Hronicni zatvor

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Hronicni zatvor

Komentar  Berka on Thu Jul 03, 2008 11:35 am

UKOLIKO SVAKI DAN NE PRAZNIMO CRIJEVA, TAJ POREMECAJ USKO JE POVEZAN SA DEPRESIJOM I TJESKOBOM
STO JE LOSIJE PSIHOLOSKO STANJE REKTALNA PROKRVLJENOST JE SLABIJA.
ZENE 3 x vise pate od opstipacije. Savrsena probava = kljuc za stvaranje zivotne ravnoteze = zdravlje.

To se moze postici ravnotezom duha i tijela i izbalansiranom prehranom.

Hronicni zatvor izaziva teske glavobolje, jer najcesce oboje dolazi od stresa. Stijenke crijeva nisu od neprobojnog stakla. Ukoliko toksini ostaju dugo, prolaze kroz celijske supljine sve do krvotoka. Krvotok otrove nosi do srca i mozga. Zato nastaje "preskakanje" srca i glavobolja.
Pored izbalansirane prehrane mnogo pomaze dodatak Formule 2, kretanje, joga i meditacija.

Formula 2 sadrzi 60 tabletica presani biljnih vlakana, koja u crijevima uz kombinaciju sa dosta vode stavaraju veliku masu koja potiskuje sve sadrzaje criejva prema van.
Formula 2 djeluje poput velike cetke za ciscenje i detoksikaciju cijelog tijela ( ne samo debelog crijeva). Za razliku od cajeva za ciscenje, tabletica Formule 2 ne izaziva nikakve bolove niti grceve u stomaku.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Jao ovo mi treba da ostanem ziva

Komentar  Bonita on Thu Jul 03, 2008 4:39 pm

Hvala, to nam svima treba. Vjezbe i odabrana hrana. Za insane i hajvane probava je pocetak i kraj.

Bonita

Broj komentara : 29
Registration date : 2008-05-30

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: Hronicni zatvor

Komentar  SELMA dipl.iurist on Sat Jul 05, 2008 9:44 am

Kako da ne, osjecaj napuhanosti, ima daleko vece posljedice!
Presana vlakna 17 vrsta ljekovitog bilja, reguliraju rad zeluca, crijeva i bubrega!
Nema zgaravice, nema tvrde stolice i bubrezi se ciste cak 5 puta brze!
Cisti crijeva, crijevnu floru i crijevne resice.
ZAhvaljujuci cistim crijevnim resicama omogucava se maksimalna apsorpcija hrane i
izlucivanje otpadnih tvari iz organizma!
Upotrebljava se prije jela, a kosta samo 16 euro!
Zamislite za 16 e sta sve dobijete!
Moji konzumenti su odusevljeni!
Nedavno mi je jedna gospodin rekao,
"hvala ti, zivot si mi spasila, i godine mucenja svako jutro su kao rukom odnesene" Very Happy

SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 219
Registration date : 2008-02-01

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Opet skoljka...

Komentar  Nela Alilovic on Sat Jul 05, 2008 3:46 pm

Zatvor je jos jedan simptom koji spada i u sliku leka kalkarea karbonika - koji je pomenut u kontekstu simptoma jedenja zida, krede i ostalih nejestivih stvari...
Analogija (sa zatvorom,opstipacijom) je u tome sto je skoljka introvertan, zatvoren sistem..."koji pokusava da sve zadrzi u sebi"... Sad

Nela Alilovic

Broj komentara : 86
Registration date : 2008-03-22

Vidi profil korisnika http://www.gtlnet.com/~leolight

Na vrh Go down

Individualne razlike!

Komentar  Nela Alilovic on Sat Jul 05, 2008 3:52 pm

Ipak, praznjenje creva svakodnevno se ne moze uzeti generalno kao pravilo...za sve!
Homeopatija nam dozvoljava da to bude ok i ako je svaki drugi, treci dan...ako smo srecni s tim...!
Ako nismo...zamislimo se nad ishranom kao prvo pa ako ne pomaze...na homeopatiju...! Rolling Eyes

Nela Alilovic

Na vrh Go down

To mi je poznato

Komentar  Berka on Sat Jul 05, 2008 6:39 pm

... da od zatvora uglavnom trpe osobe koje su zatvorene "Skoljke" i koje nisu spremne da se otvore prema svijetu. Nemaju povjerenja prema ljudima. U svemu vide direktan napad na svoju licnost. Ljudi skoljke se veoma tesko odvajaju od svojih stvari, njima je zao odvojiti se i od vlastitog govneta... Very Happy

Ali bili skoljke ili ne, ako ne jedemo pravilno i ne krecemo se dovoljno, otvori se prema zivotu koliko god hoces,
tvojim crijevima to nije dovoljno da se oslobode nepotrebnog balasta...

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Ima i sutra dan

Komentar  Nela Alilovic on Sun Jul 06, 2008 11:16 am

[quote="Berka Nezic-MagistraVitae"]... da od zatvora uglavnom trpe osobe koje su zatvorene "Skoljke" i koje nisu spremne da se otvore prema svijetu. Nemaju povjerenja prema ljudima. U svemu vide direktan napad na svoju licnost. Ljudi skoljke se veoma tesko odvajaju od svojih stvari, njima je zao odvojiti se i od vlastitog govneta... Very Happy

Berka kao da je proucavala homeopatsku materiju mediku!!!
FASCINANTNO...Ustvari to je tako uocljivo samo je u materiji mediki sve sortirano ko u apoteki...

Genetska struktura takvih ljudi je tzv PSORICNA a u osnovi te strukture je: sve je oskudno, nema vere da se stvari obnavljaju da "ima i sutra dan" i zato stvaraju zalihe, blokiraju energiju...

Moj Igor je bio jedno vreme u psoricnoj fazi pa kad je keksic koji on svakodnevno konzumira pri kraju slozio bi tuznu facu a nekad i izgovorio: ja vise nikad necu imati novi keksic...
eto to je psora...
Osnovni osecaj psoricnih je :"Prognan iz raja! Odbacen."itd
a tek sikoticni i sifiliticni mijazam(genetska struktura)...tek to je zurka...

Nela Alilovic

Na vrh Go down

nisam odustajala... na kraju sam, od muke, improvizirala...

Komentar  Berka on Sun Jul 06, 2008 1:29 pm

Prije par godina jedna zena nije uspjela rijesiti problem opstipacije, ali je zaista savjesno slijedila moje upute. Problem je i dalje ostajao. Klela mi se da je jela i pila sve sto sam joj preporucila. Da je vise nego sto je od nje trazeno radila odredjene vjezbe... ma eto... sve...
" Nista ne vrijedi, ovo u mojim crijevima je beton i gotovo..."
Ja sam joj vjerovala, ali sam se zbunjeno pitala kako je moguce da joj ovo sto sam joj savjetovala nije moglo pomoci. Znala sam da je problem tamo negdje "izmedju njenih usiju". Posto nisam ni psiholog ni psihijatar, naravno da joj na taj nacin nisam mogla pomoci, ali sam se i uzdrzavala od ideje da je posaljem strucnjacima.

Skrenula sam razgovor na druge ( nevazne ) stvari i tako, izmedju ostalog, upitala sam sta joj je od predmeta u kuci najdraze. Odnosno kad bi joj se nesto ukralo ili razbilo za tim bi najvise plakala...
Pokazala mi je vazu Rolling Eyes za cvijece. Nisam se upustala u istrazivanje porijekla te vaze jer sam se bojala da ce nas razgovor skrenuti sasvim drugim tokom.
Uzela sam tu vazu stavila u nju cvijece koje sam joj donijela ( bez vode) zamotala vazu u celofan, prikacila ukrasnu trakicu i rekla:
Postoji u tvojoj blizini osoba kojoj si davno tebala otici, red je, bilo bi posteno, nije mi jasno zasto to stalno odlazes... Ne premisljaj, jednostavno uzmi ovo cvijece koje ocigledno nije sudjeno tebi, halali tu svoju najdrazu stvar ( vazu Rolling Eyes ) i idi tamo...
"Kako ti znas da odavno moram nekoga obici? I zasto bas ovu vazu... ali... ali... ali.."
Nisam se upustala u price, ustala sam "Objasnicu ti kasnije, zurim, a ti uradi sto sam ti rekla ..."

Naravno da nisam imala pojma o tamo nekoj osobi koju je ona trebala obici, ali mi je intuicija govorila da tako moram postupiti...
Slijedeceg dana me zena (sa betonom u stomaku ) nazvala i sva odusevljena ispricala kako je super uradila, najdrazu vazu je halalila, ispricale su se, ismijale, isplakale... ma diiivnooooo.
O njenom betonu nista nismo pricale.
Poslije dva dana opet me nazvala jos vise odusevljena:
"Zamisli, dobila sam novu vazu od.... joooooj da znas kako je divna.... ma sto puta bolja od one,... sad mi je ovo najdrazi predmet u kuci...." ( bla bla bla)
"kad si spremna da se odreknes svega pa i najdrazeg, onda se otvaras da primis jos vise. To ti je jedan od kosmickih zakone koje ljudska ruka nije pisala. ali koji su najjaci i najvise djeluju..." bio je moj odgovor.
Nije mi se javljala dalje, skoro mjesec dana. Pomislila sam, s njom sigurno ide sve kako treba, inace bi me se sjetila. Kad sam je ja nazvala da pitam kako ide sa njenim "betonom" ona je sva odusevljena rekla
"ma super, nema vise betona. Neznam da li to ima veze sa tim tvojim kosmickim zakonima, davanja davanja davanja ... ali za svaki slucaj, daj mi molim te jos onih tvojih tabletica sa presanim vlaknima, dobro si rekla, oni su prava cetka za ciscenje probavnog trakta ...."

"Da, da, draga, imam ja jos toga .. " Wink

Wink

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: Hronicni zatvor

Komentar  Sponsored content Today at 1:09 pm

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh