Feng shui i cvijece

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Feng shui i cvijece

Komentar  Admin on Thu Jun 26, 2008 12:33 pm

Negdje sam citala, da bogato zeleno cvijece sa mesnatim listovima je po feng shui jako pozeljno u kuci. Kako stoje stvari sa kaktusima ili cvijecem sa uskim liscem sto ide u spic? Meni je dosta poznanika na useljenje donjelo kaktuse i cvijece koje djeluje ostro, list se zavrsava u spic. Sve kaktuse sam sklonila, da se ne nalaze iza ledja, ako sjedis negdje. Ima li neko neku ideju gdje da ih stavim, da ne bi djelovali negativno.
I jos nesto. Dobila sam cuvarkucu (ne znam oficijelno ime), posadila sam je u bastu paralelno mi stoji sa stolom za rucanje. Oko nje sam stavila kamenje za zastitu i ukras.Je li to sve OK?

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

Re: Feng shui i cvijece

Komentar  Berka on Thu Jun 26, 2008 1:23 pm

Admin (citat):Negdje sam citala, da bogato zeleno cvijece sa mesnatim listovima je po feng shui jako pozeljno u kuci. Kako stoje stvari sa kaktusima ili cvijecem sa uskim liscem sto ide u spic? Meni je dosta poznanika na useljenje donjelo kaktuse i cvijece koje djeluje ostro, list se zavrsava u spic. Sve kaktuse sam sklonila, da se ne nalaze iza ledja, ako sjedis negdje. Ima li neko neku ideju gdje da ih stavim, da ne bi djelovali negativno.
I jos nesto. Dobila sam cuvarkucu (ne znam oficijelno ime), posadila sam je u bastu paralelno mi stoji sa stolom za rucanje. Oko nje sam stavila kamenje za zastitu i ukras.Je li to sve OK?

Zavisno od toga kad si rodjena, odnosno pod energijom odredjenog elementa. Cvijet koji je za tebe harmonican za druge ne mora tako biti. Na primjer osobe elementa "Zemlja" zagusuje previse biljki u kuci. Osjecaju konfuziju u prenatrpanosti drvecem cak i ako je u dvoristu. Ove osobe su sretnije na pjescanoj plazi nego u zelenilu sume.

Kaktusi su idealni u dvoristu, kraj puteljaka, staza, oni traze za dekoraciju kamenje. Po mom misljenju su jako dobri jer simbolizuju izdrzljivost i prezivljavanje. Ostaju zivi i bez zalijevanja i njegovanja. A i cvijet im je pridivan.

Cuvarkuca je za sve dobra, mislim da bi je svi trebali imati. List cuvarkuce ljudi zvacu radi smanjenja secera u krvi. Pokazala se kao veoma ljekovita. Sam njen naziv govori puno. Vjeruje se da cuva kucu od nevolja i lopova. Mnogi je drze bas na krovu, jer ova biljka zahtijeva samo saku zemlje. A zadovoljava se zalijevanjem od kise.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Biljke sa bodljama ne drzati u kuci !!!

Komentar  Berka on Wed Sep 10, 2008 2:08 pm

Sve što ima bodlje, špiceve i bilo šta “prijetece” nema mjesta unutar jedne kuce. Za takvo bilje mjesto je pred ulaznim vratima kuce ( da simbolicno brani kucu od ulaska neprijateljskih vibracija). Osim pred ulazna vrata kuce, ili kod kapije na ulazu u dvoriste, ovo bodljikavo bilje se postavlja i bilo gdje u dvorištu ili na balkonu.

Za unutrasnjost kuce od svih mogucih “lijekova” u obliku biljke od srca preporucujem štapove bambusa. Oni se ( poput visecih zvoncica) koriste radi protoka energije. Značajni su zato što neprijateljski či ulazi na jedan kraj i izlazi na drugi pretvoren (preobrazen) u pozitivnu energiju. Bambus se smatra simbolom dugovječnosti i harmonije. Bambus u Feng Shuiju ima široku primjenu. Obično se dva štapa zavežu crvenim trakama i okrenu u pravcu odakle dolazi šar či ( odakle se vide prijeteci vrhovi ili slicno). Bambusi su od neprocjenjive vrijednosti za psotavljanje na stropne grede koje odozgo uvijek šalju negativan či. Ovo o stropnim gredama i “lijeku” u obliku bambusa narocito je preporucljivo ako su grede iznad stola za rucavanje ( greda dijeli porodicu u dva tabora) ili iznad kreveta djeteta ( greda sprecava dobar rast i razvoj).

Znaci, dragi moji, bambus DA ! Uvijek, narocito na slabim mjestima, a kaktus je OK, ali s njim napolje ! Od svih vrsta kaktua, mnogi daju divne cjvetove, neki su ljekoviti i preporucuju se za ishranu. Stvar izbora, samo, sto se mene tice, kaktus "svekrvin jezik" nije vala pozeljan ni za ispred ulaznih vrata ... Cool

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Suseno i vjestacko cvijece - za ili protiv ?

Komentar  Miran Lakovski - Laki on Thu Oct 23, 2008 12:17 pm

Saznao sam da nije dobro u stanu drzati suseno i vjestacko cvijece. Nesto od te vrste “mrtve prirode” cuvam u ormarima i ladicama. Osim raznobojnog susenog bilja koje daje odlican miris, dominira susena lavanda koja koristi protiv moljaca. Sta da radim s njom, znajuci da Feng Shui ne preporucuje suseno cvijece jer ima negativnu energiju isto kao i mrtvo ili vjestacko cvijece.
Ovo je bitno razjasniti imajuci u vidu da susena lavanda cuva stvari od stetocina. Ako je naftalin kancerogen i veoma opasan, a suho bilje nije po Feng Shui principima, sta da se radi?

Miran Lakovski - Laki

Broj komentara : 101
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Dobro pitanje

Komentar  Berka on Thu Oct 23, 2008 12:22 pm

Lavanda ne predstavlja istaknuti dekorativni predmet u kuci. Ona ne bi trebalo da smeta ukoliko se drži u ladicama i ormarima kao sredstvo za uništavanje insekata. Za naftalin znam. Postoje mnogi tragicni slucajevi ( karcinom) radi stalnog i prekomjernog koristenja naftalina. Pazite i na sastav dekorativnih, mirisnih svijeca, u mnogima postoji naftalin, pa cete umjesto da dobijete extra romantiku dobiti ono sto ne zelite… Moje iskustvo: svijeca je super, prosvjetljuje ne samo prostor nego i dusu, ali, sto je svijecica jeftinija to je bolja i zdravija. Pozdrav Lakiju, mom starom drugaru.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Re: Feng shui i cvijece

Komentar  Sponsored content Today at 12:13 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh