Anti-stres
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U POVJERENJU E-mail: u_povjerenju@live.be

2 posters

Go down

U POVJERENJU     E-mail:   u_povjerenju@live.be Empty U POVJERENJU E-mail: u_povjerenju@live.be

Komentar  Berka Tue Oct 21, 2008 9:50 am

Dragi nasi, ovo je prostor za vas.

Sanela ili Berka ce odgovoriti svakoj osobi koja nam se obrati
- U POVJERENJU ILI NE, SVEJEDNO.

Mozete se obratiti direktno preko ovog foruma ili na E-mail:
u_povjerenju@live.be
Sanela je diplomirani psiholog.
Berka je anti-stres terapeut.

Trazite li savjet, ili samo razumijevanje i "slusanje", sejedno.
Mi smo tu - za vas, diskretno, s povjerenjem i ljubavlju.
U POVJERENJU     E-mail:   u_povjerenju@live.be Elkaar


Berka Nezic Cutic: komentar modifikovan dana: Fri Oct 24, 2008 9:36 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

U POVJERENJU     E-mail:   u_povjerenju@live.be Empty Razvod roditelja

Komentar  Berka Tue Oct 21, 2008 9:39 pm

Dj.D. : " ... u kuci mi je nastao veliki haos, majka i otac su mi se razdvojili i dosta je to ostavilo veliki uticaj na mene... tako da sam se malo povukla u sebe... "


Draga Dj.D.
nemoj biti sebicna, oni i dalje ostaju tvoji roditelji.Ako jedni druge razaraju, zar i tebi nije u interesu da odvojeni zive opustenije i zdravije?
( Ako jedni druge razboljevaju, nemozes sad ti biti egoista i traziti da i dalje ostanu zajedno, samo zato jer to samo tebi odgovara !?

Prihvati zivot onakvim kakav jeste, ko zna zasto je dobro da je bas tako ispalo? Ni ti neznas sta ce sa tvojim zivotom biti, mozda dozivis da se svojoj vlastitoj djeci pravdas samo zato sto ti je nemoguce disati punim plucima sa njihovim ocem:?:

Odrasla si osoba, otvori se za nove mogucnosti, njima prepusti njihov zivot, a ti se okreni sebi i svom zivotu. Savjetujem ti da pocnes pripremati teren za samostalan zivot bez ijednog roditelja, a u medjuvremeno da im obecas da ces kod svakog od njih biti po jedan period.

Ponavljam ti, pripremaj teren i gledaj da se osamostalis, imas ti dovoljno posla o sebi,
Neka svi vode brigu samo o sebi i svom zivotu.
I da Bog dragi da da budete svi sretni, svaki na svoj nacin.

Ni mene zivot nije milovao, ali to nije opravdanje da budem bez ciljeva, nema opravdanja za odustajanje od kvalitetnog
i ispunjenog zivota.


Grlim te i saljem ti ljubav i svjetlost

sunny
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

U POVJERENJU     E-mail:   u_povjerenju@live.be Empty Nadovezujem se na ovo gore

Komentar  Sanela K. Wed Oct 22, 2008 7:15 pm

Normalno je da čovjek reaguje na sebi svojstven način na bilo koju pojavu, dobru ili lošu, koja utiče na njegov život... Kada se roditelji rastavljaju, to je samo jedan od načina na koji nam se, ako mi to dozvolimo, i ako smo vrlo mladi, izmiče tlo pod nogama... Neko postane agresivan, neko depresivan, neko ide u ovisnosti, neko nađe utjehu na drugoj strani, uvodeći druge ljude i druge aktivnosti u svoj život... Najgore je praviti se da nas to ne pogađa, onda to ostane da čuči negdje duboko u nama i pomalo nas izgriza kao crv jabuku - iznutra i obori nas kada se tome najmanje nadamo... Dobro je malo se povući, osamiti se, izbaciti bol iz sebe, ali onda obrisati suze i nastaviti dalje...
Imaš našu podršku, malo se odmori, a onda preboli, mada će ti uvijek pomalo to smetati... ali takav je život...
Iz iskustva znam da se najčešće žale oni koji imaju najmanje problema... Npr. u kancelariji za vrijeme pauze nekoliko žena ispija kafu a samo jedna priča: te pukla joj čarapa na javnom mjestu, te povasila joj se frizura... kuku majko... Druga žena, koja krije modrice jer je muž tuče i maltretira nju tješi, a treća, koja je upravo saznala da boluje od karcinoma, šuti... Tako i ti se povlačiš, jer te je to pogodilo, izbaci to iz sebe... a onda idi dalje...
Veliki pozdrav ti šaljem iz Sarajeva
Sanela K
Sanela K.
Sanela K.

Broj komentara : 5
Age : 52
Registration date : 2008-09-11

Na vrh Go down

U POVJERENJU     E-mail:   u_povjerenju@live.be Empty covjek nemoze biti pametan

Komentar  Berka Thu Oct 23, 2008 6:54 pm

( ukoliko je neophodan za dalji zivot u zdravlju i miru) nekad mislis da je razvod lakse podnijeti maloj djeci, a nekad se ispostavi da ga teze podnose odrasla djeca ( valjda zato sto im je jasnije sta to znaci ili to sve gledaju iz ugla vlastitog interesa).
Dj.D. mi se ponovo javila, kaze, otimaju se oba roditelja za nju. Uzasno je tesko odluciti se i jedno izabrati. Koga kog izaberes osjecas krivicu prema onom koje nisi izabrala. kao da je to mjerilo ljuavi i odanosti.

Evo sta sam joj ( mailom) odgovorila:

".... Super, postoje djeca koju nece niko, ni mama ni tata, ni baka ni tetka.... pa se nadju ....u ... "
Berka
Berka

Broj komentara : 270
Location : Vlissingen, Holand
Registration date : 2007-12-21

Na vrh Go down

U POVJERENJU     E-mail:   u_povjerenju@live.be Empty Re: U POVJERENJU E-mail: u_povjerenju@live.be

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu