TAJNE SRETNOG BRAKA

Stranica 3/3 Previous  1, 2, 3

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down

Re: TAJNE SRETNOG BRAKA

Komentar  Berka on Sun Nov 16, 2008 2:54 pm

Svi imamo isti cilj: da sebi poboljsamo kvalitet zivota, i da pomognemo svima kome god i kako god mozemo takodjer da bolje zivi.
To je poenta.
To sto su nam u tom istom cilju pogledi razliciti, cini sve to interesantnijim , a nadam se i uspjesnijim, jer na nasem svedskom stolu
svako moze pronaci svoj ukus.

Grlim te i zelilm ti ugodan vikend ( jos nije prosao, nedelja popodne je nesto najsladje) I love you pogotovo ako si sa dragim osobama.
Ja sam jucer i danas grlila moja oba unuka, i kcerku tinejdzerku. Ovog vikenda, za mje zagrljaje ostala je uskracena moja unuka Ariana, ali ja sam za nju 100 % svakog utorka rezervisana. Za dva dana, opet same ja i ona, ljubav i svjetlost moja.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Broj komentara : 972
Registration date : 2007-12-21

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Admin on Mon Nov 17, 2008 1:46 pm

Bas sam se nasmijala ali razumijem u cemu je poanta! U kuci imam mali tekst uokviren, ne znam od koga sam dobila na poklon, pise ovako (isto je neka paralela sa konjem):

"Moski brez zenske je kot neosedlan konj. Valjda ne trebam prevoditi. Ali isto tako, ako hoces da osedlas konja i da sa njim galopiras kroz prirodu, moras zavrsiti neko obucavanje, ne trenira se samo konj nego i onaj koji ga jase ...

A da o zenama parazitima, sponzorusama, pleh macama ne govorim ... Kad vidim takve zenske u akciji u tom momentu se duboko stidim toga sto sam zensko! Ustvari je veoma tuzno sto muskarci prihvate tu ulogu nekog jadnika koji za jednu dobru porciju seksa mora prvo dobro isprazniti novcanik. A s tim sam sebe lisi tople intimne veze, ispunjenom ljubavlju, prijateljstvom, komunikacijom ... A sto apsolutno nikad necu razumjeti da zenske seks koriste kao sredstvo ucjenjivanja. Svede se na to da smo mi zenske frigidne i da je seks cisto muska domena! KOJA ZABLUDA! ... Pa nisam poludila da sebe kaznjavam sa apstinencijom. E bas smo mazohistke ili kao sto Berka kaze ZRTVE! Naravno da samu sebe ne svrstavam u ovu tipu, govorim opcenito!
Konstruktivna komunikacija je u relaciji jos uvjek najvaznija! Zar ne?

Admin
Admin

Broj komentara : 134
Registration date : 2007-12-10

Vidi profil korisnika http://anti-stres.actieforum.com

Na vrh Go down

Pogledajte nase Admin i njenog princa

Komentar  Enisa Alic on Mon Nov 17, 2008 2:23 pm

Draga moja, e bas neka si nam sliku stavila!!!

cyclops

DIVNI STE OBOJE!!!!!

sunny

Enisa Alic

Broj komentara : 413
Registration date : 2008-03-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Admin on Mon Nov 17, 2008 2:24 pm

Hvala, hvala takodje!

A sta ti na toj slici cuvas ispod ruke?

Admin
Admin

Na vrh Go down

Hannah

Komentar  Enisa Alic on Mon Nov 17, 2008 3:02 pm

U marami je Hannah - cerka moje sestre

(nije mi dosta nosati svoje troje - pa hajd malo da i cetvrto pronosam TETKINO ZLATO!!) Razz Razz

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Admin on Mon Nov 17, 2008 3:08 pm

AAAAAAa, evo sva se topim! Djecu obozavam, a bebe mmmmmmmmmmmmmmmmmm

Admin
Admin

Na vrh Go down

Komentar  SELMA dipl.iurist on Mon Nov 17, 2008 3:30 pm

Enisa Arslanagic-Alic (citat):U marami je Hannah - cerka moje sestre

(nije mi dosta nosati svoje troje - pa hajd malo da i cetvrto pronosam TETKINO ZLATO!!) Razz Razz

sunny
HAHHAH, kad si tako rada da nosas djecu, moze li smjena????

SELMA dipl.iurist

Broj komentara : 219
Registration date : 2008-02-01

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Enisa Alic on Mon Nov 17, 2008 5:13 pm

SELMA dipl.iurist (citat):
Enisa Arslanagic-Alic (citat):U marami je Hannah - cerka moje sestre

sunny
HAHHAH, kad si tako rada da nosas djecu, moze li smjena????

Uvijek draga, djecu obozavam....

sunny

Enisa Alic

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  galaxija on Tue Oct 27, 2009 11:27 am

Znaci vas suma sumarum ovdje iz svega prilozenog je:

udovoljavaj mu, nahrani ga, odradi ga, pusti ga da bude po njegovom,
budi manja od makovog zrna i bit ces sretna??!

Kroz sve textove se provlaci da smo mi zene kratko jasno i glasno bolja
bica od njih, ali sta nam to vrijedi kad su muskarci ti koji su fizicki jaci ,
a mi smo "dovoljno" pametne da "znamo" da im moramo popustati i
treptati zaljubljenim okicama i njegovati njihov ego???

Od ono malo knjiga sto sam procitala o analiziranju odnosa muskarac - zena,
sam sa zadovoljstvom digla ruke, jer sve objasnjavaju upravo ovo gore sto sam napisala.
Nekako mi se sve svodi na to da smo mi zene dovoljno pametne jer smo ta super bica
koja jesmo i da na taj nacin mozemo pravdati i prihvatiti musku nadmoc.

Hvala lijepo, ali ne ova teta.

galaxija

Broj komentara : 9
Registration date : 2009-10-16

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

ljubav i brak, tu ti ja nisam expert

Komentar  Berka on Tue Oct 27, 2009 12:29 pm

Draga, ja se nikada ne bih usudila da otvorim ovu temu, ali to je nešto u čemu se naša moderatorica Enisa odlično snalazi.
Ja mogu svojoj djeci pa i tu i tamo još nekome ( ko manje zna od mene) pričati priče iz hiljadu i jedne noći o svojem bračnom naravoučeniju,
ali ne u smislu kako treba nego znam da znam samo KAKO NE TREBA.
O mom stavu i iskustvu možeš pročitati u mojoj knjizi a za početak, evo ti jedan ilustrirani citat iz nje:

Hocu reci da je svima nama jasno da je ljubav kompleksna stvar, bilo da je u kuci ili van kuce. A isto tako nismo otkrili toplu vodu
ako kažemo: " kad bi postojao samo jedan ključ sreće, svi bi na ovoj planeti bili sretni" ...

Kad se već usudih ući u ovu temu, jer se za nju sjećam apsolutno NEkompetentna,
dok sam starila sticala sam neku svoju životnu mudrost za koju NE garantujem da je ispravna:
sve je relativno pa i sreca, sve to više zavisi od ugla iz kojeg gledamo, i kakva je naša osobna percepcija. Za neku je sreća da je muž ne vara. Za neku je najveći domet da ne bude svake hefte bjena itd.. pa sve do onih visokih ciljeva upakovanih u celofan koji se zove sreća.

Ne moram ja partnerz ugadjati da bi me volio, niti on meni, da bih ga ja voljela. Ili voliš ili ne voliš, isto kao što si ili trudna ili nisi trudna, ne možeš biti MALO trudna. Brak je prije svega ekonomska zajednica za lakši opstanak i za proširenje reprodukcije, smatram da će vremenom institucija braka izumrijeti. Je li to dobro, ili nije, ko će ga znati? Ali moram imati neki razlog da bih s nekim bila ili ostala. Ovdje se odmah zaustavljam, stavljam katanac na usta. Usudiću se progororiti tek onda kad JA BUDEM POTPUNO ZADOVOLJNA I SRETNA.

Magistra Vitae - ANTI-STRES SKOLA -Berka Nezic anti-stres terapeut Reiki tretmani i inicijacije; Feng Shui osobne karte; Feng Shui analiza stana i poslovnog prostora; Zdrava prehrana; Anti-stres radionice; Reiki skola; Feng Shui skola; Regresija; KONTAKT: Magistra_Vitae@live.nl

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  galaxija on Tue Oct 27, 2009 3:45 pm

Zaljubljenost nas cini sljepima,
brak se pobrine da nam ponovo otvori oci Very Happy

galaxija

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Berka on Wed Oct 28, 2009 12:08 pm

stručnjaci tvrde da zaljubljenost nije ljubav,
nego se više tumači kao nagon, zov prirode, odnosno zamke prirode da bi se proširila reprodukcija.
Ali prava ljubav je tek onda kada prestane zaljubljenost. To znači ( prema tvrdnji nekih stručnjaka) da iznad zaljubljenosti
trebamo imatiosjećaj prijateljstva, pripadnosti ... id...
Ako poslije zaljubljenosti ljudi ostanu prijatelji i vole se na odredjeni način ( koji nije euforija odnosno neuračunljivost)
tada ostaje vječna ljubav...bezuvjetna..
hahaaaa al se ja ispametova i to o čemu, nego o tome gdje se ne snalazim baš najbolje I love you

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  galaxija on Wed Oct 28, 2009 12:21 pm

Nije pametovanje Berka, nego cisti razum koji si nam ti upravo fino objasnila.
To sam pokusavala da objasnim svojoj najboljoj prijateljici prije puno
godina, da brak nije konstatna zaljubljenost, leptirici u stomaku,
klecanje koljenja, znojenje dlanova i lupanje srca...
Ljubav je ono sto ostaje poslje zaljubljenosti, upravo to
si vec napisala, ta pripadnost, sigurnost i sve ostalo sto dolazi sa tim.
Jadnica se bila toliko razocarala da me je pitala: Pa sta je onda brak? Sporet, pregaca,
oklagija i djeca....?? Jeli to to??
Eh jest mi je bilo zao... Pokusavala sam da je ubjedim da nije to "samo" to, ima tu dosta
nijansi, nije sve crno i bijelo Smile
Jos uvjek je u braku sa njim, tako da mislim da je mozda ipak shvatila Very Happy

galaxija

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

POČASTILA SAM SEBE JEDNIM DOBRIM OSJEĆAJEM

Komentar  Berka on Wed Oct 28, 2009 6:18 pm

u kući punoj ljubavi i razumijevanja ljudi ne očajavaju što jedni za druge nešto urade
nego su sretni da imaju priliku nekome ugoditi. Jedna moja prijateljica ( Sadija Klepo) je rekla rečenicu stoljeća, citiram je kad god imam priliku.
Učinila je nešto veliko za mene, a kad sam je pitala čime ću joj uzvratiti, šta očekuje od mene, rekla je ovako, citiram:
" Ništa draga Berka, toliko puno radim da sam odlučila DA SEBE POČASTIM JEDNIM DOBRIM OSJEĆAJEM. To meni nije problem učiniti za tebe, ti si s tim sretna, a ja još sretnija što sam nekoga usrećila. Od tada što god za nekog uradim, ili sama sebi ( u sebi ) ili glasno kažem:
POČASTILA SAM SEBE JEDNIM DOBRIM OSJEĆAJEM Smile I love you

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Usudih se doći na ovo sklisko područje poslije duge pauze

Komentar  Berka on Wed Jul 28, 2010 1:33 pm

Mili moji, pročitah sve, od početka do kraja ... ispravih po neku gramatičku i slovnu grešku ( ahahh tu bi mi dobro došla moja prijateljica i lektorica M.M.). Shvatih koliko sam bila ukočena kad god bismo zagazili u partnerske i ljubavne teme.
Poslije nekog vremena koje je ( sa velikim zakašnjenjem) ipak počelo raditi za mene umjesto protiv mene... Hm... Što da vam velim?
Ljudi, volite se bezuvjetno, ne budite posesivni i ljubomorni.
Ne stisni nikad gvozdenom šakom najdražu i najzaslužniju ljubanu pticu pjevačicu. Jer u tom slučaju, sve o čemu će partner misliti je: BIJEG!Držite goluba ( a ne konja, hahaha) na gornjoj strani šake, tako da može poletjeti gad god mu se prohtije. Ako to ikad uradi, zahvalite za svo dobro koje ste primili. Oprostite za suze i držanje za srce ( jer ljubavi nema bez tog začina).
I zato, želim vam mnogo lijepih dana pod uvjetom da uz tu krasnu poslasticu prigrlite i začine, da ne bi postalo bljutavo.

Berka

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sanela K. on Wed Jul 28, 2010 10:32 pm

galaxija (citat):Znaci vas suma sumarum ovdje iz svega prilozenog je:

udovoljavaj mu, nahrani ga, odradi ga, pusti ga da bude po njegovom,
budi manja od makovog zrna i bit ces sretna??!

Kroz sve textove se provlaci da smo mi zene kratko jasno i glasno bolja
bica od njih, ali sta nam to vrijedi kad su muskarci ti koji su fizicki jaci ,
a mi smo "dovoljno" pametne da "znamo" da im moramo popustati i
treptati zaljubljenim okicama i njegovati njihov ego???

Od ono malo knjiga sto sam procitala o analiziranju odnosa muskarac - zena,
sam sa zadovoljstvom digla ruke, jer sve objasnjavaju upravo ovo gore sto sam napisala.
Nekako mi se sve svodi na to da smo mi zene dovoljno pametne jer smo ta super bica
koja jesmo i da na taj nacin mozemo pravdati i prihvatiti musku nadmoc.

Hvala lijepo, ali ne ova teta.

To samo tako izgleda, onima koji bi samo uzimali, a ne bi davali... pa ako bilo koja od nas očekuje od neke nepoznate osobe ili npr. komšinice da bude ljubazna prema nama i da nam izađe u susret po pitanju bilo čega, i mi ćemo biti ljubazne prema njoj i učinićemo joj uslugu... današnje žene su robinje, rade i na poslu i kod kuće, ali isto tako, zadojene su nekim huškačkim ne-znam-kako-bih-ih-nazvala (porivima?) protiv muškaraca... u knjigama koje sam ja čitala i prenosila dijelove ovdje nije riječ o tome da se bude sluga ili rob... nego samo da se prokonta sistem po kojem oni funkcionišu i onda iskoristiti to za sebe da i nama bude lijepo Smile Zato treba sve pročitati do kraja i primijeniti to kako treba Smile
Usput, apsolutno se slažem sa tvojim kasnijim komentarom o braku, da on nije sav od zaljubljenosti i leptirića...
To najbolje opisuje jedna scena iz humoristične serije "Svi vole Rejmonda"... za večerom su tri bračna para: stariji roditelji, te njihova dva sina sa svojim ženama... jedan je u braku petnaestak godina, a drugi tek par mjeseci... i na kraju jedne scene stara im govori: vi ste mladenci, Bog vas blagoslovio, vi pojma nemate... a vi i dalje nikako da prihvatite da je normalno da se u braku i posvađate...
Toliko od mene za sada Smile Smile

Sanela K.

Broj komentara : 60
Registration date : 2008-09-11

Vidi profil korisnika

Na vrh Go down

Komentar  Sponsored content Today at 12:10 am

Sponsored content

Na vrh Go down

Stranica 3/3 Previous  1, 2, 3

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh