SEXUALNI PODSTICAJ

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

SEXUALNI PODSTICAJ

Komentar  Berka on Sun Jul 27, 2008 8:36 am

TANTRICKI SEX, spiritualni ritual koji daje sasvim drugu dimenziju seksualnoj energiji i i posebnu dubini i sirinu u partnerskoj ljubavi. Tantricki seks je misticna istocnjacka tradicija koja se nakon ceremonije vjencanja prenosila mladim parovima. Ova tajna traje stotinama ( ili hiljadama) godina. Kroz senzualnu metitaciju i dodire partneri se otvaraju emotionalno, fizicki i spiritualno. Ovo bi mogao biti jedan od odgovora tajne uspjeha istocnjackih barkova, jer je meni nekada bilo nezamislivo da se ljudi ozene pa tek onda zaljube.
Tantra se danas razvila na zapadu, tantricki tecajevi sve vise uzimaju maha, parovi su odusevljeni. Tantricka tehnika moze se koristiti u kombinaciji sa masazom, sa Reikijem, kristaloterapijom, aroma terapijom, terapija zvukom, tantra i joga itd...

jedna moja prijateljica je pricala svom suprugu kako je od mene cula za tantru, i da joj preporucujem da probaju, kako je to produbljavanje spiritualne veze sa partnerom, (bla..bla..bla), a njen bosanac to naravno nije prihvatio. Kad mi je prijateljica pricala o tome, bila sam sokirana time sto u je u toj svojoj prici spominjala mene, moje ime i moje ideje.... Zar nije mogla reci da je to njena ideja? Ovako ispade da se mijesam u neciji brak Very Happy

Zato, drage moje, bosanceros ili ne, prihvatio ili ne, ne uplicite u takve razgovore trecu osobu. Niposto ! Ni za Boga miloga....

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: SEXUALNI PODSTICAJ

Komentar  Wall-E on Sun Jul 27, 2008 12:14 pm

Da li znaš išta o tantričkom zagrljaju?
Čuh za njega, ali ništa ne znam.
Hvala

Wall-E

Broj komentara : 53
Registration date : 2008-06-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

tantra nije samo sex

Komentar  Berka on Sun Jul 27, 2008 1:12 pm

Obicno rijec Tantra poistovjecujemo sa spiritualno-meditativnim vodjenjem ljubavi.
Tantru ne povezujem samo sa sexom. Tantra je toliko sirok pojam da mi se cini nemogucim to sve fokusirati na jednu ili dvije recenice.

Postoji toliko parova koji nisu spiritualno povezani, partnerstvo nazalost ne podrazumijeva uvijek profinjeno duhovno spajanje. Za njih je sex grubi ili mlaki sudar genitalnih energija.

Na nasim anti-stres radionicama se cesto zagrlimo, ali to je stopostotno bespolni, neerotski zagrljaj. Ta vrsta zagrljaja je vise kao poruka "ja ti duhovno pripadam" ili
"zelim da osjetim tvoju auru" itd..

Ako mislis na zagrljaj u smislu tantrickog sexa, ( uz napomenu da ja neznam puno o tome ner nikada nisam prakticirala tantricko vodjenje ljubavi), ja mislim da je odgovor ovo:

Po mom misljenju tantricki zagrljaj je spoj tijela i duse odnosno spiritualno-emotivno-duhovno-fizicko povezivanje emocije sa prvim tj. spolnim ( kundalini) cakrama jednog para. i naravno, pretvaranje dviju aura u jednu jedinu cjelinu. Porebno je da prije svega svako sa sobom proba obavezne vjezbe disanja. Kad se savlada PRAVILNA tehnika disanja, onda disanje postaje takodjer jedna jedina cjelina.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Molim te objasni disanje

Komentar  Miran Lakovski - Laki on Sun Jul 27, 2008 2:30 pm

Na koji nacin se dise u tatra ljubavi ?

Miran Lakovski - Laki

Broj komentara : 101
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ohooohoo, Laki, ljubavni majstoreeeee

Komentar  Berka on Sun Jul 27, 2008 2:49 pm

Heeej, ljudi, pa ko nam je to dosao? Namamili te sexualni podsticaji, ili je to sasvim slucajno Razz
OK predjimo odmah na stvar, to jest, na disanje. Udisi kroz nos ( a ne na usta). Dok jedan partner udise, drugi izdise. To proizvodi zanimljiv dozivljaj, kao da jedno drugog udise i izdise. Zapravo, disete zajednicki dah. Dok se povlacis ledjima unazad praveci time vas polukrug udisi energiju iz prve cakre ( kundalini). Kao da zapravo na seksualnoj cakri imas nos. Dok izdises zrak mozes kroz usta prema ustima partnera istovremeno zatvarajuci tijelom svoj polugrug. Odnosno tokom izdisaje se neginjes naprijed. Partner takodjer ne udise kroz usta, nego primanjem tvog zraka ucisajem kroz nos. Postupak potpuno isti, dok se ti naginjes prema partneru istovremeno izdisuci zrak, partner udise i povlaci se unatra. To je taj tantricko-energetski krug koji se neprekidno ponavlja. Nakon nekoliko minuta kada takvo disanje postane rutina, zamislite da disete iz svog srca u partnerovo srce. Dok jedno izdise zrak iz srca u partnerovo srce, drugi udise zdrak iz partnerovog srca u svoje. To sve takodjer prati kretanje u zamisljeni ( neprekidni) krug. Ponavljam: Dok jedan „udise partnera“ povlaceci energiju iz spolne cakre prema gore, povlaci se unazad – i obratno. Osjecanja se u tom pokretnom krugu bude do osjecaja jedinstvenosti i jednosti sa partnerom. Ali: ako se zelite poljubiti, udahnite zajedno dok ste u tantrickom poljubcu.
Na kraju poljupca lagano oboje izdahnite. To ucinite jednom do tri puta.

Zatim nastavite „udisati jedno drugo“ naizmjenicno nastavljajuci kruzno kretanje. Sve dok ne odlucite dozivjeti kulminaciju a da jos uvijek niste dotakli medjusobne spolne organe.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Enisa Alic on Mon Jul 28, 2008 11:59 am

Ovom metodom se dolazi do zajednicke kulminacije, ili?

Enisa Arslanagic-Alic: komentar modifikovan dana: Wed Apr 22, 2009 11:18 pm; prepravljeno ukupno 1 puta

Enisa Alic

Broj komentara : 413
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

imas srecu

Komentar  Berka on Mon Jul 28, 2008 12:58 pm

Ne mora biti zajednicki. Mada sam ja na mnogim Tantra tecajevima primijetila da bude bas tako. Radi se o spiritualno-erotskom-emotivnom-duhovno-tjelesnom vrhuncu koji se dozivi bez dodira genitalija i koji traje mnogo duze od klasicnog orgazma. Ti imas srecu da zivis sa partnerom koji je tvoja srodna dusa, s kojim imas ne samo bracno-partnersku vezu nego ste duboko spiritualno povezani. Prema tome, tebi ne treba teorija. Jednostavno: probaj !

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  SELMA dipl.iurist on Mon Aug 04, 2008 4:43 pm

Zivo me interesuje tantricko vodjenje ljubavi!
Haha, dajte detalje, uputstva!
Bas ste sebicne Very Happy

SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 219
Registration date : 2008-02-01

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Iz nase radionice "Partneri - rat ili harmonija"

Komentar  Berka on Mon Aug 04, 2008 6:49 pm

Tantra = magija dodira.
Ali sa tantrickim vodjenjem ljubavi ili klasicnim, svejedno, jedno je uvijek univerzalno: prilikom zavođenja partner koristi svu svoju magiju, moć i umijeće. Važna je komunikacija. Oko 70 % komunikacije čini – govor tijela. Osmijeh je najsnažniji i najjednostavniji od čitavog arsenala govora tijela. Pokazuje samopouzdanje, pozitivan stav, dobru volju i ostavlja utisak da vam je zabavno u doticnom društvu. Osmijeh otklanja sve dileme i povećava mogućnost pozitivnog odgovora na poziv i igru zavođenja.

Snažan i uzbudljiv kontakt očima je vrlo snažno oružje zavođenja. On pokazuje samopouzdanje ali i zainteresovanost za određenu osobu i ono što govori. Kako je u svemu važna mjera tako je i u kontaktu sa očima. Nemojte pretjerivati sa tim jer ukoliko "buljite" onda će se sagovornik odnosno partner osjećati neugodno.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  SELMA dipl.iurist on Thu Aug 14, 2008 7:27 pm

Aha, tocno je. Mozete dostici nekoliko uzastopnih vrhunaca, obogatiti svoje orgazme, produbiti svoju intimu i probuditi svoju kreativnost - sve u isto vrijeme.
Zvuci predobro da bi bilo istinito? Ma, ne. Samo se upoznajte s osnovama tantrickog seksa koje vam donosimo u ovome clanku. Uz nesto predanosti i prakse i vi mozete svladati tajne Tantre, drevnog istocnjackog umijeca vodenja ljubavi. Mozete izmijeniti svoje seksualno iskustvo, citav svoj odnos, iz svakodnevne rutine u izvanredno uzbudljive seksualne seanse.

Tantricki seks kombinira principe joge i meditacije kako bi spojio seks i duhovnost. Potjece iz drevnih hinduistickih i budistickih tekstova starih i do 26 stoljeca. Ipak, ucenje Tantre ne posjeduje nikakva jasna pojasnjenja o svome porijeklu, pa cak i ako je rijec o samom pojmu tantra, koji se razlicito definira kao "mreza", "tkanje", "sirenje" i "oslobadanje".

Bez obzira na definiciju, u srcu tantre nalazi se iskrena i otvorena komunikacija i stvaranje intime prije samog seksualnog cina. Umjesto grubog seksanja, trebalo bi voditi ljubav. Seks je najbolji kada ne sudjeluje srce. Medutim, u tantri treba prije vodenja ljubavi plesati, pjevati, dohvatiti se medusobno, biti njezan, otvoriti srce, komunicirati. Seks bi trebao biti kruna tih razmjena. Najprije se razvijaju vjestine produbljavanja intime, a tek nakon toga se vodi ljubav, uzivajuci u tim vjestinama.

Tisuce i tisuce sati posvecujemo mastanjima o seksu, brigama zbog seksa, zeljama za seksom, planiranjem seksa... za samo 15-ak sati ekstaze u 50 godina. Svrha tantrickog seksa nije dodavanje dodatnih orgazama, vec orgazmicko stanje koje je u srzi nase prirode. Svi mozemo nauciti kako produljiti orgazam s 10 sekundi na 10 minuta ili vise, prosirimo li ideju orgazma s genitalija na iskustvo citavog tijela.

Usavrse li parovi i napredne tehnike, tada mogu postici orgazam bez da su i dodirnuli jedno drugoga. U korijenu tog umijeca nalazi se kontrola ejakulacije koja je bitna za drzanje protocnosti orgazmicke energije.
p.s. eh ovo sam savladala u teoriji... Very Happy

SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 219
Registration date : 2008-02-01

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 1:18 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh