Priprema za buduce reikiste DRUGOG stepena

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Priprema za buduce reikiste DRUGOG stepena

Komentar  Berka on Mon Jun 30, 2008 4:57 pm

Reiki II stepena

3 x jaci od reikija prvog stepena.

Simboli:

1. CO– KU-REI ( znacenje: neka se sva energija koncentrise u ovoj tacki ---punjenje energijom)

2. SEI- HEI-KI ( predstavlja otkljucavanje uma)

3. HON-SA-ZE-SO-NEN ( neutralizacija vremena i prostora)

Simboli su kljucevi nase Reiki moci. Do nedvno, stoljecima su bili brizljivo cuvani kao velika tajna, dostupna samo odabranima. Nikada nigdje se nije crtala ili pokazivala. Prenosila se samo sa koljena na koljeno. Danas su druga vremena, izdaju se knjige o reiki simbolima, tako da i ja sebi dajem za pravo da ih javno otkrivam.

Postoje 3 simbola u inicijaciji drugog stepena. Oni su mogucnost koju energija daje sa sobom i sa drugima. Tu dolazimo duboko u kontakt sa sobom.
Tretmani koje radi sebi ili drugima Reikista drugog stepena traju 20 minuta.

Za razliku od tretmana Reikiste prvog stepena, u drugom stepenu radimo ih na tri nacina :

Prvi nacin : DIREKTNO- NA KONTAKT
Drugi nacin: NA BLIZU DALJINU
Treci nacin: NA DALJINU.

Prvi simbol CO KU REI
Prvi simbol mozemo i samostalno upotrebljavati. Onda ga vizualiziramo, mentalno crtamo u prostor a 3 x zgovaramo njegovo ime (njegovu mantru). Sluzi nam za neutralizaciju losih misli i losih namjera.
Kako svojih tako i tudjih. Ljudima NIKADA ne crtamo direktno na cello ovaj symbol.. Osim ako smo u zivtnoj opasnosti. Crtamo ga desnom rukom u prostoru ( lijevu podignemo kao antenu) ili ga vizualiziramo trecim okom zlatnom bojom u zraku. Osim reiki tretmana, prvi simbol "crtamo"rema vratima, telefonu, TV_u, kompjuteru…na mjestu gdje te zulja cipela, na krov auta da nas zastiti u autu za cijeli dan… kad god naidjes na nesrecu ucrtaj trecim okom prema tom mjestu (ovaj prvi simbol). Ako na pr. vidis pregazenu zivotinju takodjer… ovaj simbol maksimalno koristimo, ali moramo znati da ne treba vise od 3 x na jedno isto mjesto ( u toku 24 sata). Na primjer, ovaj simbol vizualiziram na moje auto kad danas privi put sjedam u nejga. Dalje, u toku dana to vise nije potrebno ponavljati… Toliko za sada o prvom Reiki simbolu. Ne samo da je prvi nego najcesce koristen. U skoro svakoj prilici to je nas kljuc. Ali...

OPREZ !
Ja nikada ne eksperimentisem sa elektricnom energijom jer nisam elektricar. Zato molim osobe koje zelim postepeno uvesti u teoriju inicijacije u drugi stepen: ne koristit ove simbole prije nego sto se inicirate !!!
SA ENERGIJAMA SE NE TREBA IGRATI.
Ovo je mali uvod odnosno priprema za moje ucenike koji ce se ovog ljeta inicirati u Reiki drugog stepena.
Slijedi nastavak...

Berka Nezic-MagistraVitae: komentar modifikovan dana: Mon Jul 07, 2008 8:21 am; prepravljeno ukupno 1 puta

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

SVE JASNO K'O DAN

Komentar  ERMINA on Mon Jun 30, 2008 7:16 pm

Zrela k'o zlatna kruska, spremna vec 3 mjeseca. Ljubim te, E

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

he, he, vruce, vruce, samo sto ne prokljuca...

Komentar  Berka on Tue Jul 01, 2008 10:43 am

Very Happy drage moje ucenice, kako ste bile vrijedne toliko ste sazrile, samo sto ne otpadnete (ako vas ja na vrijeme ne uberem) Very Happy

Vidis, ovako su zdravo i svjeze sazrili i nagrozdili moji Reiki ucenici. Pucam od ponosa, kao da sam majka a ne Reiki uciteljica.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Joooj, sad ste mi razvile mastu o nasem duhovnom rastu

Komentar  Berka on Tue Jul 01, 2008 11:10 am

Mi smo prije naseg duhovnog rasta bile ovo:

Neko u tom duhovnom stanju ostane cijeli zivot. Nista pogresno, nego samo stanje mirovanja ( odmor) prije listanja i pupanja nase spiritualnosti
Eh, pa onda, jednog lijepog dana... pocne nesto da se desava...

Divno,svjeze, cisto, budi nadu i volju....
Sada ste zrele, plodovi samo sto ne otpadnu, spremne za dalji rast.... a ni ne slutite sta vas ceka kad postanete majstori ucitelji i pocnete u svojim ucenicima aktivirati cisti behar...

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: Priprema za buduce reikiste DRUGOG stepena

Komentar  Alma on Tue Jul 01, 2008 4:17 pm

Jao pa i mene ovo interesuje, vec odavno.
TO MAGISTRA!!! flower

Alma

Broj komentara : 21
Registration date : 2008-05-23

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Zakone Reikija ces dobiti na papiru

Komentar  Berka on Wed Jul 02, 2008 3:38 pm

svi spiritualnim ili religiozni zakoni su tu negdje... slicni..

Danas necu biti ljut.
Danas cu postovati roditelje i starije osobe.
Danas cu brinuti o djeci i nejaci.
Danas necu lagati. ... itd..

A rad na daljinu mozes raditi samo na neku svoju situaciju. Kad su drugi u pitanju, moras imati ne samo njihovu dozvolu, nego je lijepo da te oni za to zamole. Isto kao i savjeti, svaka pomoc je dobra samo ako JE ZATRAZENA.
O maloljetnoj djeci odlucuju roditelji. Znaci, ako te neko dijete zamoli, moras dobiti dozvolu roditelja.
Rad na daljinu inace rijetko i nerado radim. Zato sto to pomalo podsjeca na magiju. A ljudi se toga plase ili jos gore: u to ne vjeruju. Ali, kako moja Elvisa kaze, svaka misao, svaka molitva, svaka zelja mora NEGDJE otici. Vakum ne postoji. Ja znam da svaka moja misao ode nekuda, i sasvim sam sigurna da je otisla na pravo mjesto - upravo tamo gdje treba.
Reiki simboli neutralziraju vrijeme i prostor. Otvaraju jaku komsicku enegriju. Ako se fokusiramo na cilj energetskog tretmana na daljinu,
i kosmicke "krekvencije" ce biti fokusirane odnosno "navigavane" ... i to je to

Berka: komentar modifikovan dana: Mon Jun 08, 2009 8:49 am; prepravljeno ukupno 1 puta

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Tako je...

Komentar  Berka on Thu Jul 03, 2008 11:42 am

Roditelj odlucuje do 18 godina. Ali ipak, ja volim djetetu reci ... neka zna...

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ja sam mislila da necu nikada nauciti

Komentar  Berka on Thu Jul 03, 2008 12:29 pm

Kad sam rekla mom ucitelju da to necu nikada zapamtiti, on se samo zagonetno nasmijao i rekao:
"Oni su oduvjek u tebi" ja te inicijacijom samo podsjecam. I stvarno, odmah sam ih znala i pocela koristiti.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

da nisi ti u pitanju

Komentar  APlese on Tue Jul 08, 2008 3:14 pm

pa sad od naslova samo dalje čitaj: bacila bih sve u rijeku...... Smile)))

tek sad nađoh priliku da pogledam upustva za Drugi stepen, a ne mogoh izdržati da ne progovorim.
Dođem ja do kraja knjige, a on nema smisla, pročeprkam po fajlovima i nađem 2 DIO... ja radosti i tuge istovremeno. sve žurim, a ne može prije.... zapetljala si me od Afrike do Slavonskog Broda, Pariza do nerođenih unuka i svega da nemam kad forum posjetiti..... I dobro je da sam sigurna kako se odlično tim simbolima služiš, pa ih šalji dakle do ovih mojih ručica ( a jesi za njih zapela bila), jer upalu zglobova dobih od kuckanja. A rekla sam sebi da ti neću ništa slati dok ne završim, i neću da znaš, a ti SABUR (kao s kraja knjige)....Smile)))))
Još uvijek je u sigurnim rukama:))))
Ne brini draga moja majčice, a ja cu se potruditi da budeš ZVIJEZDA!!!

puno te ljubim

APlese

Broj komentara : 19
Registration date : 2008-02-12

Vidi profil korisnika http://astrologijaupraksi.wordpress.com

Na vrh Go down

ČESTITKE NA INICIJACIJI U DRUGI STEPEN REIKIJA

Komentar  Tenzila on Tue Jul 22, 2008 12:26 pm

DRAGA AZRA I DRAGA ERMINA,
SAZNALA SAM DA SU JUČE U VAŠE ZLATNE RUČICE UTISNUTI REIKI SIMBOLI 3 2 1! čestitam i elhamdulilah!
želim vam objema mnogo sreće u životu i duhovnom rastu sa reikijem.
voli vas vaša tenzila flower flower flower flower flower flower

Tenzila

Broj komentara : 91
Registration date : 2008-02-05

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Reikista viseg nivoa

Komentar  ERMINA on Thu Jul 24, 2008 12:00 am

Hvala na cestitkama!
Bilo je to puno posebnije iskustvo u odnosu na prvi stepen. Pisacu uskoro o svemu

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Saljem ti moc simbola, svjetlost, ljubav i energiju

Komentar  Berka on Thu Jul 24, 2008 9:19 am

APlese (citat):.... zapetljala si me od Afrike do Slavonskog Broda, Pariza do.... a ti SABUR (kao s kraja knjige)....Smile)))))
Da, da, draga moja, samo ti seciraj knjigu. A ja cu sabur kao na zavrsnoj-zadnjoj stranici moje knjige, koji ( ako se dobro sjecam) glasi ovako: "... a za mene ne brini, u mom zivotu bilo je more ljubavi"
Ne govori mi da ces od mene napraviti zvijezdu, necu da budem to, hocu da se knjiga zavrsi do septembra i da promociju odrzimo u dogovorenim gradovima u oktobru.
Ljubim i ja tebe, saljem ti puno energije svjetlosti i ljubavi za tvoj cijeli zivot a nesto malo ekstra energije ljubavi i svjetlosti uz nase mocne reiki simbole saljem na tvoje ruke i dovrsetak moje knjige ciji naslov sve govori
"Otvoreno pismo za tebe, s ljubavlju"

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

HOCEMO NASTAVAK

Komentar  Miran Lakovski - Laki on Mon Oct 13, 2008 7:32 pm

Mi cekamo dugo, nastavak molim i pozdravljam sve stare i nove clanove foruma.

Miran Lakovski - Laki

Broj komentara : 101
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  zemlja on Thu Nov 27, 2008 4:29 pm

Imam završen prvi stepen reikija. Htjela bih se inicirati u drugi stepen. Voljela bih da me obavijestite preko privatne poruke, gdje, kada i koliko košta inicijacija. Živim u Bosni. I love you

zemlja

Broj komentara : 2
Registration date : 2008-11-27

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Inicirana dama

Komentar  Berka on Mon Dec 08, 2008 10:50 pm

Eto draga moja, ako sam dobro pogodila, ti si ona fina dama iz Z.
Ako jesi, inicirala sam te u drugi stepen prije nekoliko dana.
Budi i dalje s nama I love you

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  zemlja on Mon Dec 08, 2008 11:37 pm

Da, to sam ja. Zadovoljna sam inicijacijom, super se osjećam. Znam da sam sad na čišćenju od 21 dan, i privikavanju na više frekfencije. Moji snovi su mi pokazali snagu simbola i moje prelaženje na njih.Ulazak u 2stepen je takođe počeo čistiti moje stare blokade,ali pošto sam puno u meditaciji sve ide glatko i sa osmijehom.
PUNO POZDRAVA MOJOJ UČITELJICI I SVIM ČLANOVIMA FORUMA!!! Very Happy

zemlja

Broj komentara : 2
Registration date : 2008-11-27

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

draga "zemljo"

Komentar  Enisa Alic on Tue Dec 09, 2008 12:25 am

Nadam se da ti je moj pp pomogao da se nades sa nasom uciteljicom...

Vidim sve je glatko proslo, radujem se!!

sunny

Enisa Alic

Broj komentara : 413
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Zemlja...a u Feng Shui osobnoj karti Vatra

Komentar  Berka on Sat Jun 06, 2009 8:29 pm

da, da, pomocu Enise i Ermine smo se napokon sastale. Nas susret cu pamtiti cijeli zivot. Posebno obostarno zadpvoljstvo, razmjena iskustva, emotivno, poucno i fascinantno. Od svega je najvaznije ovo: da se medjusobno uvazavamo.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 1:17 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh