Feng Shui i odijevanje

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Feng Shui i odijevanje

Komentar  Alma on Thu Jun 26, 2008 10:16 pm

Boja kojom se okruzite tjekom dana moze vas uciniti sretnim ili tuznim, umornim ili vitalnim, moze cak utjecati i na vase poslovne navike.
Postoji mnogo nacina za integriranje boja u nas zivot. Odjeca je jedan od jednostavnijih.
Kroz povjest , u razlicitim kulturama bojama su se pridavala odredjena specificna znacenja. Npr. u Kini plavo je povezivano s besmrtnosti, dok ljudi na Srednjem Istoku plavu dozivljavaju kao boju koja ce ih zastititi. Crno u vecini krajeva oznacava zalost, dok se u nekim zemljama mladenke udaju u crnoj odjeci kako znak radosti.
Postoje takodjer i znanstveni dokazi temeljeni na istrezivanjima o razlicitim uticajima ljudi na odredjene boje. Npr. crvena uzbudjuje i stimulira strast , ali previse crvene cini nas nervoznim i djelije iritantno. Uz pomoc ruzicaste ljudi se osjecaju voljeno i zasticeno, ali kod nekih ljudi moze uzrokovati i letargijju. Zuta boja potice optimizam a prejaka zuta nas umara. Ipak osim u tim rijetkim situacijama bojama se mogu pridati neka osnovna djelovanja.

Crna boja pomoci ce vam da se drugima predstavite kao vodja.

Bijela ce vas osloboditi negativnih misli i osjecaja depresije.Ona potice povjerenje i ostavlja upecatljiv dojam. Izbjegavajte je u lezernim situacijama jer moze izazvati blagu nervozu.

Osjecate li se usamljeno ili vam je taj dan potrebno osjetiti ljubav obucite Zelenu odjecu i okruzite se tom bojom.

Ako ste umorni i iscrpljeni Zuta ce vas osnaziti.Odjenite se u zuto kada trebate donjeti vazne odluke, jer zuta boja razbistrava um.

Crvena ce utjecati na vasu vitalnost. Takodjer crvena ce vam dobro doci u situacijama kada trebate privuci paznju i biti primjeceni.

Roza i ruzicasta djeluju umirujuce. Smanjuju nervozu i negativne emocije.

Narancasta ce poboljsati vasu kreativnost i odnose s drugima.

Plava boja ce vas potaknuti na iskrenost, na vas ce uticati tako da cete lakse govoriti, ali i uvidjeti govore li i drugi istinu.

Zlatna, srebrna i broncana boja uticu na kriticnost pa ih izbjegavajte u situacijama kada zelite ostaviti dobar dojam.

Najbolje bi bilo pronaci boju koja ima poseban utjecaj na vas. Kreirajte okruzenje po vasoj zelji. Poterebno je malo truda a ucinak cete zaista primjetiti flower

Alma

Broj komentara : 21
Registration date : 2008-05-23

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Jos samo dodati da svi imamo svoje sretne boje

Komentar  Berka on Fri Jun 27, 2008 9:14 am

Prema energiji elementa pod kojim smo rodjeni, svi imamo svoje sretne boje. A i boje koje nas dovode do balansa ili debalansa.
Sve potvrdjeno i dokazano. U svakome gledam samo dobro i pri tom sam svjesna da je uvijek moguce naci i nesto lose ( isto kao i u meni).
Ali, uvijek, stalno, zelim da gledam samo dobro, i to mi uglavnom uspijeva bez nekog posebnog napora.
Medjutim, meni na primjer ne ostavljaju dobar utisak osobe obucene u zlatno i srebrno, primiejtila sam da se moram potruditi da bih u tim osobama pronasla nesto sto mi se svidja.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: Feng Shui i odijevanje

Komentar  Enisa Alic on Fri Jun 27, 2008 12:20 pm

To da boje imaju uticaja na nas, znam - ali nism nikada to bas tako posmatrala. Moja cerka je sva smijesna , ona ima za svaki dan boju. Ujutro kad ustane kaze - danas je crveni dan , ili plavi....cak tvrdi da crvene carape bolje griju noge od plavih Smile

Dobro - kad bolje razmislim, i ja po osjecaju oblacim stvari. Ne rijetko mi se desilo da dan prije odlucim obuci nesto, i sutra dan - eeee , jednostavno ne mogu to obuci, dok neki drugi dan je to opet oky.

Definitivno trebamo i na to obratiti paznju!!

sunny

Enisa Alic

Broj komentara : 413
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  SELMA dipl.iurist on Tue Jul 01, 2008 5:53 pm

Bas je tako Alma! Boje su mnogo vazne, ne samo na nama nego i u okruzenju oko nas!
KOd mene uvijek sve mora biti uskladjeno, Znaci odjeca, stan, sve!
Kada kupujem svijece za spavacu sobu, moraju biti crvene, to me asocira na ljubav i strast!
Bijela, i sve svijetle boje, asociraju me na costocu i nevinost!
Odjece za spavanje, Arianina odjeca, unutrasnja odjeca uvijek su u tim bojama!
Crno i crveno su mi bas boje za glamur,(koji ja obozavam)! Kada izlazim uvijek sam u tim nijansama!
Bas je interesantno odijevanje Enisine kcerke! LIjepo je kada imati dnevni ritual!

SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 219
Registration date : 2008-02-01

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 1:18 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh