Prvi sudar...

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Koliko dugo moze da traje lecenje homeopatijom?

0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
25% 25% 
[ 1 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
0% 0% 
[ 0 ]
75% 75% 
[ 3 ]

Ukupno glasova : 4

Prvi sudar...

Komentar  Nela Alilovic on Tue Jun 24, 2008 1:51 pm

Molila bih sve zainteresovane i raspolozene (mogu i oni neraspolozeni) da nam napisu nesto o svom prvom susretu s homeopatijom... scratch
Hvala!
sunny

Nela Alilovic

Broj komentara : 86
Registration date : 2008-03-22

Vidi profil korisnika http://www.gtlnet.com/~leolight

Na vrh Go down

Poslije mog prvog poroda

Komentar  Berka on Tue Jun 24, 2008 2:02 pm

Osjecala sam se iscrpljeno, nisam nocima spavala, slabo sam jela, postala sam sama kost i koza. Kad su se svi poceli pitati od cega sam oboljela, otisla sam u apoteku i zatrazila nesto za jacanje.
Dobila sam neki sirup za koji smatram da je bilo vitaminski. Gospodja koja mi je to preporucila tvrdila je da ce to nahraniti ne samo sve moje celije nego i zivce. I stvarno, tako je i bilo.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

?

Komentar  Nela Alilovic on Tue Jun 24, 2008 2:29 pm

A sta je pisalo na fjasici???

Nela Alilovic

Na vrh Go down

Otkako znam za sebe

Komentar  Admin on Wed Jun 25, 2008 12:08 pm

Moj tata je antimedikamenti covjek! Otkako znam za sebe, oni su brali koprive, prelu, zovu, lipu persun susili i kuhali cajeve, pravili sokove ili ekstrakte iz raznoraznih biljki.
U skoli su nas od prvog razreda dalje vodili u prirodu gdje su nas upucivali na ljekovite biljke i minerale i za sta se mogu koristiti.
Sjecam se da smo u prvom razredu osnovne skole svi znali za plantago (trpotec na slovenskom), ako smo pali i malo zgulili kozu, uciteljica nas je slala na travnjak da uberemo koji trpotec i trljamo po rani. Onda nas je naucila ako popijemo nesto otrovno (djeca vole isprobati sve detergente), da uzmemo ugalj i pojedemo (pa makar ugaljne krede za crtanje). Onda smo redovno brali vrhove mlade smreke da bi ih redali u teglu, red vrhova, red meda i onda ostavili na suncu neko vrijeme, sirup koji ostane preljevali smo u flasice i nosili sa sobom u skolu, taj sirup je melem za oboljelo grlo!
Da ne govorim o tome, da smo u skoli za rucak dobili bar jednom u dva tjedna maslacak kao salatu, vec tad sam znala, da je to za zeljezo u krvi! Poslje dorucka su nam djelili tabletice sa fluorom za zubice, dosta tih prakticnih stvari naucili su nas u skoli, a to znanje kombinovalo se je sa onim sto su me kod kuce naucili.
Ne znam da li to sve pada pod definiciju homeopatije ali u svakom slucaju naucili su me da priroda pomaze da se tijelo lijeci samo, bez tezkih medikamenta!

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

Re: Prvi sudar...

Komentar  Enisa Alic on Fri Jun 27, 2008 11:33 am

I ja sam isto mislila u prvom "sudaru" da je homeopatija "biljna baza" (sto donekle i jeste - ali ipak nije...mozda nam Nela to moze malo bolje pojasniti Question ) .

Preselivsi se iz holandije u njemacku, trebao mi je pedijatar (djeciji doktor). Pored jako mnogo djecijih doktora mi je privukao paznju pedijatar koji se vodio kao alternativni pedijatar, koji na prvom mjestiu radi sa homeopatijom.

Kada sam prvi put sa mojom cerkom bila kod njega, ocekivala sam da ce mi dati saku cajeva u ruke i td ( Embarassed ) - ali nije,. Objasnio mi je sta je u stvari homeopatija i kako funkcionise.

OD TADA PA SVE DO SADA SAM ODUSEVLJENA HOMEOPATIJOM:

U medu vremenu imam tri cerke, i sve tri su kod istog doktora , sto je jako prakticno, jer ih on poznaje, i ne moram sve svaki put iz pocetka pricati i objasnjavati.

Interesantno je da sto jednoj cerki pomaze, drugoj to ne pomaze (mislim za iste simptome - ne dobiju iste kuglice) - ma covjek je haos, zna sta radi...

Sta jos znam u vezi homeopatijee....aha, kafa i peperminc moze smanjiti djelovanje kuglica - a preporucuje se stavljati ih u plasticne kasikice (akose iz kasikica uzima) jer metal neutralizuje dejstvo (ili Nela?)

Sta UVIJEK imam u kuci su homeopatske kapi MEDITONSIN , protiv infekta uho , grlo, nos - Ako se odma pocene uzimati kod prvih simptoma (uzima se svakih pola sata prvih 24 sata ) . Oky, mozete sada rece Ali Halallllo affraid affraid svakih pola sata Exclamation Da , svakih pola sata - ali zato imate zdravo dijete (ili sebe ) posle toga . Znaci umjesto 7 dana curenja nosa, bola u grlu.....poceti na vrijeme - uzimati svakih pola sata i to je to provjereno - vec godinama uzimamo i mi i djeca.

Za Nelu:

trenutno sta imam u kuci od homeopatije (vjerovatno je za tebe to jako zanimljivo)

Aconitum D6
Sulfur D12
Symphytum D6
Cantharis D12
Salvia officinalis D2
Belladona
Meditonsin (kapi mix:Aconitium D5, Atropium Sulfurikum D5, Merkurius cyanatus D8, Aconitium D3, Atropium sulfuricum D3, Mercurius cyanatus D5)

Nela, sta znace ovi briójevi D2, D5, D12 - je li to koliko se puta razdvajalo - ne mogu ovo nikako da skontam....)

sunny

Enisa: komentar modifikovan dana: Fri Jun 27, 2008 1:10 pm; prepravljeno ukupno 1 puta

Enisa Alic

Broj komentara : 413
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Homeopatija i Fitoterapija su razlicite discipline

Komentar  Nela Alilovic on Fri Jun 27, 2008 11:51 am

Brzi odgovor -

Oznake su za jacinu leka!

Uh, sto sam sretna sto imas pravu malu apoteku...!

U pravu si: homeopatski lekovi nisu fitoterapija jer

u pripremanju homeopatskih lekova iz biljke ili neke druge materije se "odstranjuje" sve materijalno dok u

njemu

ne ostane samo "vibracija" - "kod", energetska informacija
...ma kazem vam cudo...!

Haneman (osnivac homeopatije) rece da homeopatski lek "radi" zato sto je "duhu nalik"...

Citajte u "O homeopatiji"....

"HOMEOPATSKA MEDICINA
II DEO
HOMEOPATSKI LEKOVI - REMEDIJE

U osnovi homeopatskog leka, remedije, su supstance biljnog, zivotinjskog ili mineralnog porekla. Najpre se priprema osnovna, maticna tinktura na uobicajeni farmaceutski nacin. Supstance biljnog ili zivotinjskog porekla se koriste cele ili iseckane potapaju se u alkohol I tako stoje odredjeno vreme, supstanca se procedi I dobijena je maticna tinktura. Da bi se pripremio homeopatski lek ova supstanca se mora visestruko razblaziti. U procesu razblazivanja, nakon svakog razblazenja, rastvor se protresa da bi se oslobodila energija molekula lekovite supstance I prenela rastvoru. Protresanje mora biti dovoljno snazno ali istovremeno I dovoljno blago da se ne poremeti strukturna informacija maticne tinkture.
Samuel Haneman je smatrao da je idealna podloga o koju treba vrsiti udaranje, protresanje rastvora Biblija sa koznim povezom.

Homeopatija upotrebljava razlicita razblazenja lekovite supstance. Razblazivanje se vrsi tako sto se jednoj kap maticne tinkture dodaje 99 kapi rastvora(obicno 30% destilovane vode i 70% alkohola). Ukoliko je potrebno vece razblazenje od ovako pripremljenog rastvora se ponovo uzima jedna kap I dodaje se 99 kapi rastvora destilovane vode I alkohola. Postupak se ponavlja sve dok se ne dobije potrebno razblazenje lekovite supstance.
U zavisnosti od razblazenja koncentracija maticne tinkture, lekovite supstance u rastvoru moze biti 10 na - 3, 10 na - 6, 10 na - 30, 10 na - 20 000 itd.
STO JE SUPSTANCA RAZBLAZENIJA ENERGIJA LEKA JE JE VECA.
Zanimljivo! Zar ne?
Ovo je jedna od bitnih razlika u pristupu alopatske (konvencionalne, klasicne medicine) i homeopatske medicine. Sto je veci zdravstveni problem alopatija koristi vece koncentracije lekovite materije dok homeopatija u tom slucaju koristi najmanje moguce koncentracije lekovite materije.
Negde na toj liniji izmedju maksimuma I minimuma nalazi se lek za svakoga od nas.
Evo mesta za novu zelju…Zelja je zajednicka, verujem, svim iskrenim, predanim, istinskim terapeutima, svima onima koji znaju u cemu je stos I sta im je zapravo posao.
Zelja je da se jednog dana UKLONE BARIJERE KOJE SE NALAZE NA SREDINI GORE POMENUTE LINIJE, PREPREKE KOJE DELE ”NAS S OVE STRANE” OD “NJIH SA ONE STRANE” i onemogucuju da u ime zdravlja svi zajedno iskoristimo sve sto znamo i “mi” i “oni”.
Svaka terapijska metoda ima svoje granice, a jedino sto ne treba da ima granicu je NASA ZELJA DA POVRATIMO STANJE ZDRAVLJA. Susret alopatske I homeopatske medicine ce se sigurno desiti samo se nadam da necemo morati da cekamo narednih 200 godina. Ipak je ovo dvadesetprvi vek.

U dvadesetprvom veku ce se otkrivanje novih homeopatskih lekova odigravati po starom dobrom Hanemanovom metodu.
Supstanca koja tek treba da postane homeopatski lek lek isprobava se na zdravim individuama, dobrovoljcima. Oni dobijaju male kolicine te supstance I pomno prate I beleze simptome koji se javljaju. Ispitivana supstanca lecice bolest koja ima simptome koji su se javili u ovom eksperimentu.
Ovaj postupak se zove “dokazivanje leka”. Do danas je dokazano odnosno “pronadjeno” vise od 3000 homeopatskih lekova.
Najrazlicitije supstance mogu da se pretvore u homeopatski lek: kafa, cokolada, vostana supstanca iz creva kita,, hemijski element sumpor, zaoka pcele…
Da ste kojim slucajem bili dobrovoljac u dokazivanju navedenih lekova neke od ovih simptoma biste osetili po uzimanju eksperimentalne doze:
KAFE: - bili biste hiperaktivni, razboleli biste se od iznenadnih ugodnih iznenadjenja, bili biste radoholicari, odgovorni I puni brige, skloni kajanju, imali biste spazme I grceve u jednom delu tela, bili biste iscrpljeni od bilo kog napora itd.
COKOLADE - bili biste vrlo ranjivi, imali biste strah da cete biti napadnuti, bili biste osetljivi na muziku, budili biste se gladni, imali biste zelju za pomorandzama, nervozno biste mucali, raspolozenje bi vam bilo promenljivo, imali biste glavobolju koja ide od jedne strane do druge, imali biste zelju da budete sami itd
ZAOKE PCELE - bili biste nemirni I iscrpljeni, imali biste trzaje, drhtanje, tikove, grceve, imali biste neku alergijsku reakciju, usta bi vam bila suva a ne biste bili zedni, jedino biste zeleli piti mleko, sanjali biste da letite itd

Nakon prestanka uzimanja eksperimentalne doze svi simptomi spontano nestaju. Haneman je na sebi dokazao vise od 50 lekova a doziveo je duboku starost od 82 godine.
N.A."

Nela Alilovic

Na vrh Go down

Pedijatar homeopata

Komentar  Enisa Alic on Fri Jun 27, 2008 1:25 pm

Ne gubi nadu Nela - nas pedijatar ti je primjer crno na bijelo da je sve moguce....ako je potrebno daje i lijekove iz alopatske medicine (neke akutne stvari, koje bi predugo trajale homeopatijom lijeciti - )

P.S. ja sam davno odustala objasnjavati ljudima sta su homeopatske kuglice, jer me niko nije razumio. Sve mi se cini (bar ovi sa kojima sam ja pricala) ne zele da razumiju.... Rolling Eyes

Ali ima roditelja , kada se sretnemo u praksi (i svi sa djecom u maramama - na ledima ili ispred...---komentare dole Bosna - Hrvatska da ti ne pricam o toj mara----fuj, sta to nosis dijete ko ciganka, a tek kada ih nosi the man with oklagija, to ti je ko pozoriste, gdje god se pojavimo!!!)) koji se razumijemo - i na tome radimo da ne trujemo nasu djecu jos sada, dok su tako cisti i nevini...(mene jos boli supak od silnih injekcija koje sam dobila dole u Bosni!!!)

Jesi li upoznata sa BACH CVIJECEM? Sa tim isto imam jako dobro iskustvo!!

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

OSANIT

Komentar  Enisa Alic on Fri Jun 27, 2008 3:17 pm

Jako bitna stvar, za majke sa bebama. (a moje licno misljenje je da se moze uzimati i kod nicanja osmica,odnosno umnjaka!)

Citat:

Homeopatske priprave Osanit-kuglica specijalno su podesene na tegobe u vreme izbijanjazubi. One svrsishodno djeluju zajedno protiv grcevitih bolova; kod crvenih desni koje pomalo krvare; kod razdrazljivosti i nemira ; . Male cvrste Osanit kuglice oslobadaju svoje agense, a da osjetljive desni ne moraju dodirnuti.

Osanit
Chamomila recutita D6
Calcium phosphoricum D12
Magnesium phosphoricum C6
Calcium carbonicum Hahnemanni C8
Ferum phosphoricum C8

Vise puta provjereno... Smile

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

zubovi

Komentar  Nela Alilovic on Fri Jun 27, 2008 11:15 pm

Ja sam mislila da cu vas nauciti nesto novo...he he he...sad me vec pretichete...super pa vi ste skroz in the mainstream!!!

NICANJE ZUBOVA -
kamilica CHAMOMILA (homeopatska) in general...svakako!!!!!!!!!!!
ali opet dobro je da imate homeopatu koji prati dete i reaguje na pravi nacin...ali praksa je praksa...mislim mama ipak najbolje zna...

U SPIDU SAM...LJUBIM VAS...CUJEMO SE!!!

Nela Alilovic

Na vrh Go down

Komentar  ERMINA on Sat Jun 28, 2008 2:31 am

Nela Alilovic (citat):
Zelja je da se jednog dana UKLONE BARIJERE KOJE SE NALAZE NA SREDINI GORE POMENUTE LINIJE, PREPREKE KOJE DELE ”NAS S OVE STRANE” OD “NJIH SA ONE STRANE” i onemogucuju da u ime zdravlja svi zajedno iskoristimo sve sto znamo i “mi” i “oni”.
Svaka terapijska metoda ima svoje granice, a jedino sto ne treba da ima granicu je NASA ZELJA DA POVRATIMO STANJE ZDRAVLJA. Susret alopatske I homeopatske medicine ce se sigurno desiti samo se nadam da necemo morati da cekamo narednih 200 godina. Ipak je ovo dvadesetprvi vek.
N.A."

Ovo si divno napisala! Vidi se da si istinski terapeut, iako svecano nisi polagala Hipokratovu zakletvu.

Ja sam za homeopatiju saznala istarzujuci moci Herbalife-a. od prvog dana sam znala da fora nije u hranjivima izlistanim na kutijama, ali je trebalo jako dugo da shvatim razliku izmedju hrane i energetskog koda. Nasrecu, u tom periodu mi nije trebala kura za grlobolju ili nesto slicno i nikad nisam imala potrebu probati. No i da jesam, sa sramom moram priznati da kod nas nema ni jednog jedinog homeopate, tako da nikad nisam imala priliku, a tad bi iz znatizelje vec probala nesto. Rado bih kod tebe Nela prosla jedan homeopatski sistematski pregled...

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Homeopati ovdje caruju

Komentar  Berka on Sat Jun 28, 2008 8:49 am

U Holandiji vidim na svakom koraku divne poslovne prostore sa reklamom "Homeopat". I sto je jos bolje, zdravstvreno osiguranja pokriva sve troskove kao da ides tradicionalnom doktoru. Upoznala sam jednu holandjanku kojoj je osiguranje platilo terapije u Igalu ( Institut Simo Milosevic). A kada je od mene kupila Herbalife suplemente trazila je racun kako bi joj taj trosak njeno zdravstveno osiguranje priznalo.
Kad je tako, onda vise ni meni nije zao placati takvo osiguranje. Stvarno.

A to za tajni "kod" znala sam prije deset godina ( u vrijeme lijecenja karcinoma). Proucavala sam sve i svasta da bih sama sebi pomogla i ostala u zivotu. Onda sam shvatila jednu veliku istinu. Atomi preradjene hrane i sintetickih suplemenata su "mrtvi". Oni se ne krecu, mada je formula jednog vitamina u takvim vjestackim tvorevinama potpuno ista. Razlika je samo u tome sto se tu atomi ne krecu.
U vitaminu prirodnog porijekla ( koji takodjer nosi istu formulu) atomi su zivi, krecu se, i to je taj tajni kod ( uspjeha). To sam znala prije nego sto sam znala da postoji Herbalife. I kad me sudbina dovela ( ne slucajno) u Herbalife, bila sam odusevljena. Nasla sam ono sto sam godinama trazila. Za mene je Herbalife ne samo hrana, ne samo dodatak prehrani, prirodni suplementi ( za zivim atomima), nije meni Herbalife samo homeopatija. Za mene je Herbalifa nacin zivota Arrow ZIVOT !!!
Savladala sam dva karcinoma. Od tih bolesti vise nema ni traga ni glasa. A ja sam mladja i aktivnija nego ikada. Hvala ti Herbalife sto sam ziva.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Enisa Alic on Tue Jul 01, 2008 12:03 am

[quote="Nela Alilovic"]Ja sam mislila da cu vas nauciti nesto novo...he he he...sad me vec pretichete...super pa vi ste skroz in the mainstream!!!

Nemoj da brines Nelic - to b bilo to od nas (mene) - vise nista ne znam, - samo ovih par "provjerenih" stvari...

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Instal

Komentar  Nela Alilovic on Sat Jul 05, 2008 4:55 pm

Zavidim vam na tome sto zivite "medju homeopatama"...kod nas se eto polako instaliramo...ne bezbolno...!

Nela Alilovic

Na vrh Go down

svaki pocetak je tezak

Komentar  Enisa Alic on Mon Jul 07, 2008 10:21 pm

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika