ZA CILJEM, TO JE NAJVECI USPJEH."
SELMA dipl.iurist
SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 101
Age : 42
Location : HOLANDIJA
Registration date : 2008-02-01

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty NI NA NEBU - NI NA ZEMLJI

Komentar  Enisa Alic Thu Nov 13, 2008 3:03 pm

Isto kao i Berka, imam 16 godina "iskustva" boravka u inostranstvu. Od toga 10 godina boravka u holandiji a 6 u njemackoj....Znaci postavlja se pitanje, a sta je to moja "zemlja". Do 14 godine sam boravila u Bosni, gdje sam i rodena - i tada nastavljam zivjeti u Holandiji.

Jako interesantna stvar je da NIKAD nisam naisla na neljubazne osobe.

Zavrsila sam skolu gore (u Holandiji) imala divne prijatelje, koje i sada imam--ali sam se cesto osjecala "strancom". Jezik nije bio problem, pricala sam PERFEKTNO holandski, cak i bolje nego moj "rodeni" jezik. Izgled nije problem, posto sam prirodna plavusa, nije se na prvi pogled primjetilo da sam "stranac". Jednostavno sam imala nesto vise u glavi nego oni....

Prijatelji dole? (u Bosni) Tamo jos vise nisam pripadala - bila sam jedna od mnogih koji zive u inostranstvu!!! nismo se razumjeli vise kao prije, jer smo zivjeli u drugoj okolini i na drugi nacin, a to utice na nas--htjeli mi to ili ne.

Upravo zbog toga ja zovem nas : ljudi u MEDUPROSTORU. Dole nikad vise necemo moci pripadati, jer zivimo ovdje, ---a ovdje ne pripadamo potpuno jer nemozemo da "pustimo" ono dole.... Rolling Eyes

E --- sada dolazi sledeci korak:::::: Znaci mislim da je do "njih" sto se ja osjecam strancem, i onda se selim za njemacku. Ponovo imam samo odlicna iskustva sa ljudima. Ali koliko mi je Bosna i moji prijatelji u njoj nedostajala, toliko mi je i Holandija i prijatelji u njoj nedostajali!! Kako je to moguce!!!??? Pa pobogu, ja sam stranac - kako mi moze nesto nedostajati sto nije moje? Ili sto nisam imala??

Moja istina:: Ja sam ja - bilo gdje na ovom svijetu, ili djelu nase planete. Samo JA imam u rukama moj zivot i mogu ga upravljati sa njim. Svi ljudi (nasi, holandani, njemci) su isti, samo ja to dugo nisam vidjela.

Da li se sada jos osjecam strancem? Nikad i nigdje...Gdje god da smo , ima dovoljno prijatelja tu - i osoba koje jedva cekaju da nas upoznaju!!!

sunny
Enisa Alic
Enisa Alic

Broj komentara : 147
Location : München
Registration date : 2008-03-11

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty samo jos nesto

Komentar  Enisa Alic Thu Nov 13, 2008 3:28 pm

Ne postoje "pobjednici" ili "gubitnici" u zivotu. To nije borba (moje misljenje). Svi moramo preci od tacke A do tacke B (rodenje-smrt). Kako cemo to preci, samo je do nas.

Moze nam se svasta u zivotu desiti, ali da li cemo mi dozvoliti da nas to unisti, ili jos gore-- ogorci???

sunny
Enisa Alic
Enisa Alic

Broj komentara : 147
Location : München
Registration date : 2008-03-11

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty bas smo puno razgovarale na ovu temu

Komentar  Berka Thu Nov 13, 2008 4:42 pm

Dok smo bile zajedno u Minhenu, nekoliko dana smo zapocinjale ovu temu, i obadvije smo bile istog misljenja:
Baci me gdje god hoces, u koju god zemlju, mozes vala i na goli otok ili u tamnicu, ja svoju svjetlost nosim sa sobom, Reiki energetski tretman,
i osjecacu se onako kako ja odlucim.
Mi se svi osjecamo onako kako odlucimo da se osjecamo. Obadvije smo bile saglasne da u sebi nosimo "dzenet", a da li je tako bilo prije?
Naravno da nije, prosle smo obadvije scile i harbide da bismo do ovoga dosle.
I vjerujemo da ce i ostali naci svoj vlastiti put do dzeneta na zemlji. Neko prije neko poslije. Neko precicom, a neko zaobilazeci mnoge prepreke.
Neko potpuno svjesno, a neko ipak nesvjesno. Hajd, nejse, bitno je da se cilj dostigne.
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty aha,tacka A tacka B

Komentar  Enisa Alic Fri Nov 14, 2008 11:16 am

Akiju se kosa na glavi dize kad mu to spomenem (toliko sam puta vec rekla Rolling Eyes )

Razz Razz

sunny
Enisa Alic
Enisa Alic

Broj komentara : 147
Location : München
Registration date : 2008-03-11

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty Re: KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!!

Komentar  SELMA dipl.iurist Fri Nov 14, 2008 2:11 pm

Enisa Arslanagic-Alic (citat):Akiju se kosa na glavi dize kad mu to spomenem (toliko sam puta vec rekla Rolling Eyes )

Razz Razz

sunny
Sta tacka A tacka B, i ja bih da skontam!
Sto ti kazzes Enisa, toliko se toga napisalo, ne mogu stici
da procitam sve!


SELMA dipl.iurist: komentar modifikovan dana: Fri Nov 14, 2008 2:26 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
SELMA dipl.iurist
SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 101
Age : 42
Location : HOLANDIJA
Registration date : 2008-02-01

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty Re: KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!!

Komentar  SELMA dipl.iurist Fri Nov 14, 2008 2:16 pm

Jeste vas dvije to sada skontala ili jos davno?
Ja nisam zadovoljna, koliko sam do sada postigla odvje! Dosta propustila dok sam bila trudna,
totalno sam bila opustena od svih obaveza i sada duplo moram da se trudim!
Meni nedostaje moje drustvo! Ponekad sam usamljena, pa mnogo razmisljam,
a te misli onda odose u nedokled! Nigdje kraja!
SELMA dipl.iurist
SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 101
Age : 42
Location : HOLANDIJA
Registration date : 2008-02-01

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty Re: KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!!

Komentar  Enisa Alic Fri Nov 14, 2008 2:32 pm

SELMA dipl.iurist (citat):Jeste vas dvije to sada skontala ili jos davno?
Ja nisam zadovoljna, koliko sam do sada postigla odvje! Dosta propustila dok sam bila trudna,
totalno sam bila opustena od svih obaveza i sada duplo moram da se trudim!
Meni nedostaje moje drustvo! Ponekad sam usamljena, pa mnogo razmisljam,
a te misli onda odose u nedokled! Nigdje kraja!

Najdraza moja, nikada neces sve stici , i uvijek ces "jos nesto" zeljeti - i to tako treba i da bude!

Zamisli da si sve zavrsila i postigla sto hoces, pa zar ti ne bi bio zivot dosadan? U momentu kada dostignes ono sto za cim ides, automatski ces sledeci cilj imati - i tako u nedogled.....Sve ce se stici, i sve ce doci na svoje, sve dok si ti zdrava (mlada, lijepa hi hi)

Radi se samo o tome da TI sama znas da to nista nije strasno, da ces naci prijatelje nove (novo ne znaci lose - moze cak i bolje biti!!) , da ces se naviknuti na patatje umjesto bureka (oky - to neces, lazem te) - ali ce ti isto "prirasti" uz srce....

Samo strpljenja!!

sunny
Enisa Alic
Enisa Alic

Broj komentara : 147
Location : München
Registration date : 2008-03-11

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty Re: KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!!

Komentar  SELMA dipl.iurist Fri Nov 14, 2008 2:42 pm

Znas sta, hvala ti za to " NAJDRAZA MOJA", bas si me usrecila!
Ovih dana mi nesto sjecanja naviru, bas sam emotivna!
Trebalo mi je, bas to!
HVALA TI!
A to naravno, uvijek nesto moras, trebas, dobijes ovo, treba ti ono i tako!
Ja sam najmanje strpljiva! Sva sam hiperaktivna!
Nekada o toliko stvari u isto vrijeme razmisljam, da ih na kraju sve zaboravim!
Sva se zapetljam, ali sta mogu kada ne znam polako!
Moram se nauciti, da kada polako hodas, dalje odes!!!!
SELMA dipl.iurist
SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 101
Age : 42
Location : HOLANDIJA
Registration date : 2008-02-01

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty Re: KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!!

Komentar  Enisa Alic Fri Nov 14, 2008 2:54 pm

I love you I love you I love you


sunny
Enisa Alic
Enisa Alic

Broj komentara : 147
Location : München
Registration date : 2008-03-11

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty Draga Selma!

Komentar  Admin Mon Nov 17, 2008 2:45 pm

Ne odustaj ne kloni!
Razumijem te i sa srcem, dusom, glavom, tijelom! Ceznja za poznatom okolinom, ljudima koji te vole i cijene zbog tebe! Ti si izabrala ovaj put, mozda si trazilla izazov ili je tvoja dusa ceznila za novim iskustvom! Novo iskustvo imas! Pretpostavljam da ti je zivot kao i meni uvjek bio lagan, imala si super drustvo, prijateljice, nisi dolazila u dodir sa ljudima koji druge podruguju, sistematsko drugima nanose zlo!
Ja to nikad nisam prije iskusila dok nisam dosla u Nizozemsku. I dandanas dolazim sebi od soka, kakvi ljudi samo mogu biti! Sok za sistem. Ja vjerujem u dobro, vjerujem da ljudi zive da cine dobro! Mozes misliti koji sok kad vidis da neki ljudi nisu takvi da iz dna duse zele drugim ljudima glad, bolest, smisljaju smicalice i stvaraju opake probleme drugima sa opasnim lazima!
Sto se tice cinjenice biti stranac zbog etnickog porijekla! Otkako sam rodjena ja sam bila definirana kao stranac. Kao djete Bosanaca u Sloveniji, niti sam bila 100% Bosanka kad sam ljetovala kod djeda i nene, niti sam bila 100% Slovenka. A to uopste i nije vazno! Nemoj trositi energiju na ljude koje niti poznajes s kojima nemas emotivni kontakt, inace u ovoj drzavi neces dogurati dalje od ludnice!
Nizozemci imaju svoje iskustvo sa strancima i oni koji su ograniceni i ksenofobicni tako ce se ponjeti do tebe! Ustvari njena reakcija je mehanizam odbrane, ti si nju preplasila! Ona "ZNA" kakvi su stranci, tebe nije mogla svrstati u tu njenu kategoriju stranaca i prestravila se! Njena reakcija je bila cinizam! A hvala bogu pa je ova drzava veoma liberalna i vecina Nizozemaca voli "multikulti" zivot! Sa takvim ljudima se druziti je melem za dusu!
A vjerujem da se osjecas usamljenom u tudjoj zemlji! Ako zelis razgovarati i drukcije, slobodno reci! A mislim da bi stvarno bilo COOL da se jednom nadjemo i vidimo! Cekam ja tu tvoju svekrvu kao zedan vode!
Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 36
Age : 44
Registration date : 2007-12-10

https://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty ne mogu a da ne primjetim

Komentar  Enisa Alic Mon Nov 17, 2008 3:00 pm

[quote="Admin"]
........
Ja to nikad nisam prije iskusila dok nisam dosla u Nizozemsku. I dandanas dolazim sebi od soka, kakvi ljudi samo mogu biti! .......quote]


Da vezete to svoje iskustvo za holandiju.

Ali nema to veze sa holandijom, ama bas nikakve veze...to je samo do nas.

Isto bi se tako osjecale da smo u njemackoj ili u turskoj, engleskoj ili americi-----samo treba same sebe da nademo - i onda nije ni bitno ko nam je komsija, ,,,

P.S. Naravno da necete odustati, pa ako iko - vas dvije ste prave hrabrice!!!

sunny
Enisa Alic
Enisa Alic

Broj komentara : 147
Location : München
Registration date : 2008-03-11

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty Re: KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!!

Komentar  Admin Mon Nov 17, 2008 3:05 pm

Tako sam to napisala, da zvuci kao da je to vezano za geografiju. Nizom svojih odabira i odluka dosla sam ovamo, trazeci novo iskustvo. Htjela sam samo reci da da ja dosla u dodir sa takvim ljudima kad sam dosla u Nizozemsku, a isto tako moglo se je desiti i u nekoj drugoj drzavi!
I kad sam govorila o ljudima koji drugima nanose zlo i stvaraju probleme, nisam pricala o Nizozemcima. Govorila sam o nasim ljudima, nase gore listovi!
Admin
Admin
Admin

Broj komentara : 36
Age : 44
Registration date : 2007-12-10

https://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty Re: KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!!

Komentar  SELMA dipl.iurist Mon Nov 17, 2008 3:20 pm

A lijepe slike! Sretna si, odma se primijeti! Azur je ko secer!
UH GLUHO BILO, dobro je da sam sklonila Arianu, jesi vidjela kako sam samo osjetila, da ce doci neki frajer, ahhaa!
Za Berku pitas, hah, pa ona ti je haos! Mozes misliti koliko je ona u frci, da gotov rucak ne moze doci da pojede, hahah! Ozbiljni, morala sam joj poslati, da je ne ometam!
Ali stvarno mi smo se dogovarale da cemo doci skupa kod tebe i kod Enise isto, ali nikako nam se ne podudaraju datumi i slobodno vrijeme!
Ali evo ti sad moje obecanje, nakon odmora, tj nove god (za Novu G smo u Bosni),
dovodim ti Berku! Za Arianu nisam sigurna:)
SELMA dipl.iurist
SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 101
Age : 42
Location : HOLANDIJA
Registration date : 2008-02-01

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty Re: KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!!

Komentar  SELMA dipl.iurist Mon Nov 17, 2008 3:27 pm

Da to sam i ja htjela napisati, tako se mozes osjecati u bilo kojoj zemlji,
desilo se da je to Holandia!
A to je tacno za nase ljude! Kada kazem nase, mislim na cijelu ex YU!
Valjda su napaceni, nesretni, pa onda skloni ljubomori i eto ti belaja!
A najgore je, kada se takve stvari desavaju u porodici!
Ja hvala Bogu nemam to iskustvo, ali znam mnogo ljudi!
I ONDA SAMO MOGU RECI
""HALLO PROBUDITE SE I JA IMAM OCA I MAJKU, I JA SAM NECIJE DIJETE, I MENI TREBA LJUBAV
I ZAGRJAJ""
SELMA dipl.iurist
SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 101
Age : 42
Location : HOLANDIJA
Registration date : 2008-02-01

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty Re: KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!!

Komentar  Enisa Alic Mon Nov 17, 2008 5:20 pm

SELMA dipl.iurist (citat):A lijepe slike! Sretna si, odma se primijeti! Azur je ko secer!
UH GLUHO BILO, dobro je da sam sklonila Arianu, jesi vidjela kako sam samo osjetila, da ce doci neki frajer, ahhaa!
Smile

HA HA HA HA HA Super si to napisala HA HA HA

sunny
Enisa Alic
Enisa Alic

Broj komentara : 147
Location : München
Registration date : 2008-03-11

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty Re: KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!!

Komentar  SELMA dipl.iurist Wed Feb 11, 2009 12:34 pm

JUTRO RADNI NARODE!
DA LI I VI RADITE ILI SE IZLEZAVATE?
JA UPRAVO DIJELIM JEDNU PROSTORIJU S VISE OD 100 STRANACA! NE ZNAM ODAKLE IH SVE NEMA????
SVI SE RAZLIKUJU PO NACIONALITETU, RASI, STAROSNOJ DOBI, JEZIKU, NEKI CAK I PO PISMU...ALI
SVI IMAMO NESTO ZAJEDNICKO "'VJERU U BOLJE SUTRA''!!!
SELMA dipl.iurist
SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 101
Age : 42
Location : HOLANDIJA
Registration date : 2008-02-01

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty Korak po korak prema boljem sutra

Komentar  Bonita Wed Feb 11, 2009 11:48 pm

VJERU U BOLJE SUTRA akumuliranu u jednoj prostoriji od toliko osoba, to je nevjerovatna energija koja zagarantovano dopire do vasione. A kad nesto istinski zelis, cijela "vaseljena" se usmjeri da to i ispuni. KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Hart-in-KosmosTAko govori i P.Koeljo u "Alhemicaru". Vjera i volja su misli sa ogromnom energijom, a ta energija nemoze otici "nikuda"nego do kosmosa i natrag. Uz tu vjeru jos dodati povjerenje u kosmicku mudrost i eto ne samo dobrog osjecaja nego i ispunjenja cilja.KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Kosmos
Bonita
Bonita

Broj komentara : 13
Registration date : 2008-05-30

Na vrh Go down

KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!! Empty Re: KAKO SE SNACI U OKRUZENJU STRANACA!!

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Stranica 1/2 1, 2  Next

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu