Dobrodosli u homeopatski kutak!!!

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Dobrodosli u homeopatski kutak!!!

Komentar  Nela Alilovic on Tue Jun 24, 2008 11:43 am

Dobrodosli u moj (nash) HOMEOPATSKI KUTAK Very Happy flower

Sa zadovoljstvom cu vam pricati o putu na planetu zdravlja koja se zove homeopatija!

Ako je neko raspolozen i radoznao moze zapoceti "igricu" "na slovo na slovo" - predloziti temu koju biste zeleli da "obradimo homeopatski"!
Potrudicu se da vam pribavim i radove nekih iskusnijih homeopata
a puno bi mi znacilo da podelite s nama vasa homeopatska iskustva...bilo dobra, bilo neka druga. study

Nela Alilovic

Broj komentara : 86
Registration date : 2008-03-22

Vidi profil korisnika http://www.gtlnet.com/~leolight

Na vrh Go down

Jetra

Komentar  Nela Alilovic on Tue Jun 24, 2008 2:16 pm

Jelena je pokrenula temu bolne jetre i tretmana ciscenja...

Evo kratkog odgovora...

- neke homeopate praktikuju homeopatsko ciscenje (detoksikaciju) organizma davanjem odredjenih lekova - odredjenim redosledom - ne necu vam reci kojih da ne biste pokusavali sami kod kuce
(NISAM PROBALA)

- druge homeopate smatraju da je to nepotrebno i da ukoliko dobijete dobar homeopatski lek (jedan) organizam ce spontano da se ocisti ako je to potrebno...
(PROBALA)

- treci uzimaju pacijentovu potrebu za ciscenjem jetre, ovoga , onoga, organizma, kao jedan od simptoma koji im pomaze da odrede pravi lek pacijentu
cyclops

"Šta homeopata treba da zna o pacijentu i njegovim tegobama?
U cilju nalaženja pravog leka za pacijenta, kao jedinstvenu i unikatnu individuu, homeopata treba da sazna mnogo podataka o njemu. Detaljno sagledavanje licnosti pacijenta, zajedno sa sagledavanjem svih tegoba i nacina na koji to doživljava, homeopati su potrebni da bi pravilno procenio slucaj. Zbog toga sve što je vezano za licnost, pacijent treba da kaže svom homeopati kako bi ovaj mogao da pronade adekvatan lek. Otkrivanje opšteg energetskog stanja pacijenta i njegovih ranijih tegoba važno je koliko i nacin na koji pacijent živi.
Tokom intervjua postavljaju se pitanja o naslednim faktorima tegoba po osnovu roditeljskih ili rodjackih relacija, opis životne okoline, prostora u kome osoba zivi, eventualni kontakti sa raznoraznim opasnim materijalima, sklonosti, uticaj vakcina i ranije preležanih infektivnih bolesti, pojave tokom trudnoce i porodaja, pojava retkih i neuobicajenih stanja, pitanja o mracnijim stranama uma, itd.
Pacijent treba da obavesti homeopatu o svim lekovima koja mu je njegov lekar prepisao i drugim lekovima i sredstvima koje redovno upotrebljava. Takode treba da pomene bilo koju raniju ili predstojecu stomatološku ili neku drugu hiruršku intervenciju. To sve može da utice na homeopatsko lecenje.
Veoma je važno da osobe koje žele da se homeopatski lece imaju otvoreni nastup prema homeopati jer je to uslov da se pronade pravi lek. Iskrenost je prirodan dar koju su ljudi nepotrebno ugušili odrastanjem (kognitivni i konativni deformiteti).
Nije neophodno, ali je poželjno prikupiti medicinsku dokumentaciju koje se odnose na zdravstvene tegobe. Samo na osnovu licne objektivne procene homeopate takvu dokumentaciju treba prikazati. Homeopata poštuje integritet i privatnost licnosti pacijenta u vezi svega što mu pacijent saopštava u poverenju.
Cesto se pacijentima objašnjava da dodu pripremljeni na uzimanje slucaja: da se sete svojih snova, hronologije dogadanja od ranog detinjstva, povreda, ružnih dogadaja, teško preležanih bolesti, itd. Jednostavno receno, homeopata se trudi da bude posmatrac bez predrasuda.
Pozdrav od Vladimira Holodkova, homeopate iz Novog Sada"

Nela Alilovic

Na vrh Go down

Bolje od tradicionalne medicine

Komentar  Irma on Thu Jun 26, 2008 8:09 am

Ljekara u Domu zdravlja interesuje samo konkretna tegoba. I on se skoncentrise samo na to. Nije ga briga o licnosti. A bas zivot i tip odredjene licnosti govori mnogo o njegovoj bolesti. Poznajem ljekara koji pojma nema o zdravoj hrani. Ne samo da nezna o tome nista nego izgleda nezdravo, pusi pred pacijentima i ima preko 100 kg. Shocked
Poterebna je hrabrost da bismo se njemu prepustili - da nas lijeci.

Irma

Broj komentara : 51
Registration date : 2008-04-26

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Samo retki nadju retke...

Komentar  Nela Alilovic on Fri Jun 27, 2008 12:02 pm

Ima nas raznih i alopata (lekara klasicne medicine) i homeopata! Uhuuuu! Dont't worry...!Cool

Nela Alilovic

Na vrh Go down

Ziva istina!!!

Komentar  Enisa Alic on Fri Jun 27, 2008 1:01 pm

Nas homeopata zaista pita nekada takve glupost Embarassed , mislim sto drugi ljekar ne bi uradio, da pomislis - majke ti sta ima veze to sa mojom glavoboljom...e sve ima veze sa svacim!!!

sunny

Enisa Alic

Broj komentara : 413
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Simptom

Komentar  Nela Alilovic on Fri Jun 27, 2008 11:25 pm

A sta mislite kada sam u jednoj slici leka (napismeno) pronasla simptom:
"jede shmrklje iz nosa"
eto i to je homeopatija...
pala sam u nesvest od smeha...
ali i to je put do istine...zdravlja!
Toliko o ludim pitanjima kojima se bave homeopate!
Zivot je cudo!!!

Nela Alilovic

Na vrh Go down

Re: Dobrodosli u homeopatski kutak!!!

Komentar  ERMINA on Sat Jun 28, 2008 2:11 am

Irma (citat):L Poznajem ljekara koji pojma nema o zdravoj hrani. Ne samo da nezna o tome nista nego izgleda nezdravo, pusi pred pacijentima i ima preko 100 kg. Shocked

Samo jednog takvog poznajes?

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

"jede smrklje iz nosa"

Komentar  ERMINA on Sat Jun 28, 2008 2:17 am

mene jako zanima taj vid poremecaja. cula sam za djecu koja su jela zemlju, zid, staklo, to se tumacilo raznim nedostacima, kalcija, drugih minerala... (staklo?) ja sam u djetinjstvu jela dlacice sa deke (tu pak zasigurno nema nikakvih hranjiva), motala ih u kuglice i halapljivo gutala (jos se sjecam toga).
molim te pojasni kako homeopatija gleda na to. nisam puno trazila, ali nisam nikad ni naisla na nesto sto bi me asociralo da pronjuskam o kakvom se poremecaju radi.
poslastica zvana "smrklja iz nosa" je vrlo cesta, spaa li sve u isti poremecaj ili ne?

ERMINA

Broj komentara : 227
Registration date : 2007-12-22

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Mislim da je jedino objasnjenje

Komentar  Berka on Sat Jun 28, 2008 8:58 am

spiritualne prirode. Tvoja majka je radila nocne smjene ( medicinska sestra). Sreca da nije svako vecer morala u bolnicu, ali ipak, mislim da je to vjerovatno za tebe bilo razlog za povremeni osjecaj nesigurnosti.
To mi je nekako priblizno slucajevima grickanja noktiju ( sta ima hranjivo ili ukusno u noktu?) ili nesvjesnom grebanju vlastite koze. Izgreban si, a nemas pojma kad si se izgrebao. U ovoj zemlji to stavljaju pod isti poremecaj ( izjednacuju grickanje noktiju i grebanje vlastitog tijela). Sve se to dogadja samo u momentima kad se osjecamo napusteni i nesigurni ili kad nas dusa boli.
Mnogo tezi oblik reakcije duse na teska stanja je vlastito povredjivanje. Kad sami sebe posijeku ili povrijede ( udarcem glavom u zid ili sakom kroz staklo na pr.). To znaci da dusa trpi tolike bolove, da imas nagon da sam sebi 'pustis krv" kako bi ta bol prevladala i "prekrila" dusevnu bol.

Ovo znam zato sto sam trazila razloge za moje izgrebano tijelo. To sada drzim pod kontrolom, ali oziljci od vlastitih ogrebotrina zauvjek ostaju - kao opomena da je moja dusa sklona teskim patnjama.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Skoljka...

Komentar  Nela Alilovic on Sat Jul 05, 2008 3:18 pm

Simptomi jedenja zida, krede drugih nejestivih stvari spadaju u sliku leka koji se zove kalkarea karbonika, pravi se od skoljke, daje se ako se uz te simptome pokazu i drugi iz iste slike...npr. gojaznost, introvertnost, zimogrozljivost...i jos gomila koja mora da se mora uklopiti u sliku da bi se taj lek prepoznao kao "similimum" tj slican patnji pacijenta...ako se secate - to je lek koji ce kod zdravog organizma izazvati te iste simptome... Embarassed

Nela Alilovic

Na vrh Go down

Re: Dobrodosli u homeopatski kutak!!!

Komentar  Sponsored content Today at 1:18 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh