MJESEČEVE MIJENE

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

MJESEČEVE MIJENE

Komentar  Majet on Wed Aug 20, 2008 11:10 am

Azra (ili neko drugi ko o ovome zna vise nego ja),
Ako imaš vremena, mogla bi nam malo pisati o vezi između mjesečevih mijena i (ne)povoljnih aktivnosti ljudi, tj. o elekcionoj astrologiji.
Mene još interesuju i objašnjenja termina: mlad mjesec, prva četvrt, zadnja četvrt, prazan hod mjeseca, mjesec konjunkcija, opozicija, trigon, kvadrat...
Može?

Majet

Broj komentara : 26
Registration date : 2008-06-25

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

o uticaju mjeseca

Komentar  APlese on Wed Dec 24, 2008 5:20 pm

Astrolozi će rado pričati o uticaju mjeseca, jer za njegov odraz na život ljudi postoje fizički dokazi ( a to je ono što je materijalnom svijetu čovjeka veoma važno da bi povjerovao)! Npr. njegov uticaj se najviše vidi u upravljanju vodama , plima i oseka, na vodu u organizmu (bolesnike u bolnici za vrijeme punog mjeseca), na osobe u znaku ili podznaku Raka (kojim je vladar Asc i sunčevog znaka Mjesec). na Merkurovske tipove (Djevica, Blizanac) ima manje utjecaja, kad je njegov hod u pitanju. U horoskopu osobe vlada emocijama, intuicijom, predstavlja majku ili ženske osobe, on je podsvijest. Njegov balans sa suncem (svijest) u natalnoj karti je veoma važna, a gleda se prema aspektu (konukcija, opopzicija, kvadrat, trigon). Kao astrolog veliku pažnju dajem njegovoj poziciji u znaku, kao i kuci kojoj pada ( U Lavu- želja za isticanjem, U Djevici - stidljivost i sl.) Ono što je njegova prednost u odnosu na druge planete , (iako je on svjetlo, a ne planeta), je taj da ima najbrži hod i što se njegovo brzo kretanje (pa čak i po satu i minuti) može iskoristiti za prognoze. To je njegova svrha pa i za izradu elekcionog horoskopa. Tumačenje se vrši u odnosu na natalnu kartu,a Mjesec se posmatra kao tranzitna planeta. Jedno veoma dobro pojašnjenje pročitajte u tekstu ispod:
Vladar ascendenta i oba svjetla natala treba da budu dobro postavljeni u elekcionoj karti jer se vjeruje da su oni nosioci osnovne energije natala. Dakle, po mogućnosti, gledamo da iz natalnog horoskopa u elekcionom snažno budu postavljeni vladar ascendenta, sunce, mjesec i vladar one kuće natala na koju se poduhvat odnosi. (npr. SA-JU nekretnine, 8 kuca - nasljeđe i sl.) Potom, sve ovo treba dovesti u sklad sa samom prirodom elekcionog horoskopa koji predstavlja entitet za sebe, neku vrstu natalne karte za ostvarenje željenog cilja. To, praktično znači, da sam elekcioni horoskop mora da odražava situaciju za koju se pravi, odnosno, njegovi autohtoni elementi moraju da, preko mundane, zodijačke pozicije, recepcija i aspekata, budu istaknuti. Postizanje svega ovog gotovo je nemoguće i zato treba ostvariti bar minimum, a on se obično svodi na to da elekciona karta treba da istakne ili vladara ascendenta ili jedno od svjetala ili, barem, vladara one natalne kuće koja odgovara prirodi zahtjeva, a sve to treba realizovati u kontekstu same elekcione karte koja obavezno mora predstavljati astrološku sliku ispunjenja postavljenog cilja.
Smatra se da je neophodno voditi računa i o prirodi, karakteristikama poduhvata koji želimo da ostvarimo. Ako se naš zahtjev, recimo, tiče započinjanja dugotrajnog, uspješnog posla, neophodno je da, na neki način, istaknemo fiksne znake jer oni simbolišu stabilnost i dugotrajnost (kao i materijalizaciju). Ako za cilj imamo brzu prodaju neke stvari, onda je bolje da se usredsredimo na kardinalne znake jer su oni intenzivni i brzi (Ovan-akcija). Ako su nam važni kontakti, javni uspjeh onda aspekti kroz vazdušne znake i dr.

Po pitanju hoda mjeseca najjednostavnije je njegove promjene posmatrati kao biljku koja raste. npr. sjeme (mladi mjesec), pun mjesec (plod) itd. Prazan hod mjeseca- sjeme se nije primilo!? Isto kao kod tumačenja aspekata 0,60,90,120, 150 ili poluaspekata 45, 75 i dr. veoma je važan talenata astrologa koji će raspetljati misteriju. Ovim želim reći da je sva misterija astrologije upravo u tumačenju aspekata i veoma je teško dati jednostavno objašnjenje u jednom tekstu. Bez obzira na postojanje astrologije posljednje 4000 godina, proces tumačenja aspekata još nije završen i svaki astrolog na dosadašnja iskustva dodaje još svoja saznanja. U svakom slučaju, drago mi je da je postavljeno pitanje u vezi astrologije, te se nadam da ću na većinu uspjeti odgovoriti u narednom vremenu
:-)

Svim članovima Sretna Nova 2009. Godina!
Aplese

APlese

Broj komentara : 19
Registration date : 2008-02-12

Vidi profil korisnika http://astrologijaupraksi.wordpress.com

Na vrh Go down

Idealno vrijeme za nesto novo

Komentar  Berka on Tue Feb 10, 2009 12:56 pm

Jučer je bio težak dan, noć još teža. Probudila sam se bezbroj puta. Kad znaš da je puni mjesec, vrijeme velikog čiščenja organizma, prekomjernog znojenja radi otklanjanja toksina, lakše ti je to podnositi. Kad god znaš zašto je nešto, pola tegobe otpada na poznati uzrok. Ali ovaj put, to nije sve. Jučer se poklopila solarna i lunarna klipsa, što bi rekao moj astrolog, pogubno za nas, ali uvijek se prilikom uništavanja dogadja i nešto sasvim novo. To znači da se treba dogoditi i neko otkrovenje - novo radjanje. Ja sam odlučila da ću se sad odmah, trenutacno, svim potencijalima usmjeriti na to. Idem na novi projekt koji odavno čuči i čekajući priliku. Usmjeri se i ti na novo, umjesto da uzaludno uzdišeš.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

SUTRA SE POMOLITE NA SVOJ NACIN

Komentar  Berka on Fri Feb 13, 2009 1:27 pm

Rijedak astrološki događaj će se pojaviti 14. 02. 2009. Sutra nam se svemirska podrška da se prisjetimo ko smo zaista, putem rijetkog astrološkog poravnanja planeta što označava višu svrhu, akoje će energizirati i pobuditi mogućnost za transformacijsko iscjeljenje. U zoru 14. februara - dan je inace, posvećen Sv. Valentinu, svecu zaštitniku ljubavi.
Za Valentinovo je jasno, preisjecamo se voljenih osoba. Ali kako mi ovog trenutka javlja moj astrolog, ja samo prenosim, ovakva planetarna situacija ne dogadja se svake godine... prema tome, cim se sutra probudite, pomolite se na svoj nacin i prisjetite se ko ste i zasto ste bas sada i u ovakvom obliku na ovom svijetu.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

zaljubljujte se ljudi

Komentar  Berka on Fri Feb 13, 2009 2:53 pm

Ha, ha, vidim da se javila nasa astrologinja, trebalo bih znaci da svoj komentar izbrisem, ali necu, zao mi mog truda. Nije sala, kostalo me skoro tri minuta. A moj minut se mjeri dukatima. Nego , najmiliji moji, ne zaboravite se pomoliti na svoj nacin, sutra rano, i naravno, podsjetite se jos jednom: Ko sam ja i zasto postojim bas sada i bas ovdje... ljubim vas i unaprijed zelim sve najbolje za dan zaljubljenih. Onima koji nisu zaljubljeni zapovijedam, odaberite hitno osobu u koju cete se ludo zaljubiti Very Happy

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: MJESEČEVE MIJENE

Komentar  Sponsored content Today at 1:19 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh