Bulimija-psihicki poremecaj

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Bulimija-psihicki poremecaj

Komentar  SELMA dipl.iurist on Tue Jul 01, 2008 10:17 am

Počinje ovako:Prejeli ste se. Niste mogli odoljeti svim tim privlačnim dzakonijama. Mislite: neće vam ništa biti ako jednom povratite. Od jednog puta, istina, igleda da neće. Ali to se kao kod svih “bezazlenih”ovisanosti nikad ne zaustavi na jednom putu. Preješćete se ponovo, i ponovo se setiti "spasonosnog" rješenja, i opet, i opet. Nećete ni primetiti da vam je prešlo u naviku da povraćate posle svakog obroka; što je najgore, bićete veoma čvrsto ubijeđeni da ste u stanju da s tim povraćanjem prekinete bilo kad, u bilo kom trenutku; da je to “uvijek stvar vašeg izbora.”( hm... kao kod svih vrsta ovisnosti). Ipak, doc ice dan da tako neće više biti. Nekontrolisano ćete jesti (često krišom od svojih ukućana) i svaki put poslije jela ćete povraćati. Tako izgleda bulimija, a veoma je teško izliječiti se od nje.
Sopstvena stomačna kiselina dospjela tamo gde joj uopšte nije mesto - u usta. Ta kiselina će izazvati natečeno ždrijelo, upaljene desni, kvarenje zuba i sluzokoze ždrela, moguć je i čir na želucu. Tijelo ne dobija dovoljno energije iz hrane, a posledice toga su opadanje kose, slabi i krti nokti, suva koža, neprijatan zadah i slabi zubi.
Povraćanje je samo po sebi veliki odnosno ogroman napor za organizam. Može da dovede do pucanja krvnih sudova (najčešće kapilara u očima) i slabljenja srca. Unutrašnji organi će usled bulimije takođe oslabiti, što sve zajedno može dovesti do srčanog udara i kod sasvim mladih žena. Još jedna od mogućih posledica je poremećaj menstrualnog ciklusa, ili čak i nestanak, što dovodi do trajnog steriliteta i preranog klimaktericnog stanja (prebrzog procesa starenja).

Sve to je previsoka cijena za ( ovaj agresivni put za vitak stas, zar vam se ne čini?
Bulimija je zavisnost, i kao takvu ju je zaista teško izlečiti. Neophodna je pomoć psihijatra i, naravno, jako mnogo ljubavi, razumjevanja i podrške okoline.
Teško se leči, a ne donosi vam ništa dobro (bulimijom pokušavate da dođete do lepog izgleda, ali vas upravo bulimija fizički upropasti). Zato, ne prst u usta! Ako već ne možete da se uzdržite od pogresnog izbora i prevelike kolicine hrane, nakon takve slabosti trcite, plivajte, setajte, vjezbajte. Ili, bolje je i da ste malo "buckasti" nego da bulimijom upropastite sebi život.
Vazna napomena: ovisnik ostaje uvijek ovisnik.
Moze se lijeciti da bi svoju slabost drzao pod kontrolom. Ali ovisnik nikada nije izlijecen. Njemu je poslije mnogo godina “cistoce” dovoljna sekunda pogresnog osjecaja ili mjesta da bi opet pao u stare sablone. Ovisnika, koliko god se proglasava “izlijecenim”vreba opasnost na svakom mjestu.
I zato, kad god pomislite “Ovo je mogu prestati kad god hocu” RADIJE PRESTANIJE O*D*M*A*H prije nego sto postanete za cijeli zivot ovisni.

SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 219
Registration date : 2008-02-01

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: Bulimija-psihicki poremecaj

Komentar  SELMA dipl.iurist on Tue Jul 01, 2008 1:42 pm

Znakovi koji ukazuju na bulimiju: Emotivne karakteristike: Tjelesne karakteristike:

* često je idealna tjelesna masa održiva
* česta promjena raspoloženja8
* gubitak zubne cakline
* pojačan strah od debljanja
* depresija
* problemi sa zubima
* konzumiranje hrane u pretjeranim količinama
* impulzivnost
* ispucale usne
* tajno konzumiranje hrane
* zlouporaba lijekova i alkohola
* problemi sa štitnjačom
* čest osjećaj gladi
* samosakaćenje
* grlobolja
* preokupacija mislima o hrani, konzumiranju i nekonzumiranju hrane
* nepoštivanje sebe
* nepravilan menstrualni ciklus
* nedostatak kontrole u blizini hrane * velika potreba za prihvaćanjem od strane okoline * problemi sa srcem

SELMA dipl.iurist

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Ave to stoji i jos mnogo toga...ko bi sve nabrojao

Komentar  Berka on Tue Jul 01, 2008 2:34 pm

Ja bih ( iz svog iskustva ) sve to mogla sabiti u nekoliko recenice.

Osjecas u dusi duboku provaliju, crnu i hladnu da joj kraja ne vidis. Refleksno to pokusavas popuniti necim da ne bude tako duboko tako hladno i tako bolno. Ubacujes u sebe sve sto vidis i sto ti do ruke dopadne. Pri tome ne osjecas glad. Bulimicari nikada nisu gladni. Cak i ne uzivaju u hrani. Oni samo trpaju, trapaju nesvjesno i nekontrolisano jer ih uzasava ta tamna provalija koju osjecaju u dusi.

Lijecila sam se od bulimije ( ali do tada nikako nisam priznavala da patim od bulimije jer nisam povracala).
Ali postoje osobe koje pate od bulimije iako ne povracaju Wink

Grupa u kojoj su radili psiholozi, psihijatri, sociolozi, strucnjaci za prehranu itd... nije mi puno pomogla.

Bacila sam se u spiritualni rast, otkrivanje i pronalazenje sebe, jer dugo nisam znala KO SAM JA ?
A Herbalife perhrana mi je spasila zivot. Sada je sve sasvim OK, ali herbalife hranu koristim i dalje,
o spiritualnom radu ne trebam ni da govorim. Dogurala sam mnogo dalje nego sto sam i u najboljem snu mogla zamisliti.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  SELMA dipl.iurist on Wed Jul 02, 2008 9:11 am

Sudska medicina je bio moj omiljeni predmet u skoli!
Mnogo interesantno!
Poremecaji o kojima smo ucili, uglavnom se nazivaju stanjima, ne bolestima,
i nevjerovatno je u koliko smo se tih poremecaja nasli i sami!
Poremecaji nagona( sexualnog i nagona za ishranom), poremecaju licnosti, poremecajima koji nastaju usljed upotrebe psihoaktivnih supstanci itd.

SELMA N-C dipl.iurist: komentar modifikovan dana: Mon Aug 18, 2008 9:53 am; prepravljeno ukupno 1 puta

SELMA dipl.iurist

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

GO SELMA - GO SELMA

Komentar  Enisa Alic on Wed Jul 02, 2008 11:01 am

Samo naprijed, ima toliko tabu tema koje se rijetko spominju.

Enisa Alic

Broj komentara : 413
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Nisam doktor

Komentar  Irma on Wed Jul 02, 2008 11:01 am

Nemoram biti doktor da bih znala i vjerovala da je svaki poremecaj ili ovisnost nastao usljed nekog duboko usadjenog problema. Da li se radi o nasilju ili zenemarivanju ili zapostavljanju osoba jos od vremena kada su bili male bebe ili jos gore, u majcinoj utrobi. Ili se nesto strasno dogodilo u vrijeme pubertetskih nesigurnosti.
Gledala sam na TV program o ovisnostima. Ispostavilo se da su vrata izljecenja otvorena onog trenutka kada covjek sam sebi prizna da je ovisnik umjesto da tvrdi da uziva u tome ali ipak "moze" prestati kad god hoce.
Dakle, priznanje samom sebi a zatim svojim najblizima i ljekarima. To je jedini put izlaza iz zacaranog kruga.
Druga velika opasnost je da ljudi veoma lako tvrde da su "izljeceni". Nije istina. Ovisnik ostaje uvijek ovisnik.
On mora da zna da je njegovo "izljecenje" samo dobar pocetak da se njegova slabost drzi pod kontrolom.

Irma

Broj komentara : 51
Registration date : 2008-04-26

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Pacijenti - "pauci" - anoreksicni, bulimicni...

Komentar  Nela Alilovic on Sat Jul 05, 2008 4:21 pm

Homeopatski lekovi koji su napravljeni od PAUKA (raznoraznih) imaju zajednicku temu (kod pacijenata kojima treba prepisati takav lek): poremecaji u ishrani (bulimija i anoreksija), problematican odnos sa majkom, pokusaj da se ne zavisi o hrane (koja "predstavlja" majku)...

Evo jedne kratke slike (iz knjige lekova-materija medika) pacijenta koji bi trebalo da uzme homeopatski lek od tarentule:

TARENTULA HISPANICA
Spanish Spider

Remarkable nervous phenomena; hysteria with chlorosis; chorea, dysmenorrhœa, spinal irritability. Bladder tenesmus. Constriction sensations. Formication; Extreme restlessness; must keep in constant motion even though walking aggravates. Hysterical epilepsy. Intense sexual excitement.

Mind.--Sudden alteration of mood. Foxy. Destructive impulses; moral relaxation. Must constantly busy herself or walk. Sensitive to music. Averse to company, but wants some one present. Ungrateful, discontented. Guided by whims.

Head.--Intense pain, as if thousands of needles were pricking into brain. Vertigo. Wants hair brushed or head rubbed.

Male.--Sexual excitement; lasciviousness reaching almost to insanity; seminal emissions.

Heart.--Palpitation; præcordial anguish, sensation as if heart twisted and turned around.

Female.--Vulva dry and hot, with much itching. Profuse menstruation, with frequent erotic spasms. Pruritus vulvæ; nymphomania. Dysmenorrhœa, with very sensitive ovaries.

Extremities.--Weakness of legs; choreic movements. Numbness of legs. Multiple sclerosis, with trembling. Twitching and jerking. Yawning with uneasiness of legs, must move them constantly. Extraordinary contractions and movements.

Modalities.--Worse, motion, contract, noise. Better, in open air, music, bright colors, rubbing affected parts. Worse, seeming others in trouble.

Tema seksualnosti je takodje uocljiva i kod zenkih i kod muskih pacijenata:

Female: nymphomania...

Male.--Sexual excitement...

Nela Alilovic

Broj komentara : 86
Registration date : 2008-03-22

Vidi profil korisnika http://www.gtlnet.com/~leolight

Na vrh Go down

Tajna mreza...

Komentar  Nela Alilovic on Sat Jul 05, 2008 4:26 pm

Bila sam na letnjoj skoli, homeopatskoj, - studenti V godine (diplomci) su nam prezentovali svoje radove. Pauci su bili jedna od tema, zapravo lekovi napravljeni od pauka.
Prepoznala sam se u dosta simptoma...mozda moj sledeci lek bude pauchji...
Ima neka tajna veza...

Nela Alilovic

Na vrh Go down

Poznata mi je ta teorija

Komentar  Berka on Sat Jul 05, 2008 6:35 pm

Veoma cesto se problem anoreksije i bulimije povezuje sa poremecenim odnosom sa majkom.
Moj problem sa bulimijom se hvala Bogu odavno drzi pod kontrolom. U toku zestoke borbe protiv bulimije, bilo je faza kad sam intenzivno ( u mislima) istrazivala moj odnos sa majkom. Koliko god je bila divna zena, ipak me je, (kao trecu kcerku) planirala abortirati. Posto je o tom cesto u mom prisustvu pricala, (kako joj u vise pokusaja nije uspjelo da me abortira), kao malo dijete sam imala osjecaj da sam u svoju porodicu dosla nepozvana a kad sam vec dosla, ja sam bila ta "persona non grata" a na to su me redovito podsjecali svojim izjavama.
Medjutim, bulimija ( kao i anoreksija) je toliko kompleksna pojava da nikako ne vjerujem da je samo jedan uzrok u pitanju. Ali sto god da je, za sve postoji lijek, ako ga zelimo.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Nela Alilovic on Sun Jul 06, 2008 11:19 am

Dear Berka ... nastavi ovako...
jos malo i mocicu da ti prepisem homeopatski lek ovako on line Very Happy
IDEM DA KUPIM VENTILATOR!

Nela Alilovic

Na vrh Go down

Da naglasim!

Komentar  SELMA dipl.iurist on Wed Jul 09, 2008 3:40 pm

Za sada samo pisem o poremecaju nagona!
Ima ih mnogo, nemoguce je sve odjednom prezentirati u sto kracim crtama!
Vjerujem da cete se naci u barem 10% psihickih poremecaja!
bounce bounce bounce

SELMA N-C dipl.iurist: komentar modifikovan dana: Mon Aug 18, 2008 9:55 am; prepravljeno ukupno 1 puta

SELMA dipl.iurist

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Nela Alilovic on Thu Jul 10, 2008 12:00 am

Za najnesretnije poremecaje iz sfere seksualnosti, kazu homeopate, "zaduzen" je sifilisticni mijazam (predispozicija za oboljevanje od odredjenih bolesti - psihickih i fizickih).
Joooj bounce bounce ali moram pre i posle svakog pisanja o sifilisticnom mijazmu da naglasim da su HOMEOPATE SMISLILE PUNO PUNO LEKOVA (za sve nas) KOJI UDARAJU PRAVO U SRZ POREMECAJA, stoga ne gubite nadu ako se prepoznate u nekoj od slika sifilisticnih lekova...

HOMEOPATSKA MEDICINA
“PSIHOLOŠKI PROFIL” SIFILISTIČNOG MIJAZMA
- PREDISPOZICIJA ZA SUKOB I KONFLIKT –
(VII DEO)

Mijazmi su, da ponovimo, genetske “mrlje” ili nasledjena prijemčivost za odredjene bolesti. Genetski zapis ove vrste nastaje neadekvatnim lečenjem, potiskivanjem simptoma na dublje nivoe organizma(npr sa kože do pluća)ili nelečenjem bolesti. Trag tog oboljenja se nasledjuje i kod potomaka se ispoljava kao prijemčivost, predispozicija za odredjene vrste bolesti.
To su genetske “uspomene” na ono kako su živeli, bolovali i lečili se naši preci.
Po osnivaču homeopatije Samuelu Hanemanu postoje tri osnovna mijazma i tri osnovne grupe oboljenja na koje su pojedini ljudi “slabi” i od kojih oboljevaju ukoliko je u njihovom genetskom kodu prisutan jedan od ovih mijazama.
Tip prijemčivosti predstavlja jednu grupu koja se odlikuje zajedničkim karakteristikama u koje spadaju mentalni, fizički i psihološki znaci koji karakterišu tu grupu, tako da mijazmi odražavaju različita stanja koja se dešavaju na svim nivoima ljudskog organizma.
U zavisnosti od toga koji je mijazam na snazi u genetskom kodu organizma ćelije ali i ceo organizam na uzročnika bolesti može da reaguje na jedan od tri načina:
1. deficitom– smanjenom funkcijom (psorični mijazam)
2. suficitom – preuveličanom funkcijom (sikotični mijazam)
3. destrukciijom, degeneracijom – poremećajem same funkcije (kada je na snazi sifilistični mijazam)
Sifilistički mijazam je genetska “uspomena” na neadekvatno lečen ili nelečen sifilis kod naših predaka.
Za sifilis se znalo još 3000 godine pre Hrista. U XV veku dogodila se velika epidemija sifilisa koja je harala čitavom Evropom. Sve nacije bile su
uključene, čak je i Amerika bila zahvaćena. Ovaj period se poklopio sa najvećim osvajanjima i razaranjima u svetu.
Razaranje, agresija, destrukcija, uništenje i degeneracija su ključne reči sifilističnog mijazma.
Mentalno može dati prisilne radnje (kompulsivno proveravanje i pranje ruku) strah od infekcije, bolesti, ludila.
Alkoholizam je velika i značajna tema ovog mijazma.
Tip ličnosti
Ove osobe imaju jak pesimistički pogled na život. Mogu da veruju da ne mogu da izmene ono što je loše i zato se predaju i odustaju. Postoji perverznost, okrutnost, agresivni bes, slepa ljubomora, sumnjičavost, osećaj duboke ogorčenosti, impulsivnost i nasilnost usmerena ka njima samima ili ka drugima.
Mogu biti vrlo su uspešni kao lideri i obavljati nemoguće poslove po čemu se vidi da ovo mogu biti vrlo neobični i izuzetno sposobni ljudi, često vrlo vrlo kreativni, stvaraoci. Ukoliko se suoče sa neuspehom kreću u samodestrukciju, padaju u očaj i depresiju koja ih može odvesti u ludilo. Takodje su skloni
alkoholizmu kao i svim ostalim porocima. Opsednuti su pranjem ruku. Karakteristične su i diktatorske, rigidne ideje, tvrdoglavost.
Kod ovih osoba obično postoji nešto što ukazuje na izvrtanje, destrukciju i poremećene odnose sa okolinom. U ovom mijazmu vidi se tendencija da se osoba ne vezuje sa drugim ljudima, ne uspostavlja čvrste veze.
Sifilistični mijazam daje predispoziciju za sukob i konflikt, mržnju. Osoba se bori za opstanak, ali borba je destruktivnog tipa.
Porodice u kojima postoji nasledna sklonost ka alkohollizmu su, generalno, sifilitične.
Mentalno stanje se karakteriše strahovima i zabrinutošću. Strah se često odnosi na teme zdravlja i bolesti. Vrlo specifično je postojanje snažnog straha od zaraznih bolesti i od klica (izazivača bolesti). Ovaj strah često dovodi do stanja odvratnosti, gadljivosti prema prljavštini i diranju prljavih predmeta.

Homeopatski lekovi za osobe sa tegobama u kojima se prepoznaje “učinak” sifilističnog mijazma pripremaju se od: zlata, žive, platine, azotne kiseline(JA DOBILA JEDNOM PRILIKOM TAJ LEK I UCINIO CUDA), biljke tatule, jedinjenja barijuma, jedinjenja fluora, jedinjenja kalijuma i joda, olova...

Nela Alilovic

Na vrh Go down

Komentar  Nela Alilovic on Thu Jul 10, 2008 12:18 am

"Ali ovisnik nikada nije izlijecen. Njemu je poslije mnogo godina “cistoce” dovoljna sekunda pogresnog osjecaja ili mjesta da bi opet pao u stare sablone. Ovisnika, koliko god se proglasava “izlijecenim”vreba opasnost na svakom mjestu..........................."

............Da, ukoliko se nekom od terapija (holistickih) ne dotakne srz poremecaja, mesto gde je vitalna stila zaboravila na samoregulaciju, tada je lecenje palijativno, kratkotrajna poboljsanja i nadljudski napori da se drzi sve pod kontrolom(to vec spada u karcinozinski mijazam) a stari programi i dalje rade i simptomi se neizostavno vracaju...
"REPROGRAMIRANJE" je neophodno. Kakvo? Svako treba da izabere za sebe...
Fascinirana sam razlicitim mogucnostima koje nam pruzaju savremene medicinski pravci kako li da ih nazovem...ali stvarno za svakoga po nesto...s mashnicom ili bez mashnice.

Pre nego sto sam pocela da studiram homeopatiju AKUPUNKTURA je bila moja velika ljubav. Ali posto sam zaljubljive prirode prevarih akupunkturu sa homeopatijom...nije mi zao!!

Pre izvesnog vremena me na vec cuvenoj letnjoj homeopatskoj skoli kolega iz Vrsca izbockao akupunkturnim iglicama onako iz ciste moje radoznalosti...e to ja zovem tretman za mene sa mashnicom! MENI PUNO SRCE...ETO STA MENE CINI SRECNOM...!
Like a Star @ heaven
Da li ste gledali film (od pre) "BUDJENJE"?
Mislim da Robert De Niro igra pacijenta na psihijatrijskoj klinici...
PREDOBAR FILM!
clown

Nela Alilovic

Na vrh Go down

GO BERKA GO!

Komentar  Nela Alilovic on Thu Jul 10, 2008 12:24 am

Berka, imas li ambicija da postanemo koleginice? Primecujem kod tebe potpuni homeopatski attitude...steta bi to bilo ne iskoristiti!!! study

Nela Alilovic

Na vrh Go down

JA SAM UVIJEK ZA SARADNJU

Komentar  Berka on Sat Jul 12, 2008 12:08 pm

da, da, draga, zar nismo govorile o tome uz kombinaciju zdrave prehrane. Nas dvije mozemo napraviti sjajnu kombinaciju. Ja sam stopostotno za, ako si i ti, premosticemo kilometarske barijere, ti si meni blizu, samo 2 sata voznje (ali avionom, ha, ha, ali zasto da ne).
Zar do sada nisi primijetila da si moja ZESTOKA INSPIRACIJA Very Happy

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 1:10 pm

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh