njegovo velicanstvo CINK

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

njegovo velicanstvo CINK

Komentar  Berka on Thu Jan 31, 2008 10:22 pm

CINK = Saobracajac Organizma

Cink kao saobracajac upravlja i nadgleda razne procese u organizmu, odrzava integritet enzimskih sistema i celija.

☺Cink normalizuje rad prostate i neophodan je u stvaranju muskih polnih hormona.
Reguliše kontrakciju mišića.
Cink je sastavni dio molekule insulina u resorpciji hranljivih materija preko crevnog zida.
Stabilizira ravnotežu između kiselina i baza u krvi i drugim tjelesnim tečnostima, obezbjeđuje brzu predaju ugljen-dioksida iz tkiva u krv, kao i oslobadanje istog u vazduh iz krvi u pluća.
Cink je neophodan za funkcionisanje drugih enzima, kao što je i neophodan sastavni dio sinteze proteina.

Deficit Cinka prouzrokuje umor, sklonost ka infekcijama, opadanje kose.
Njegov nedostatak uzrokuje atrofiju testisa i tegobe sa prostatom.
Bijele štrafte ili fleke koje se pojavljuju na noktima mogu upućivati na nedostatak cinka.

Nalazi se u štitnoj žlijezdi, kosi, u noktima, nervnom sistemu, jetri, kostima, pankreasu, bubrezima, hipofizi, u krvi i spermi.
A najveca koncentracija cinka je u prostati.
Ako u krvi nema dovoljno cinka, biće nedovoljno i muškog hormona, testosterona. Moguće sa davanjem cinka smanjiti otečenost prostate.
Muškarcima se preporučuje da dnevo uzimaju 30-50 mg (ali ne više od 50 mg u suplementima cinka) i da konzumiraju jela sa velikim sadržajem cinka. Gde nam pomaže Cink?
Važan u stvaranju muških polnih hormona, testosterona.
Cink normalizuje rad prostate, njegov nedostatak uzrokuje atrofiju testisa i tegobe sa prostatom.
Cink reguliše kontrakciju naših mišica
Stabilizira ravnotežu izmedu kiselina i baza .
Cink je neophodan za funkcionisanje drugih enzima, kao što je i neophodan sastavni deo sinteze proteina.
Deficit cinka pruzrokuje umor, sklonost ka infekcijama i povredama, nadalje kod djece školskog uzrasta smanjenje pažnje i opadanja školskog uspjeha.
Za obezbjedivanje potrebne količine cinka služe nam pored odabrane ishrane i preparati (suplementi) kao dopuna ishrani.

Pitajte dalje Erminu, ona je magistrirala zdravu prehranu, nadocito dodatke prehrani koji su 100 % prirodnog porijekla.

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: njegovo velicanstvo CINK

Komentar  ERMINA on Fri Feb 01, 2008 12:04 am

Jaooooo, otkud bas i tebi pade na pamet cink?
Moram sad link na ovaj post poslati zenama koje me izbezumljuju s cinkom njihovih muzeva! Kad radim testiranje vitaminsko-mineralnog statusa, mjerenje cinka je pred sam kraj i one me izbezumise pitanjima: "A jesi li cink?", "Sta rece je li mu dobar cink?" ili konstatacijama: "Hvala Bogu, nek mu je samo cink kako treba!"
Al' ti me, sestro, bas iznenadi!

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

draga moja, zasto se cudis ?????

Komentar  Berka on Fri Feb 01, 2008 7:53 pm

pa zar nismo spiritualno povezane? Sto tebe muci, ja se "slucajno" pojavim i to sa pravim rjesenjem.
Ali zar ti mene nisi nadmasila? U trenutku kad sam pocela da se mislim sta cu i kako cu, ti si se tek tako
" slucajno" pojavila i rekla " Imam za tebe rjesenje"

Hvala nebesima na tom daru. ( na nasem prijateljstvu).

A sada, opet, njegovo velicanstvo Cink. Ti imas dodatke prehrani na prirodnoj osnovi. To je jasno, bar meni.
Ali ako obratis paznju na prehranu, istrazujuci tabele raznih namirnica dosla sam do saznanja da cinka ima skoro
najvise ( zapravo ubjedljivo najvise - ali sam oprezna jer se bojim da ce me neko pobijati )
u janjecim rebarcima. Zamisli, dobro si razumjela, idi lijepo u mesnicu i trazi janjetinu, ali onaj dio gdje su
rebra. Eto tu ti je prava atomska momba CINK-a.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

U PRAVU SI

Komentar  ERMINA on Sat Feb 02, 2008 2:23 pm

Very Happy Draga moja,
vjerovatno si na brzinu procitala post pa nisi shvatila da se radilo o sali. Naime, zene koje znaju kakvu ulogu ima cink kod muskaraca, brinu se za opskrbljenost njihovih muskaraca cinkom prvenstveno zbog prostih, pardon, prostatnih funkcija, te funkcija stezanja misica (opustanje nije previse bitno! Laughing )

Necu te pobijati, potpuno si u pravu po pitanju kolicine cinka u jagnjetini, samo cu dodati da je kolicina dragocjenih proteina skoro prepoljena "u korist" kolicine masnoca, tako de ces uz 15ak grama cinka unijeti i 50ak grama CISTIH zasicenih masnoca, od toga skoro 300mg CISTOG holesterola, pa ko voli - nek izvoli! Evil or Very Mad Naravno, ovdje govorim o kolicini od 450g janjeceg mesa (1 funta)

Ali, kako uvijek postoji rjesenje, mozes se odluciti za, recimo 100g Mad i popiti otprilike 20 kom Herbalifeline-a (visoko kvalitetne nezasicene masne kiseline) i na taj nacin izbalansirati unos zasicenih i nezasicenih masnoca. affraid Malo skup sport, ali cejf se placa - ili glavom ili novcanikom...

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

KAKO DA NE

Komentar  Berka on Mon Feb 04, 2008 9:25 pm

Dok zene brinu o kolicini cinka u njihovim jacim polovinama,
oni su mnogo zabrinuti za to da li njihove zene imaju dovoljno folne kiseline....

A ja se naravno, umjesto jarca pecenog isto kao ti opredjeljujem za male riblje kapsulice
u kojima je od omege-3 dovoljno svega pa i cinka... Veoma mudro, draga moja... Very Happy

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Admin on Tue Feb 05, 2008 2:48 pm

Sad vise nego ikad ekstra pazim na unos omega 3 masnoca! Sva istrazivanja su pokazala, da omega 3 masnoce djeluju jako pozitivno na pred- i postnatalni razvoj bebe. Bebe cije mame su tokom trudnoce unosile dnevno zazeljene kolicine omega3 masnoca, imaju bolju motoriku i intelektualni razvoj je brzi nego kod beba, gdje majka nije unosila omega3.
Da ne govorim o ostalim pozeljnim elementima i po bebino zdravlje opasnim supstancama kao sto su (fuj fuj) nikotin, alkohol i sacuvaj boze halucinogene droge, a isto tako neoprano i isjeceno pakovano voce i povrce, nepasterizovano mlijeko i proizvodi iz nepasterizovanog mlijeka, nepeceno meso/ribe i pecene jetrice (dzigerice).
Meni svi kazu, da pretjerujem, a ja im se zahvalim na netrazenom savjetu i guram svoje! Najgori komentar koji mogu primiti sa strane je: "hajde, sta komplikujes, ja sam radila ovo/ono tokom trudnoce pa sta fali mom djetu!"
Ali to je tvoj izbor, draga moja! A ovo je moj izbor, ako tebe pece savjest zbog mog izbora - tvoj problem!
Ustrajem pri tom i nastojim, da svoju bebu poslje poroda nastavim hraniti onim najprecim i najkvalitetnijim - tj. majcinim mlijekom!Da li ce mi priroda priustiti to zadovoljstvo, ne znam, a ja cu dati sve od sebe, da uspijem!

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

mnogo beba "omega-3" smo porodile Ermina i ja

Komentar  Berka on Thu Feb 07, 2008 2:48 pm

kako da ne, radeci za Americku kompaniju koja se bavi zdravljem i zdravom prehranom, mnoge trudnice koje su to udarno konzumirale u malim kapsulicama rodile su izuzetno snazne jake bebe koje su kod onih prvih ocjena pedijatara dobivale najvise ocjene. Medju njima je i moja unuka Ariana. pregledajuci njenu motoriku itd.. ocjena je nevjerovatna desetka (10) sto se veoma rijetko daje bebama odmah nakon rodjenja.
Njeno velicanstvo "omega-3" je u mojoj i Ermininoj praksi izlijecila mnoge neizljecive bolesti kao sto ja na pr. psorijaza... A da ne govorimo o boljoj kozi, noktima, kosi...
Prosto nemozes da vjerujes sta sve moze uciniti jedna mala kapsulica koja je stvorana na 100 % prirodnim temeljima

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 1:07 pm

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh