KAD TE NEPRAVEDNO OPTUZE...

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

KAD TE NEPRAVEDNO OPTUZE...

Komentar  Berka on Fri Aug 29, 2008 4:22 pm

Jedna od mojih prijateljica je ovih dana nepravedno optuzena. Ta situacija podstakla nas je na temu kako covjek tjelesno, umno, spiritualno, emotivno ... reaguje na nepravdu. Nije zgodno da te neko stavi na stub srama i klevete, cak i ako je zasluzeno. Jos ako to nema nikakve veze s tobom i tvojim djelovanjem, nepravda je nepodnosljiva.
Kako taj osjecaj utice na nase zdravlje, na psihosomatske pojave nije tesko pogoditi. Sigurno ne dobro. Ipak, stres kao i svaki drugi, ljudi podnose individualno - kako koji. Dok je nekome kleveta i nepravda razlog za suicidna razmisljanja i duboku dugu depresiju koja razara ne samo nervni sistem nego i cijelo tijelo, nekome je takva situacija, ipak, kratkotrajna nelagoda. Rijetki su oni kojima tako nesto predstavlja maciji kasalj. Mene sada interesuje, da li ste vi ikada nepravedno optuzeni i oklevetani, kako, zasto i koliko vas je to boljelo ?????

Ako mene pitate, oh, da, naravno, ne jednom, ne dvaput, cekajte dok ja to sve izbrojim, pa cu vam o tome pricati. Ali necu spominjati osobe iz tog mracnog doba, jer ne zasluzuju ni sekunde naseg vremena, a niti mjesta za jedno jedino slovo na ovom anti-stres forumu. Jer, ovdje oni nikako ne mogu zalutati.... ovo mjesto je za njih neugodno i neudobno, isto kao sto je tesko djavolu u crkvi. Pa zasto onda da ih uznemiravamo? Neka pocivaju u miru. Neki od njih su 100 % umrli, neki su umrli samo u mom srcu, neka im je slava i vjecni spokoj.
p.s.
da ne zaboravim naglasiti, moje srce im je davno oprostilo, jer ja zelim da bude slobodno svijetlo i cisto.

A sada, da cujem vas. Nemojte mi samo reci da neznate o cemu govorim.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: KAD TE NEPRAVEDNO OPTUZE...

Komentar  Wall-E on Fri Aug 29, 2008 10:07 pm

Kao što sam negdje pročitao: 'nije svako zlo za zlo, niti je svako dobro za dobro'. Taj univerzalni zakon je i ovdje primjenjiv. Sirovom inteligencijom, bol koja nam se javlja kad smo na stubu srama i kletve se moze iskoristiti za uvid. To je ono o cemu uce veliki ucitelji. Uvid je vidjenje stvarnosti. Uvid je trenutak kad ucimo, a uciti se ne moze dok si priklonjen necemu sto ti je drago ili dok bjezis od neceg sto ti je neprijatno. U uvidu nema moje ili tvoje strane, to je stanje istinske prirodnosti.

Bol boli da probudi,
Komfor godi da uspava.

Wall-E

Broj komentara : 53
Registration date : 2008-06-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Pravilo broj 1

Komentar  Berka on Fri Aug 29, 2008 11:44 pm

Ne pravdati se !!!

Ne prianjaj !

Ne daji drugima moc da uticu na tvoje danasnje raspolozenje....

Sjetila sam se jedne davne price o djevojci koja je bila trudna. Cijelo selo se diglo, a ona je bila prisiljavana da kaze ko joj je napravio dijete. Posto svog ozenjenog ljubavnika nije zeljela odati, pritjerana uza zid, kud ce, sta ce, pa upre prstom na svestenika.
Selo je svestenika kamenovalo a zatim, zajedno sa tek rodjenom bebom protjeralo. Posto kao gresnik vise nije mogao biti svestenik, bio je slugan u susjednom selu i sam hranio i odgajao djecaka koji ga je zvao ocem...
Djevojka ( djecakova majka) je dalje zivjela svoj zivot, kao da sina nikada nije nosila ni rodila....ali, jednog dana se na smrt razboljela i osjetila da mora reci istinu.
Saznavsi da je svestenik na pravdi Boga optuzen, oklevetan i kaznjen, selo ga ponovo pozove u svoju crkvu, izvinjavajuci mu se. "Zasto nam nisi rekao da nisi kriv"? stalno su ga pitali
" Istina kad tad dodje na vidjelo. I zato, ne vrijedi pravdati se."
Djecak kojeg je svestenik odhranio i dalje ga je gledao kao oca, i u godinama njegove starosti brinuo o njemu s ljuavlju, do posljednjeg dana. Na kraju se ispostavilo da je mladic bio njenov najveci blagoslov ( a ne kazna)..

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Da, da, uzasno bolno, skoro pa neoprostivo

Komentar  Miran Lakovski - Laki on Tue Sep 02, 2008 10:28 am

I ja sam imao nekoliko iskustava da me nepravedno optuze. To je neopisivi intenzivan bol koji je tesko prevazici. Isto tako, osobi koja me na pravdi Boga optuzila bilo je uzasno tesko oprostiti.
Ogromna je razlika u tome kada me optuze za nesto sto zaista jesam. U tim situacijama sam naravno uznemiren, ljut sam na sebe sto su me "uhvatili na djelu" ili sto su me kao bukvar "procitali". Jeste da je stresno, ali, zasluzeno.
Mislim da bi svi trebali imati ogroman oprez u optuzivanju ljudi za koje ( koliko god mislim da jesu) nemamo cvrste dokaze . Ne da to dokazemo njima, nego da svoju savjest zastitimo od moguce greske.

Miran Lakovski - Laki

Broj komentara : 101
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  SELMA dipl.iurist on Tue Sep 02, 2008 3:13 pm

Bezbroj puta mi se desilo, da budem nepravedno optuzena i verbalno progonjena!
Desava mi se, da osoba, kojoj moram da budem prijatelj iz spleta okolnosti, je ustvari prijatelj i mojih neprijatelja.
Ta osoba upucena u situaciju, ipak i dalje prica o svojim dozivljajima s tim zlim ljudima! A ja ne shvatam zasto to radi! Jel moguce, da je tako izopacena?
Dobro znam ja da u mom zivotu ima previse lijepih stvari, koje su nekima trn u oku! Zbog toga se ne uznemiravam, jer lijepo je kada ljudi pricaju, neka ih!
A i ja sam znala optuziti nepravedno, ali samo zato sto sam voljela, pa nisam bila valjda, cistog razuma!
Ali nikada, nikada, ne bih svjesno klevetala, Boze sacuvaj, vjerujem, da bi me svijest ubila!

SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 219
Registration date : 2008-02-01

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  airlive on Wed Sep 03, 2008 3:58 am

Jesam bio nepravedno optuzen,oklevetan,i tko zna sta jos za sta ne znam.
Nije bilo jednostavno biti,ni kriv ni duzan u necemu s cim nemam nikakve veze... Pokusaj da objasnim,izgledao je kao pravdanje i nastao bi "zacarani krug" negativne energije...Sve vise sam vremena i energije gubio u razmisljanju o nepravdi,o ljudima koji su je izazvali,o osjecaju nemoci pri pokusaju da se bilo sta promijeni...
E onda sam napravio crtu.Zaronio sam duboko u sebe,i tu nasao odgovor.Spoznao sam nesto sto mi je bilo ispred nosa na samom pocetku,a to je da nisam kriv i da to nema nikakve veza sa mnom.Samo to mi je bitno,a sve drugo je negdje u magli.Tko zeli da me optuzuje,neka to slobodno radi.Ubjeđivati nekog u nesto je cista glupost,jer istina je samo jedna,spontano ispliva prije ili kasnije i dode do onih koji je zasluzuju.Uvijek ce postojati oni koji misle lose,pa neka misle,prije ili kasnije ce se ugusiti u sopstvenim mislima.Pravim prijateljima ne trebam ni objasnjavati nista,oni znaju tko sam i ima li nesto ili nema veze sa mnom,a to mi je dovoljno za zivot na ovom svijetu punom nepravde i zlobe.
pozz
Smile

airlive

Broj komentara : 8
Registration date : 2008-04-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

O meni pricas??

Komentar  Majet on Wed Sep 03, 2008 8:30 pm

Dragi moji,
Procitavsi Berkine uvodne rijeci ostadoh zapanjena - kao da je o meni pricala!
Desilo mi se to prije nekoliko dana i, vjerovatno, ne bi bilo pretjerano vazno da u pitanju nije prijateljstvo dugo 32. godine!
I sama sam razmisljala sta uciniti: nazvati, traziti "audijenciju" i objasniti kao je sve u ocima promatraca (usima slusatelja), pokusati vratiti sjecanje na bezbroj situacija u kojima je prijateljstvo s moje strane bilo i potvrdeno i zapecaceno, ili, da ne bih bila odbijena, napisati pismo i reci da niposto nije tako kao sto predstavlja.

Odustala sam i od jednog i od drugog.
Smatram, ako nakon toliko godina provedenih "i u dobru i u zlu" neko moze prigrliti sliku u iskrivljenom ogledalu, ja tu vise nemam sta traziti.

I - interesantno - ne boli me.
Znam da nista ruzno od mene nije poteklo, pa mi je, valjda, darovan mir.

A ona - javi li se, bicu tu.
Ne javi li - neka mi je sretna, zdrava i zadovoljna, ma gdje bila, ma sta radila.

Majet

Broj komentara : 26
Registration date : 2008-06-25

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Ili o meni?

Komentar  Sanela K on Thu Sep 04, 2008 1:28 am

Super vam je ovo, hoću jošššššššššššššššššš!

Sanela K

Broj komentara : 45
Registration date : 2008-06-26

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Zna biti i nepodnošljivo

Komentar  Sanela K on Thu Sep 04, 2008 5:22 pm

Ova tema je super! Ja sam, ne znam koliko puta bila nepravedno optužena, obično od strane temperamenta-kolerika, koji ne bi priznao da je pogriješio/la, pa taman da umre na licu mjesta i još gore napada i na kraju ili da se ja izvinim njemu/njoj za ono što on/ona meni radi, ili da ignorišem... probala sam oboje, samo ovo drugo pali, kao što je već rečeno ranije...
Najviše me nerviralo kada me optuže da ne govorim istinu baš oni ljudi koji znaju da nisam lažov i koji mi se upravo zbog toga rugaju... a ljudi su skloniji povjerovati u sve prije, nego u istinu u vezi sa bilo čim... Svim majkama evo jedna poučna pričica iz mog vlastitog života... davne 1989 moji su otišli na planinu, zimski raspust, a ja, tada srednjoškolka jedne renomirane gimnazije ostanem kod kuće i dođe poštar i donese pismo u kojem piše da me zbog 46 neopravdanih izostanaka prebacuju u drugo odjeljenje, kao kaznu i dobivam sniženo vladanje... Imajući gore navedena iskustva, pokušala sam se opravdati, ali nikada nisu ni otvorili moje pismo (bila sam odlikaš, bez izostanaka)... mami se nisam usudila ni pomenuti, ko bi mi povjerovao... I tako, krišom sam išla u drugo odjeljenje i jednom sam srela bivšu razrednicu koja mi je, onako, usput, na hodniku, slučajno smo se srele, rekla kako je greškom meni upisala neopravdane od učenika čije prezime i ime nisu ni blizu slični, niti počinju istim slovom, i pitala me da li da se vratim u razred... ostala sam u novom odjeljenju, razrednica je bila puno odgovornija žena, a mami sam rekla tek u ratu šta se desilo već sam završila 2 godine studija i to su tada bile stvarno sitnice. Ona me je pitala što joj nisam rekla (vladanje su mi ponovo vratili na primjerno, ali nisu mi se ni izvinili)... Tako da znate, nije uvijek ni dijete krivo, budite nepristrasni, baš kao porota, nemojte a priori nekoga proglašavati krivim ili nedužnim... U mom školovanju su se dešavale mnoge takve stvari... kao da sam bila statistički baksuz, sve mimo mog znanja i sposobnosti... ali nema veze, preboljela sam to davno, samo sam htjela da svi izvučete pouku...
Bilo je toga mnogo, imala sam prave psihosomatske reakcije na nepravdu, nakupilo mi se u stilu "zašto uvijek baš meni" a sada se puno bolje s tim nosim... pomogle su mi i stvari koje sam naučila na faksu, ali i životno iskustvo...

Sanela K

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Dobro razmislim prije nego što o nekome donesem sud.

Komentar  Berka on Sat Sep 06, 2008 11:36 am

Razmislim prije nego što o nekome donesem sud. Znajući da ono što dajemo VRAĆA NAM SE. Ako čujem negativnu misao više je ni u mislima ne ponavljam. Ako čujem pozitivnu,svima je proširim. Trudim se da prenosim samo dobre vijesti .... ( pod uslovom da ne ugrozavam privatnost osobe o kojoj se radi).

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Ogledalce, ogledalce ko je najgori na svijetu ?

Komentar  Berka on Thu Sep 11, 2008 8:55 am

Sanela K (citat):Ova tema je super! Ja sam, ne znam koliko puta bila nepravedno optužena, ... ... ...
Najviše me nerviralo kada me optuže da ne govorim istinu , .... ... ...nakupilo mi se u stilu "zašto uvijek baš meni" ...

Draga, pa ti znas da mi svi imamo pred sobom ogledalo kad govorimo ili mislimo o nekom drugom.

Ako sam lazov, vidim sebe u tebi i mislim da si i ti lazov. Lopov nikad ne zaboravi zakljucati svoj stan ili auto... jer "vidi sebe" odnosno "svoju" priliku da ukrade.... Svaler najbolje cuva svoju zenu... lopov najbolje cuva svoj novcanik... kurva stalno prica o svom postenju.... losa majka stalno govori kako je dobra majka .... celav covjek stalno nosi kapu ili prica o kapi ....
Naucila sam oprostiti osobi koja samo sebe vidi u ogledalu, pa i onda kad se obraca drugima. Vise se ne zamaram takvim tricama i kucinama, imam pametnija posla. Zelim da unovcim/naplatim svoja losa iskustva i zato sam januara ove godina zavrsila svoju drugu knjigu pod nazivom "Tamnija strana jorgana" . Za razliku od moje prve knjige "Otvoreno pismo za tebe, s ljubavlju" ova druga nije nimalo svijetla, ali veoma veoma poucna, mada, kao sto naslov govori, prilicno tamna.
Osoba koja ne zasluzuje ni sekundu mojeg vremena ili energije, onda kad zeli da govori o meni vise nemoze dobiti moju ljutnju ili pravdanje. Ne treba toj osobi moja zgrozena reakcija nego joj treba pokazati putokaz na kojem lijepo pise gdje je najbliza hitna pomoc.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Thu Sep 11, 2008 9:02 am

Sanela K (citat):.... ... ...nakupilo mi se u stilu "zašto uvijek baš meni" ...

Ahaaaa, a ovo Sanela sto kazes "zasto bas meni" ! Pa ja mislim da ne postoji osoba na ovoj planeti koja to makar jednom nije rekla.
A ja sam i po tom pitanju nesto naucila.
Bog ti nikada nije postavio problem ili prepreku ako nisi u stanju da to prevazidjes. Ili ako nisi u stanju da iz toga nesto naucis. Zar nisi primijetila da osobe osrednjih mogucnosti skoro da i nemaju probleme i prepreke ?
Prosle jeseni sam napisala jednoj osobi pismo puno ljubavi u kojem objasnjavam da se ne ljutim, da oprastam i itd... "ali DALEKO TI TVOJA LIJEPA KUCA OD MOJE LIJEPE KUCE ... ZAOBILAZI JE U SIROKIM KRUGOVIMA... A I JA CU TVOJU .... i na kraju tog pisma od 9 stranica napisala sam posljednju recenicu koju je ta osoba imala posljednju priliku da dobije od mene:
" HVALA TI ZA OVU LEKCIJU. BILA JE SKUPA ALI VRIJEDI BAS TOLIKO KOLIKO SAM PLATILA"

Berka Nezic Cutic: komentar modifikovan dana: Thu Sep 11, 2008 11:17 am; prepravljeno ukupno 1 puta

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Baš ti hvala

Komentar  Sanela K on Thu Sep 11, 2008 10:04 am

Opet ja... super si mi to iskomentarisala... i ja sam, hvala dragom Bogu, sve sama to skontala, ali mi je trebalo godina... sada se tako i ponašam... niko me ne može primorati da se družim sa negativnim osobama koje zovem "energetski vampiri"... i uradila sam baš tako kako kažeš: hastal ti... hastal mi... sve ti najljepše želim, ali daleko ti lijepa kuća od moje... postoje tri osobe koje sam morala tako distancirati, a poslije sam čula da su postali još negativniji i da se kače sa svima... što je samo potvrdilo moju odluku...
A što se opraštanja tiče... naučila sam davno da oprostim... moj problem je bio u otme što sam, kao vjernik, opraštala i pravila se da zaboravljam, a ljudi nisu naučili lekciju (kao ni ja) pa su slijedeći put billi još gori... Sada se distanciram, i lijepo mi, ne razmišljam dalje, poravnila sam... a ono je bilo čisto onako na temu, sve je to iza mene...
Hvala ti još jednom na lijepim riječima...
P.S. Kako da dođem do primjerka knjige "Tamnija strana jorgana"?
A ova tvoja rečenica: "HVALA TI ZA OVU LEKCIJU. BILA JE SKUPA ALI VRIJEDI BAS TOLIKO KOLIKO SAM PLATILA" me podsjeća na jedno od pravila iz knjige Barbare de Andjelis: „Tajne o životu koje svaka žena treba da zna“

Berka Nezic Cutic: komentar modifikovan dana: Thu Sep 11, 2008 11:17 am; prepravljeno ukupno 3 puta (Reason for editing : greške u kucanju)

Sanela K

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Sve se mora cekati... naoruzala sam se strpljenjem ...

Komentar  Berka on Thu Sep 11, 2008 11:16 am

Knjigu "Otvoreno pismo za Tebe, s ljubavlju" predala sam prosle godine na obradu, jos uvijek zapinje sa tehnickom i estetskom obradom. Tako da se ni ona jos nije pojavila u knjizarama. Ove jeseni konacno planiramo promociju knjige "Otvoreno pismo.." ( bilo je odlaganja planiranih termina) ...
Zato, "Tamnija strana.." mora cekati na svoj red. Mada sam i tu davno predala na obradu... po mojoj procjeni "Tamnija strana.." ce tek iduce godine u biti knjizarama.
Ali grubi sirovi materijal knjige mogu ( SAMO TEBI) poslati, onako, drugarski jer imam povjerenje u tebe i vjerujem da neces dalje slati
( ona se jos nije ni pocela obradjivati, jos uvijek kod strucnjaka stoji - na cekanju).

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Wall-E on Thu Sep 11, 2008 4:18 pm

Berka Nezic Cutic (citat):Ako sam lazov, vidim sebe u tebi i mislim da si i ti lazov.

Slijedeći taj aksiom znači da kad mi kažemo: 'zašto me lažno optužuješ', to znači da mi stalno nekoga lažno optužujemo.

Smile

Šalim se, samo polako, grubo se šalim Berka.

Interesantno je da smeta kad nepravedno optuže za nešto što je loše, pa se skladno tome ljutimo. A sa druge strane, zamisli da te optuže da se desilo nešto plemenito, naravno lažno optuže. Teško da bi intervenisali u toj lažnoj optužbi.

E sad ... da li kod ove teme treba da se razmisli o lažnoj optužbi ili o tome da potvrdu o nama tražimo u drugima?

Wall-E

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Ah, jedno je jin drugo je jang, to su dva pojma

Komentar  Berka on Thu Sep 11, 2008 4:49 pm

kad me nepravedno optuze za nesto dobro, onda u tom slucaju nema pojma o OPTUZBI,
nego o POHVALI.
a to su dva razlicita pojma.
Kad nas optuzuju skupljamo se ( jin)
kad nas hvale sirimo se ( jang)

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Wall-E on Fri Sep 12, 2008 9:18 am

Nebitno da li te neko nepravedno optuži za nešto loše ili dobro; kad sam napisao nepravedno mislio sam lažno, mislio sam da te kite tuđim perjem, mislio sam da to ustvari nema veze sa tvojim djelima.

Wall-E

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

kontam Damire

Komentar  Berka on Fri Sep 12, 2008 1:09 pm

samo kad ti "natovare" neku vrlinu, onda to niko ne smatra optuzivanjem nego laskanjem, zanosenjem m... u krivinu, laznim uzdizanjem, lizanjem ..., uvlacenjem u guzicu ili nelogicnim obozavanjem. Ali od toga malo ko ima psihosomatske tegobe. Kome ta vrsta napada izaziva stresna stanja? Cak mnogima nimalo ne smeta. Za te uzdignute na vise mjesto nego sto im pripada, nikad ismo zabrinuti, jer se nece razboljeti od toga. Mogu jedino zaraditi gips kad naglo padnu ....

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Wall-E on Fri Sep 12, 2008 5:04 pm

Berka Nezic Cutic (citat):samo kad ti "natovare" neku vrlinu, onda to niko ne smatra optuzivanjem nego laskanjem, zanosenjem m... u krivinu, laznim uzdizanjem, lizanjem ..., uvlacenjem u guzicu ili nelogicnim obozavanjem. Ali od toga malo ko ima psihosomatske tegobe. Kome ta vrsta napada izaziva stresna stanja? Cak mnogima nimalo ne smeta. Za te uzdignute na vise mjesto nego sto im pripada, nikad ismo zabrinuti, jer se nece razboljeti od toga. Mogu jedino zaraditi gips kad naglo padnu ....

Zavisi u kom smijeru su prioriteti? U mom slučaju su tamo gdje nisam zabrinut ni za one koji su otišli na više mjesto, a nisam zabrinut ni za one sa psihosomatskim tegobama.

Wall-E

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Enisa Alic on Sat Sep 13, 2008 11:45 pm

Mislim da se postigne isti efekat , samo sto u tom slucaju (kad te okite "tudim perjem") sam sebi pritisak pravis (ako si imalo savjesna osoba) - a ne ostali

sunny

Enisa Alic

Broj komentara : 413

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

I to je stres..

Komentar  Berka on Sun Sep 14, 2008 10:06 am

ali nije to nesto tako bolno... pohvale ti natovare nepotrebni teret dokazivanja... da opravdas pohvale i ocekivanja... ali dokazivati se...
zasto to i cemu ? I kome ?

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

mislim da ne pricamo o istim stvarima

Komentar  Enisa Alic on Fri Nov 14, 2008 11:51 am

Ako je moja prijateljica napravila kolac, a ja ga serviram kao da sam ga ja napravila....svi me hvale, joooj sto je dobro!!!! Ja se "sepurim" - a u stvari ga nisam ni napravila Embarassed (na to mislis Damire, ili?)

sunny

Enisa Alic

Broj komentara : 413

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Nepravedno optuziti nekoga!

Komentar  Admin on Mon Nov 17, 2008 2:23 pm

Svi smo iznjeli svoja iskustva sa tim da smo mi nepravedno optuzeni. Da li ste vi nekoga nepravedno optuzili? Da li je to bilo sistematski ucinjeno ili se je desilo slucajno? Sta ste uradili poslje toga jeste li se izvinili doticnoj osobi?

DOk sam jos isla u osnovnu skolu imala sam skolsku drugaricu mrsavu, skoro anoreksicnu, histericnu kao uf uf uf ne znam. Imala je preljepu kovrdzavu crvenu kosu i po cijelom tijelu je bila pjegava. Sad bi sirgurno mogla proci kao supermodel a tad je bila meta izrugivanja, jednostavno jer je bila drukcija. Nisam se nikad pretjerano bavila sa njom, imala sam svoj krug prijatelja, kao predsjednica razreda uvjek sam stala na njenu stranu da je branim od zadirkivanja. Jednoga dana opet je dozivjela svoj napad histerije i meta njenog bijesa u tom momentu sam bila ja. Bila sam veoma zbunjena i ljuta i taj osjecaj je kuhao u meni danima.Nekoliko dana poslje kod kuce sam ispricala sta se je desilo, tu se je nasla i neka poznanica koja poznaje njene roditelje. Ispricala je neke detalje o njenim roditeljima, da njena mama ima drugog muskarca i da se zbog toga svakodnevno tuku. Zeljna osvete dosla sam sledeci dan u skolu i ispricala sam svma da je nasa skolska tako histericna zbog toga i toga, da njena mama ima drugog itd itd. Mozete misliti!!!! Kako nisko od mene! Tad mi je bilo 12 godina! Oklevetala sam skolsku drugaricu koja je najvjerovatnije kod kuce imala problema, umjesto da joj pomognem, ja sam je jos dublje gurnula u probleme! Poslje sam joj se izvinila, da li mi je oprostila ne znam, poslje godinu dana odselila je u Srbiju.

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

Komentar  SELMA dipl.iurist on Mon Nov 17, 2008 3:43 pm

Ja se najiskrenije ne sjecam da sam ikoga ikada ne pravedno namjerno optuzila!
Osim sto sam ponekad iz svoje ljubomore napala muza, da gleda negdje iako
nisam znala da li gleda, hahah! I nisam mu se nikada izvinula, jer nikada nisam sigurno saznala da li je gledao
iako on kaze da nije!
Ne bih mogla zlonamjerno nekoga optuziti, osjecala bih se prljavom, a to nisam ja!
Mnogo puta mi se desilo, da me nepravedno optuze, oklevetaju i nikada nisam dobila izvinjenje
a znala sam danima patiti i plakati zbog toga! Ali mislim, da sam ja kriva za to sto sam se ruzno osjecala!
Mozes misliti, druge me optuze, a mene stid pff! Ali to je sve do covjeka kako dozivi takve stvari!
TREBA U LICE RECI ''SRAM TE BILO'', OKRENUTI SE I ZAUVIJEK ZABORAVITI I OSOBU I SITUACIJU>
Ali de Boze, ne mozes uvijek biti ravnodusan!

SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 219
Registration date : 2008-02-01

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

"sitnice" se pamte cijeli zivot

Komentar  Berka on Mon Nov 17, 2008 10:56 pm

Imala sam oko 12 godina, u skoli sam digla dva prsta da bih dala odgovor na nastavnikovo pitanje.
Kad sam ustala i zinula da kazem odgovor, nesto se desilo sa mojim mozgom. Odjednom sam zaboravila sve o cemu je bila rijec, nisam znala ni koje je bilo pitanje. Jasno mi je bilo da sam znala odgovor, ali, sto ono bjese pitanje ?! Shocked
Nastavnik je moju dignutu ruku shvatio kao manipulaciju, izgalamio se na mene govoreci da sam sigurno mislila da nece mene izabrati
da dam odgovor, ali sam se javila kako bih na njega ostavila utisak kao da sam "fol" naucila gradivo, itd...
Bila je to ogromna nepravda, a ja nisam imala priliku da objasnim da mi je trebao samo ponoviti pitanje. Eto to je jedna sitnica koja se
duboko urezala u moje pamcenje. Sjecam se uzasnog osjecaja stida i bespomocnosti ( na pravdi Boga)

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 1:17 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh